Autor Wątek: Jakie lekkie koszyki do klasyka?  (Przeczytany 4376 razy)

Online Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 033
  • Reputacja: 416
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jakie lekkie koszyki do klasyka?
« Odpowiedź #45 dnia: 07.11.2021, 17:35 »
Już na 70 metrach żyłka jest na tyle rozciągliwa ,że nie ma totalnie kontroli nad rybą i zestawem nie mówiąc o zerowej sygnalizacji brań w klasyku.

No właśnie... na 70m. To dlaczego wyczynowcy tak mocno forsują łowienie z plecionką i feeder gumą nawet na 20 metrach? :facepalm:
Odpowiem z mojej perspektywy. Mimo ,że nie jestem i w najbliższej przyszłości nie planuje być zawodnikiem. To odkąd zaczołem łowić na plecionki całkowicie przestałem używać żyłek po za strzałówką. Plecionka ma bardzo wiele plusów nawet na bliskim dystansie.
- sygnalizacja barań nawet na 20 metrach jest dużo lepsza. Wszystko jest bardzo precyzyjne i szybkie. Występuje lepszy efekt samozacięcia.
- ze strzałówką z żyłki czy feedergumą uzyskasz optymalną amortyzację jednocześnie nie tracąc czułości.
- Podatność na zużycie. Żyłka bardzo szybko traci swoje właściowści często trzeba ją zmieniać wbrew pozorom wychodzi dużo drożej niż plecionka. Na jednym kołowrotku mam jeszcze plecionkę z przed 4 lat wymieniam tylko strzałówkę którą kupuję w szpulach po 1000m i taka szpula 0,35 nawet mi wystarczy na bardzo długo. A sama plecionka 300m kosztuje 70 zł to praktycznie cena bardzo drogich żyłek dedykowanych do feedera.

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jakie lekkie koszyki do klasyka?
« Odpowiedź #46 dnia: 07.11.2021, 20:00 »
Dokładnie tak jak pisze Zbyszek dobrze zamortyzowany zestaw na plecionce ma same plusy. Na żyłkę łowię tylko jak jest przymrozek.

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka

FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jakie lekkie koszyki do klasyka?
« Odpowiedź #47 dnia: 07.11.2021, 20:06 »
No to już teraz wiem wszystko na temat plecionek i zestawów  , może zamówię w końcu  koszyki :P


Pozdrawiam Łukasz