Autor Wątek: Jaki piórnik na przypony 30 cm?  (Przeczytany 2664 razy)

Offline S76

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jaki piórnik na przypony 30 cm?
« Odpowiedź #15 dnia: 06.12.2021, 08:38 »
Słupki muszą być pionowe, czyli prostopadłe do ścianki, do której są przymocowane, aby zachować jednakową długość dla wszystkich przyponów. Zwróć jednak uwagę, że na szczycie każdego słupka pod haczyki, są wypustki zapobiegające ich ssuwaniu się ku górze. Oczywiście dotyczy to przyponów wiązanych według słupków wzorcowych dla każdej długości, więc jeśli zamierzasz trzymać tam gotowe, kupne przypony, które jednak będą nieco dłuższe to niestety nie będą się dobrze trzymać. Tak to wygląda:





Dzięki Fish :beer:

Leci znowu :thumbup: myślę, że te Kamasany i Drennany będą trzymać zadeklarowane długości :)

Piórnik kupiony! :)

Jestem przekonany, że będziesz zadowolony z zakupu. Sam mam dokładnie taki piórnik, krótko po zakupie zrobiłem jego prezentację:

https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=19177.0

Po pełnym sezonie użytkowania mogę napisać, że w 100% spełnia moje oczekiwania. W każdym razie przypony nie spadają samoistnie z torów.

Pozdrawiam


Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaki piórnik na przypony 30 cm?
« Odpowiedź #16 dnia: 06.12.2021, 08:38 »
Fajny pomysł Brand! A idzie te klipsy założyć w przypadku przyponów z włosem gumka/pushstop? Czy tylko do przyponów bez włosa?
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaki piórnik na przypony 30 cm?
« Odpowiedź #17 dnia: 06.12.2021, 08:43 »
Słupki muszą być pionowe, czyli prostopadłe do ścianki, do której są przymocowane, aby zachować jednakową długość dla wszystkich przyponów. Zwróć jednak uwagę, że na szczycie każdego słupka pod haczyki, są wypustki zapobiegające ich ssuwaniu się ku górze. Oczywiście dotyczy to przyponów wiązanych według słupków wzorcowych dla każdej długości, więc jeśli zamierzasz trzymać tam gotowe, kupne przypony, które jednak będą nieco dłuższe to niestety nie będą się dobrze trzymać. Tak to wygląda:





Dzięki Fish :beer:

Leci znowu :thumbup: myślę, że te Kamasany i Drennany będą trzymać zadeklarowane długości :)

Piórnik kupiony! :)

Jestem przekonany, że będziesz zadowolony z zakupu. Sam mam dokładnie taki piórnik, krótko po zakupie zrobiłem jego prezentację:

https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=19177.0

Po pełnym sezonie użytkowania mogę napisać, że w 100% spełnia moje oczekiwania. W każdym razie przypony nie spadają samoistnie z torów.

Pozdrawiam

Twoja recenzja i opinia utwierdza mnie tylko w przekonaniu że dobrze zrobiłem, dzięki! Niby taka pierdoła a potrafi narobić problemów.

Ten piórnik z MS Range jest ok, wszystko poprawne, bez fajerwerek, ale całkiem okej. Tylko zapomnieli przed wypuszczeniem na rynek sprawdzić go osobiście, bo tak rażący błąd nie powinien się przytrafić w tak prostej rzeczy, tym bardziej że firma ma dosyć dobra markę i napewno oczekiwałbym po nich czegoś lepszego.

Nie jest to jakiś no name z Aliexpress, więc rozczarowałem się bardzo. No ale każdy ma czasem jakiś nie wypal niestety.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 339
  • Reputacja: 795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Jaki piórnik na przypony 30 cm?
« Odpowiedź #18 dnia: 06.12.2021, 09:05 »
Widzę S76, że masz właśnie ten model Stonfo, który był moim poprzednikiem Matrixa. Czyli jesteśmy na tym samym etapie, co do wyboru piórnika na przypony :).
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline S76

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jaki piórnik na przypony 30 cm?
« Odpowiedź #19 dnia: 06.12.2021, 11:11 »
Widzę S76, że masz właśnie ten model Stonfo, który był moim poprzednikiem Matrixa. Czyli jesteśmy na tym samym etapie, co do wyboru piórnika na przypony :).

Tak, dokładnie, jesteśmy na tym samym etapie jak chodzi o wybór piórnika na przypony :-).

A piórnik MS Range, zakupiony przez Kolegę Azymut, to dokładnie taki sam produkt co Stonfo, różniący się jedynie kolorem i marką. Zresztą identyczny piórnik, tylko w kolorze białym, jest również w ofercie Sensasa:

https://eldoradosklep.pl/pl/p/PUDELKO-SENSAS-PIORNIK-NA-PRZYPONY-COMPETITION/14095

Tak czy inaczej Kolega powinien być zadowolony z zakupu.

Offline furgon

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Reputacja: 6
Odp: Jaki piórnik na przypony 30 cm?
« Odpowiedź #20 dnia: 06.12.2021, 11:43 »
coś takiego

Wygląda ciekawie, choć cena nie zachęca. Gdzie kupowałeś, bo kiepsko z dostępnością.

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 471
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaki piórnik na przypony 30 cm?
« Odpowiedź #21 dnia: 06.12.2021, 12:45 »
coś takiego

Wygląda ciekawie, choć cena nie zachęca. Gdzie kupowałeś, bo kiepsko z dostępnością.
Takie same tylko niebieskie ma Stonfo.
Jak zapełnisz dużą ilością przyponów to zaczyna się wyginać i przypony spadają.
Matrix droższy ale 1000 razy lepszy
Marcin

Offline Brand

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 1
Odp: Jaki piórnik na przypony 30 cm?
« Odpowiedź #22 dnia: 06.12.2021, 12:54 »
Kupiłem rok temu w sklepie na "D" :) co do wyginania - nic z tych rzeczy - sztywny jak cholera - osobiście używam go do klasyka - przypony bez włosa.

Offline Brand

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 1
Odp: Jaki piórnik na przypony 30 cm?
« Odpowiedź #23 dnia: 06.12.2021, 13:14 »
Ja to robię tak, że na jednej stronie piórnika przypony zakładam naprzemiennie - i wtedy mam do dyspozycji 18 torów - na przypony max 25 cm; natomiast z drugiej strony piórnika korzystam z gumowych nakładek i wtedy w zasadzie nie ma ograniczeń długości - do dyspozycji jest 10 takowych gumek.

Offline Frankestin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 033
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
    • SiG Polska Północ
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaki piórnik na przypony 30 cm?
« Odpowiedź #24 dnia: 06.12.2021, 13:56 »
Ja używam od kilku lat piórnik Preston Mag Store: https://sklepdrapieznik.pl/portfele-na-przypony-proste/28374-portfel-na-przypony-preston-mag-store-hooklenght-box-3038cm.html

Mogę go z czystym sumieniem polecić :)
Franki

Offline furgon

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Reputacja: 6
Odp: Jaki piórnik na przypony 30 cm?
« Odpowiedź #25 dnia: 20.12.2021, 12:19 »
Matrixa zamówiłem i dotarł :) Okazało się że na jednym z kołków, od strony haczyka, jest ukruszony zadzior, który ma uniemożliwić zsuniecie się haczyka. Żeby było zabawnie to sprzedający sprawdził w innych pudełkach i wszystkie mają takie wady. W sumie to chyba je zostawię, ale jak to wygląda w Waszych pudełkach?

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka


Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaki piórnik na przypony 30 cm?
« Odpowiedź #26 dnia: 20.12.2021, 13:25 »
Do mnie dotarł w stanie idealnym. Myślę, że warto zwrócić taki produkt i zakupić gdzie indziej.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline furgon

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Reputacja: 6
Odp: Jaki piórnik na przypony 30 cm?
« Odpowiedź #27 dnia: 20.12.2021, 14:17 »
U wszystkich sprzedawców u których pytałem jest podobny problem :) Chyba Matrix puścił kiepską serie.

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Jaki piórnik na przypony 30 cm?
« Odpowiedź #28 dnia: 20.12.2021, 14:31 »
U wszystkich sprzedawców u których pytałem jest podobny problem :) Chyba Matrix puścił kiepską serie.

Prawdopodobnie wadliwa forma

Offline furgon

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Reputacja: 6
Odp: Jaki piórnik na przypony 30 cm?
« Odpowiedź #29 dnia: 22.12.2021, 21:21 »
To pociągnę jeszcze temat. Matrixa pełnowartościowego nie udało mi się kupić, więc szukałem dalej i wpadł mi w oko taki Mistrall. Rozglądałem się za MAPem ale jedyny jaki znalazłem 199 zł i odpuściłem. Mam nadzieję że podobieństwo z tym mistrallem jest tylko kolorystyczne. Czekam jeszcze na trapera 44 cm, ale jak na razie tęsknię za matrixem. Mistrall to dziwna konstrukcja. Nie nadaje się na pudełko muchowe, bo brak miejsca żeby zamknąć a innego przeznaczenia na te gąbki nie widzę :) Wystarczyło wkleić jakieś kołeczki i byłby jak ta lala. Z każdej strony, za zaczepami jest po 2.5 cm, więc gdyby piórnik miał 5 cm mniej mieścił by przypony tej samej długości. Dla mnie pudełko nie wiedzieć do czego :)

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka