Autor Wątek: Zestaw spinningowy do łowienia z łodzi  (Przeczytany 341 razy)

Offline mercunio

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 2
Zestaw spinningowy do łowienia z łodzi
« dnia: 06.12.2021, 13:58 »
Cześć, w przyszłym sezonie chciałbym spróbować swoich sił w spinningu dlatego proszę Was o pomoc w doborze odpowiedniego kija i kołowrotka. Moim głównym celem będą szczupaki, sandacze i ewentualnie mniejsze sumy. Łowić zamierzam głównie z łodzi, okazjonalnie z brzegu, na głębokościach od 4 do nawet 12/14 metrów. O spinningu wiem niewiele, dlatego nie wiem czy znajdzie się coś co odpowie na wszystkie moje potrzeby. Budżet jaki chciałbym przeznaczyć na cały zestaw to około 300/400 zl. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Offline warcianin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 519
  • Reputacja: 38
Odp: Zestaw spinningowy do łowienia z łodzi
« Odpowiedź #1 dnia: 07.12.2021, 01:22 »
Osobiście wybrał bym coś o akcji ex-fast chociaż dla początkującego może być problem z wcięciem w czas i spadami ryb długość 2.20-2.40  cw-40gr. Z kołowrotków raczej poszedł bym w Saharę od Shimano 3000-4000   lub tańszą alternatywą Ryobi Ecusima.  Łowiska które opisałeś  znacznie się różnią więc dobrze jak byś napisał procentowo czy więcej będziesz łowił na 4-6m  czy może na 10-12m 
Konrad

Offline mercunio

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 2
Odp: Zestaw spinningowy do łowienia z łodzi
« Odpowiedź #2 dnia: 07.12.2021, 09:22 »
Jest to jedno łowisko, jezioro, w którym są miejsca płytkie jak i bardzo głębokie, ale podejrzewam że częściej będzie to +8m