Autor Wątek: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?  (Przeczytany 11097 razy)

Offline S76

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #15 dnia: 04.11.2021, 15:41 »
Michał ma rację, narzędzia wymienionych wyżej firm 10 lat temu to były ich narzędzia a nie chińszczyzna sygnowana ich logo. Mam wiertarkę Pegasusa kupioną "na chwilę" za 40zł na wyprzedaży i działa do dziś, a Bosch za kilka stówek padł momentalnie.

W tym przypadku obaj Koledzy się mylą. Z ciekawości sprawdziłem, zarówno pilarka jak i szlifierka kątowa są już produkcji chińskiej. Oba urządzenia kupione w 2010 roku, w poprzednim poście pomyliłem się więc o rok ;). Wkrętarki już nie mam, nie jestem w stanie powiedzieć, czy to już była chińszczyzna.

Myślę, że sekretem "długowieczności" tym narzędzi u mnie jest po prostu odpowiednie obchodzenie się z nimi. Mam na myśli użytkowanie zgodne z przeznaczeniem, bez nadmiernego "katowania" (np. mieszania wkrętarko-wiertarką wiadra kleju do glazury), przechowywanie w suchym i ogrzewanym miejscu i utrzymywanie w czystości. Po prostu tak jak ze wszystkim - z samochodem, wędką czy kołowrotkiem - jak się dba, tak się ma.

 

Offline ŁYSY0312

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 489
  • Reputacja: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Reguły, Łomża
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #16 dnia: 04.11.2021, 16:06 »
Sławek, nie kłóć się :D
A na poważnie - jak będziesz miał okazję, to weź do łapki te nowe Deckery i porównaj, nawet "na sucho".
Kuba

Offline S76

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #17 dnia: 04.11.2021, 17:06 »
Nie kłócę się ;D, po prostu zdziwiony jestem negatywnymi opiniami na temat narzędzi B&D. Czyżby kolejna marka zeszła na psy? Przy następnej wizycie w Castoramie / Leroy Merlin pooglądam i "pomacam" nowe elektronarzędzia tej marki.

Wracając do elektronarzędzi bardziej współczesnych - gdyby ktoś szukał dobrej wiertarko-wkrętarki to polecam Stanley Fatmax FMC625D2. Nie jest to tanie narzędzie, ale wg mnie warte każdej wydanej złotówki. Mam tego Stanley'a od ponad 2 lat, w tym czasie używałem go do montażu mebli, przykręcania płyt g-k, wiercenia w betonie, pustakach ceramicznych oraz w masywnych ceownikach stalowych. No i oczywiście idealnie nadaje się do mieszania zanęty :)

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #18 dnia: 04.11.2021, 17:17 »
Współczesny BD  to poziom narzędzi z Lidla , kiedyś ta firma oferowała lepszą  jakość . Tak samo Skil ,Einhell.


Pozdrawiam Łukasz

Offline furgon

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Reputacja: 6
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #19 dnia: 04.11.2021, 17:39 »
Ktoś wyżej już zwrócił na to uwagę, parkside robi serię czarną, która dość mocno odstępuje (na plus) od szeroko pojętych narzędzi lidlowych. Jakość czarnego parkside to zupełnie inna bajka. Proponuję spojrzeć też na ceny dodatkowych baterii.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka


Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #20 dnia: 04.11.2021, 17:40 »
Chciałbym tylko dopisać, że mam te zielone, więc jeśli czarne są sporo lepsze, to tylko brać.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #21 dnia: 04.11.2021, 17:48 »
Z lidlowskich, zielonych narzędzi mam :
-wkrętarki akumulatorowe 3 szt , 20V , 12 V i mikrusa 6V do skręcania mebli.
-piłę tarczową akumulatorową 18V
-pilarkę łańcuchową elektryczną
-zagłębiarkę
-kilka szlifierek w tym stołową i multitool
Wkrętarki dostały ostro w dupę przez 4 lata, ta większa z udarem 18V czasami trochę rzęzi pod obciążeniem ale ona zarobkowo dużo chodziła. Akumulatory trzymają do dziś ;)


Pozdrawiam Łukasz

Offline Budzik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 5
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #22 dnia: 04.11.2021, 18:11 »
Był już o tym kiedyś temat.
Polecam Parkside'a. Jakość w stosunku do ceny nie ma sobie równych. Wiadomo, że nie są to narzędzia profesjonalne, ale do normalnych prac domowych niczego więcej nie potrzeba.

Jeżeli narzedzia mają być do wykończenia twojego domu i hobbistycznie  to nie kupuj niczego na baterie (nielicząc wkrętarki) . Używam na codzień narzędzi na baterie i przerabiałem już Hilti, Milwaukee, dewalt , makita (najgorsza) I hitachi wszystko wytrzymuje do 2 lat . Milwaukee ma najtrwalsze baterie , ale i jedne z najdroższych. 

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #23 dnia: 04.11.2021, 18:59 »
Zapasowe aku do Parksidów to taniocha , ja dokupowałem bo w komplecie była tylko 1 szt. Ale tak jak pisałem u mnie już dłuuugo chodzą. Ważne żeby nie zostawiać na mrozie i nie cały czas w ładowarce.
Małe sprostowanie ...we wkrętarce do mebli skończył się szybko aku ...tu jest niewymienny ;)


Pozdrawiam Łukasz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #24 dnia: 04.11.2021, 21:18 »

Myślę, że sekretem "długowieczności" tym narzędzi u mnie jest po prostu odpowiednie obchodzenie się z nimi. Mam na myśli użytkowanie zgodne z przeznaczeniem, bez nadmiernego "katowania" (np. mieszania wkrętarko-wiertarką wiadra kleju do glazury), przechowywanie w suchym i ogrzewanym miejscu i utrzymywanie w czystości. Po prostu tak jak ze wszystkim - z samochodem, wędką czy kołowrotkiem - jak się dba, tak się ma.

Ja odradzam używania wkrętarek do wiercenia w twardym murze z młotem. Moim zdaniem te urządzenia nie znoszą tego dobrze. Zajechałem tak kilka Makit i deWaltów (były do wszystkiego, to znaczy nie do mieszania kleju ale do wiercenia w murze)). Ważne też aby przy dłuższej pracy nie przykrywać otworów wentylacyjnych.

Mam jednego Einhella i tyłka nie urywa ale też nie jest zły. W tej cenie to dobry wybór.

Lucjan

Offline sherod

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #25 dnia: 05.11.2021, 06:16 »
Dzięki za wiele ciekawych odpowiedzi.

Ktoś się orientuje dlaczego aktualnie w ofercie Lidla nie ma wkrętarko-wiertarek akumulatorowych??

Chciałbym kupić narzędzia najlepiej stacjonarnie żeby nie mieć potem problemów z gwarancją.

Edit:
Jednak są, czarna wersja kryje się pod nazwą Parkside Performance - chwilowo wszystkie produkty tej serii są niedostępne :(
Pozdrawiam.

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #26 dnia: 05.11.2021, 06:36 »
Z racji wykonywania takiego zawodu a nie innego i pracy w dość specyficznym miejscu, to udało mi wykończyć sporo elektronarzędzi i mam jakieś doświadczenie w temacie.
Wszystko zależy od tego jak i z jakim natężeniem będzie się używać sprzętu.
Do domu i pracy od czasu do czasu polecę Parksaida... Aku w ok, wytrzymałość wręcz zaskakująca jak za tę cenę. ( Mam w domu i jest OK )

Jak coś markowego do domu to Makita lub Maktec. Da się kupić z fajnych setach za bardzo fajne pieniądze. Wytrzymałość jest OK, choć aku dość szybko padają. Bardzo duża dostępność części. Do domu lub na początek firmy polecam.

Nie polecam: Einhell, Dedra, Graphite, Balck&Decker, Skill, Mecc, tolany szajs i kasa wywalona w błoto.
Bosch, Millwake to mega cena i beznadziejny servis
Hilti i Festool tylko dla ortodoksów, lub do firmy.
DeWalt i Elu ma wytrzymałe akumulatory, ale bebechy za szybko się kończą.
Marcin

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #27 dnia: 05.11.2021, 06:39 »
Dzięki za wiele ciekawych odpowiedzi.

Ktoś się orientuje dlaczego aktualnie w ofercie Lidla nie ma wkrętarko-wiertarek akumulatorowych??

Chciałbym kupić narzędzia najlepiej stacjonarnie żeby nie mieć potem problemów z gwarancją.

Edit:
Jednak są, czarna wersja kryje się pod nazwą Parkside Performance - chwilowo wszystkie produkty tej serii są niedostępne :(

Prakside nie podpisuje sprzętów jako wkrętarko-wiertarka...
Gwarancja na podstawie paragonu i czy stacjonarnie czy wysyłkowo jest ok. Jak nawali idziesz do pierwszego z brzegu lidla i reklamujesz. Dobrze i szybko to działa.
Marcin

Online Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 852
  • Reputacja: 130
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #28 dnia: 05.11.2021, 06:46 »
Ja ci polecę nie drogą szlifierke Bosch GSW 750 s. Mam dwie 4 lata i tylko szczotki wymieniłem. Jest poręczna i ma regulacje obrotów . Z innych tańszych narzędzi to tak naprawdę loteria swego czasu kupiłem parę narzędzi z juli i o dziwo wkrętaka najtańsza szary mec ma już parę lat głównie leży w skrzynce ale o dziwo bateria trzyma i jeszcze działa a oszczedzana nie była.
Ogólnie mama mi powtarzała zawsze że na tanie nas nie stać, bo kupisz dwa razy zazwyczaj się sprawdza :D

Offline sherod

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Elektronarzędzia do domu - jakie wybrać?
« Odpowiedź #29 dnia: 05.11.2021, 06:47 »
Dzięki za wiele ciekawych odpowiedzi.

Ktoś się orientuje dlaczego aktualnie w ofercie Lidla nie ma wkrętarko-wiertarek akumulatorowych??

Chciałbym kupić narzędzia najlepiej stacjonarnie żeby nie mieć potem problemów z gwarancją.

Edit:
Jednak są, czarna wersja kryje się pod nazwą Parkside Performance - chwilowo wszystkie produkty tej serii są niedostępne :(

Prakside nie podpisuje sprzętów jako wkrętarko-wiertarka...
Gwarancja na podstawie paragonu i czy stacjonarnie czy wysyłkowo jest ok. Jak nawali idziesz do pierwszego z brzegu lidla i reklamujesz. Dobrze i szybko to działa.

A więc czekam na dostępność towaru.
Pozdrawiam.