Autor Wątek: Problem z zakupem w sklepie internetowym  (Przeczytany 4955 razy)

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Problem z zakupem w sklepie internetowym
« dnia: 03.12.2021, 16:47 »
Kupiłem 6-go listopada kij Colmic w sklepie internetowym , którego nazwy nie będę na razie ujawniał . Uzgodniłem mailowo ,że wstrzymają się z przesyłką ,tak żeby kij był u mnie 2-3 grudnia( czwartek piątek ) . Akurat w tym czasie planowałem przyjechać z Niemiec do Polski. Oprócz tego w tym samym sklepie kupiłem 28-go listopada jeszcze jeden kij , który miał być dostarczony razem z tym pierwszym. Oczywiście ze strony sklepu otrzymałem zapewnienie, że nie ma żadnego problemu i obydwa kije dotrą do mnie na pewno na 2-3 go grudnia. W międzyczasie pisałem 3 razy do sklepu , w zeszłą niedzielę , poniedziałek i wtorek przypominając o wysyłce. Oczywiście sklep odpowiadał pamiętamy i na pewno dojdzie.
Czekam wczoraj , paczki nie ma , dziś 16ta nie ma, dzwonię do sklepu. Miły Pan odbiera i tłumaczy mi ,że wysłał je wczoraj 02.12-go ale kurier coś późno odebrał ... Tłumaczę mu że prosiłem tyle czasu żeby wysłać z wyprzedzeniem bo jestem tylko 4 dni w Polsce...na co mi odpowiada ,że mają tak dużo pracy i przesyłek... Pyta się mnie czy sąsiad nie mógłby odebrać paczki...na co mu odpowiadam ,że to za drogie rzeczy i wolałbym je sam odebrać i nie obarczać nikogo odpowiedzialnością, na co mi miły Pan odpowiada "mamy kamery przy pakowaniu i wszystko się rejestruje a ostatnio klient chciał nam wywinąć numer i wcisnąć zwrot z uszkodzonym kijem i się nie daliśmy zrobić " Trochę mnie ta wypowiedź zwaliła z nóg ???
Podał mi numer śledzenia , sprawdzam paczka w Warszawie... do mnie 160 km. Dzwonię do niego i mówię ,że jej nie odbiorę...odpowiedział mi ,że paczka może do nich wrócić i albo mi zwrócą kwotę za zakupy albo przechowają do mojego ponownego przyjazdu do Polski , czyli do świąt Bożego Narodzenia.
Dodam tylko że kupiłem na podobnych warunkach kij w innym sklepie i paczuszka przyszła do mnie w czwartek zapakowana pięknie w grubą tubę bez ponagleń i żadnych problemów...
Teraz po zanudzaniu pytanie do Was , co byście zrobili na moim miejscu ...jakoś nie mam zaufania do miłego Pana ze sklepu, raz co do terminowości , dwa co do podejścia do klienta. Z drugiej strony patrząc, kupione przeze mnie Colmiki ciężko już znaleźć gdzie indziej i trochę żal mi będzie jak ich nie będę miał ...


Pozdrawiam Łukasz

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Problem z zakupem w sklepie internetowym
« Odpowiedź #1 dnia: 03.12.2021, 16:57 »
Możesz spróbować przekierować paczkę do jakiejś rodziny/znajomych.
Ewentualnie, jeśli nie jest to masakra finansowa, niech do Niemiec wyślą.
Przed świętami też możesz mieć taką sytuację, a podejrzewam, że z kurierami może być wtedy jeszcze większy problem.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Problem z zakupem w sklepie internetowym
« Odpowiedź #2 dnia: 03.12.2021, 17:06 »
Chciałem sam ocenić co i jak wolałbym nie obarczać znajomych ani rodziny problemem.
Dała mi do myślenia ta wypowiedź co do reklamacji i wideokontroli paczek w sklepie...jakoś nie widzę różowo jakichkolwiek reklamacji a to nie są patyki za 100 zł .


Pozdrawiam Łukasz

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Problem z zakupem w sklepie internetowym
« Odpowiedź #3 dnia: 03.12.2021, 17:19 »
Co do nagrywania pakowania to niestety ale to rozwiazanie które zostało wymyslone aby zapobiec nieuczciwym kupującym. Widziałem rózne rzeczy jakie potrafia wymyslić kupujący byle wymusić na sprzedajacym obniżenie ceny czy zwrot pieniędzy. A tak na marginesie jest kilka osób w Polsce które chyba nic innego nie robią niż kupuja i przed upływem 2-go roku od kupna zwracaja towar pod byle pretekstem ządajac zwrotu pieniędzy. :) Najdziwniejsze jest to że tylko tym osobom non stop cos się uszkadza, traci kolor czy zmienia swoje właściwości 8)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 422
  • Reputacja: 259
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Problem z zakupem w sklepie internetowym
« Odpowiedź #4 dnia: 03.12.2021, 17:23 »
Trochę wpadłeś w pułapkę roszczeniowości klientów. Obecnie żyjemy w czasach (w sumie to chyba dla nas dobrych), że nie bierzemy jako klienci żadnych poprawek tylko uważamy, że wszystko nam się należy. W tym przypadku ani sklep ani Ty nie wzięliście poprawki na dostawcę i pojawił się zgrzyt, a że towar mało dostępny to masz zagwozdkę. Na pocieszenie dodam, że kurierzy w obecnym czasie co raz więcej nr będą wywijać, a sama dostawa "zabawek" to pikuś. Raz czekałem łaskawie na ważne dokumenty, które kurier odebrał, miał dostarczyć na nast dzień, a doręczył tydz później :facepalm:
Zleć komuś zaufanemu odbiór, niech przejrzy paczkę przy kurierze czy nie ma uszkodzeń i tyle.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Problem z zakupem w sklepie internetowym
« Odpowiedź #5 dnia: 03.12.2021, 17:27 »
Przekierowałem paczkę do sklepu. Nie mam komu tego wysłać.
Nie należę do osób które marudzą ,że im kij od słońca wyblakł albo co ...czekałem tyle czasu i załamał mnie ten temat, żeby wysłał w środę to by doszło na czas.


Pozdrawiam Łukasz

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 422
  • Reputacja: 259
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Problem z zakupem w sklepie internetowym
« Odpowiedź #6 dnia: 03.12.2021, 17:40 »
Przekierowałem paczkę do sklepu. Nie mam komu tego wysłać.
Nie należę do osób które marudzą ,że im kij od słońca wyblakł albo co ...czekałem tyle czasu i załamał mnie ten temat, żeby wysłał w środę to by doszło na czas.

Doskonale Cię rozumiem, ale próbuję sobie to wyobrazić ze strony sklepu i wydaje mi się, że jakbyś zadzwonił raz w środę rano, a nie wt,pon i sb z przypomnieniem, to by wysłali. Kolejna sprawa, że pewnie niefortunnie zbiegło się to z BF i ogromem pracy zarówno sklepów jak i firm kurierskich.
Słuchaj-mam pomysł, zawsze możesz przekierować to do mnie, odbiorę, sprawdzę, zrobię recenzję i przetestuję w boju, wrócisz do PL to wpadniesz na wędkowanie i odbierzesz sobie sprzęt-jest rozwiązanie??? :P

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 011
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Problem z zakupem w sklepie internetowym
« Odpowiedź #7 dnia: 03.12.2021, 17:48 »
Niestety po BF i grudzien to nie jest dobry czas dla kurierów i się nie dziwie, że paczka ma opóźnienie. Teraz tak naprawde tylko paczkomat się sprawdza, a przed swiętami to i nawet z paczkomatami będzie jak zwykle problem.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Problem z zakupem w sklepie internetowym
« Odpowiedź #8 dnia: 03.12.2021, 18:19 »
Wolałbym paczkomat ale włóż tam kij 3.3 m w dwuskładzie.
Tak jak pisałem drugi sklep wywiązał się z przesyłki i czasu w 100 % także dało się jakoś pomimo terminów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Pozdrawiam Łukasz

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Problem z zakupem w sklepie internetowym
« Odpowiedź #9 dnia: 03.12.2021, 18:21 »
Czasami tak bywa, jeśli kurier późno odebrał to nie ich wina. Niech ktoś ci odbierze i dogadaj się ze sklepem, że sprawdzisz paczkę jak wrócisz do domu i tyle.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Problem z zakupem w sklepie internetowym
« Odpowiedź #10 dnia: 03.12.2021, 18:25 »
Jakby wysłali w środę to zawsze jest jeden dzień na obsow , paczka wraca do nich , przekierowałem w DPD. Szkoda mi tych kijków ale co ,życie .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Pozdrawiam Łukasz

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Problem z zakupem w sklepie internetowym
« Odpowiedź #11 dnia: 03.12.2021, 18:37 »
Wysyłaj do mnie, sprawdzę, odbierzesz jak będziesz w Polsce.
Adam

Offline greg227

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 380
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bełchatów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Problem z zakupem w sklepie internetowym
« Odpowiedź #12 dnia: 03.12.2021, 18:50 »
Nawet w środę jak by wysłali to mogłoby na czas nie dojść. Firmy kurierskie mają chyba 14 dni na dostarczenie.
Ja jak bym miał taką sytuację to bym zamówił parę dni wcześniej i skierował do punktu kurierskiego.
 Chyba jest 7 dni na odbiór.
Ja tak robię jak kurier ma dostarczyć paczkę a mnie w domu nie ma.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Problem z zakupem w sklepie internetowym
« Odpowiedź #13 dnia: 03.12.2021, 19:01 »
Słuchaj-mam pomysł, zawsze możesz przekierować to do mnie, odbiorę, sprawdzę, zrobię recenzję i przetestuję w boju, wrócisz do PL to wpadniesz na wędkowanie i odbierzesz sobie sprzęt-jest rozwiązanie??? :P
Wysyłaj do mnie, sprawdzę, odbierzesz jak będziesz w Polsce.
Dzięki za dobre chęci :thumbup:
Do Ciebie Alek mam 50 km , rzut beretem.


Pozdrawiam Łukasz

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Problem z zakupem w sklepie internetowym
« Odpowiedź #14 dnia: 03.12.2021, 19:03 »
Łukasz, na przyszłość wiesz już gdzie wysyłać.
Adam