Autor Wątek: Jaki feeder o długości 3 m wybrać na komercję na karpie 2-8 kg?  (Przeczytany 2901 razy)

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Cześć,
Mam pytanie. Jaki mocny feeder o długości 3 m wybrać na komercję na karpie 2-8 kg. Głównie metoda.
C.W. i zasięg nie gra roli. Ważne, żeby był w miarę mięsisty, żeby nie bawić się zbyt długo z holem większego karpia.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 177
  • Reputacja: 138
Aventus, płynne ugięcie i duży zapas mocy. Przyponem 0.19-0.20 ciężko wykorzystać 100% możliwości. Bardzo fajny kijek pod łowienie na krótkiej linii. Mało spadów.
Nie każdemu przypasuje długi dolnik.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Ja mogę swoją Superę polecić, trochę sztywniejsza od standardowej paraboli. Do ogarniania standardowych miśków z czystych komercji świetna wędka.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 421
  • Reputacja: 259
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Budżet jaki, bo to chyba zasadnicze pytanie? I pytanie-czy na komercję do takich ryb musi być "mocny"?

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 177
  • Reputacja: 138
@carl23

Zależy co Cie kręci. Są ludzie co złowią 5 ryb na dzień i cieszą się "walką". Są też tacy co chcą szlifować umiejętności, któryś karp z kolei nie robi żadnego wrażenia, a jedyne co się liczy to szybkość i skuteczność. Mocniejszy kij pozwala na szybszy i pewniejszy hol, jest też mniej męczący dla wędkarza.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 421
  • Reputacja: 259
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Grzegorz88-doskonale wiem o czym mowa, nie wiemy jaki budżet wchodzi w grę stąd pytanie, bo pod takie miśki i jeśli komercja typu wanna (bez zawad, pasów roślinności etc) każdy progres będzie w zasadzie ok. Wędki krótkie -większość da radę  holować karpie w sprawny technicznie sposób. Przy szybkich odłowach dużo daje odpowiednia technika holu, ale Tobie tłumaczyć tego nie trzeba ;D

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Dzięki, Aventus rzeczywiście wygląda najlepiej a nie chciałem wydawać więcej, niż 1k PLN.
Suprea wydaje mi się trochę delikatna. Drapieżcy proponuję Monstera.
Łowiłem na pickerka i dawał radę ale jak się w kolejce zaczęły ustawiać karpiki pożyżej 4 kg to już było trochę wkurzające i brałem dłuższą wędkę.
Na razie kupiłem na BF Alkolytkę i spróbuję się nią na wiosnę pobawić, chociaż wydaje mi się bardzo delikatna.

Na razie rozglądam się tylko za czymś krótkim ale mocnym, najlepiej w trzyskładzie, bo na małą komercję brałem krótszy pokrowiec ale to niekonieczne.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Po tym jak kupiłem pierwszy dwusklad zrezygnowałem ze wszystkich trojskladow i długość rekompensują z nawiązką zalety.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Pozdrawiam Łukasz

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Matrix Commercial Horizon podobno są całkiem mocne. Supera nie wydaje mi się słabsza od Monstera z tego co widziałem gdzieś nad wodą. Trudno o mocne 10ft, możesz poszukać 7 series, Yank'N'Bank ma sporo mocy, jest jakiś Garbolino Zombie Carp z dużą mocą ale nie widziałem nigdzie recenzji. Ja odpuściłem po jakimś czasie szukania mocnego 10ft i zacząłem szukać 11. Acolyte jest bardziej miękki niż Supera więc tutaj nie poszalejesz.

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 852
  • Reputacja: 130
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Ja z czystym sumieniem polecę ci kij colmica https://polandfishing.pl/colmic/5445-colmic-priam-rush-special-carp-sl-30m-feeder-colmic.html
Łowiec nim już drugi sezon, bardzo przyjemny progresywny kijek. Jak dla mnie stworzony do rybek powyżej 2kg ,spokojnie sobie radzi z rybkami do 10 kg.
Mimo że 2 skład to w transporcie 126cm , tak trzeba zdemontować szczytówke.
https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=18363.msg492904#msg492904

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder


Dla mnie od dłuższego czasu chodzi po głowie ten kij ,Cresta długość 10ft cw80 opisana jako Power Method Feeder. Myślę ,że na Twoje potrzeby byłby idealny.

Tutaj jakiś pepiczek obławia ten kij w wersji 240 cw40g


Pozdrawiam Łukasz

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Totalny zamęt w głowie.
Na początek chyba odeślę Alkolytkę, póki czas. I na spokojnie wybiorę coś innego. To chyba zbyt delikatny kij do moich potrzeb. Potrzebuję czegoś od 2 Kg plus.

Bardzo przemawia do mnie Colmic. Raz z opinii Rafallub900 a dwa z długości transportowej do 140 cm, na moje mniejsze komercje. Odpinanie szczytówki do transportu mi nie przeszkadza, wożę już 2 takie wędki, więc trzecia też spoko.

Patrzę sobie na wędki Daiwy i na mój chłopski rozum wędka z dużym C.W. powinna być mocna.
I tak myślę nad DAIWA BLACK WIDOW FEEDER 3,00m 80g METHOD. Budżetówka ale krótka w transporcie i chyba mocna
I DAIWA WINDCAST FEEDER - 3.00 M DO 100 G, też wygląda na mocną.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 388
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Sprawdz oferte kijów Steg z Angry ;) Miałem okazję pomachać wersją 3.30 i jest to na prawdę solidny kijek.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 852
  • Reputacja: 130
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Tutaj masz wersję ciut dluższą o całe 20 cm i na pewno mocniejszą https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?PHPSESSID=6459c500081dcb54799674bd26974c6d&topic=20826.msg556546#msg556546
I fote z ugięcia 10 ft pod wiekszą rybką.

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Totalny zamęt w głowie.
Na początek chyba odeślę Alkolytkę, póki czas. I na spokojnie wybiorę coś innego. To chyba zbyt delikatny kij do moich potrzeb. Potrzebuję czegoś od 2 Kg plus.

Bardzo przemawia do mnie Colmic. Raz z opinii Rafallub900 a dwa z długości transportowej do 140 cm, na moje mniejsze komercje. Odpinanie szczytówki do transportu mi nie przeszkadza, wożę już 2 takie wędki, więc trzecia też spoko.

Patrzę sobie na wędki Daiwy i na mój chłopski rozum wędka z dużym C.W. powinna być mocna.
I tak myślę nad DAIWA BLACK WIDOW FEEDER 3,00m 80g METHOD. Budżetówka ale krótka w transporcie i chyba mocna
I DAIWA WINDCAST FEEDER - 3.00 M DO 100 G, też wygląda na mocną.

Na komercje Black Widow bierz… wędka z gumy ma mocny dolnik. Dobrze amortyzuje ryby od brzegiem. Spoko do rybek do 10 kg. Miałem na nią nawet 14 kg miśka. Ale to on mnie wtedy woziłł.

Wędka nie wpisuje się w trendy , bo ma stosunkowo gruby blank przy dolniku. Ale to mój podstawowy kijek na komercję.