Autor Wątek: Przystosowanie skutera do wypraw wedkarskich  (Przeczytany 6765 razy)

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Przystosowanie skutera do wypraw wedkarskich
« Odpowiedź #30 dnia: 27.09.2023, 20:58 »
Opos jak jezdzisz najczęściej na jedną miejscówkę to proponuję zorganizować sobie jakaś skrzynkę np. od piwa plastikową. Ja tak zrobiłem w przeszłości do tego woziłem kawalek grubszej gąbki i siedzonko super. Po zakończonej sesji skrzynkę chowałem w krzaki i tak przez parę sezonów miałem na czym usiąść
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 858
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przystosowanie skutera do wypraw wedkarskich
« Odpowiedź #31 dnia: 27.09.2023, 21:03 »
Opos jak jezdzisz najczęściej na jedną miejscówkę to proponuję zorganizować sobie jakaś skrzynkę np. od piwa plastikową. Ja tak zrobiłem w przeszłości do tego woziłem kawalek grubszej gąbki i siedzonko super. Po zakończonej sesji skrzynkę chowałem w krzaki i tak przez parę sezonów miałem na czym usiąść
Komercja, więc było by ciężko. Druga sprawa w tym roku zacznę bez fotela a do wiosny może coś wymyśle :P

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Przystosowanie skutera do wypraw wedkarskich
« Odpowiedź #32 dnia: 27.09.2023, 21:18 »
Opos jak jezdzisz najczęściej na jedną miejscówkę to proponuję zorganizować sobie jakaś skrzynkę np. od piwa plastikową. Ja tak zrobiłem w przeszłości do tego woziłem kawalek grubszej gąbki i siedzonko super. Po zakończonej sesji skrzynkę chowałem w krzaki i tak przez parę sezonów miałem na czym usiąść
Komercja, więc było by ciężko. Druga sprawa w tym roku zacznę bez fotela a do wiosny może coś wymyśle :P
To chyba jeszcze lepiej zawsze z właścicielem mozna się dogadać by pozostawić taki sprzęt gdzieś w krzakach lub w innym miejscu i masz pewność ,że chyba nie zniknie
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 858
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przystosowanie skutera do wypraw wedkarskich
« Odpowiedź #33 dnia: 02.10.2023, 22:26 »
Jutro mam zamiar wybrać sie na rybki bo to chyba ostatnie takie cieple dni w tym roku. Dziś robiłem przymiarki i bez większych problemów zaczepie z boku skutera 2 wędki i podbierak ze sztycą. Kufer jest tak pakowny ze na miękko wchodzi moja torba do niego 8) Oby tylko skuter dal rade dojechać na łowisko i spowrotem :P

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 858
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przystosowanie skutera do wypraw wedkarskich
« Odpowiedź #34 dnia: 12.12.2023, 13:47 »
Udało się nabyć karke do skutera 8) będzie można sie poruszać znacznie swobodniej niż zakładałem :)

Offline darkon

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 179
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przystosowanie skutera do wypraw wedkarskich
« Odpowiedź #35 dnia: 12.12.2023, 14:22 »
No widzisz, od samego początku mówiłem, że to będzie najlepsze rozwiazanie.

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 858
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przystosowanie skutera do wypraw wedkarskich
« Odpowiedź #36 dnia: 12.12.2023, 14:42 »
Wiesz zdobycie takiego wózka to wbrew pozorom wcale nie taka łatwa sprawa. Nowy kosztuje tyle co ten skuter a używka niewiele mniej. Po złomowiska rozchodzą się jak ciepłe bułeczki ale się udało :)

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przystosowanie skutera do wypraw wedkarskich
« Odpowiedź #37 dnia: 13.12.2023, 11:30 »
Wiesz zdobycie takiego wózka to wbrew pozorom wcale nie taka łatwa sprawa. Nowy kosztuje tyle co ten skuter a używka niewiele mniej. Po złomowiska rozchodzą się jak ciepłe bułeczki ale się udało :)

Bardzo ciekawe rozwiązanie ,  ale zastanawiam się jak z montażem takiego wózka do skutera , czy będzie on stabilny i czy można coś takiego ciągnąć za skuterem ?

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 858
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przystosowanie skutera do wypraw wedkarskich
« Odpowiedź #38 dnia: 13.12.2023, 11:33 »
Przyczepka do skutera czy motoru nie może przekraczać jego masy własnej czyli ok 100kg w moim przypadku. Montaż będzie robiony na stałe i zabezpieczony dodatkowo łańcuchem (tak z tego co pamiętam wymagają przepisy )

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przystosowanie skutera do wypraw wedkarskich
« Odpowiedź #39 dnia: 14.12.2023, 11:08 »
Przyczepka do skutera czy motoru nie może przekraczać jego masy własnej czyli ok 100kg w moim przypadku. Montaż będzie robiony na stałe i zabezpieczony dodatkowo łańcuchem (tak z tego co pamiętam wymagają przepisy )

coś takiego znalazłem:

Art 62, ust1, pkt3: "Rzeczywista masa przyczepy ciągniętej przez motocykl lub motorower - nie może przekraczać masy własnej (czyli masy pojazdu gotowego do jazdy bez kierowcy i pasażera) motocykla lub motoroweru, jednak nie może przekraczać 100 kg"
oraz
Art 62 ust 4a, pkt2: "Długość zespołu 2 pojazdów nie może przekraczać 18,75 m, a 3 pojazdów - 22m, z wyjątkiem zespołu pojazdów złożonego z: (...) motocykla i przyczepy, motoroweru i roweru i przyczepy, którego długość nie może przekraczać 4 m"

Te 2 artykuły mówią również o tym, że holowanie przyczepy motorowerem jest dozwolone. Przyczepa taka nie podlega również żadnej rejestracji, przeglądom i ubezpieczeniu (nie chce mi się już szukać artykułów). Resztę trzeba podciągnąć pod przepisy ogólne, czyli: światła przyczepy muszą być takie same jak w motorowerze (kierunki itd), światła muszą być po dwóch stronach jeśli szerokość pojazdu przekracza 80 cm, z tyłu muszą być 2 odblaski trójkątne, po bokach pomarańczowe, a z przodu białe, chyba, że szerokość pojazdu przekracza 1,6 m, to wtedy z przodu muszą być również światła pozycyjne barwy białej. I przyczepa, która nie jest wyposażona w hamulec najazdowy powinna mieć dodatkowe zabezpieczenie, przed wyczepieniem się z pojazdu (np. łańcuszek).

najwięcej dłubania chyba ze światłami, bo trochę trzeba rozebrać i poskładać żeby wszystko miało ręce i nogi.
   Ale pomysł jest naprawdę świetny :bravo: :thumbup:        ps: wiem że nie zaczyna się zdania od ALE ..... ale tak wyszło :)

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 858
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przystosowanie skutera do wypraw wedkarskich
« Odpowiedź #40 dnia: 21.02.2024, 18:20 »
Pany wózek skończony i przetestowany :) Jestem maga zadowolony bo już byłem nim na rybach i jest gitówa 8)


Teraz tylko jeździć i łowić !

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 869
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przystosowanie skutera do wypraw wedkarskich
« Odpowiedź #41 dnia: 21.02.2024, 18:29 »
Łoo ale żeś se wehikuł zmajstrował :o  :bravo: Fajny patent :)
Dzierżno uzależnia

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przystosowanie skutera do wypraw wedkarskich
« Odpowiedź #42 dnia: 21.02.2024, 18:48 »
Zajebiście :bravo:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przystosowanie skutera do wypraw wedkarskich
« Odpowiedź #43 dnia: 21.02.2024, 21:53 »
Też mi się podoba :bravo:, Długie elementy przewozisz w pokrowcu na ramieniu? Czy możesz tym (ze skuterem) wjechać pod brzeg, gdzie samochodem nie wolno lub się nie da? Czy odpinasz wózek i go ciągniesz?
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 858
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przystosowanie skutera do wypraw wedkarskich
« Odpowiedź #44 dnia: 21.02.2024, 21:58 »
Pokrowiec na ramieniu a wózek mogę ręcznie tam gdzie chce, ale tak jak na zdjęciu mogę wjechać w sumie wszędzie, pod warunkiem ze się nie zakopie, bo jest mega grząsko od deszczu :P