Autor Wątek: Mini-Szlifierka  (Przeczytany 2064 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 509
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mini-Szlifierka
« Odpowiedź #15 dnia: 26.10.2021, 10:07 »
Mam taką szlifierkę i mogę polecić  maszyna na lata https://proxxon-sklep.pl/product-pol-38569-PROXXON-MINISZLIFIERKA-WIERTARKA-FBS-240-E-28472.html ale do grawerowania niezbędny jest https://proxxon-sklep.pl/product-pol-40183-PROXXON-WALEK-GIETKI-110-P-100-CM-PR28620.html?query_id=1 zwiększa wygodę pracy.

Właśnie oglądałem na youtube test kilku modeli, i akurat wygrał Proxton FBS 240 , więc chyba faktycznie lepiej zainwestować i bawić się spokojnie.

A jak wygląda sprawa nagrzewania się silnika , trzeba często wyłączać i odczekać na wychłodzenie czy nie trzeba zwracać uwagi ?
Ja na Twoim miejscu jeszcze bym przemyślał sprawę, jeżeli nie masz perspektyw na używanie tego typu urządzenia częściej (hobby, majsterkowanie) to będzie się tylko kurzyć.
Żeby używać węża trzeba szlifierkę powiesić na stojaku (nie wiem czy jest w komplecie, u mnie w zestawie był) wymaga to blatu roboczego bo zazwyczaj stojak jest przykręcany tak jak imadło.
Z dołączonych akcesoriów do grawerowania użyjesz tylko frezów (o ile będą w zestawie) - ze swojej strony polecam frezy stomatologiczne - są w różnych kształtach - do kupienia w sklepach dla stomatologów.
Ja osobiście chyba kupiłbym grawerkę Dremela, a jak hobby by mnie nie wciągnęło to trochę mniej byłoby żal wydanej stówki niż trzech czy czterech na Dremela czy Proxxona.
Chyba że wiesz, że będziesz ze sprzętu korzystać często - to wtedy jak najbardziej warto zainwestować w coś porządnego.       
A ja na Twoim miejscu wziąłbym tę pokazaną tu z Lidla. Najwyżej zostanie ci dobra szlifierka do ostrzenia noży. I ona do tego jest już na wężyku. Jedyny mankament to chyba to, że tam te duże tarcze też chodzą, gdy używamy grawerki. Ale tu strzelam.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mini-Szlifierka
« Odpowiedź #16 dnia: 26.10.2021, 10:23 »

A ja na Twoim miejscu wziąłbym tę pokazaną tu z Lidla. Najwyżej zostanie ci dobra szlifierka do ostrzenia noży. I ona do tego jest już na wężyku. Jedyny mankament to chyba to, że tam te duże tarcze też chodzą, gdy używamy grawerki. Ale tu strzelam.

Oglądałem, jednak bardziej mi się widzi przenośny sprzęt. Nawet z Lidla może być, mam akurat wkrętarkę Parkside i działa 3 rok bez żadnych problemów. Kiedyś to nie było problemu z wyborem , albo Dremel albo nic :)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 509
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mini-Szlifierka
« Odpowiedź #17 dnia: 26.10.2021, 10:36 »

A ja na Twoim miejscu wziąłbym tę pokazaną tu z Lidla. Najwyżej zostanie ci dobra szlifierka do ostrzenia noży. I ona do tego jest już na wężyku. Jedyny mankament to chyba to, że tam te duże tarcze też chodzą, gdy używamy grawerki. Ale tu strzelam.

Oglądałem, jednak bardziej mi się widzi przenośny sprzęt. Nawet z Lidla może być, mam akurat wkrętarkę Parkside i działa 3 rok bez żadnych problemów. Kiedyś to nie było problemu z wyborem , albo Dremel albo nic :)
Akurat mam tę małą z Parkside'a. Uważam te narzędzia za świetne w swojej klasie cenowej. Praktycznie cały "park maszynowy" :D mam od nich. Ale ta szlifereczka jest... jakaś taka sobie. Nie zachwyciła mnie. W sumie nigdy nic innego nie używałem. Ma regulowane płynnie obroty, ale zacisk np. jest taki sobie i czasem tarcza się w nim obraca i staje. Przy precyzyjnej pracy jednak łatwiej byłoby działać tarczą na wężyku.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline demios

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mini-Szlifierka
« Odpowiedź #18 dnia: 26.10.2021, 10:57 »
Spojrzałem tak na szybko na wątek z forum modelarskiego (nie taki stary bo z 2019r.) i dyskusja dotyczy w zasadzie wyboru pomiędzy Dremelem a Proxxonem - także za wiele nie zmieniło się w tej kwestii. Zdania podzielone, chociaż chyba małą przewagę w głosach uzyskał Proxxon. Tak czy inaczej powodzenia w wyborze :)

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mini-Szlifierka
« Odpowiedź #19 dnia: 26.10.2021, 11:39 »
Lidl ma też kilka lat gwarancji co ważne. Mam wiertarkę i bez problemu mogę wiercić w pancernych cegłach gdzie poprzednia nie dawała rady z tym samym wiertłem.

W UK mają w ofercie małe szlifierki do trzymania w rękach, coś w stylu tych z linków.

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mini-Szlifierka
« Odpowiedź #20 dnia: 26.10.2021, 11:48 »
Lidl ma też kilka lat gwarancji co ważne. Mam wiertarkę i bez problemu mogę wiercić w pancernych cegłach gdzie poprzednia nie dawała rady z tym samym wiertłem.

W UK mają w ofercie małe szlifierki do trzymania w rękach, coś w stylu tych z linków.

da rade jakiś link podać, żeby zerknąć na parametry. W Polsce nie ma takich, sprawdzałem. 


Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mini-Szlifierka
« Odpowiedź #22 dnia: 26.10.2021, 12:40 »
Lidlowskie gadżety nie są złe, szczególnie ,że mają dobrą, 3 letnią gwarancję.


Pozdrawiam Łukasz

Offline demios

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mini-Szlifierka
« Odpowiedź #23 dnia: 26.10.2021, 15:36 »
ogólnie w lidlu można dostać od czasu do czasu coś dobrego w dobrej cenie.

Użytkownik usunięty (spam/reklama).
Przy założeniu, że się towar nie rozejdzie niczym swego czasu legendarne karpie przed wigilią...

Wracając do tematu, znalazłem model Ferma, który posiadam (nie wiem czy jest dostępny)
https://www.manutan.pl/pl/mpl/szlifierka-wysokoobrotowa-ferm-fct-160f-160-w-021234?gclid=EAIaIQobChMIs8OVzZno8wIVChl7Ch3rOAEqEAkYCCABEgKdkfD_BwE
Bardzo solidny sprzęt, należy tylko zwrócić uwagę, na szczegół - część miniszlifierek posiada uchwyt zaciskowy (jak w wiertarkach) a np. ten Ferm uchwyt do którego zamontuje się tylko akcesoria o danej średnicy (2 adaptery w zestawie). Znakomita większość akcesoriów ma trzpień standardowy więc nie powinno być problemów, ale w przypadku wierteł jest już ograniczenie. Taki szczegół na który na pewno warto zwrócić uwagę przy zakupie. 

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 990
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Mini-Szlifierka
« Odpowiedź #24 dnia: 26.10.2021, 16:49 »
Nie co praktyki

Sam mam walizkową Geko do 160W szału nie ma, ale do moich pierdółek wystarcza
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek