Autor Wątek: Rekord Polski - leszcz  (Przeczytany 9178 razy)

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 022
  • Reputacja: 404
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rekord Polski - leszcz
« Odpowiedź #15 dnia: 25.08.2021, 20:16 »
Znam Rafała osobiście. Mnie tak samo jak Zbyszka śmieszą te komentarze...
Jakiś czas temu nagrałem filmik gdzie widać kilka leszczy w okolicach 70cm, a w zasadzie ich truchła, na jednym z brzegów Jeziorska. Prawdopodobnie samce, które nie przeżyły miłosnych igraszek.
Z tego co Tomek (brat Rafała) mi mówił, to była samica już wytarta. Przed zrzuceniem ikry pewnie zakręciłaby się w okolicy 8kg+
Jeziorsko to przeklęta woda...
Wiele osób tak chwali dzierzno a widać są jeszcze inne perełki. Jak z presją wędkarską na tej wodzie ? Odłowy sieciowe są faktycznie tak duże ? To olbrzymia woda dla porównania wielkie zaporówki na których łowię ( Żywiec - 10 km2, Dzierzno 6 km2 , Rybnik 4,5 km2 i jeszcze kilka innych podobnej wielkości) to nic przy Jeziorsku które ma 42 km2.

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Rekord Polski - leszcz
« Odpowiedź #16 dnia: 25.08.2021, 20:36 »
Presja tu jest praktycznie żadna.
Sieci nie ma od 2018? Nie pamiętam.
To woda widmo.
Nie wiem czy jest taka druga w Polsce. I nie mówię tu na podstawie swoich doświadczeń, a doświadczeń ludzi, którym mogę buty czyścić w wędkarstwie.
Ale to temat na telefon. Klawiatura by mi się skończyła 😉
Żeby nie wyjść na wariata więcej nie napiszę 🙂
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 022
  • Reputacja: 404
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rekord Polski - leszcz
« Odpowiedź #17 dnia: 25.08.2021, 20:45 »
Presja tu jest praktycznie żadna.
Sieci nie ma od 2018? Nie pamiętam.
To woda widmo.
Nie wiem czy jest taka druga w Polsce. I nie mówię tu na podstawie swoich doświadczeń, a doświadczeń ludzi, którym mogę buty czyścić w wędkarstwie.
Ale to temat na telefon. Klawiatura by mi się skończyła 😉
Żeby nie wyjść na wariata więcej nie napiszę 🙂
Brzmi jak bajka :D Od jutra siadam na zasiadkę do niedzieli więc będzie czas na rozmowę przez tel odezwę się na priv :) Może w w 2022 odwiedzę Jeziorsko ;)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rekord Polski - leszcz
« Odpowiedź #18 dnia: 25.08.2021, 20:46 »
Piękny leszcz!
Kucuś złowił przynie 70 cm. Ciężko uwierzyć, jak się patrzy na takiego lecha.
A ten 76... :bravo:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rekord Polski - leszcz
« Odpowiedź #19 dnia: 25.08.2021, 20:51 »
Zapewne wkrótce nowy rekord leszcza padnie na Dzierżnie ,choć Wisła czy Odra też potrafi obdarzyć piękną łopatą ;)

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 022
  • Reputacja: 404
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rekord Polski - leszcz
« Odpowiedź #20 dnia: 25.08.2021, 20:55 »
Zapewne wkrótce nowy rekord leszcza padnie na Dzierżnie ,choć Wisła czy Odra też potrafi obdarzyć piękną łopatą ;)
Z tym Dzierznem nie będzie tak prosto. Z roku na rok jest trudniej przebić się przez ryby 3 kg. Od dziesiątek karpiarzy słyszałem o takich lechach ,że wstyd powtarzać i podejrzewam ,że gdyby przepływały obok obecnego rekordu świata (około 10 kg i 86 cm) to niechybnie zabiły by go ogonem :D Póki co mamy skromne 76,6 i 7,52 ;)

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Rekord Polski - leszcz
« Odpowiedź #21 dnia: 25.08.2021, 21:00 »
Presja tu jest praktycznie żadna.
Sieci nie ma od 2018? Nie pamiętam.
To woda widmo.
Nie wiem czy jest taka druga w Polsce. I nie mówię tu na podstawie swoich doświadczeń, a doświadczeń ludzi, którym mogę buty czyścić w wędkarstwie.
Ale to temat na telefon. Klawiatura by mi się skończyła 😉
Żeby nie wyjść na wariata więcej nie napiszę 🙂
Brzmi jak bajka :D Od jutra siadam na zasiadkę do niedzieli więc będzie czas na rozmowę przez tel odezwę się na priv :) Może w w 2022 odwiedzę Jeziorsko ;)
Będzie mi miło 🙂
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Rekord Polski - leszcz
« Odpowiedź #22 dnia: 25.08.2021, 21:10 »
Nie zapominajmy, że rekordowego leszcza złowił spinningista ;) Szkoda jednak, że taki leszcz nie został złowiony przez kogoś, kto poświęca sporo czasu tym rybom, poznaje ich zwyczaje, specjalizuje się w ich połowie, żyje tym, ale cóż, fakt godny odnotowania.

Nawet nie muszę się zastanawiać, bo takie rzeczy mam od dawna ułożone w głowie: nie chciałbym być takim rekordzistą, serio. Chciałbym złowić takiego leszcza na spinning, jasne, ale traktowałbym to wydarzenie jako fuks. Co innego, gdybym łowił takie ryby z premedytacją, wtedy inna bajka, pękałbym z dumy. Mam nadzieję, że jakiś leszczowy maniak pobije ten rekord, trzymam kciuki :beer:
Jacek

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Rekord Polski - leszcz
« Odpowiedź #23 dnia: 25.08.2021, 21:28 »
Zbyszku Ty to wiesz i ja to wiem że Duże Leszcze z DD tego leszczyka 76 cm to połkną na raz :D :P 8)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Piotr Bogdanowicz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ruda Śląska
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Rekord Polski - leszcz
« Odpowiedź #24 dnia: 25.08.2021, 21:51 »
Szkoda że chłopak nie chce bym wrzucił zdjęcie z DD jego cichego rekordu .... 1cm brakło do 90 cm ... Zaraz je wyślę Jędrzejowi i będzie mógł potwierdzić. Znam wodę na Śląsku gdzie byki jak na DD pływają ale dobrać się do nich :( Wywózka min 350 m więc z feederm zapomnij, Zbyszek przypomnij sobie Rekordy z Pławniowic








Pozdrawiam Piotr

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rekord Polski - leszcz
« Odpowiedź #25 dnia: 25.08.2021, 21:55 »
90cm lechor to już wyczyn na miarę rekordu świata zapewne :bravo: :thumbup:

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Rekord Polski - leszcz
« Odpowiedź #26 dnia: 25.08.2021, 22:07 »
Na zdjęciu kosz 70x50x50 i łakomczuk z lipca na 3-calowego Kajtka z DD. Na długość się nie zmieścił na szerokość też ledwo. Tam te leszcze agresywne na syfonie biorą czasem jak okonie i fajna zabawa na okoniowych zestawach i wcale nie jakieś microjigi a gumy 3-4 cale. Strach brodzić.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rekord Polski - leszcz
« Odpowiedź #27 dnia: 25.08.2021, 22:16 »
Bravo Adrian :bravo: :beer: :thumbup:

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Rekord Polski - leszcz
« Odpowiedź #28 dnia: 25.08.2021, 22:40 »
Presja tu jest praktycznie żadna.
Sieci nie ma od 2018? Nie pamiętam.
To woda widmo.
Nie wiem czy jest taka druga w Polsce.

Też o tym słyszałem, również od ludzi którzy robili tam badania, choć wiem też, że sam masz olbrzymią wiedzę na temat tego zbiornika ;)
Moim zdaniem, ale nie tylko moim, olbrzymi wpływ na połowy wędkarskie na tym zbiorniku ma postępująca eutrofizacja tego zbiornika. Stan wody jest fatalny. Zlewnia zbiornika (i nie tylko okolice samego zbiornika), to tereny rolnicze. Od lat ten region Polski słynie m.in. z tzw. nowalijek. Skoro jest mocno rozwinięta gospodarka rolna, to są też i nawozy. UE od lat stara się jakoś regulować rynek nawozów, a za nią polski ustawodawca poprzez m.in.ustawę z dnia 10 lipca 2007 r. o nawozach i nawożeniu, no ale.....wszystko i tak musi gdzieś znaleźć ujście. To wieś dobije ten zbiornik. To opady atmosferyczne, które de facto nie są częste w tej części Polski, a następnie powierzchniowy spływ tego co najgorsze z całej zlewni zbiornika, dobije ten zbiornik. Będąc rybą żyjącą w strefie bentosu nie chciałoby mi się całe życie pakować głowę w ten osadzający się tam syf ;) W połączeniu z istnieniem Nadwarciańskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu i obszaru specjalnej ochrony ptaków jest tylko kwestią czasu, aż wrócą tam odłowy rybackie za naukowym przyzwoleniem pewnego instytutu. Pobliski rybak, niecierpiący PZW, już nie raz tam pisał skargi do różnych instytucji i tylko czeka na potknięcie.     

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Rekord Polski - leszcz
« Odpowiedź #29 dnia: 25.08.2021, 22:55 »
Presja tu jest praktycznie żadna.
Sieci nie ma od 2018? Nie pamiętam.
To woda widmo.
Nie wiem czy jest taka druga w Polsce.

Też o tym słyszałem, również od ludzi którzy robili tam badania, choć wiem też, że sam masz olbrzymią wiedzę na temat tego zbiornika ;)
Moim zdaniem, ale nie tylko moim, olbrzymi wpływ na połowy wędkarskie na tym zbiorniku ma postępująca eutrofizacja tego zbiornika. Stan wody jest fatalny. Zlewnia zbiornika (i nie tylko okolice samego zbiornika), to tereny rolnicze. Od lat ten region Polski słynie m.in. z tzw. nowalijek. Skoro jest mocno rozwinięta gospodarka rolna, to są też i nawozy. UE od lat stara się jakoś regulować rynek nawozów, a za nią polski ustawodawca poprzez m.in.ustawę z dnia 10 lipca 2007 r. o nawozach i nawożeniu, no ale.....wszystko i tak musi gdzieś znaleźć ujście. To wieś dobije ten zbiornik. To opady atmosferyczne, które de facto nie są częste w tej części Polski, a następnie powierzchniowy spływ tego co najgorsze z całej zlewni zbiornika, dobije ten zbiornik. Będąc rybą żyjącą w strefie bentosu nie chciałoby mi się całe życie pakować głowę w ten osadzający się tam syf ;) W połączeniu z istnieniem Nadwarciańskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu i obszaru specjalnej ochrony ptaków jest tylko kwestią czasu, aż wrócą tam odłowy rybackie za naukowym przyzwoleniem pewnego instytutu. Pobliski rybak, niecierpiący PZW, już nie raz tam pisał skargi do różnych instytucji i tylko czeka na potknięcie.   
Z prawie wszystkim się zgodzę.
Poza jednym.
Wiedzę na temat tego zbiornika mam co najwyżej średnią 😉
Ze wskazaniem na bardzo średnią.
Eutrofizacja? Jasne. Choć jak porównuję sobie tę wodę z np. Sulejowem... Dno, sinice czy roślinność. Temat na długą pogawędkę.
Ale ostatnie obserwacje mówią jasno: muszę się w końcu wziąć za tę wodę. Nie tylko za rozlewiska.
Ach.
Szkoda zaczynać temat.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!