Autor Wątek: Podajniki Zhibo  (Przeczytany 32212 razy)

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podajniki Zhibo
« Odpowiedź #120 dnia: 06.05.2021, 21:24 »
Fakt, Zhibo solidniejsze ale ja nie miałem z Mikado większych problemów niż z Drennanami. A nawet mniejsze.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 536
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podajniki Zhibo
« Odpowiedź #121 dnia: 07.05.2021, 07:55 »
Oprócz wizualnej szpary i to nie we wszystkich , problemów z plątaniem żyłki czy przyponów, nie miałem.

Wizualna szpara. Jebłem :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podajniki Zhibo
« Odpowiedź #122 dnia: 07.05.2021, 08:27 »
Panowie gdzie obecnie kupię podajniki Zibho ? Na allegro bieda, widziałem że są też na feedersklepie. Gdzieś jeszcze szukać ? Ewentualnie jakiś zamiennik w kształcie Prestona ?
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline lajon38

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 316
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Podajniki Zhibo
« Odpowiedź #123 dnia: 07.05.2021, 08:41 »

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 508
  • Reputacja: 216
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Marcin

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Podajniki Zhibo
« Odpowiedź #125 dnia: 07.05.2021, 10:17 »
Panowie gdzie obecnie kupię podajniki Zibho ? Na allegro bieda, widziałem że są też na feedersklepie. Gdzieś jeszcze szukać ? Ewentualnie jakiś zamiennik w kształcie Prestona ?
Oni mają sklep na allegro
https://allegro.pl/uzytkownik/zhibo_pl
Kupiłem ich podajniki raz i  nie kupię więcej.
Jak dla mnie podstawowa wada to brak systemu szybkiego demontażu podajnika na wędce , coś na kształt QMF Mikado.
Nie wyobrażam sobie z moim słabym wzrokiem montażu zestawu nad wodą a  na kiju zostawiać podajnika nie chcę z obawy o uszkodzenie kija.
Cenowo też żadna rewelacja bo łączniki trzeba kupować osobno .

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 860
  • Reputacja: 151
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Podajniki Zhibo
« Odpowiedź #126 dnia: 07.05.2021, 10:57 »
Panowie gdzie obecnie kupię podajniki Zibho ? Na allegro bieda, widziałem że są też na feedersklepie. Gdzieś jeszcze szukać ? Ewentualnie jakiś zamiennik w kształcie Prestona ?
Oni mają sklep na allegro
https://allegro.pl/uzytkownik/zhibo_pl
Kupiłem ich podajniki raz i  nie kupię więcej.
Jak dla mnie podstawowa wada to brak systemu szybkiego demontażu podajnika na wędce , coś na kształt QMF Mikado.
Nie wyobrażam sobie z moim słabym wzrokiem montażu zestawu nad wodą a  na kiju zostawiać podajnika nie chcę z obawy o uszkodzenie kija.
Cenowo też żadna rewelacja bo łączniki trzeba kupować osobno .
Zawsze mozesz na zylce hlownej zamontowac agrafke a sam podajnik na fluorocarbonie i takie zestawy sa nad woda bardzo popularne. Sam mam kilka takich i na yt tez ludzie np. stachu karwecki o tym wspominal.

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 406
  • Reputacja: 227
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podajniki Zhibo
« Odpowiedź #127 dnia: 07.05.2021, 10:57 »
Panowie gdzie obecnie kupię podajniki Zibho ? Na allegro bieda, widziałem że są też na feedersklepie. Gdzieś jeszcze szukać ? Ewentualnie jakiś zamiennik w kształcie Prestona ?
Oni mają sklep na allegro
https://allegro.pl/uzytkownik/zhibo_pl
Kupiłem ich podajniki raz i  nie kupię więcej.
Jak dla mnie podstawowa wada to brak systemu szybkiego demontażu podajnika na wędce , coś na kształt QMF Mikado.
Nie wyobrażam sobie z moim słabym wzrokiem montażu zestawu nad wodą a  na kiju zostawiać podajnika nie chcę z obawy o uszkodzenie kija.
Cenowo też żadna rewelacja bo łączniki trzeba kupować osobno .

Pierwsze słyszę, że można uszkodzić kij z zostawionym podajnikiem. Od dawien dawna mam podajniki zawiązane na stałe i to w gramaturze 80-100g i nic mi się nie psuje. Opaska neoprenowa i problem z głowy :) To są koszyki typowo pod dalekie rzuty (po modyfikacji) i takowe nie mogą być szybko wymienne. Nie każdemu to przypasuje. Co do ceny to również się nie zgodzę, bo gotowe podajniki typu long cast zaczynają się od 13-14 zł w górę.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 17 kg

Offline Trissot

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bełchatów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podajniki Zhibo
« Odpowiedź #128 dnia: 07.05.2021, 11:03 »
Kupiłem jakiś czas temu 2szt boat do testów, ale do foremki prestona large nie pasują, tzn delikatnie burta podajnika jest za wysoka i foremka nie ubija dobrze zawartości (miks 50/50), przez co towar rozlatuje się  w trakcie lotu. Muszę spróbować z foremką XL, bądź przeprowadzić tiunning podajnika zastanawiam się czy ściąć lekko burtę czy podgrzać plastik i formować ją do foremki :D

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podajniki Zhibo
« Odpowiedź #129 dnia: 07.05.2021, 11:07 »
Kupiłem jakiś czas temu 2szt boat do testów, ale do foremki prestona large nie pasują, tzn delikatnie burta podajnika jest za wysoka i foremka nie ubija dobrze zawartości (miks 50/50), przez co towar rozlatuje się  w trakcie lotu. Muszę spróbować z foremką XL, bądź przeprowadzić tiunning podajnika zastanawiam się czy ściąć lekko burtę czy podgrzać plastik i formować ją do foremki :D

Mam dwie foremki silikonowe mikado douglas, xl i L i wszystkie koszyki jakie mam (douglasy, zhibo, drennany i inne) nimi ładuję, nic się nie rozlatuje, można tu docisnąć więcej, tu mniej i gra. A że nie wygląda idealnie? Nie musi. Ryby mają słaby zmysł piękna ;)
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline Trissot

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bełchatów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podajniki Zhibo
« Odpowiedź #130 dnia: 07.05.2021, 11:42 »
Kupiłem jakiś czas temu 2szt boat do testów, ale do foremki prestona large nie pasują, tzn delikatnie burta podajnika jest za wysoka i foremka nie ubija dobrze zawartości (miks 50/50), przez co towar rozlatuje się  w trakcie lotu. Muszę spróbować z foremką XL, bądź przeprowadzić tiunning podajnika zastanawiam się czy ściąć lekko burtę czy podgrzać plastik i formować ją do foremki :D

Mam dwie foremki silikonowe mikado douglas, xl i L i wszystkie koszyki jakie mam (douglasy, zhibo, drennany i inne) nimi ładuję, nic się nie rozlatuje, można tu docisnąć więcej, tu mniej i gra. A że nie wygląda idealnie? Nie musi. Ryby mają słaby zmysł piękna ;)

Nie bardzo wiem jak foremka a'la drennan (w formie łezki) pasuje do tego podajnika, czy aby towar nie musi być mocno domoczony by doleciał na miejsce? Generalnie używam podajników Prestona z ICS i nie chcę kupować kolejnej foremki i zabierać jej ze sobą, podajniki Zhibo miały być alternatywą na łowiska trudne z zaczepami, ich cena jest zachęcająca więc jeszcze w wolnej chwili zobaczę co da się z nimi zrobić :D

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Podajniki Zhibo
« Odpowiedź #131 dnia: 07.05.2021, 11:45 »

Pierwsze słyszę, że można uszkodzić kij z zostawionym podajnikiem. Od dawien dawna mam podajniki zawiązane na stałe i to w gramaturze 80-100g i nic mi się nie psuje. Opaska neoprenowa i problem z głowy :) To są koszyki typowo pod dalekie rzuty (po modyfikacji) i takowe nie mogą być szybko wymienne. Nie każdemu to przypasuje. Co do ceny to również się nie zgodzę, bo gotowe podajniki typu long cast zaczynają się od 13-14 zł w górę.
Wędki węglowe można łatwo uszkodzić, wystarczy mocniej stuknąć/przycisnęć o coś i może w tym miejscu pęknąć. jakieś dodatkowe ochraniacze, neopreny idt może przejdą ale ja wole "dmuchać na zimne" i podajnik zdejmować z trzonka do transportu.
Na dalekich odległościach też nie łowię i wystarczy mi to co mam opanowane.


Zawsze mozesz na zylce hlownej zamontowac agrafke a sam podajnik na fluorocarbonie i takie zestawy sa nad woda bardzo popularne. Sam mam kilka takich i na yt tez ludzie np. stachu karwecki o tym wspominal.
pewnie można  w ten sposób .muszę to wypróbować. :thumbup:

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podajniki Zhibo
« Odpowiedź #132 dnia: 07.05.2021, 11:55 »
Nie bardzo wiem jak foremka a'la drennan (w formie łezki) pasuje do tego podajnika, czy aby towar nie musi być mocno domoczony by doleciał na miejsce?

Silikon bardzo elastyczny jest, dociskasz po obwodzie do koszyka i gra.
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Podajniki Zhibo
« Odpowiedź #133 dnia: 07.05.2021, 12:15 »
Ja w tym roku kupiłem uniwersalną foremkę Carlusso  https://allegro.pl/oferta/forma-do-koszykow-method-feeder-cralusso-shell-9408067550
Zobaczymy jak się sprawdzi ten system otwierania.
Na YT jest filmik że niby podajniki Zhibo też można tym nabijać

Offline Trissot

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bełchatów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podajniki Zhibo
« Odpowiedź #134 dnia: 07.05.2021, 12:17 »
Nie bardzo wiem jak foremka a'la drennan (w formie łezki) pasuje do tego podajnika, czy aby towar nie musi być mocno domoczony by doleciał na miejsce?

Silikon bardzo elastyczny jest, dociskasz po obwodzie do koszyka i gra.

W takim razie mam z jakiejś dziwnej serii bo moje sztuki mają te burty bardzo sztywne, nawet skubańce na siłę wciskane nie chcą się poddać :D