Autor Wątek: Sztuczne przynęty - czy używacie ich i czy sie Wam sprawdzają?  (Przeczytany 16717 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Sztuczne przynęty - czy używacie ich i czy sie Wam sprawdzają?
« Odpowiedź #15 dnia: 04.12.2014, 01:11 »
No ale ja rozumiem pewne ograniczenia dotyczące wód górskich. Ale nizinnych? Czym niby ma sie róznić kukurydza sztuczna od naturalnej?

Nie wpisanie daty i łowiska to jedno - ale interpretacja przepisów to co innego. Fluffy - ten wędkarz na pewno nie zrobil niczego innego? Nie rozumiem jak można skazac kogos za taką pierdołę. Ośmiesza to polskie prawo, nic więcej. Nie wiem czy jest cos gorszego niż absurdalne wyroki za minimalne wykroczenia...
Lucjan

Offline Fluffy

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 139
  • Reputacja: 13
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Sztuczne przynęty - czy używacie ich i czy sie Wam sprawdzają?
« Odpowiedź #16 dnia: 04.12.2014, 01:42 »
Cytuj
Nie wpisanie daty i łowiska to jedno - ale interpretacja przepisów to co innego. Fluffy - ten wędkarz na pewno nie zrobil niczego innego? Nie rozumiem jak można skazac kogos za taką pierdołę. Ośmiesza to polskie prawo, nic więcej. Nie wiem czy jest cos gorszego niż absurdalne wyroki za minimalne wykroczenia...

Nie wiem, nie bylem świadkiem tej sytuacji, czytałem tylko kilka relacji tej sprawy. Podobno odmówił przyjęcia mandatu i sprawa trafiła przed sad, a  dalej nastąpił efekt kuli śnieżnej. Całość wyglądała wiarygodnie. Tym bardziej, że świetnie wpisuje się w klimat - w tym kraju licencjonowany wędkarz dostaje nieraz większe baty za drobne wykroczenia (brak miarki czy wpisu do rejestru) niż jawny kłusol złapany za kołnierz na gorącym uczynku. Zależy na jakiego człowieka się trafi przy kontroli.

Polska.

Edit:
KLIK
Michał

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Sztuczne przynęty - czy używacie ich i czy sie Wam sprawdzają?
« Odpowiedź #17 dnia: 04.12.2014, 08:41 »
to jest absurd.polska slynie z absurdalnych przepisow,a co powiecie na swiecaca mormyszke fosforyzowana?tez nie moge?

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sztuczne przynęty - czy używacie ich i czy sie Wam sprawdzają?
« Odpowiedź #18 dnia: 04.12.2014, 09:23 »
Na pewno kara nie współmierna do czynu!! Ale skoro sprawa wylądowała w sądzie to gość pewnie odmówił płacenia mandatu, gdzie wykroczenie jak by nie było jest ewidentne. A kto wie jak się tam jeszcze zachowywał!Mógł dać te 5 dych mandatu i po zawodach!!  Skoro każdy z nas optuje za zaostrzeniem RAPR to może nie potępiajmy jego egzekwowania?? A ze Strażnikami spokojnie bo to oni są na prawie!!!!
Arek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Sztuczne przynęty - czy używacie ich i czy sie Wam sprawdzają?
« Odpowiedź #19 dnia: 04.12.2014, 10:10 »
Faktycznie - strażnik ma pilnować przestrzegania przepisów, a nie je 'tworzyć'. Jednak w Polsce warto działać z wyczuciem, zwłaszcza jak się ma przepisy sprzed kilkudziesieciu lat, podczas tworzenia których fosforyzujące przynęty to było science fiction ;) Myslę, że normalny strażnik nie powinien robic problemu. Wiadomo, że nie takich rzeczy trzeba 'szukac' u wędkarzy. Śmieci, kłusownictwo, nie przestrzeganie 'oczywistych' przepisów - to jest problem.

Ale brak wpisu do rejestru to jedno - myslę, że tamten ukarany wędkarz nie byl skory do współpracy, dlatego spotkało go coś takiego. Akurat rejestr nie jest pomyslem PZW, jest jakby drukiem rozliczeniowym, który każdego roku ma byc przedstawiony do PZW - a te dalej rozlicz się z państwem.  To tak jakby ktos kwestionował słuszność  posiadanie przy sobie dokumentów takich jak prawo jazdy i odmawial przyjęcia związanego z tym mandatu.

Jakby nie było RAPR jest 'niezyciowy', i to pod wieloma względami...
Lucjan

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sztuczne przynęty - czy używacie ich i czy sie Wam sprawdzają?
« Odpowiedź #20 dnia: 04.12.2014, 10:27 »
     Przepraszam nie odbiegamy zbytnio od wątku:           
 Sztuczne przynęty - czy używacie ich i czy się Wam sprawdzają?
Robert

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sztuczne przynęty - czy używacie ich i czy sie Wam sprawdzają?
« Odpowiedź #21 dnia: 04.12.2014, 10:47 »
Jeśli to była SSR to nie miał prawa!
Arek

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Sztuczne przynęty - czy używacie ich i czy sie Wam sprawdzają?
« Odpowiedź #22 dnia: 21.12.2014, 09:07 »
Sztuczne robale i kukurydze warto miec w swoim arsenale bo nie dosc, ze jest zawsze pod reka to w dodatku jest skuteczna. Na wodach komercyjnych nie ma zakazu ich uzywania.
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline mechanik2014

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: POLSKA
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sztuczne przynęty - czy używacie ich i czy sie Wam sprawdzają?
« Odpowiedź #23 dnia: 08.01.2015, 22:23 »
Witam odnośnie sztucznych przynęt wędkował ktoś na sztuczną ochotkę na spławik, grunt, methode mieliście jakieś efekty na nie czy się sprawdzają???

elvis77

  • Gość
Odp: Sztuczne przynęty - czy używacie ich i czy sie Wam sprawdzają?
« Odpowiedź #24 dnia: 08.01.2015, 22:59 »
A gdzie tam,przecież to nie legalne
W porównaniu do żywej to wiadomo,ale do białych to robi robotę. Dobra jest na mormyszkę jak jest zimno i żywa zamarza,albo rączki odmawiają posłuszeństwa.

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sztuczne przynęty - czy używacie ich i czy sie Wam sprawdzają?
« Odpowiedź #25 dnia: 08.01.2015, 23:32 »
A ja bym zadał w takim razie pytanie, co to jest sztuczna przynęta? Jaki warunek powinna spełniać przynęta, aby została uznana za naturalną, a jaki by była uznana a sztuczną? Jeżeli za przynętę naturalną uznać przynętę występującą w naturze, to czy kompozycja różnych składników przygotowana przez producenta stanowi przynętę naturalną? Ot, taki pelet, albo kukurydza aromatyzowana. Czy nie zawierają one żadnych syntetycznych związków? Można oczywiście powiedzieć, że tych syntetycznych związków, jak na przykład aromaty, jest procentowo mniej, niż składników naturalnych. Nie zmienia to jednak faktu, że przynęta nie jest już wtedy w pełni naturalna, lecz sztuczno-naturalna lub naturalno-syntetyczna. Jeśli nie jest w pełni naturalna, to chyba nie jest naturalna. W konsekwencji, nie powinna być używana, ani do metody spławikowej, ani gruntowej. Gdzie jest ta granica w przepisach między przynętą naturalną i sztuczną? Przynęta naturalna to robak i kukurydza ( i to nie każda, bo aromatyzowana już niekoniecznie). A reszta?
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

elvis77

  • Gość
Odp: Sztuczne przynęty - czy używacie ich i czy sie Wam sprawdzają?
« Odpowiedź #26 dnia: 08.01.2015, 23:37 »
Serek topiony,jak i inne sery to przynęty naturalne.
To kolejny dowód na to,że Pzw nie nadąża za wędkarstwem nowoczesnym.
Tak jest po prostu wygodniej,bo to
Ty musisz później udowodnić,że jesteś nie winny.

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sztuczne przynęty - czy używacie ich i czy sie Wam sprawdzają?
« Odpowiedź #27 dnia: 08.01.2015, 23:54 »
Ręce opadają. Ale czemu się dziwić. Byłem ostatnio na Twardej, żeby opłacić składki i widziałem kilku starych dziadów (działaczy) śliniących się do młodych kasjerek, które tam pracują (różnica wieku jakieś 50 lat). Jak tam wchodzisz, to jakbyś cofnął się o 30 lat. Królestwo byłej komuny.
P.S. Mówiąc o starych dziadach nie chciałem powiedzieć, że gardzę starszymi ludźmi, ale że człowiek w każdym wieku swojego życia powinien zachowywać się z jakąś kulturą i szanować godność drugiej osoby. Mówiąc "stary dziad" miałem na myśli prymitywa i chama w podeszłym wieku.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

elvis77

  • Gość
Odp: Sztuczne przynęty - czy używacie ich i czy sie Wam sprawdzają?
« Odpowiedź #28 dnia: 08.01.2015, 23:59 »
Też się tam jutro wybieram i...sam nie wiem,nawet się nie będę golić skoro taka konkurencja. Brrrrr
Zapłacę haracz i szybko do domu.

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sztuczne przynęty - czy używacie ich i czy sie Wam sprawdzają?
« Odpowiedź #29 dnia: 09.01.2015, 00:08 »
Też się tam jutro wybieram i...sam nie wiem,nawet się nie będę golić skoro taka konkurencja. Brrrrr
Zapłacę haracz i szybko do domu.

Scyzoryk zostaw w domu, co byś się nie pokaleczył, bo się sam w kieszeni otwiera  ;)

A co do głównego tematu. To ja preferuję jednak najnaturalniejsze z naturalnych - przede wszystkim rosówki. Choć z chęcią spróbowałbym połowić na sztuczne robaki. Jakoś się nie mogę do tego zebrać, przede wszystkim z powodu nieznajomości tematu - co wybrać, na jaką rybę z taką przynętą itd.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.