Autor Wątek: Piker - wymówka black friday  (Przeczytany 3820 razy)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piker - wymówka black friday
« Odpowiedź #30 dnia: 25.11.2021, 19:47 »
N3su musisz mieć nieprawdopodobnego pecha. Tyle wędek popekanych, uszkodzone przelotki. Aż nie chce mi się wierzyć. Tym bardziej że sam mam 3 sztuki, które parę ton ryb już przerzuciły i są całe. Opisane przez Ciebie usterki nie wystąpiły. Problemów z jakością nie uświadczyłem. Wychodzi na to, że znowu mam szczęście :D
Jesteś w czepku urodzony, zapewne z Azymutem modlicie się do Drenana ;)

Offline demios

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Piker - wymówka black friday
« Odpowiedź #31 dnia: 01.12.2021, 14:18 »
Czy polecicie coś sprawiającego frajdę przy mniejszych rybach - w zakresie cenowym do 300 zł - ale co ważne o długości transportowej do 130 cm?   

Offline brendas

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Reputacja: 59
  • Lokalizacja: Maków Mazowiecki/Olsztyn
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Piker - wymówka black friday
« Odpowiedź #32 dnia: 01.12.2021, 15:06 »
Flagman cast master 270 cm, 117 cm długości transportowej, daje dużo frajdy pod drobnym bialorybem.

Wysłane z mojego ATU-L21 przy użyciu Tapatalka

Kuba

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piker - wymówka black friday
« Odpowiedź #33 dnia: 01.12.2021, 19:54 »
Czy polecicie coś sprawiającego frajdę przy mniejszych rybach - w zakresie cenowym do 300 zł - ale co ważne o długości transportowej do 130 cm?   
Możesz zerknąć sobie na ten kijek  https://feedersklep.pl/wedka-zemex-iron-picker-9ft-2-70m-30g.html?gclid=EAIaIQobChMI7azR06LD9AIVEk4YCh3mYAgTEAQYBSABEgJAI_D_BwE  :beer:

Offline demios

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Piker - wymówka black friday
« Odpowiedź #34 dnia: 01.12.2021, 20:21 »
Dzięki za propozycje. Hmm ciekawy ten Zemex, przyjrzę mu się :thumbup:

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Piker - wymówka black friday
« Odpowiedź #35 dnia: 01.12.2021, 20:54 »
Trochę się wystraszyłem tymi opiniami o Alkotytkach, więc jeszcze raz obejrzałem dokładnie kupioną na BF Drennan Acolyte Plus Feeder 10FT.
Wygląda dobrze, idealnie prosta, przelotki idealnie w linii, bez uszkodzeń, nadlewek itd. Korek pod folią też ładnie wygląda.
Co prawda spodziewałem się ciut mocniejszego feedera a to taki bardziej picker. Potestuję wiosną na karpiach i jak się złamie, to będę reklamował.
Wędka ma 3 węglowe szczytówki, oznaczone jako: czerwona 1,5 oz, żółta 2 oz i zielona  2,5 oz. Pomierzyłem siły ugięcia i o ile czerwona jest faktycznie delikatniejsza, to zielona 2,5 oz jest odrobinę delikatniejsza od żółtej 2 oz :o
Nie pierwszy raz się z tym spotykam. W wędce Shimano areo z lat 90-tych dwie węglowe szczytówki opisana jako 1,5 oz i 2 oz uginały się identycznie.
We Flagman Mantaray Elite Feeder 3,3 m 75 g, szklana szczytówka 1 oz ugina się znacznie więcej niż węglowa 0,75 oz. Ta szklana to zresztą nieporozumienie do tej wędki.
Wracając do mojej Alkotytki, to znalazłem jedną wadę. Na zielonej szczytówce, oznaczonej jako 2,5 oz, pomiędzy ostatnią a przedostatnią przelotką, na odcinku pomalowanym na zielono odkryłem pęknięcie lakieru. Mały drobiazg ale w miejscu, gdzie linka lubi się zahaczyć i urwać szczytówkę. Zamierzam to załatać minimalną ilością kleju dwuskładnikowego, podgrzanego zapalniczką, tak, żeby linka ślizgała się po szczelinie a nie haczyła się w niej.


Pozdrawiam,
Tomek

Offline demios

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Piker - wymówka black friday
« Odpowiedź #36 dnia: 03.12.2021, 09:13 »
Względy ekonomiczne wzięły górę i zdecyduję się zapewne na Flagmana Cast Master, zastanawiam się tylko czy lepszym wyborem od 2,7m nie będzie 3m? Ma może któryś z kolegów ten kij w wersji 3m 50g?

Offline paparoach

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Reputacja: 47
Odp: Piker - wymówka black friday
« Odpowiedź #37 dnia: 03.12.2021, 10:39 »
Miałem wersję 2,7 m ,  słaby kij jak dla mnie .
Być może wersja 3 m jest lepsza . Tak czasem bywa w budżetówkach  że wersja dłuższa czy o większym c.w. bywa lepsza lub gorsza .
Moje zarzuty względem wersji 2,7 m : kij miękki jak nitka makaronu , najbliżej z popularnych wędek jest chyba seria Stinger od robinsona .Jego akcja sugerowałaby wykorzystanie do metody ale znowu przelotki są mikroskopijne i żyłka jaka tam powinna być stosowana to max 0,20 . Dwie szczytówki i równe składy , więc do transportu trzeba odpinać szczytówkę . To akurat wadą jak i zaleta .
O wykonaniu nie piszę bo to nie ten segment by się nad tym rozwodzić ale mój egzemplarz to był naprawdę kiepski .
O wiele ciekawszym kijem jest s canal do klasyka .
Mówię oczywiście o wedkach  za parę złotych .
Zaznaczam że piszę o 2,7 m .

Offline demios

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Piker - wymówka black friday
« Odpowiedź #38 dnia: 03.12.2021, 11:03 »
Miałem wersję 2,7 m ,  słaby kij jak dla mnie .
Być może wersja 3 m jest lepsza . Tak czasem bywa w budżetówkach  że wersja dłuższa czy o większym c.w. bywa lepsza lub gorsza .
Moje zarzuty względem wersji 2,7 m : kij miękki jak nitka makaronu , najbliżej z popularnych wędek jest chyba seria Stinger od robinsona .Jego akcja sugerowałaby wykorzystanie do metody ale znowu przelotki są mikroskopijne i żyłka jaka tam powinna być stosowana to max 0,20 . Dwie szczytówki i równe składy , więc do transportu trzeba odpinać szczytówkę . To akurat wadą jak i zaleta .
O wykonaniu nie piszę bo to nie ten segment by się nad tym rozwodzić ale mój egzemplarz to był naprawdę kiepski .
O wiele ciekawszym kijem jest s canal do klasyka .
Mówię oczywiście o wedkach  za parę złotych .
Zaznaczam że piszę o 2,7 m .
Dzięki za opinię. Pickerek ma być tylko dodatkiem, żeby od czasu do czasu podłubać trochę mniejszego białorybu. Początkowo założyłem budżet do 300 zł ale ciężkie czasy na horyzoncie więc uznałem że kupię tani kij. Stingery o ile pamiętam mają chyba większą długość transportową niż 130 cm więc nie brałem ich pod uwagę. O serii S-Canal słyszałem kilka pozytywnych opinii, może też wezmę je pod uwagę.   

Offline paparoach

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Reputacja: 47
Odp: Piker - wymówka black friday
« Odpowiedź #39 dnia: 03.12.2021, 11:34 »
Jak ma być do dłubania plotek i mieszańców czyli zakładam że do klasyka to s canal , tylko że nie ma wersji 3 m , jest 2,7 i 3,3 .
Mam właśnie te dłuższa i powiem że kij niezły jak na taniego flagmana . Sztywniejszy , lepiej wyważony z kołowrotkiem 4000 .
Jak chcesz tanio pickera do metody to mogę polecić pickera Browninga z budżetowej serii cfx , mam w wersji 2,5 m (130 cm dl.transport.) . Picker mocny , koszyk 40 g posyła tak z 15 m dalej niż dłuższy o 20 cm cast master . Hol małych karpii nie nastręcza żadnych trudności i można używać żyłek nawet 0,28

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Piker - wymówka black friday
« Odpowiedź #40 dnia: 03.12.2021, 11:54 »
Jesli na kilka wypadów w roku i bez maksymalnego obciązenia i presji to Flagman jest ok , jesli na dłużej to masz szeroki wachlarz wedzisk do wyboru ja osobiście moge polecić Sensasa i Delphina :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline demios

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Piker - wymówka black friday
« Odpowiedź #41 dnia: 03.12.2021, 12:43 »
Trochę czasu do rozpoczęcia sezonu zostało więc jest czas na przemyślenia tematu. Kije Delphina posiadam i chwalę sobie, ale tym razem chciałbym coś z innej stajni.