Autor Wątek: 65-lecie PZW - wielka uroczystość, czyli PRL wróć!  (Przeczytany 18676 razy)

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: 65-lecie PZW - wielka uroczystość, czyli PRL wróć!
« Odpowiedź #45 dnia: 21.11.2015, 20:56 »
W tym roku uczestniczyłem w zarybieniach. Ogółem około tona ryb: lin (najwięcej - chyba ze 300 kg), karaś (kilkadziesiąt szt), karp (około 100 szt), szczupak (dużo), sandacz, kilka jazgarzy.
Mam nadzieję, że choć część przetrwa do wiosny.
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline MichalZ

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 983
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://posciel.to
  • Lokalizacja: Sieradz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: 65-lecie PZW - wielka uroczystość, czyli PRL wróć!
« Odpowiedź #46 dnia: 21.11.2015, 22:06 »
Po co jazgarze ?
Michał

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: 65-lecie PZW - wielka uroczystość, czyli PRL wróć!
« Odpowiedź #47 dnia: 22.11.2015, 01:03 »
Mam naprawdę nadzieję, że coś się zmieni w kwestii PZW, bo powołane zostało Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, które ma mieć w swoich kompetencjach również rybactwo śródlądowe, a więc i wędkarstwo. A i PiS nie za bardzo darzy sympatią byłych komuchów, którzy osiedlili się w Związku. Zresztą, zobaczymy jak będzie.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: 65-lecie PZW - wielka uroczystość, czyli PRL wróć!
« Odpowiedź #48 dnia: 22.11.2015, 09:31 »
To dobra wiadomość Darek, jak na razie jednak nie znajduję informacji czy na pewno będzie wszystko podlegać pod to ministerstwo (związane z rybołóstwem). Jeżeli tak, to jest wielka szansa aby coś zmienić. Brak ludowców i innych specjalistów od 'wspaniałej współpracy' ( wynikającej z listu byłego ministra do prezesa PZW) to znak, że będzie się budować wiele rzeczy od nowa. Można to by wykorzystać..  :D
Lucjan

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: 65-lecie PZW - wielka uroczystość, czyli PRL wróć!
« Odpowiedź #49 dnia: 22.11.2015, 20:14 »
Po co jazgarze ?
Pewnie dostały się przypadkowo z hodowli. Nie zostały wpuszczone do wody. Nie przetrwały podróży. Szczerze mi ich żal, bo to ładne rybki.
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline marcin_zim

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
Odp: 65-lecie PZW - wielka uroczystość, czyli PRL wróć!
« Odpowiedź #50 dnia: 22.11.2015, 20:52 »
PZW to wielkie g...o nie opłaca się opłacać składek, same złodzieje, ludzie oszukują jak idzie,jak  można 5 kg karpia zabrać na patelnie, złodzije i nic wiecej pierwszy i ostatni raz opłacam PZW, za wielkie limity mają, wędkarstwo to sport a nie jedzenie ryb. NO KILL

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: 65-lecie PZW - wielka uroczystość, czyli PRL wróć!
« Odpowiedź #51 dnia: 22.11.2015, 21:07 »
PZW to wielkie g...o nie opłaca się opłacać składek, same złodzieje, ludzie oszukują jak idzie,jak  można 5 kg karpia zabrać na patelnie, złodzije i nic wiecej pierwszy i ostatni raz opłacam PZW, za wielkie limity mają, wędkarstwo to sport a nie jedzenie ryb. NO KILL


Marcinie , tymi ''złodziejami '' obraziłeś wielu uczciwych i pracowitych działaczy PZW . Uwierz mi na słowo , znam takich ludzi w kołach . Na przyszłość pomyśl zanim napiszesz takie słowa  :thumbdown:

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: 65-lecie PZW - wielka uroczystość, czyli PRL wróć!
« Odpowiedź #52 dnia: 22.11.2015, 21:10 »
To dobra wiadomość Darek, jak na razie jednak nie znajduję informacji czy na pewno będzie wszystko podlegać pod to ministerstwo (związane z rybołóstwem). Jeżeli tak, to jest wielka szansa aby coś zmienić. Brak ludowców i innych specjalistów od 'wspaniałej współpracy' ( wynikającej z listu byłego ministra do prezesa PZW) to znak, że będzie się budować wiele rzeczy od nowa. Można to by wykorzystać..  :D

Zaraz po powołaniu nowego rządu oglądałem w TVN24 wywiad z politykiem PiS-u (jakiś mniej znany, bo nie widziałem go wcześniej), który powiedział, że nowe ministerstwo będzie się zajmowało między innymi rybołówstwem morskim i śródlądowym. Czy tak będzie? Zobaczymy.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: 65-lecie PZW - wielka uroczystość, czyli PRL wróć!
« Odpowiedź #53 dnia: 27.10.2016, 12:20 »
Odgrzewam kotleta bo tutaj 65 lat wybiło i tutaj też:

http://www.pzw.org.pl/home/wiadomosci/139807/60/podziekowanie_dla_pzw_za_zyczenia_oraz_wsparcie_uniwersytetu_war

Ładnie się poklepują po ramionach, obdarowują prezentami i wymieniają życzliwości.

Można by rzec, że kolejny element układanki, jak to wygląda współpraca PZW z UWM, IRŚ, etc... A później powstają opracowania na zamówienie, jak to polskie wody są bogate w ryby.
Szczególnie w woj. Warmińsko-Mazurskim!

Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości?
Grzegorz