Autor Wątek: Zakup roweru - prośba o porady  (Przeczytany 10841 razy)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zakup roweru - prośba o porady
« Odpowiedź #60 dnia: 07.12.2021, 20:25 »
Obawiam się, że niedługo będzie to dotyczyło szpadli.
Jacek

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Adam

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zakup roweru - prośba o porady
« Odpowiedź #62 dnia: 07.12.2021, 20:30 »
Przepraszam :)
Jacek

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakup roweru - prośba o porady
« Odpowiedź #63 dnia: 07.12.2021, 20:40 »
Ale wiesz, że Twój Romet to i może ma fabrykę w Pl, ale ta fabryka tylko składa z chińskich gównianych podzespołów rowery? I, że wystarczy jedna maleńka fabryka na dalekim wschodzie, że się wyłoży i już Ci roweru nie złożą, bo brakuje części? Jeżeli masz wątpliwości co do cen to popatrz ile podrożała stal, jaki masz kurs walut, poczytaj o wprowadzonej emisji CO2 w Chinach.
W tamtym rokoku np zatonął kontener części rowerowych Shimano i później efekty było widać :D
A, że rynek rowerowy poczuł krew i próbują wykorzystać swoje 5 minut to inna sprawa. Ale to zaraz klapnie tak jak kiedyś z narciarstwem było.
Chiny nie przejmują się jakimiś normami CO2 i nie od dziś to wiadomo... to samo Niemcy.
Stal miała chwilowy skok ceny jak reszta surowców z początkiem roku , ale na ten moment cena wróciła do poziomu wyjściowego. To samo z innymi surowcami jak gaz, drewno.
Tak działa rynek, cena rośnie, a później spada. Też problemem z surowcami był taki, że nikt ich nie chciał kupować po tak zawyżonych cenach, a dostawcy mieli pełne magazyny i dlatego teraz wszystko na rynkach spada.

Offline Szpadel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 160
  • Reputacja: 36
Odp: Zakup roweru - prośba o porady
« Odpowiedź #64 dnia: 07.12.2021, 20:54 »
Ale wiesz, że Twój Romet to i może ma fabrykę w Pl, ale ta fabryka tylko składa z chińskich gównianych podzespołów rowery? I, że wystarczy jedna maleńka fabryka na dalekim wschodzie, że się wyłoży i już Ci roweru nie złożą, bo brakuje części? Jeżeli masz wątpliwości co do cen to popatrz ile podrożała stal, jaki masz kurs walut, poczytaj o wprowadzonej emisji CO2 w Chinach.
W tamtym rokoku np zatonął kontener części rowerowych Shimano i później efekty było widać :D
A, że rynek rowerowy poczuł krew i próbują wykorzystać swoje 5 minut to inna sprawa. Ale to zaraz klapnie tak jak kiedyś z narciarstwem było.
Chiny nie przejmują się jakimiś normami CO2 i nie od dziś to wiadomo... to samo Niemcy.
Stal miała chwilowy skok ceny jak reszta surowców z początkiem roku , ale na ten moment cena wróciła do poziomu wyjściowego. To samo z innymi surowcami jak gaz, drewno.
Tak działa rynek, cena rośnie, a później spada. Też problemem z surowcami był taki, że nikt ich nie chciał kupować po tak zawyżonych cenach, a dostawcy mieli pełne magazyny i dlatego teraz wszystko na rynkach spada.
Jutro jak będę z klientami rozmawiał o brakach towaru na rynku będę musiał wymyślić coś innego, bo jednak okazało się, że nie wiem co robię i co sprzedaję :D Dziękuję za wyjaśnienie tematu. Światowy chłopak z Ciebie znający się na rzeczy :beer:

Offline Gladki

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 129
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz uniwersalny...
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Zakup roweru - prośba o porady
« Odpowiedź #65 dnia: 07.12.2021, 21:06 »
Ale wiesz, że Twój Romet to i może ma fabrykę w Pl, ale ta fabryka tylko składa z chińskich gównianych podzespołów rowery? I, że wystarczy jedna maleńka fabryka na dalekim wschodzie, że się wyłoży i już Ci roweru nie złożą, bo brakuje części? Jeżeli masz wątpliwości co do cen to popatrz ile podrożała stal, jaki masz kurs walut, poczytaj o wprowadzonej emisji CO2 w Chinach.
W tamtym rokoku np zatonął kontener części rowerowych Shimano i później efekty było widać :D
A, że rynek rowerowy poczuł krew i próbują wykorzystać swoje 5 minut to inna sprawa. Ale to zaraz klapnie tak jak kiedyś z narciarstwem było.
Chiny nie przejmują się jakimiś normami CO2 i nie od dziś to wiadomo... to samo Niemcy.
Stal miała chwilowy skok ceny jak reszta surowców z początkiem roku , ale na ten moment cena wróciła do poziomu wyjściowego. To samo z innymi surowcami jak gaz, drewno.
Tak działa rynek, cena rośnie, a później spada. Też problemem z surowcami był taki, że nikt ich nie chciał kupować po tak zawyżonych cenach, a dostawcy mieli pełne magazyny i dlatego teraz wszystko na rynkach spada.
Jutro jak będę z klientami rozmawiał o brakach towaru na rynku będę musiał wymyślić coś innego, bo jednak okazało się, że nie wiem co robię i co sprzedaję :D Dziękuję za wyjaśnienie tematu. Światowy chłopak z Ciebie znający się na rzeczy :beer:

To ja tez jestem w czarnej d…,  pracuję w IT i czasy dostaw serwerów wydłużyły się z kilku dni do kilku miesięcy (o poważniejszym sprzęcie nie wspomnę)…ale chyba to jednak spisek producentów, którzy nie chcą zarabiać… 😂😂😂
To samo producenci aut…musieliśmy w firmie przedłużać leasingi na kolejny rok bo nie ma aut (np. Audi przewiduje  dostawę aut z hakiem (ciągnę łódkę na przyczepce) najszybciej na sierpień przyszłego roku - pewnie tez nie chcą sprzedawać…😂😂😂 W BMW brakuje paneli do nawigacji i salony świecą pustkami, Skoda, VW….pusto w salonach…to ewidentnie musi być spisek przeciw konsumentom!!! 😂🙈😂

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zakup roweru - prośba o porady
« Odpowiedź #66 dnia: 07.12.2021, 22:03 »
Wzrosły koszty transportu a oprócz tego był przestój w produkcji i muszą odrobić. Fabryka rowerów nie jest samowystarczalna i dostawcy części też podnieśli ceny. Wątpię żeby wzrost cen był tylko na pokrycie kosztów i strat z powodu Covida.
Do wzrostu kosztów transportu - zgoda.
Do przestoju w produkcji - masz jakieś dane? Dla mnie to jest bujda, nie widziałem wśród znajomych czy ogólnie na świecie, żeby były jakieś przestoje w produkcji. Dla mnie to farmazon. Problemem był tylko i wyłącznie POPYT. Ludzie siedzieli w domach, nie wydawali kasy, bo nikt nie wiedział co się stanie po marcu 2020, gdzie był krach na giełdach. Pamiętam doskonale jak firmy odzieżowe wyprzedawały na -50% swoje ubrania, bo galerie były pozamykane, a już jechały do nich nowy towar z Chin. Z rowerami to dziwna sytuacja, ale nie oszukujmy się, dostępność topowych modeli zawsze była zero jedynkowa. Sam poluję od 3 lat na Romet Monsun 3, ale od początku produkcji tego roweru nie idzie go po prostu kupić. Cenę również podnieśli z 10.000 na 12.000 zł i nadal nie ma dostępności...A przecież romet ma własne fabryki, gdzie robią carbonowe ramy i resztę.

Nie mam twardych danych ale rozmawiam z ludźmi. Kiedy ktoś mówi mi, że spędził kilka miesięcy na postojowym bo nie było zamówień a pracuje dla podwykonawcy Jaguara. Nie produkują samochodów bo brakuje im części więc anulowali zamówienia na siedzenia.

Apropos ludzi którzy nie wydają kasy :) Znam kilku pracowników firmy sprzedającej panele podłogowe. Rok 2020 przyniósł obroty porównywalne do czterech poprzednich, obecny niczym się nie wyróżnia.

Odzież to inna kwestia bo kolekcje są szyte z wyprzedzeniem kilku miesięcy. Była wyprzedaż kolekcji z kończącego się sezonu, ludzie kupowali mniej bo zwyczajnie nigdzie nie wychodzili.

Nie chcesz to nie wierz :beer:

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zakup roweru - prośba o porady
« Odpowiedź #67 dnia: 07.12.2021, 23:02 »
Znam kilku pracowników firmy sprzedającej panele podłogowe. Rok 2020 przyniósł obroty porównywalne do czterech poprzednich, obecny niczym się nie wyróżnia.

W marcu za dębowy parkiet nie chciało mi się wydać 200 zł/m2. Mówię poczekam sobie jeszcze,bo musi się to w końcu skończyć drugą Hiszpanią :P Teraz jak byłem, to usłyszałem za to samo już ponad 300 zł za m2 i termin odbioru najwcześniej luty-marzec. Dziękuje. 

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zakup roweru - prośba o porady
« Odpowiedź #68 dnia: 07.12.2021, 23:47 »
Świat stanął na głowie i nie zanosi się na poprawę. Braki w praktycznie każdej branży nie wróżą niczego dobrego.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zakup roweru - prośba o porady
« Odpowiedź #69 dnia: 08.12.2021, 19:13 »
Dzięki za porady i dyskusje.
Rower kupiony. Oczywiście z moim szczęściem już qurła tego co chciałem nie było. Spóźniłem się parę godzin. Ratowałem się tym co było na stanie. :)
Adam

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 436
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zakup roweru - prośba o porady
« Odpowiedź #70 dnia: 10.08.2022, 11:25 »
Trochę odkope
Chciałem wymienić mojego starego Terka  na coś nowego .

Głównie jeżdżę po ścieżkach rowerowych lub asfalcie

Lasy , wertepy to max 20 %
Budżet+-3000
Jest coś sensownego w tych pieniądzach ?

Z góry dziękuję za pomoc


Offline RomM

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 15
Odp: Zakup roweru - prośba o porady
« Odpowiedź #71 dnia: 10.08.2022, 11:37 »
Cześć, Podaj jaki model tego Treka posiadasz obecnie. Pytam ponieważ rynek rowerowy (i nie tylko) oszalał i może się okazać że za 3000 zł nie kupisz roweru lepszego niż masz obecnie :o Ale tak na szybko mogę polecić : https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2023-muirwoods i https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2023-presidio-1

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 436
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zakup roweru - prośba o porady
« Odpowiedź #72 dnia: 10.08.2022, 11:44 »
Trek 820 ;D
Ma już 24 lata , opony i dętki powymieniane, łańcuch i kaseta
A tak to śmiga ,
Jeśli trzeba budżet podnieść to podniosę

Offline RomM

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 15
Odp: Zakup roweru - prośba o porady
« Odpowiedź #73 dnia: 11.08.2022, 07:22 »
A no to rozumiem :) ale 24 lata temu to była maszyna ! W ostatnich latach podział rowerów na konkretne zastosowania znacząco wzrósł. będziesz jeździł bardziej na sportowo czy rekreacyjnie ?
masz jakieś preferencje ? (np. płaska kierownica, baranek, amortyzacja, hamulce tarczowe itp.)

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 436
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zakup roweru - prośba o porady
« Odpowiedź #74 dnia: 11.08.2022, 09:48 »
Rekreacja , głównie asfalt , trochę terenu , lasek,rzeczka.
Odcinki max 50 km
Kiera płaska , pewnie coś na Deore , amorek wskazany .
Jest tego tyle na rynku , ja się zatrzymałem na Giant,Trek i GaryFisher czy jakoś takos.
Chciałem kupić Romet Mustang , ale wolę się poradzić kogoś doświadczonego , a nie gościa w rowerowym.

Z czasem myślę założyć bagażnik i sakwy . Może uda się wyskoczyć na 2-3 dni