Autor Wątek: Dane finansowe koła PZW  (Przeczytany 5476 razy)

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 493
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Dane finansowe koła PZW
« Odpowiedź #15 dnia: 15.11.2021, 00:51 »
Zapytać o podstawę prawną

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Dane finansowe koła PZW
« Odpowiedź #16 dnia: 15.11.2021, 08:23 »
Można spróbować wysłać proźbę o informację pocztą.  Ale co można zrobić jeśli otrzymamy odpowiedź , że informacje o które prosimy są "utajnione" i nie można ich udostępnić?

Od trzech lat nie obowiązuje sitwiarska uchwała która powodowała ukrywanie wszelkich danych, pomimo tego wcale nie jest łatwo uzyskać jakichś konkretnych informacji. Prezes odmówi i trudno go do czegoś zmusić.

Normalnym trybem powinno być skierowanie sprawy do lokalnego starosty w województwie czy kogoś, kto sprawuje nadzór nad stowarzyszeniami. Jesli się wyśle mu zawiadomienie, to wtedy można liczyć na jakąś reakcję. W terminie 30 dni powinniśmy mieć odpowiedź.

Ale tak ogólnie to zalecałbym wywieranie nacisku przez media społecznościowe. Zarząd ukrywający dane nie powinien otrzymać absolutorium, więc takie praktyki należy piętnować i pokazywać, że tylko ktoś nieuczciwy ma coś do ukrycia. Nie liczyłbym na skargo do okręgu, gdyż oni sami nie chca niczego ujawniać więc i nie pomogą. Ale zawsze można wysłać wniosek i poczekac na reakcję, mają 30 dni. Musza to jakoś uzasadnić, i można ich tu ładnie podgrillować, pokazując odpowiedź. Podobno zarząd w Poznaniu jeszcze pół roku temu powoływał się na uchwałę, która nie obowiązywała od 3 lat :)
Lucjan

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dane finansowe koła PZW
« Odpowiedź #17 dnia: 15.11.2021, 10:32 »
Z pewnością media społecznościowe są dobrym rozwiązaniem. Wiele osób się dowie, nie tylko z danego koła czy okręgu. Ale przy okazji powinniśmy poinformować Starostwo, jako osoby uczciwe musimy informować o nieprzestrzeganiu prawa naszą władzę ukochaną. ;)

Uchwała Nr Z – 2/2021
Zarządu Okręgu PZW w Gdańsku z dnia 23.02.2021 r.
Na podstawie § 47 pkt 7 Statutu PZW, Zarząd Okręgu zatwierdza budżet Okręgu Gdańskiego na rok
2021 zamykający się:
- przychodami w wysokości  ... zł
- a kosztami w wysokości  ... zł
Wynik finansowy zaplanowano w kwocie: ... zł .
 
Uchwała Nr Z – 3/2021
Zarządu Okręgu PZW w Gdańsku z dnia 23.02.2021 r.
w sprawie preliminarza finansowego na działalność sportową na rok 2021.

Zarząd Okręgu PZW w Gdańsku na podstawie § 47  pkt  7  Statutu  PZW    zatwierdza  preliminarz
finansowy  opracowany  przez  Okręgowy Kapitanat Sportowy na finansowanie działalności sportowej
w roku 2021 na kwotę w wysokości ... zł, a w tym: 
- koszty na sport ogólnopolski wynoszą ... zł
- koszty na sport okręgowy wynoszą ... zł


Jak widać u mnie też dostęp do kwoty jest utajniony . 

Offline Pawel61

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 5
Odp: Dane finansowe koła PZW
« Odpowiedź #18 dnia: 15.11.2021, 13:50 »
Wybory mamy 27 ,11,2021  stary prezes ubiega się o 3 kadencję zobaczymy co będzie po wyborach może wybiorą nowego prezesa ,oczywiście mam zamiar iść na te wybory i przedstawić sprawę .

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Dane finansowe koła PZW
« Odpowiedź #19 dnia: 15.11.2021, 23:39 »
Koło nie ma osobowości prawnej. Nie może nic posiadać. Nie może mieć żadnego majątku.Takie jest polskie prawo. Wszystko co posiada koło należy do okręgu PZW. Koło zgodnie z regulaminem organizacyjnym koła w PZW musi składać roczne sprawozdanie finansowe do zarządu okręgu w określonym terminie. Należy więc napisać pismo bezpośrednio do zarządu okręgu PZW z informacją o zachowaniu prezesa Koła i z prośbą o informacje. Powinni Ci na nie odpowiedzieć. A jak nie zechcą, to trzeba napisać pismo do ZG PZW i jednocześnie do organu nadzoru - starosty lub prezydenta miasta (w miastach na prawach powiatu prezydent wykonuje zadania starosty).

Ogólnie to na Twoim miejscu już teraz skierowałbym też wniosek do rzecznika dyscyplinarnego w okręgu o wszczęcie postępowania przygotowawczego przeciwko prezesowi koła, bo narusza on statut PZW (paragraf 14 ust.1 pkt 1 i 3 statutu).

Zerknij też do załącznika do uchwały Nr 205/XII/2019 Zarządu Głównego PZW z dnia 14 grudnia 2019 r. Regulamin Organizacyjny Koła Polskiego Związku Wędkarskiego. Tam w paragrafie 13 znajdziesz obowiązki Prezesa koła (ponosi on "odpowiedzialność za działalność niezgodną z przepisami związkowymi"). Skoro ten regulamin organizacyjny w paragrafie 16 ust. 4 stanowi, że "gospodarka finansowa koła odbywa się na podstawie budżetu uchwalanego corocznie przez walne zgromadzenie członków koła, uprzednio zaopiniowanego przez zarząd okręgu", to trudno żebyś będąc na walnym uchwalał coś o czym nie masz pojęcia :facepalm: Musisz więc mieć wgląd w "gospodarkę finansową" koła. Ten prezes koła to jest oszust albo idiota.

Oczywiście SB-cy i innej maści karierowicze tak skonstruowali statut PZW, że paragraf 13 Statutu daje członkom PZW mizerne uprawnienia. Jednak zawsze da się powalczyć na różnych płaszczyznach, jeżeli chodzi o uzyskanie konkretnych informacji. Tylko trzeba chęci i czasu na kopanie się z koniem ;)

Offline Pawel61

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 5
Odp: Dane finansowe koła PZW
« Odpowiedź #20 dnia: 16.11.2021, 13:43 »
Dzisiaj miałem kolejne spotkanie z prezesuniem widząc że nie odpuszczę rura mu  zmiękła i udostępni mi te dane  ale pod warunkiem że ich nie opublikuje  ,odpowiedziałem mu że oczywiście opublikuje .Stwierdził że to będzie kradzież danych i tym bardziej teraz mi nie udostępni ,i że o wszystko mogę pytać na walnym.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Dane finansowe koła PZW
« Odpowiedź #21 dnia: 16.11.2021, 13:51 »
Kradzież danych, trzymajcie mnie ;D ;D ;D
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dane finansowe koła PZW
« Odpowiedź #22 dnia: 16.11.2021, 14:01 »
Niezły pajac.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dane finansowe koła PZW
« Odpowiedź #23 dnia: 16.11.2021, 14:23 »
Napisz kolego do okręgu, okręg zwróci się do koła o takie dane i będziesz je miał na mailu.
Aż dziwię się, że Ci czasu nie szkoda.

Offline Pawel61

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 5
Odp: Dane finansowe koła PZW
« Odpowiedź #24 dnia: 16.11.2021, 15:45 »
No to by były niezłe jaja jako prezes koła nie może ,ale jako członek zarządu  okręgu już może.Nasz prezes jest także członkiem zarządu okręgu.

Offline Pawel61

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 5
Odp: Dane finansowe koła PZW
« Odpowiedź #25 dnia: 16.11.2021, 15:46 »
Ale spróbować warto.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Dane finansowe koła PZW
« Odpowiedź #26 dnia: 16.11.2021, 19:51 »
No to by były niezłe jaja jako prezes koła nie może ,ale jako członek zarządu  okręgu już może.Nasz prezes jest także członkiem zarządu okręgu.

Więc już można mieć pewien obraz. Pan prezes po prostu wie, że może olać wędkarzy moczem, więc to robi, bo zasiada w zarządzie. Jego kumple z zarządu raczej będą próbowali mu pomóc, jeśli panują tam takie stosunki jak w okręgu opolskim. Ale warto ich dręczyć wnioskami, gdyz na takowe trzeba odpowiedzieć. A tę można upublicznić.

Niestety, działacze się przyzwyczaili, że wędkarze nie walczą i odpuszczają, dlatego robią co się im podoba. Stąd warto trzymać ich w ryzach. W Opolu sami sobie strzelaja w ten sposób samobóje, i po wpisach dzisiejszych pana Wiatra, można wyczuć jego niechęć do Misia i jego akolitów.
Lucjan

Offline Pawel61

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 5
Odp: Dane finansowe koła PZW
« Odpowiedź #27 dnia: 26.11.2021, 22:10 »
Dowiedziałem się że prezes chce mi na walnym przedstawić   Uchwałę nr125 Prezydium Zarządu Głównego z dnia 01.04 .2016r ktòra określa na jakich warunkach członkowie władz i organòw PZW wszystkich szczebli organizacyjnych mogą uzyskać dostęp do dokumętòw . Natomiast  ja doszukałem się Uchylenia uchwały nr 125 z dnia 01.04.2016, przez Posiedzenie Zarządu Głównego PZW w maju 2019 r .Czy może mi ktoś odpowiedzieć jaka obecnie Uchwała w tym temacie obowiązuje.

Offline Pawel61

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 5
Odp: Dane finansowe koła PZW
« Odpowiedź #28 dnia: 02.12.2021, 20:07 »
No i po wyborach prezesem został znowu stary prezes  ,wygrał z konkurentem pięcioma głosami  na 89 obecnych . Takiej frekwencji to jeszcze nie było prezesunio zmobilizował wszystkich swoich a podczas wyborów jego koledzy roznosili karteczki z nazwiskami na kogo mają głosować.Zgłosiłem swoją kandydaturę do komisji rewizyjnej , otrzymałem 57 głosów tym samym jestem w tej komisji .Teraz prezes łaski nie będzie robił aby udostępnić rozliczenia finansowe.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dane finansowe koła PZW
« Odpowiedź #29 dnia: 02.12.2021, 20:13 »
:bravo:
Podziwiam ludzi z takim zacięciem. Dawaj znać, jak Ci idzie!
Krwawy Michał

Purple Life Matters