Autor Wątek: Nawigacja samochodowa  (Przeczytany 1265 razy)

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Nawigacja samochodowa
« dnia: 25.10.2021, 21:21 »
Szukam nawigacji do samochodu dla starszej osoby. Budżet do 400 zł. Ważne żeby miała darmowe aktualizacje map, będzie używana raczej tylko do jeżdżenia po kraju. Możecie coś polecić? Smartfony odpadają.

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 436
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Nawigacja samochodowa
« Odpowiedź #1 dnia: 25.10.2021, 21:25 »
Jak miałem niedawno kupować to polecali mi Navitela , tanie to i podobno dobre . Aktualizacja map dożywotnia ;D

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nawigacja samochodowa
« Odpowiedź #2 dnia: 25.10.2021, 21:44 »
Kup jakiegoś tableta czy smartfona z dużym ekranem i yanosika wgraj albo google maps.
Nic innego nie wchodzi w grę.
Yanosik jest spoko na mandaty, bo użytkownicy zaznaczają punkty, gdzie stoją.
Google maps pokazuje korki.

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 792
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nawigacja samochodowa
« Odpowiedź #3 dnia: 25.10.2021, 21:51 »
Mam do sprzedania. Garmin drive 5 pro. Użyta przez tydzień. Wziąłem za punkty, dlatego nie mam paragonu.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Nawigacja samochodowa
« Odpowiedź #4 dnia: 25.10.2021, 22:06 »
Kup jakiegoś tableta czy smartfona z dużym ekranem i yanosika wgraj albo google maps.
Nic innego nie wchodzi w grę.
Yanosik jest spoko na mandaty, bo użytkownicy zaznaczają punkty, gdzie stoją.
Google maps pokazuje korki.
Na telefon czy tableta nie wgram chyba map żeby działały w trybie offline bez dostępu neta.

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Nawigacja samochodowa
« Odpowiedź #5 dnia: 25.10.2021, 22:14 »
Mapy google możesz ściągnąć na urządzenie i używać offline. Jednak informacje o ruchu oraz radary nie będą oczywiście dostępne.

Offline ObraFMI

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mariusz
    • Próbnik
  • Lokalizacja: FMI
Odp: Nawigacja samochodowa
« Odpowiedź #6 dnia: 25.10.2021, 22:29 »
Na telefon czy tableta nie wgram chyba map żeby działały w trybie offline bez dostępu neta.
Odwrotnie: na tableta/smartfona wgrasz praktycznie wszystko dla nawigowania offline- czy to darmowe czy to lewizne.
Możesz ich sobie zainstalować tyle ile sprzęt pomieści i wybierać do woli.
Z nawigacjami już tak prosto nie jest bez odpowiedniej wiedzy.

Nie płacę Pazernym Zabójcom Wód.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nawigacja samochodowa
« Odpowiedź #7 dnia: 26.10.2021, 01:17 »
Szukam nawigacji do samochodu dla starszej osoby. Budżet do 400 zł. Ważne żeby miała darmowe aktualizacje map, będzie używana raczej tylko do jeżdżenia po kraju. Możecie coś polecić? Smartfony odpadają.
Trochę jeżdżę po świecie i uzależniłem się od Automapy...jak to człowiek się przyzwyczai do czegoś  to ciężko później zmienić. Tylko tutaj aktualizacje kosztują niestety.
Jakbym miał kupić sobie teraz coś nowego i uczyć się z tym jeździć ,to strzelałbym w Tomtoma czy Garmin. Tomtom jest wgrany fabrycznie w wielu nowych wozach. Aktualizacje są dożywotnie i za darmo. Nawigacja w telefonie, jako awaryjna może i tak ale nie wyobrażam sobie jakbym miał cały czas używać telefonu do nawigowania w aucie.


Pozdrawiam Łukasz

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nawigacja samochodowa
« Odpowiedź #8 dnia: 26.10.2021, 09:08 »
Na telefon czy tableta nie wgram chyba map żeby działały w trybie offline bez dostępu neta.
Odwrotnie: na tableta/smartfona wgrasz praktycznie wszystko dla nawigowania offline- czy to darmowe czy to lewizne.
Możesz ich sobie zainstalować tyle ile sprzęt pomieści i wybierać do woli.
Z nawigacjami już tak prosto nie jest bez odpowiedniej wiedzy.

Dokładnie mam offline jest sporo, jeśli Ci zależy to możesz nawet wykupić TomTom czy Sygic w sklepie Play i być legalnym. Są też darmowe offline. Dużo shakowanych AutoMapa też znajdziesz w necie. Do wyboru do koloru czego tylko zapragniesz. Nieraz zakup jakiegoś telefonu typu POCO w promocji bardziej się opłaca niż kupowanie innego dedykowanego urządzenia. Teściowa ma Poco M3 dała za to 400 kilka złotych i jestem sam zdziwiony jak to dobrze działa.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nawigacja samochodowa
« Odpowiedź #9 dnia: 26.10.2021, 09:13 »
Szukam nawigacji do samochodu dla starszej osoby. Budżet do 400 zł. Ważne żeby miała darmowe aktualizacje map, będzie używana raczej tylko do jeżdżenia po kraju. Możecie coś polecić? Smartfony odpadają.
Trochę jeżdżę po świecie i uzależniłem się od Automapy...jak to człowiek się przyzwyczai do czegoś  to ciężko później zmienić. Tylko tutaj aktualizacje kosztują niestety.
Jakbym miał kupić sobie teraz coś nowego i uczyć się z tym jeździć ,to strzelałbym w Tomtoma czy Garmin. Tomtom jest wgrany fabrycznie w wielu nowych wozach. Aktualizacje są dożywotnie i za darmo. Nawigacja w telefonie, jako awaryjna może i tak ale nie wyobrażam sobie jakbym miał cały czas używać telefonu do nawigowania w aucie.

Widzisz, ja np. nie rozumiem, po co w obecnym czasie tego używać. To jest relkit, który pozostał po czasach, gdy mapy googla jeszcze dobrze nie działały na komórkach. Relikt super podrasowany, nowoczesny... ale nie dający nic nowego. Tak samo kiedyś były odtwarzacze MP3. Nadal są. Ale każdy słucha muzy z komórki, przeważnie w streamingu.

Mapa na tablet - zakładam, że nie na smartfon, bo chodzi o wielkość ekranu. Zanzaczenie, które obszary ma ściągnąć offline. I gotowe. Aktualizować te obszary co jakiś czas tylko trzeba, podłączając się do jakiegoś wifi.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nawigacja samochodowa
« Odpowiedź #10 dnia: 26.10.2021, 15:25 »
Są nawigacje i są smartfony, nawet jeśli sama navi to relikt , to nie wyobrażam sobie jakbym miał jeździć bez tego reliktu.
Co do Sigic , mam też go wykupionego na Europę i nie polecam , źle prowadzi , ma nieczytelne komunikaty .
Jeśli to ma być navi dla starszej osoby , czy też dla kogoś kto dużo jeździ, to klasyczne pudełko z przyciskiem będzie najlepsze, chociażby dlatego ,że nie resetuje się czy nie rozłącza przy połączeniach i robi to co powinno a nie kłuje w oczy smsami. Z resztą sam odbiornik GPS w klasycznej navi jest przeważnie szybszy i lepszy niż w smartfonach , nie gubi sygnału w byle cieniu.


Pozdrawiam Łukasz