Autor Wątek: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej  (Przeczytany 13420 razy)

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #15 dnia: 09.09.2021, 11:57 »
Duża firma wędkarska mająca zaufanych testerów/temowiczów rozsianych po całym kraju zgłasza się do anonimowego gościa z forum, aby im przygotował dzikusa pod serię filmów? Czy tylko ja widzę tutaj problem logiczny? Tak na chłopski rozum, tacy firmowi testerzy przygotują łowisko w ramach aktualnego wynagrodzenia i nie trzeba już ich dodatkowo opłacać. Gdzie tu więc sens i logika prosić/opłacać kogoś całkiem nieznajomego? Wybacz Michał szczerość, ale nie daję wiary Twojej historii? Zazwyczaj nie udzielam się w takich wątkach, znając realia rynku wędkarskiego i produkcji filmów, ale tutaj zaleciało mi podprogowo szczuciem na firmy wędkarskie i ich pracowników dla rozbujania dyskusji. Ja wiem, że niektórzy temowicze i firmy zasłużyły sobie na bardzo złe opinie, ale nie można wrzucać wszystkich do jednego worka.

Przy okazji jutro wyruszamy na cały week nad Odrę, będziemy właśnie kręcić film z tej zasiadki. I nie, nie mamy przygotowanego łowiska, nigdy tego nie robimy na potrzeby produkcji, aczkolwiek zawsze gdy możemy, wybieramy najlepsze opcje.

Raczej wybrali gościa który pokazuje, że ma wiedzę pisząc swoje posty. Nie zauważyłem żeby był sponsorowany i pisał o tym co ktoś opowiadał na szkoleniu ;) Przypomnę Ci że nie wiemy jaka to firma i nie możesz wiedzieć czy mają tam "swoich ludzi". Równie dobrze mogą powiększać listę współpracowników.


Przy okazji jutro wyruszamy na cały week nad Odrę, będziemy właśnie kręcić film z tej zasiadki. I nie, nie mamy przygotowanego łowiska, nigdy tego nie robimy na potrzeby produkcji, aczkolwiek zawsze gdy możemy, wybieramy najlepsze opcje.

Jedną z opcji jest łowienie w tym miejscu możliwie często żeby przyzwyczaić ryby ;D Taki wniosek mi się nasunął na podstawie Twoich.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 022
  • Reputacja: 404
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #16 dnia: 09.09.2021, 12:04 »
Jędrzeju wydaje mi się Michałowi chodziło o konkretnego youtubera prowadzącego sklep a nie o markę jako taką. Bo wiadomo każda wieksza firma ma swoich testerów i oni są od łowienia a nie przypadkowi ludzie.
W moim przypadku nie raz byłem pytany przez yotuberów o miejscówki i jak na nich łowić. Kilka razy zrobiłem błąd i podałem namiary ale więcej tego błędu nie popełnię. Nęcenie miejsca to wyższy lvl z tym się nie spotkałem .

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #17 dnia: 09.09.2021, 12:06 »
Tak to już jest ... a najgorsze że świadomie czy podświadomie , ludzie łykają ten internetowy shit jak pelikan żaby. Śmieszne jest ,albo raczej żenujące jak w jednym odcinku Youtubowego mistrza, najlepsza jest taka metoda, zestaw , zanęta, a za jakiś czas całkowicie coś innego , bez nawiązania do poprzednich złotych porad. Nie powiem ,że nie oglądam , bo zimą to chociażby na wodę chce się popatrzeć. 


Pozdrawiam Łukasz

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #18 dnia: 09.09.2021, 12:08 »
Ja dlatego lubię Team Robinsona (poza faktem, że lubię po prostu chłopaków z niego), że kręcą filmy ze swoich normalnych zasiadek. Jak coś złowią, pokazują. Jak nie złowią, też pokazują.

Jędrek, zgłosili się do Michała, bo on jako jedyny tutaj pokazuje, jak łowić na wielkich naturalnych zbiornikach.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #19 dnia: 09.09.2021, 12:11 »
Duża firma wędkarska mająca zaufanych testerów/temowiczów rozsianych po całym kraju zgłasza się do anonimowego gościa z forum, aby im przygotował dzikusa pod serię filmów? Czy tylko ja widzę tutaj problem logiczny? Tak na chłopski rozum, tacy firmowi testerzy przygotują łowisko w ramach aktualnego wynagrodzenia i nie trzeba już ich dodatkowo opłacać. Gdzie tu więc sens i logika prosić/opłacać kogoś całkiem nieznajomego? Wybacz Michał szczerość, ale nie daję wiary Twojej historii? Zazwyczaj nie udzielam się w takich wątkach, znając realia rynku wędkarskiego i produkcji filmów, ale tutaj zaleciało mi podprogowo szczuciem na firmy wędkarskie i ich pracowników dla rozbujania dyskusji. Ja wiem, że niektórzy temowicze i firmy zasłużyły sobie na bardzo złe opinie, ale nie można wrzucać wszystkich do jednego worka.

Przy okazji jutro wyruszamy na cały week nad Odrę, będziemy właśnie kręcić film z tej zasiadki. I nie, nie mamy przygotowanego łowiska, nigdy tego nie robimy na potrzeby produkcji, aczkolwiek zawsze gdy możemy, wybieramy najlepsze opcje.

Tak....tak... A kucuś i mario słyszałem że od tygodnia na główce brzany zganiają :-X :P :'(  - na poważnie powodzenia. :thumbup: :narybki: :fish:
Maciek

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #20 dnia: 09.09.2021, 12:14 »
Jędrek, myślę, że problemem logicznym jest nazwanie Michała anonimowym gościem z forum.
Każdy, kto go tutaj czyta wie, że ma dużą wiedzę, opartą na własnym doświadczeniu z trudnych wód. I pewnie kilku nieanonimowych gości z jutuba czy jakiegoś teamu mogło by mu buty czyścić.
Ja, podobnie jak Ty, przepraszam za szczerość.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #21 dnia: 09.09.2021, 12:20 »
Nie dziwi mnie takie zachowanie. Dlatego staram się nie kupować wszelkich rewelacyjnych nowości szczególnie wypływających na MFP typu Osmo czy inne rewelacje jak FB.

Mnie najbardziej brzydzi marketing polskich firm i naganiacze których wymyślili. Ktoś pyta o poradę, a tutaj nagle kilku gości poleca jeden sprzęt jako najlepszy i rewelacyjny mimo wątpliwej jakości i stosunku ceny do jakości. Jak można być tak zachłannym ? Są 3-4 firmy które już przechodzą siebie i jedna wędkę potrafią polecać jako rewelacyjna na duże rzeki jak i na małe wody stojące.

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 240
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #22 dnia: 09.09.2021, 12:43 »
Przecież to nic nowego :P raczej standard promotorów prawie każdej marki lub kanału, jak i samych marek. Zazwyczaj, ktoś im wystawia miejscówki, głównie robią to fani, którzy potem narażają swoje łowiska na przetrzebienie. W wędkarstwie gruntowym jest to do przesiania w miarę możliwości, natomiast w wędkarstwie spinningowym tam się dopiero dzieje. Podpinanie ryb na rzecz kampanii to już chyba standard. Oni mają pewne rzeczy do wyrobienia jaki ilości zdjęć i materiałów i idą w opór. Dostajesz przynęty, masz wyrobić terminy i to tyle w temacie. Nie trzeba nawet ujawniać żadnych marek, bo 90% tak działa. Nie jest to żaden szok. Pamiętajcie, że dla nich to źródło często nie małych pieniędzy. A wykupowanie ludzi żeby komentowali z fejk kont jak cudownie przynęty działają? :D Znamy? :D Jesteśmy rynkiem zbytu.

Jesteśmy jednym z bardziej toksycznych i kłamliwych środowisk hobbystycznych jakie istnieją w mojej opinii. Zazdrość mocno góruje wśród wędkarzy. Sami sobie zadajcie pytanie ile razy chociażby mięsiarzom opowiadaliście bajki, żeby kropek nie mogli połączyć lub zmienialiście styl łowienia, gdy ktoś Was obserwował :P Mi się kilka razy zdarzyło O:)

Świata nie zmienimy, ruchów marketingowych raczej też nie, bo na coś łapać człowiek musi. Pozostaje być w miarę przytomnym i nie łykać jak pelikan :)
Plum

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #23 dnia: 09.09.2021, 12:56 »
Pozostaje być w miarę przytomnym i nie łykać jak pelikan :)
Ale i w miarę możliwości i sumienia potępiać złe praktyki 🙂
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #24 dnia: 09.09.2021, 13:04 »
To ja jeszcze pozwolę sobie pokazać jak funkcjonują grupy wędkarskie na FB, mój post oczywiście nie został zaakceptowany i usunięty.



Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 240
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #25 dnia: 09.09.2021, 13:07 »
Pozostaje być w miarę przytomnym i nie łykać jak pelikan :)
Ale i w miarę możliwości i sumienia potępiać złe praktyki 🙂

Bez wątpienia. Powinny być pokazywane palcem wręcz, jednak to nic nie zmieni :) No a za obrażanie "dobrego imienia" firmy nikt się ciągać nie chce i zwyczajnie nikt na to czasu nie ma :D
Plum

Offline Medunamun

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 338
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Klub Mazowsze
  • Lokalizacja: WPR
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #26 dnia: 09.09.2021, 13:10 »

Mnie najbardziej brzydzi marketing polskich firm i naganiacze których wymyślili. Ktoś pyta o poradę, a tutaj nagle kilku gości poleca jeden sprzęt jako najlepszy i rewelacyjny mimo wątpliwej jakości i stosunku ceny do jakości. Jak można być tak zachłannym ? Są 3-4 firmy które już przechodzą siebie i jedna wędkę potrafią polecać jako rewelacyjna na duże rzeki jak i na małe wody stojące.

Można. Firma ma przynosić ZYSK. Tylko tyle :P Co poradzić, taki model kultury zarządzania organizacją się u nas przyjął 8)
Pozdrawiam :)

Konrad, Feeder Klub Mazowsze

PB: karp 9,07 kg, Łowisko Kamień

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 240
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #27 dnia: 09.09.2021, 13:14 »
To ja jeszcze pozwolę sobie pokazać jak funkcjonują grupy wędkarskie na FB, mój post oczywiście nie został zaakceptowany i usunięty.



Kasa. Grupy mają dobre zasięgi, sponsorów, same grupy posiadające dużą społeczność są sporo warte. Jest ekipa, która tego pilnuje i wciska co ma wciskać :) Takich grup, które ktoś prowadzi z zamiłowania jest garstka :P
Plum

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #28 dnia: 09.09.2021, 13:17 »
To ja jeszcze pozwolę sobie pokazać jak funkcjonują grupy wędkarskie na FB, mój post oczywiście nie został zaakceptowany i usunięty.



Doskonale to okazałeś.
Mechanika jest prosta - wpierw zakłada się grupę.... zgania się ludzi potem buduje się zaplecze adminów. I wio - same firmy piszą podejme współpracę z aministratorem grupy...

Jedna z większych grup MF współpracuje : meus , trotka , robinson i pewnie inne. Pytacie o coś i od razu odpowiedz - przypadek... nie sądze.
Kolejna metod feder południe : meus , dna (łódki już ich nie ma ) , i pewnie inne teraz uroczysko
Feder klasyczny w pierw amin jechał na browningu , jakiś melanż był z dragonem potem sensas.

Niestety tak to działa.
Maciek

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Nieczysta próba zagrania znanej marki wędkarskiej
« Odpowiedź #29 dnia: 09.09.2021, 13:18 »
Pozostaje być w miarę przytomnym i nie łykać jak pelikan :)
Ale i w miarę możliwości i sumienia potępiać złe praktyki 🙂

Bez wątpienia. Powinny być pokazywane palcem wręcz, jednak to nic nie zmieni :) No a za obrażanie "dobrego imienia" firmy nikt się ciągać nie chce i zwyczajnie nikt na to czasu nie ma :D
A ja myślę, że jednak kilku osobom się oczka otworzą 😉
Dlatego "nic" zamieniłbym na "niewiele" zmieni. A to już coś 😉
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!