Autor Wątek: Żyłka Stroft GTM 0,16 & Trabucco XPS Match Pro 0,16 - co wybrać?  (Przeczytany 1773 razy)

Offline Ben

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolica Koszalina
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Stare jak światy pytanie - co lepsze? ;D

Przez dwa sezony wędkowałem na match-a używając żyłki (kupionej na szybko) Trabucco MATCH SINKINING. Przyznam się bez bicia że nie do końca byłem zadowolony.

Łowię na małym bajorze w odległości ~ 8 do 15m, zależnie od stanowiska. Przeważnie biało-ryb (płoć, wzdręga, leszcz - nawet linek mi się uczepił :)), po każdy sezonie przewijam żyłkę przód na tył. Co zauważyłem, po kilku tygodniach pamięć i skręcanie żyłki. Pomimo spin-doktora (home-made) upierdliwy efekt pozostaje.

Którą z wymienionych w temacie żyłek byście polecili - nowe propozycje mile widziane :)
pozdrawiam Benon

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Bez owijania w bawełnę Stroft. Od wielu, wielu lat jedna z lepszych żyłek do spławika którą z powodzeniem można stosować w innych technikach

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline furgon

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Reputacja: 6
Strofta nigdy nie używałem jako głównej, stosuje jako przyponowa. Co do trabucco to używałem ten sezon i po pierwszym wyjeździe miałem mieszane uczucia, ale przeżyłem. Chciałem kupić rive match pro, ale była w jednym sklepie i kupiłem w końcu robinsona pro mach i chyba się polubimy.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka


Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Stroft to już chyba legenda ,ale ta Robinson vde pro match wygląda ciekawie ,chłopaki z Wodzisławia łowili na nią jak dobrze kojarzę, chętnie przetestuję sam :beer:

Offline Andrew126

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 303
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
Akurat tego trabucco nie używałem, ale strofta gtm tak. To moja podstawowa żyłka ale do klasycznego feedera, a dokładniej średnice 0,20 i 0,25. Zalety: fajny (dla mnie. I mam nadzieję dla ryb też ) kolor, tj. prawie bezbarwna z odcieniem szarości, trwała, mało rozciągliwa (nie mogę przekonać się do plecionki), dobrze trzyma na węźle. Wady: przegrubiona o dobre 0,02mm , czyli ta moja 0,20 ma 0,225mm, a 0,25 ma 0,277. Strofta używam także na przypony. Mam 0,12 i 0,14 i obie także są przegrubione o 0,02. Na razie przy niej pozostanę, bo nie znajduję dobrej alternatywy z zastrzeżeniem, że musiała by być mało rozciągliwa i bezbarwna.

Offline Ben

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolica Koszalina
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Dzięki Koledzy za wyrażenie swoich opinii - decyzja zapadła, na przyszły sezon nawijam Strofta GTM ;)
pozdrawiam Benon

Offline Ben

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolica Koszalina
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Korzystając z z promocji (sporo sklepów pod konie roku tak robi) kupiłem żyłę STROFT 0.16 i przyponówkę 0.14. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne - dosyć sztywna jak swoją średnicę, kolor zgodnie z opisem. Faktycznie jest troszkę przegrubiona dokładnie o 0.02mm.
pozdrawiam Benon

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Ilu wędkarzy tyle opini 😉
Jako główną używam Trabucco , a przypon Stroft .
Taki układ stosujemy ponad 10 lat i mi póki co bardzo pasi 😂😂

Offline Ben

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolica Koszalina
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Ilu wędkarzy tyle opini 😉
{...}

Zgadzam się z tym w 101% ;)
pozdrawiam Benon