Autor Wątek: Wycinka drzew  (Przeczytany 2616 razy)

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Wycinka drzew
« dnia: 11.03.2017, 15:52 »
Szybkie pytanie.
Jak w tej chwili wygląda temat wycinki drzew.
Bo ludzie którzy mają domek wycinają okoliczne drzewa spoza swojego placu.
Biorą sobie na opał.
Jak to obecnie jest?

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 533
  • Reputacja: 1979
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wycinka drzew
« Odpowiedź #1 dnia: 11.03.2017, 15:59 »
Drzewa sobie nie dam uciąć, ale wydaje mi się, że możesz wycinać swoje, a nie wspólne.

Gdyby tak było zawsze, nie panowałaby teraz taka rzeź na zaś, "bo zaraz zabronią".
Krwawy Michał

Purple Life Matters

MrProper

  • Gość
Odp: Wycinka drzew
« Odpowiedź #2 dnia: 11.03.2017, 16:02 »
Tylko te, które stoją na twoim terenie.
Ale z tego co wiem, to i jakieś ograniczenia są od 1 marca, ze względu na okres lęgowy ptaków.
Ale jakie- tego to nie wiem.

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wycinka drzew
« Odpowiedź #3 dnia: 11.03.2017, 16:02 »
Wlasnie u mnie za oknem leci drzewo za drzewem. Sasiedzi wycinaja a potem na drobne i hop do siebie za siatke na zime na opał.
Padly juz 3 albo 4.
Menda jestem i juz zglosilem na policje. Czekam az przyjadą.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Mario
Mazovia Fishing Team

Chub

  • Gość
Odp: Wycinka drzew
« Odpowiedź #4 dnia: 11.03.2017, 16:03 »
Z tego co ja wiem można ale swoje a nie czyjeś.
Swoją drogą jak patrzę jak każdego dnia pada mnóstwo drzew to sobie myślę jaki to głupi naród, że musi być stale na smyczy bo z wolności korzystać nie umie rence opadają... :facepalm:
A tak w ogóle to chyba od 1 marca jest okres ochronny na ścinkę ? gniazda ptaków ?

MrProper

  • Gość
Odp: Wycinka drzew
« Odpowiedź #5 dnia: 11.03.2017, 16:03 »
Wlasnie u mnie za oknem leci drzewo za drzewem. Sasiedzi wycinaja a potem na drobne i hop do siebie za siatke na zime na opał.
Padly juz 3 albo 4.
Menda jestem i juz zglosilem na policje. Czekam az przyjadą.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 :thumbup:

Wyciął bym w pień, to kombinatorstwo >:O

aroo04

  • Gość
Odp: Wycinka drzew
« Odpowiedź #6 dnia: 11.03.2017, 16:15 »
Z tego co wiem to wycinanie drzew bez pozwolenia już jest zabronione, ustawa została ponoć cofnięta czy cuś...

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wycinka drzew
« Odpowiedź #7 dnia: 11.03.2017, 16:23 »
Policja była.
5 minut rozmowy.
Piły chodzą dalej.
Drzewa rosną poza posesją tych ludzi. A Ci ludzie to taka bieda z nedzą. Widać, że biora to na opał.
Brak mi słów...
:-(

Plus na Policji że szybko przyjechali. Szkoda, że nic z tym nie mogli zrobić.


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Koczownik

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 303
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zamość i Roztocze
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wycinka drzew
« Odpowiedź #8 dnia: 11.03.2017, 16:25 »
Ja jestem za takim prawem jak w USA - wszystko co znajduje się na mojej działce lub pod powierzchnią ziemi - jest moje. Jak zasadziłem to sobie mogę i baobaba wyciąć. To się nazywa wolność! Oczywiście do wolności trzeba dorosnąć, ale to zupełnie inna historia.

Mam działkę,  a na niej las, sad i ogród założony przez mego ojczulka, przez co powstała ekologiczna oaza w jednej ze wsi, gdzie przyroda ogranicza się do pól śmierdzących od oprysków, kostki na podjeździe zlanej Roundupem i sterylnego trawnika. U mnie zaś powstał pełnowartościowy las z roślinami leśnymi, drobną fauną, ptakami, grzybami, pszczołami, trzmielami. Na ogrodzie nie stosuję żadnej chemii ani sztucznych nawozów, zamiast tego naturalne sposoby, kompost, ekologiczny obornik owczy nawet do nawożenia trawnika. Piszę to dlatego aby było wiadomo, że więcej sadzę niż wycinam i mam hopla na punkcie naturalnej przyrody. Ale jak jakieś drzewo zaczyna wadzić, albo je korniki toczą, albo zagraża zawaleniem się - to mam mieć prawo je ciachnąć i żadnemu urzędasowi nic do tego. :)

Wcześniej i tak cięli - jak zauważam, a sposoby na uschnięcie drzewa aby był pretekst to wiadomo jakie ludzie stosowali. Taka tylko różnica, że kiedyś urzędasy haracz brali za podpis na świstku. A ile wycięto tak potrzebnych ekosystemowi drzew śródpolnych, ile miedz zniknęło w ramach scalania pól zalecanego przez wszechwiedzącą Łunię Jewropejską? Tego nikt nie widział jakoś.
Tomek

ProBono

  • Gość
Odp: Wycinka drzew
« Odpowiedź #9 dnia: 11.03.2017, 16:28 »
Można wycinać drzewa zgodnie z nowelizacją ustawy. Drzewa mogą zostać wycięte na terenie prywatnej posesji danego właściciela. Obecnie od 1 marca wycince nie mogą ulec tereny wokół jezior, źródlisk i wód ze względu na chronione ptaki wodne i drapieżne. Temat mi znany zawodowo także informacja pewna. Obecnie trwają zmiany nad ustawą o ograniczeniu wycinki drzew ale to dopiero w planach bo ludzie za bardzo poszli w tango z drzewami.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 533
  • Reputacja: 1979
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wycinka drzew
« Odpowiedź #10 dnia: 11.03.2017, 16:36 »
Co za naród... :facepalm:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wycinka drzew
« Odpowiedź #11 dnia: 11.03.2017, 16:42 »
Wprowadzono od marca też pewne zaostrzenie polegające na tym że trzeba zgłosić do gminy że ma się zamiar wyciąć drzewa na swoim terenie ( nie trzeba czekać na zezwolenie ) . Jeśli jednak drzewa zostaną wycięte i na tym terenie powstanie parking lub lokal użytkowy wtedy gmina ma prawo naliczyć opłatę za wycięte drzewa - jaką to nie wiadomo
U mnie tną na potęgę wszystko jak leci , jeśli się tego nie ukróci to za klika lat Polska będzie wygladać  jak step
Pozdrawiam - Gienek

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wycinka drzew
« Odpowiedź #12 dnia: 11.03.2017, 16:58 »
Po dzisiejszym przykladzie zza okna widac ze mozna wycinac tez drzewa spoza swojej posesji.
Jestem przerazony tym co sie dzieje.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Wycinka drzew
« Odpowiedź #13 dnia: 11.03.2017, 17:22 »
Wycinka drzew - temat rzeka - tak niedobrze, a tak źle.
Jak u mnie to wygląda - miałem wierzbę posadziłem koło studni - q-wa z dostępem do wody w jakieś 15 lat urósł potwór. Ale koła w studni rozwaliła korzeniami, od spodu kłębowisko korzeni, zaczęła zagrażać domowi.
Chciałem wyciąć - koszty za poprzedniej ustawy jakieś kosmiczne mi wyliczyli, więc jak każdy - wiertarka, randap w pień i jak podeschła wycięta legalnie.
Teraz ciąłem, bo poszła fama, że znów ma być zakaz wycinania, - wysokie koszty więc wszyscy tną na potęgę pamiętając przeboje z poprzedniej ustawy - żeby tylko zdążyć przed zmianą przepisów. 
Cięcie na potęgę drzew nie jest spowodowane potrzebą chwili lecz przeciwnie - strachem przed powrotem do poprzedniego głupkowatego przepisu.

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Wycinka drzew
« Odpowiedź #14 dnia: 11.03.2017, 17:24 »
Po dzisiejszym przykladzie zza okna widac ze mozna wycinac tez drzewa spoza swojej posesji.
Jestem przerazony tym co sie dzieje.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Nigdy nie można było wycinać drzew nie swoich - teraz też nie można, to chyba jest oczywiste.