Autor Wątek: Nowy rekord Polski suma (Gdyby żył...)  (Przeczytany 13054 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 639
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowy rekord Polski suma (Gdyby żył...)
« Odpowiedź #105 dnia: 25.10.2021, 08:02 »
A decydując że wędkarstwo jest jednak znęcaniem się nad zwierzętami sędzia może zyska sobie kilku przyjaciół ale narobi sobie wielu wrogów.


Mam nadzieję, ze sędziowie nie będą ogłaszać wyroków mając na uwadze, aby nie zrobić sobie wrogów :) Wyrok ma być sprawiedliwy i zgodny z prawem.
Lucjan

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Nowy rekord Polski suma (Gdyby żył...)
« Odpowiedź #106 dnia: 25.10.2021, 08:17 »
Mam nadzieję, ze sędziowie nie będą ogłaszać wyroków mając na uwadze, aby nie zrobić sobie wrogów :)

Lucjan Ty jednak idealista jesteś... ;) Ja też byłem ale mi przeszło.

Wyrok ma być sprawiedliwy i zgodny z prawem.

Wyrok ma być zgodny z prawem. Od tego jest sędzia, a od sprawiedliwości to jest Bóg (o ile istnieje).
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy rekord Polski suma (Gdyby żył...)
« Odpowiedź #107 dnia: 25.10.2021, 11:15 »

Dlatego PZW powinno szykować się na zmiany w regulaminie i zakaz połowu ryb na żywca, który zastąpiono by łowieniem na trupka. Tutaj bowiem mamy najgorzej jeśli chodzi o znęcanie się i można to załatwić w prosty sposób.

O zakazie łowienia ryb na żywca mówiono już dawno....dawno temu , i nadal takiego przepisu nie wprowadzono ,  chyba już na cud nie ma co liczyć. 

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Nowy rekord Polski suma (Gdyby żył...)
« Odpowiedź #108 dnia: 25.10.2021, 11:19 »
O zakazie łowienia ryb na żywca mówiono już dawno....dawno temu , i nadal takiego przepisu nie wprowadzono ,  chyba już na cud nie ma co liczyć.

Z tego co wiem to wprowadzono (na rok) i szybko się wycofano. To powinno pokazywać z jakim betonem mamy do czynienia i jaka jest jego siła.
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy rekord Polski suma (Gdyby żył...)
« Odpowiedź #109 dnia: 25.10.2021, 11:23 »
O zakazie łowienia ryb na żywca mówiono już dawno....dawno temu , i nadal takiego przepisu nie wprowadzono ,  chyba już na cud nie ma co liczyć.

Z tego co wiem to wprowadzono (na rok) i szybko się wycofano. To powinno pokazywać z jakim betonem mamy do czynienia i jaka jest jego siła.

właśnie.... polubownie z betonem nie wygramy, trzeba użyć siły . Mur berliński też runął :)

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Nowy rekord Polski suma (Gdyby żył...)
« Odpowiedź #110 dnia: 25.10.2021, 11:28 »
właśnie.... polubownie z betonem nie wygramy, trzeba użyć siły . Mur berliński też runął :)

Pewnie że można ale ja tam wolę ośli upór. Kropla drąży nawet skałę :)
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 406
  • Reputacja: 1970
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy rekord Polski suma (Gdyby żył...)
« Odpowiedź #111 dnia: 25.10.2021, 11:39 »
Od lat zdumiewa mnie brak logiki w walce z mięsiarskim betonem. Grożą odejściem, jeśli nie pozwoli im się wyławiać dużo więcej niż za to zapłacili :D Jedyne logiczne wytłumaczenie tego absurdu to fakt, że apelują oni do osobników w zarządzie o takich samych poglądach.

W wielu kołach, w których zarząd postawił na rybne wody - górne wymiary, NK i tego typu sprawy - pokazano dziadostwu faka i wody w magiczny sposób stały się lepsze. Wpływy i liczba członków także urosła.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Nowy rekord Polski suma (Gdyby żył...)
« Odpowiedź #112 dnia: 25.10.2021, 11:49 »
Od lat zdumiewa mnie brak logiki w walce z mięsiarskim betonem. Grożą odejściem, jeśli nie pozwoli im się wyławiać dużo więcej niż za to zapłacili :D

Właśnie w moim pomyśle (pewnie już kilka stron wstecz) chodziło o to żeby zapłacili dokładnie za tyle ile wyłowili w sezonie co do grama (ceny rynkowe z dnia 23 grudnia zebrane w centrum Warszawy).

W wielu kołach, w których zarząd postawił na rybne wody - górne wymiary, NK i tego typu sprawy - pokazano dziadostwu faka i wody w magiczny sposób stały się lepsze. Wpływy i liczba członków także urosła.

I to jest też racja. Spotkałem się niedawno z lokalnym mięsiarzem (na szczęście już na mięsiarskiej emeryturze) strasznie zdziwionego faktem że na Szymanowicach jest górny wymiar ochronny szczupaka. Inny człowiek narzekał za to że tam jest za dużo sandacza no ale to był spławikowiec ;). Da się? Da!
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.