Ankieta

Czy jesteś za tymczasowym zamknięciem działu 'wyniki znad wody' na czas izolacji?

TAK
64 (45.4%)
NIE
63 (44.7%)
NIE MAM ZDANIA
14 (9.9%)

Głosów w sumie: 140

Głosowanie skończone: 26.03.2020, 21:03

Autor Wątek: Czy jesteś za zamknięciem działu wyniki znad wody na czas izolacji?  (Przeczytany 16555 razy)

Offline happytommy

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Krapkowice
  • Ulubione metody: waggler method
U mnie na łowisku wędkarzy prawie zero.
Już parę dni z rzędu siedzę sam.
A jak byłem w niedzielę to wszyscy na dystans co najmniej 10 metrów.
Seniora żadnego, dwóch młodych i ja (też młody 😂).
Tomek

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Jestem nas NIE, bo to jest zupełny NONSENS :facepalm:

Nie popadajmy w paranoję i pozamykajmy lepiej tematy pt: Wuhan, COVID, czy Koronawirus, bo  po wpisach było widać na wskroś, że niektóre osoby strasznie się nakręcają. Na tym etapie każdy z nas jest już na tyle uświadomiony, że wie o co chodzi z epidemią i jak należy się zachować. Poza tym wolno wyjść z domu z psem, pobiegać, czy na rower i na ryby co niektórzy też pojadą. Siedzenie samemu nad wodą nikomu nie zagraża, więc wyluzujmy.

A jeśli już do głowy przychodzą Wam pomysły zamykania działów to zamknijcie na 2 tygodnie całe forum i finito :facepalm:
Pozdrawiam Seba

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 996
  • Reputacja: 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Nie ma potrzeby zawieszania tematu.
Są tematy, które po pół roku, roku są odświeżane. Dzieje się tak samoistnie, w momencie potrzeby.

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 010
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
U mnie w pracy przewija się w tej chwili około 400 klientów.
Wypluciny na każdym kroku.
Jadąc na ryby nie mam kontaktu z jakimikolwiek przybytkami użyteczności publicznej w stylu klamki, poręcze, ławki, windy, nawet schody. Nic. Tylko samochód, las, rzeka i ja.

Ale trzeba zdać sobie sprawę po co to wszystko. 
Dla mnie? O mnie to? Przeze mnie?
No nie.
To przez ludzi niemyślących.
Przez nich taki ja muszę w tej chwili cierpieć.
Tylko czy tak nie jest w całym naszym życiu?
Ano jest.
Znakomita większość nakazów/zakazów jest tworzona dla niemyślących ludzi. I ci myślący przez nich cierpią.
Gdyby każdy miał olej w głowie to nie byłoby wymiarów ochronnych ryb, zakazu dotykania obrazów w muzeum, ograniczeń prędkości, nakazu jazdy w pasach bezpieczeństwa, czy reglamentacji na papier toaletowy.

Posiedziałem, pomyślałem, przemyślałem.
Jadę na brzany!!!
Nie no, żart :P

Zrobię to co uważam za mądre i słuszne nie chwaląc się tym nikomu jak również nie namawiając nikogo do łamania czy interpretowania pod siebie przepisów.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline lajon38

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 316
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Mój pupil chce już jechać,obiecałem mu,że w piątek wyskoczymy na :narybki:

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Czemu ten dział ma być zamknięty? Ludzie właśnie powinni jeździć na ryby odciąć się w wolnym czasie od tego wszystkiego bo słuchając ciągle o tym wirusie można zwariować. A żadnego zakazu wędkowania nie ma.

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Jak wszyscy zaczną jeździć to nie znajdziesz wolnego miejsca. Albo przynajmniej będziesz mijał kilku potencjalnych dawców.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Jak wszyscy zaczną jeździć to nie znajdziesz wolnego miejsca. Albo przynajmniej będziesz mijał kilku potencjalnych dawców.
W moich miejscach nie spotkasz żywej duszy przez tydzień czasu 🙂 A nawet jakbym miał spotkać 10 osób to co z tego, jeśli w ogóle robocie dziennie mijam 10x tyle?

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Wyobrażcie sobie jaki w sobotę "dziadki " będą mieli u mnie dylemat bo w piątek ma być zarybienie :) ;D :P
Z ciekawości podjadę zobaczyć ale jak znam życie będzie ciasno nad wodą. :( :facepalm:
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Ja tu nie widzę możliwości wędkowania, ale może jestem ślepy.

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii

"W okresie od dnia 25 marca 2020 r. do dnia 11 kwietnia 2020 r. zakazuje się na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej przemieszczania się osób przebywających na tym obszarze, z wyjątkiem przemieszczania się danej osoby w celu:

1) wykonywania czynności zawodowych lub zadań służbowych, lub pozarolniczej działalności gospodarczej, lub
prowadzenia działalności rolniczej lub prac w gospodarstwie rolnym, oraz zakupu towarów i usług z tym związanych;

2) zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego, w tym uzyskania
opieki zdrowotnej lub psychologicznej, tej osoby, osoby jej najbliższej w rozumieniu art. 115 § 11 ustawy z dnia
6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny (Dz. U. z 2019 r. poz. 1950 i 2128), a jeżeli osoba przemieszczająca się pozostaje
we wspólnym pożyciu z inną osobą – także osoby najbliższej osobie pozostającej we wspólnym pożyciu,
oraz zakupu towarów i usług z tym związanych;

3) wykonywania ochotniczo i bez wynagrodzenia świadczeń na rzecz przeciwdziałania skutkom COVID-19, w tym
w ramach wolontariatu;

4) sprawowania lub uczestniczenia w sprawowaniu kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych ( z ograniczeniami wynikającymi z tego rozporządzenia)


W przypadku gdy przemieszczanie się następuje:

1) pieszo – jednocześnie mogą się poruszać dwie osoby w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie; środkami publicznego transportu zbiorowego w rozumieniu art. 1a ust. 4 pkt 3a ustawy z dnia 20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego (Dz. U. z 2018 r.poz. 295) – środkiem tym można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób, niż wynosi połowa miejsc
siedzących.

3. Ograniczenia, o którym mowa w ust. 2 pkt 1, nie stosuje się do osób najbliższych w rozumieniu art. 115 § 11
ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny



Zawsze można powołać się w razie jakiejkolwiek kontroli na to co mówią w TV :P

Przepisy w rzeczywistości dają pełną swobodę służbom na interpretację, więc to, że według wielu z  Was wydaję się, że "można", w praktyce może okazać się, że będzie inaczej, szczególnie jak ktoś zaspokaja "niezbędne potrzeby związane z bieżącymi sprawami życia codziennego" jadąc autem kilkadziesiąt kilometrów dalej nad zbiornik oblegany przez wędkarzy :beer: 

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Jak wszyscy zaczną jeździć to nie znajdziesz wolnego miejsca. Albo przynajmniej będziesz mijał kilku potencjalnych dawców.
W moich miejscach nie spotkasz żywej duszy przez tydzień czasu 🙂 A nawet jakbym miał spotkać 10 osób to co z tego, jeśli w ogóle robocie dziennie mijam 10x tyle?
A rozumiesz co to jest ograniczenie zarażenia do minimum? Z takim podejściem po co nam jakieś kwarantanny i inne zakazy.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!


Offline Lug (Darek Jagodziński)

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 446
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Koledzy przestańcie tłumaczyć bo to nie ma sensu. Polak zawsze musi furtkę boczną sobie gdzieś poszukać. I teraz jazda na innych, że przepisy nie są dokładne bo nie ma napisane, że można wychodzić z wężem a z psem na do ilu kilometrów.

A i dzisiaj jadę po pracy prosto do domu i mam prostą drogę ale jest tam znak 60 km/h ale, że mi pilno to co tam pojadę setką, przecież i tak nikt tam nie chodzi a policja nie zatrzymuje. Ale będę szybciej bo liczę się tylko Ja Ja Ja.

Dla nierozumiejących to piszę w formie "przekąsu".
Darek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 234
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Jeżeli jest ktoś na ssaniu :narybki: , można i tak.

https://www.facebook.com/1824605922/posts/10213638838724990/

My zwykli wędkarze którzy łowią dla relaksu ten miesiac poślizgu moim zdaniem nic nie zmieni. Siedzenie na dupie w domu to podstawa i w sumie jedyne co możemy zrobić w tej sytuacji.
Czy zamykać temat , nie mi osądzać.
Za mnie już podjeli decyzje o zakazie wychodzenia z domu.
Mam w dupie siedzenie nad wodą z myślą czy francy do domu nie ściągne.
Maciek

Offline seba86

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
Pomysł z zamknięciem wątku jest moim zdaniem absurdalny, szczególnie ze względu na "kuszenie innych" 😆.
Ten pomysł wygląda podejrzanie politycznie 😜
Ludzie do pracy chodzą, gdzie mają kontakt z innymi, korzystają z tej samej toalety, lodówki, a tutaj wątek chcą zamykać.
Absurd na maxa!

Zanim posypie się fala hejtu, zaznaczam, że wypowiadam swoje zdanie i raczej już nie zajrzę do tego tematu.