Ankieta

Czy jesteś za tymczasowym zamknięciem działu 'wyniki znad wody' na czas izolacji?

TAK
64 (45.4%)
NIE
63 (44.7%)
NIE MAM ZDANIA
14 (9.9%)

Głosów w sumie: 140

Głosowanie skończone: 26.03.2020, 21:03

Autor Wątek: Czy jesteś za zamknięciem działu wyniki znad wody na czas izolacji?  (Przeczytany 16212 razy)


Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Ja mam radę. Warszawiacy śmigajcie na Podlasie powędkować i zaspokoić, jak to mówi rozporządzenie "niezbędne potrzeby związane z bieżącymi sprawami życia codziennego", bo coś tam mają słabe statystyki koronawirusowe. A może po prostu mało testów robią? Nie wiem dlaczego tak jest, ale warto empirycznie sprawdzić, czy jest to wynikiem braku testów, czy może dobrego mikroklimatu :P

Dziękuję bardzo za takie rady. :)


No, ale z drugiej strony, czy to nie jest dobry przykład ? ;) Przecież urzędnik ministerstwa powiedział, że można, byle samemu albo w max dwie osoby. Sądzę, że wielu takich chętnych w Warszawie w ten weekend się znajdzie :beer:

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
https://epoznan.pl/news-news-104204-w_poznanskich_marketach_budowlanych_ciagle_tlumy_kupuja_kwiatki

#zostańwdomu :P
Przy okazji niech zaopatrzą się w chryzantemy. Mogą nie długo się przydać.

Arek, jaki kraj, tacy urzędnicy. Warszafka, wybaczy, ale z otwartymi rękami witać nie będę. ;)
Adam

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Michał, u nas to płotka, czy zarybieniowy karpik ma wędkarza zjeść?
Żadna to przestroga ;D ;D
Adam

Online Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Mam niedaleko 2 wody PZW, dzisiaj pusto tylko wiatr hulał ( podjechałem zostawić komunikat ) Zobaczymy w sobote po zarybieniu :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Jestem nas NIE, bo to jest zupełny NONSENS :facepalm:

Nie popadajmy w paranoję i pozamykajmy lepiej tematy pt: Wuhan, COVID, czy Koronawirus, bo  po wpisach było widać na wskroś, że niektóre osoby strasznie się nakręcają. Na tym etapie każdy z nas jest już na tyle uświadomiony, że wie o co chodzi z epidemią i jak należy się zachować. Poza tym wolno wyjść z domu z psem, pobiegać, czy na rower i na ryby co niektórzy też pojadą. Siedzenie samemu nad wodą nikomu nie zagraża, więc wyluzujmy.

A jeśli już do głowy przychodzą Wam pomysły zamykania działów to zamknijcie na 2 tygodnie całe forum i finito :facepalm:

Właśnie te tematy powinny być, aby każdy miał świadomość co się dzieje. Wielu Polaków nie rozumie, że we Włoszech, Hiszpanii, Francji czy USA jest masakra, i może być i u nas, zwłaszcza, że nasza służba zdrowia już ledwo sobie daje radę. Jak ktoś nie chce tych wątków przeglądać, niech tego nie robi, proste jak drut. Przecież się same nie otwierają :D

I jeszcze jedno. Wszelkie wątpliwości rozwiane zostaną tutaj, w tym wątku, bez niepotrzebnej gównoburzy w wątku o wynikach. W ten sposób będzie 'czyściej' w tamtym wątku :)

Kolejna sprawa - po to jest ten temat, aby wspólnie podjąć decyzję. Czy to coś złego? Każdy ma prawo głosu tutaj, w czym problem? :)

Lucjan

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Jestem nas NIE, bo to jest zupełny NONSENS :facepalm:

Nie popadajmy w paranoję i pozamykajmy lepiej tematy pt: Wuhan, COVID, czy Koronawirus, bo  po wpisach było widać na wskroś, że niektóre osoby strasznie się nakręcają. Na tym etapie każdy z nas jest już na tyle uświadomiony, że wie o co chodzi z epidemią i jak należy się zachować. Poza tym wolno wyjść z domu z psem, pobiegać, czy na rower i na ryby co niektórzy też pojadą. Siedzenie samemu nad wodą nikomu nie zagraża, więc wyluzujmy.

A jeśli już do głowy przychodzą Wam pomysły zamykania działów to zamknijcie na 2 tygodnie całe forum i finito :facepalm:

Właśnie te tematy powinny być, aby każdy miał świadomość co się dzieje. Wielu Polaków nie rozumie, że we Włoszech, Hiszpanii, Francji czy USA jest masakra, i może być i u nas, zwłaszcza, że nasza służba zdrowia już ledwo sobie daje radę. Jak ktoś nie chce tych wątków przeglądać, niech tego nie robi, proste jak drut. Przecież się same nie otwierają :D

I jeszcze jedno. Wszelkie wątpliwości rozwiane zostaną tutaj, w tym wątku, bez niepotrzebnej gównoburzy w wątku o wynikach. W ten sposób będzie 'czyściej' w tamtym wątku :)

Kolejna sprawa - po to jest ten temat, aby wspólnie podjąć decyzję. Czy to coś złego? Każdy ma prawo głosu tutaj, w czym problem? :)

Problem w tym, że nie widzę związku pomiędzy watkiem pisanym online a realiami w świecie rzeczywistym. A jak już idziemy tym tokiem rozumowania to przyda się kolejna irracjonala ankieta, w dziale "Kupiliśmy" bo ktoś się jeszcze naogląda i poleci do sklepu kupić. Wówczas ma dużą szanse się zarazić. Podobnie w temacie "Recenzje". No i na koniec "Nasze Karpiowanie", bo tam za chwilę też ktoś wstawi rybę... Stąd mój postulat, żeby zawiesić forum całkowicie i nie będzie niczego, jak wspominał Kononowicz :P:P

Nie nakrecajmy spirali absurdu :facepalm:

To wszystko ode mnie w tym "śmisznyn" temacie . Dobranoc.
Pozdrawiam Seba

Online Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Że co? Żadnych pozytywnych emocji? NIE! >:O.
Naskrobałem coś tu:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=17275.msg468312#msg468312
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Problem w tym, że nie widzę związku pomiędzy watkiem pisanym online a realiami w świecie rzeczywistym. A jak już idziemy tym tokiem rozumowania to przyda się kolejna irracjonala ankieta, w dziale "Kupiliśmy" bo ktoś się jeszcze naogląda i poleci do sklepu kupić. Wówczas ma dużą szanse się zarazić. Podobnie w temacie "Recenzje". No i na koniec "Nasze Karpiowanie", bo tam za chwilę też ktoś wstawi rybę... Stąd mój postulat, żeby zawiesić forum całkowicie i nie będzie niczego, jak wspominał Kononowicz :P:P

Nie nakrecajmy spirali absurdu :facepalm:

To wszystko ode mnie w tym "śmisznyn" temacie . Dobranoc.


Nie rozumiem dlaczego masz pretensje do mnie. W moim mniemaniu łatwiej będzie innym siedzieć w domu, jak nie będa widzieli jak  inni sobie wędkuja w najlepsze. I mam na myśli tych, co mieszkają w dużych miastach, jak Warszawa czy Łódź, i dla niech to nie jest kwestia wyjścia z domu i przejścia się 200 metrów nad zbiornik, bo mieszkają na wsi, ale cały cykl, wyjście z domu, winda/schody, klatka schodowa, samochód, stacja benzynowa/sklep i tak dalej. Mogą się zarazić wchodząc lub wychodząc z domu. Czy to takie trudne zrozumieć, że jeżeli wyjdziemy z domu w ciągu tygodnia lockodwn'u pięć razy a nie raz, to ryzyko zarażenia jest wyższe pięć razy? BYć może minimalne, ale zawsze pięć razy większe. Pracujesz z wieloma osobami w pracy? To możesz zarazić o wiele więcej osób wychodząc na ryby, nawet tego nie wiedząc. Tu trzeba myśleć nie o nas samych ale o wszystkich. O tym, że osoba, którą zarazi taki wędkarz (bo o tym przypadku mowa), który nie wytrzymał jak inni pojechali nad wodę uprawiać 'sport', zarazi trzy inne, te kolejne trzy... Nie wiemy co się wydarzy, może być tak, że będzie kolejny lockdown, na kolejne 2 czy 3 tygodnie. Chcemy tego? Tutaj gospodarka może paść, dlatego tak ważne jest aby robić wszystko aby do Wielkanocy wirusa jakoś opanować. To jest gra o wielką stawkę, dlatego mądrze jest nie namawiać do takiego spędzania czasu, nie dawać innym takiego przykładu, nawet jak sami wędkujemy.

Ja nie mam nic do tych co jadą na ryby, ale wolałbym, aby nie ogłaszać wszem i wobec, że na ryby można chodzić, że jest to dozwolone i tak dalej. Te same przepisy w UK zrozumiano całkiem inaczej, i o tym poinformował Angling Trust, mówiąc, że powinno się siedzieć w domach.

Koledzy, i o to tu chodzi, aby nie nakręcać innych zachęcając do wyjścia na ryby. Czy to takie trudne? Po prostu nie trąbmy tutaj, że wolno łowić i wręcz należy. Jedźcie na ryby, powodzenia, ale nie chwalcie się tym. Tylko tyle :)
Lucjan

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Śmiem tylko zauważyć, że PZW nie jest związkiem sportowym ...



... więc nawet argument, że uprawia się sport jest z dupy wzięty.
W tym roku bylem nad wodą słownie: ZERO! razy i choćby brzegi świeciły pustkami, to nie zamierzam jechać. Powod jest prosty. Za duży syf panuje, żeby dawać przykład. Stado baranów pójdzie za przykładem.

Z drugiej strony nawet krótki wypad nie wyklucza jednego przypadku na milion, że przedemną na spacerze z psem nie był nosiciel i nie wdepłem w jego ślinę, którą zawleczę do domu na przysłowiowym bucie.
Ja mam maty dezynfekcyjne na wjeździe na posesję, przed każdym wejściem do budynku. Nawet mam śluzę dekontaminacyjną na głównym wejściu na fermę, a i tak nie zamierzam ryzykować zdrowiem swoich bliskich i swoim, aby sobie na ryby pojechać.

Radzę wam przeczekać i zastosować się do zaleceń sanepidu i ministerstwa zdrowia. Zapewniam was, że w czerwcu we Włoszech nie zorganizują żadnych mistrzostw w wędkarstwie spławikowym, bo poziom problemu jaki u nich występuje zapowiada dalsze izolacje, krach gospodarczy i wielką biedę.


Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Chciałbym kiedyś widzieć badania socjologiczne w Polsce z których wynikałoby, że polskie społeczeństwo uznaje wędkarstwo za sport, bo na razie to mi się wydaję, że tylko wędkarze chcą, aby tak było, a rzeczywistość jest jednak troszkę inna. Coś jak ta w stylu, że wędkarze stanowią ponad milion wyborców i należy się ich słuchać, jeżeli chodzi o np. zmiany prawa rybackiego.

Offline Dyrek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Alwernia
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Za Twitterem ( nawet członkowi rządu czasem coś mądrego się wymsknie):

Paweł Jabłoński
@paweljabIonski
·
24 mar
Panie redaktorze, jeżeli ma Pan wątpliwości, czy powód dla którego chce Pan wyjść jest ważny – to na 99% ten powód ważny nie jest. Mam nadzieję, że pomogłem. #zostanwdomu
Cytuj Tweeta

Łukasz Warzecha
@lkwarzecha
 · 24 mar
Chciałbym się dowiedzieć, co to jest "ważny powód wyjścia"? Kto ma to oceniać, czy coś jest ważne czy nie?

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Chciałbym kiedyś widzieć badania socjologiczne w Polsce z których wynikałoby, że polskie społeczeństwo uznaje wędkarstwo za sport, bo na razie to mi się wydaję, że tylko wędkarze chcą, aby tak było, a rzeczywistość jest jednak troszkę inna. Coś jak ta w stylu, że wędkarze stanowią ponad milion wyborców i należy się ich słuchać, jeżeli chodzi o np. zmiany prawa rybackiego.

Riozmiem, żę pijesz do mnie, co? Spoko  :D :D :D

W normalnym kraju by tak było, ale nie w Polsce, nie teraz. W UK wędkarze stanowią milion wyborców, i ich związek doskonale wie, jak to wykorzystać. Żadna partia na wędkarzy nie podniosła ręki, wciąż zaś są kolejne udogodnienia, sprzyjające rozwojowi wędkarstwa. Różnice jednak widać jak na dłoni. W Polsce wprowadzono bardzo podobne przepisy jak w UK, dzień później (odnośnie izolacji w związku z epidemią COVID-19). Ale ich związek wędkarski zabrał głos, bardzo wyważony i normalny. U nas za to jest jak w szlacheckiej Polsce w XVII wieku, każdy ma swoje zrozumienie przepisów. Nagle wędkarstwo jest sportem.

Tak na marginesie, wędkarstwo sportowe oznacza rywalizację, związane dodatkowo z wypuszczaniem ryb. U nas ta 'definicja' sportu jest całkowicie inna  :)
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Panie i Panowie, jako że mamy 'remis', żadnych zamknięć wątku nie będzie :) Apeluję jednak, aby w miarę możliwości ograniczyć wpisy w wątku 'Wyniki znad wody 2020' do minimum, tak aby nie zachęcać innych do wyjazdu nad wodę. Z góry dziękuję 8)
Lucjan