Autor Wątek: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?  (Przeczytany 11551 razy)

Offline sherod

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« dnia: 04.11.2021, 08:49 »
Witajcie,

Jestem na etapie szukania jakiś elektronarzedzi akumulatorowych do domu. Wkrętarko-wiertarka, szlifierka kątowa itp.
Użycie bardziej hobbystyczne oraz do prac wykończeniowych podczas budowy domu.

Czy ktoś używa elektronarzędzi firmy Parkside, Einhell, Ryobi, Dedra itp i może się o nich wypowiedzieć?

Pozdrawiam.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 424
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #1 dnia: 04.11.2021, 09:08 »
Był już o tym kiedyś temat.
Polecam Parkside'a. Jakość w stosunku do ceny nie ma sobie równych. Wiadomo, że nie są to narzędzia profesjonalne, ale do normalnych prac domowych niczego więcej nie potrzeba.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline sherod

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #2 dnia: 04.11.2021, 09:34 »
Był już o tym kiedyś temat.

Temat był poruszony podczas wyboru wkrętarki do mieszania zanęty, padało wtedy duzo odpowiedzi na sprzęt markowy.

Mnie jednak bardziej interesują opinie o różnorakich sprzętach - nie tylko wkrętarkach i bardziej w celu hobbystycznym/domowym.
No i był to 2019 rok, może coś się zmieniło od tego czasu.
Mocno nastawiam się na sprzęt polskiej firmy Dedra, zwłaszcza, że Dedra robi też sprzęt ogrodniczy, który jest zasilany tym samym systemem co elektronarzedzia.
Pozdrawiam.

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #3 dnia: 04.11.2021, 09:58 »
Dedra zamawia wszystkie elektronarzędzia w czajnach , plusem Dedry jest to ,że zamawiają rzeczy ze średniej  półki .
Mam ich elektronarzędzia i są dobre .
Mam Eichnela i też mi pasi , choć to też chinol .

Dużo dobrego słyszałem o Ryobi .

Offline Swar89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #4 dnia: 04.11.2021, 10:09 »
Był już o tym kiedyś temat.
Polecam Parkside'a. Jakość w stosunku do ceny nie ma sobie równych. Wiadomo, że nie są to narzędzia profesjonalne, ale do normalnych prac domowych niczego więcej nie potrzeba.

Również polecę parkside, do hobbystycznego majsterkowania nic więcej nie potrzeba, jeśli narzędzia do ciężkiej roboty to bardzo dobry jest dewalt

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 424
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #5 dnia: 04.11.2021, 10:11 »
Mam z Parkside'a piłę tarczową, wkrętarkę, wiertarkę, kątówkę, szlifierkę, ten zestaw do grawerowania (rozmowa w innym wątku), kosiarkę, mierniki i... coś na pewno jeszcze, tylko nie pamiętam. Każdą z tych rzeczy kilka lat i każdą mogę polecić. Może poza tym mini zestawem, który jakoś mnie do siebie nie przekonał.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #6 dnia: 04.11.2021, 10:40 »
Mam z Parkside'a piłę tarczową, wkrętarkę, wiertarkę, kątówkę, szlifierkę, ten zestaw do grawerowania (rozmowa w innym wątku), kosiarkę, mierniki i... coś na pewno jeszcze, tylko nie pamiętam. Każdą z tych rzeczy kilka lat i każdą mogę polecić. Może poza tym mini zestawem, który jakoś mnie do siebie nie przekonał.

Ja podobnie, mam sporo sprzętów Lidlowego Parkside'a i nie narzekam na żaden z nich. Ich podstawowa wiertarko-wkrętarka kiedyś miło mnie zaskoczyła swoją mocą w porównaniu z Ryobi kolegi. Cena 3 x niższa, a siła wkręcania nawet nieco większa. Mam ich nożyce do żywopłotu - polecam, bo są lekkie i robią swoją robotę jak należy. Odkurzacz bezprzewodowy również bardzo spoko. Ostatnio nabyłem narzędzie 4w1 (takie: https://allegro.pl/oferta/parkside-urzadzenie-wielofunkcyjne-4w1-pkga-20-li-11174073682 ) za jakieś 270zł w sklepie stacjonarnym i również miło zaskakuje. Kładąc panele miałem wszystko czego mi trzeba: piłę do przecinania paneli, multitoola do docinek, szlifkerkę do delikatnych poprawek przy futrynach oraz wiertarkę i wkrętarkę do montażu listew wykończeniowych. Uzupełniając zestaw o akumulator i ładowarkę otrzymujemy praktyczny zestaw za 400zł który w całości mieści się w walizce.

Polecam obejrzeć recenzje na YT np na kanale Tanie-Majsterkowanie gdzie miły (nie sponsorowany przez nikogo) Pan recenzuje tanie marketowe sprzęt i również ma dobre zdanie o sprzętach z Lidla

Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline ŁYSY0312

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 492
  • Reputacja: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Reguły, Łomża
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #7 dnia: 04.11.2021, 11:15 »
Ja akurat z Lidla mam tylko wiertarko-wkrętarkę i nie do końca jestem zadowolony >:( Fakt trochę popracowała, i dalej moc ma, ale po roku dostała takiego bicia, że wycelowanie wiertłem w punkt jest niemożliwe.
Kuba

Online fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 342
  • Reputacja: 795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #8 dnia: 04.11.2021, 11:43 »
Mam Einhell'a piłę ręczną tarczową i szlifierkę kątową. Z Ryobi wyrzynarkę, a do tego z niebieskiego Boscha małą wkrętarkę oraz wiertarkę. Wszystkie te narzędzia używane dość okazjonalnie, ale znów bez nich ni chu chu. Jak na razie tylko w wiertarce miałem raz wirnik do wymiany, a tak poza tym ok.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline S76

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #9 dnia: 04.11.2021, 12:33 »
Ze swojej strony mogę polecić markę Black & Decker. Mam ręczną pilarkę tarczową i szlifierkę kątową, obie maszyny mają już po 12 lat i działają bez zarzutu. Miałem także przez ponad 10 lat wiertarko-wkrętarkę akumulatorową tej marki, niestety padły akumulatory a dokupienie nowych nie miało ekonomicznego uzasadnienia.
Narzędzia użytkowane trochę częściej niż okazjonalnie, pilarka pocięła na kawałki grubo ponad 10 m3 desek po 2 budowach, wiertarko-wkrętarka używana była do skręcania kilku sporych kompletów mebli, wiercenia w różnych materiałach czy przykręcania płyt g-k.

Einhell'a osobiście nie polecam - miałem młotowiertarkę, pomimo okazjonalnego używania padła zaraz po 2-letniej gwarancji.   

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 424
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #10 dnia: 04.11.2021, 12:43 »
Ze swojej strony mogę polecić markę Black & Decker. Mam ręczną pilarkę tarczową i szlifierkę kątową, obie maszyny mają już po 12 lat i działają bez zarzutu.

Sęk w tym, że po takim czasie to już zupełnie inna firma i narzędzia...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #11 dnia: 04.11.2021, 13:26 »

Einhell'a osobiście nie polecam - miałem młotowiertarkę, pomimo okazjonalnego używania padła zaraz po 2-letniej gwarancji.

W każdej firmie mogą się trafić buble , ja mam młotowiertarkę i nie ma ze mną łatwo ;D ;D
Używam jej ponad 10 lat , a do 2 lat katuję wyrzynarkę i też nie ma łatwo ;D ;D ;D

Offline ŁYSY0312

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 492
  • Reputacja: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Reguły, Łomża
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #12 dnia: 04.11.2021, 13:37 »
Michał ma rację, narzędzia wymienionych wyżej firm 10 lat temu to były ich narzędzia a nie chińszczyzna sygnowana ich logo. Mam wiertarkę Pegasusa kupioną "na chwilę" za 40zł na wyprzedaży i działa do dziś, a Bosch za kilka stówek padł momentalnie.
Kuba

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #13 dnia: 04.11.2021, 15:11 »
Może uda mi się coś podpowiedzieć bo wyposażałem ostatnio warsztat i trochę tego potestowałem.
-Parkinson - ostatnie wypusty to szrot, jak już w to iść to czarna seria
- Dedra - te którymi miałem okazję pracować były fatalne, zdecydowanie nie polecam
- Ryobi - całkiem spoko, duża gama narzędzi akumulatorowych
- Meec - o dziwo sprzęt z Juli wypada najkorzystniej. Nic się z tym nie dzieje, cena niska i z gwarancją nie ma najmniejszego problemu. Mają u mnie dożywocie.

Ale jeżeli szukasz czegoś na trochę dłużej to zerknij na ofertę Makity 18 V. Ogromny wybór narzędzi akumulatorowych, od tańszych po mega profesjonalne. Sam poszedłem w końcu w ten system i jestem mega zadowolony.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #14 dnia: 04.11.2021, 15:24 »
Mam sporo Lidlowskich narzędzi i nie narzekam na nie , do amatorskiego użytku są ok . Duży plus to cena  i 3 letnia gwarancja .


Pozdrawiam Łukasz