Autor Wątek: S-Pellet Sonubaits  (Przeczytany 1949 razy)

Offline Dzidek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 122
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łęczyca
  • Ulubione metody: feeder
S-Pellet Sonubaits
« dnia: 13.08.2015, 11:59 »
Czy s-pellet sonubaits 11 mm nadaje się do montażu na haczyk z włosem z gumką (fabryczny drennana), czy  nie rozpadnie przy ubijaniu mixu w foremce? Czy wie ktoś jak ze skutecznością tej przynęty? Będę wdzięczny za pomoc w tym temacie. Pozdrawiam. 

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: S-Pellet Sonubaits
« Odpowiedź #1 dnia: 13.08.2015, 23:01 »
To raczej miękki pellet.
Bałbym się trochę stosować go do metody w tej wielkości, bo osobiście lubię dość mocno nabijać podajnik.
11 mm można by delikatnie założyć na włos z PushStopem. Gumka by musiała być raczej luźniejsza, żeby go nie uszkodzić.

Ja używałem ich do spławika i zakładałem bezpośrednio na haczyk, ale koledzy używali też do łowienia z gruntu.
Tutaj trochę rozmawialiśmy o tym -> http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=546.msg18107#msg18107
Pozdrawiam
Mateusz

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: S-Pellet Sonubaits
« Odpowiedź #2 dnia: 14.08.2015, 01:33 »
Ja go używałem i z gumką i z push stopem. Gumka wypadała lepiej. Jednak ten 11 mm jest już dość sporawy...

Jeżeli używasz gumki, raczej  korzystaj ze stretchera, czyli urządzonka do jej rozszerzania. Pellet jest tłusty i nie jest łatwo zrobić to palcami. Świeży pellet daje się przebijać push stopem, jednak po jakimś czasie przysycha i pęka. Wtedy używaj wiertła, i będzie OK.
Żaluję, że Sonubaits zrezygnował ze starej linii tych pelletów. Truskawka po prostu rządziła. Jest to rzadki rodzaj pelletu, bo ma mocną otoczkę, jest ciężki i zawiera sporo tłuszczu. Oozingi pomimo świetnego zapachu i dawania koloru nie chcą łowić, ryby ich po prostu nie lubią :-\
Lucjan