Autor Wątek: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R  (Przeczytany 70044 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #30 dnia: 29.03.2016, 01:20 »
Gratulacje Łukasz! Piękny karp!

Jak widać nic tak dobrze nie działa na wyobraźnię wędkarzy jak taka ryba. Mam nadzieję, że koło nr 29 stanie się bardzo popularne! :)
Lucjan

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #31 dnia: 29.03.2016, 07:20 »
Super rybka. Gratulacje dla łowcy. Dobrze, że tak duży zbiornik został C&R, dobrze, że wszystko się układa po myśli tych, którzy wyszli z inicjatywą i przede wszystkim zaczęli działać w tej sprawie odnosząc ostatecznie sukces.

Mam jednak pewną uwagę, zgryz, sam nie wiem jak to nazwać. Odnoszę wrażenie, że Dzierżno Duże staje się mekką karpiarzy i niestety... tylko karpiarzy. Pierwszy człon zdania jest pozytywny, jest to wręcz oczywiste, że jeśli w grupie, która walczyła o zbiornik jest przewaga albo nawet są sami karpiarze to siłą rzeczy jest to naturalne. Mimo to, mam wrażenie, czytając posty na FB, informacje w sieci, że zarząd koła skupia się tylko na informacjach o dużych rybach, o karpiarzach i na jedynej, słusznej dla siebie metodzie połowu. Pisze się dużo o zawodach... ale karpiowych. O spinningu ktoś coś przebąkuje ale niewiele. O spławiku zupełnie cisza. Jakby w Dzierżnie pływały jedynie karpie i to takie powyżej 15 kg. Niepokoi mnie taki stan rzeczy.
Grzegorz

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #32 dnia: 29.03.2016, 07:47 »
Wielkie gratulacje Łukaszu ! :bravo:
Choć nie płacę PZW od kilku ładnych lat podjadę do mojego byłego koła i wyciągnę kartotekę , zapłacę składkę u Was tylko po to by było o jedną osobę więcej choć raczej wątpię czy choć raz uda mi się tam przyjechać na ryby , taki skromny wkład by utrzymać łowisko z mojej strony
Piękna postawa! Sam bym tak zrobił, ale mam pół Polski za daleko :P

I podpisuję się też pod Matchlessem. Dawajcie tam więcej informacji o pięknych leszczach, linach... Spróbujcie ruszyć sprawę z karasiem (nie)pospolitym.

Nie dopuszczam do siebie myśli, że status NO KILL mógłby być temu łowisku odebrany.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Sławek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Górny Śląsk
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #33 dnia: 29.03.2016, 08:57 »
Super rybka. Gratulacje dla łowcy. Dobrze, że tak duży zbiornik został C&R, dobrze, że wszystko się układa po myśli tych, którzy wyszli z inicjatywą i przede wszystkim zaczęli działać w tej sprawie odnosząc ostatecznie sukces.

Mam jednak pewną uwagę, zgryz, sam nie wiem jak to nazwać. Odnoszę wrażenie, że Dzierżno Duże staje się mekką karpiarzy i niestety... tylko karpiarzy. Pierwszy człon zdania jest pozytywny, jest to wręcz oczywiste, że jeśli w grupie, która walczyła o zbiornik jest przewaga albo nawet są sami karpiarze to siłą rzeczy jest to naturalne. Mimo to, mam wrażenie, czytając posty na FB, informacje w sieci, że zarząd koła skupia się tylko na informacjach o dużych rybach, o karpiarzach i na jedynej, słusznej dla siebie metodzie połowu. Pisze się dużo o zawodach... ale karpiowych. O spinningu ktoś coś przebąkuje ale niewiele. O spławiku zupełnie cisza. Jakby w Dzierżnie pływały jedynie karpie i to takie powyżej 15 kg. Niepokoi mnie taki stan rzeczy.

17 kwietnia koło organizuje zawody gruntowe, nie karpiowe ☺
Mysle, ze nie bedzie to duża wanna tylko z karpiami. Nawet na fb inicjatorzy całej sprawy pisali, że w pierwszej kolejności trzeba odbudować populacje drapieżnika.
Ja osobiście będę optował za tym, żeby zadbać o lina.
Pomóź ratować Dzierżno Duże - największy zbiornik No Kill w Polsce - wstąp do koła nr 29.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #34 dnia: 29.03.2016, 09:03 »
Super rybka. Gratulacje dla łowcy. Dobrze, że tak duży zbiornik został C&R, dobrze, że wszystko się układa po myśli tych, którzy wyszli z inicjatywą i przede wszystkim zaczęli działać w tej sprawie odnosząc ostatecznie sukces.

Mam jednak pewną uwagę, zgryz, sam nie wiem jak to nazwać. Odnoszę wrażenie, że Dzierżno Duże staje się mekką karpiarzy i niestety... tylko karpiarzy. Pierwszy człon zdania jest pozytywny, jest to wręcz oczywiste, że jeśli w grupie, która walczyła o zbiornik jest przewaga albo nawet są sami karpiarze to siłą rzeczy jest to naturalne. Mimo to, mam wrażenie, czytając posty na FB, informacje w sieci, że zarząd koła skupia się tylko na informacjach o dużych rybach, o karpiarzach i na jedynej, słusznej dla siebie metodzie połowu. Pisze się dużo o zawodach... ale karpiowych. O spinningu ktoś coś przebąkuje ale niewiele. O spławiku zupełnie cisza. Jakby w Dzierżnie pływały jedynie karpie i to takie powyżej 15 kg. Niepokoi mnie taki stan rzeczy.

17 kwietnia koło organizuje zawody gruntowe, nie karpiowe ☺
Mysle, ze nie bedzie to duża wanna tylko z karpiami. Nawet na fb inicjatorzy całej sprawy pisali, że w pierwszej kolejności trzeba odbudować populacje drapieżnika.
Ja osobiście będę optował za tym, żeby zadbać o lina.
:thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #35 dnia: 29.03.2016, 09:17 »
Matchless, myslę, że przy wielkości zbiornika trudno mówić o hegemonii karpiarzy tylko. Miejsca jest mnóstwo.

Mamy podobny problem w PAA. Jako, że do Polish Anglers Association należą głównie spinningiści, głównie z południa i środkowej Anglii, często były zarzuty, że nie robimy imprez na północy. To proste - ciężko jest robić nam z południa, imprezy na północy. Robimy więc to co możemy u siebie, a, że osoby z północy są mniej aktywne, to już inna sprawa. Podobnie myślę jest z karpiarzami. Będą oni robili rzeczy związane z ich podwórkiem, aczkolwiek wszelkie inne inicjatywy tez będą mile widziane. Z czasem zapewne pojawi się więcej imprez innego typu, zwłaszcza jak ryby będzie więcej. Ja rozumiem, że karpiarze działają w pewien sposób, nie dziwię się im. Jeżeli koło stanie się bardziej popularne, nie powinno zabraknąć imprez innego typu.

Samo organizowanie imprez to nie jest łatwa sprawa zresztą... Weź tu ludziom dogódź :D
Lucjan

Offline ŁukaszR

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zabrze
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #36 dnia: 29.03.2016, 09:34 »
Dziękuję Panowie,
minęło już ponad tydzień od połowu, a ja nadal tym żyję O:).
Podczas tej zasiadki złowiłem jeszcze 8 innych karpi 6-12kg.
Już niebawem dodam do Waszej galerii parę foteczek z tej wspaniałej zasiadki.
Dzięki Gienek za wzorową postawę, to właśnie dzięki ludziom takim jak TY ta woda odzyska swoją świetność.

Wracając do tematu DD, to sam mimo tego ,że jestem zapalonym karpiarzem zachęcam wszystkich do przystapienia do koła. To nie ma być woda tylko dla karpiarzy!!! - będę dalej o to walczył.
Wracajac do naszej 4 dniowej zasiadki to chciałem Wam jeszcze powiedzieć co widzieliśmy z Heniem.
Z rana w czwartek tj. 18 marca w okolicy 10 metrów od brzegu na płyciźnie przy zatopionych krzakach zauważyliśmy 4 szczupaki. Na oko każdy z nich miał 100cm, ale to jeszcze nic. W sobotę 19 marca zaobserwowaliśmy około 70 metrów od brzegu suma, który na oko miał z 250cm!!!
W okresie świątecznym dośc dużo wędkarzy poławiało i oprócz karpi pojawiły się już piękne leszcze w okolicach 70cm.

Cóż można więcej chcieć od życia  :D :D :D
Najważniejsze ,że chłopaki ciągle patrolują wodę, częste kontrole zniechęcają poławiaczy mięska.
Przypominam ,że 2 kwietnia odbywa się kolejne sprzatanie zbiornika- niestety kłodnica znów naniosła tony butelek ale co tam damy radę :-)

Z karpiowym pozdrowieniem
Łukasz

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #37 dnia: 29.03.2016, 09:44 »
A gdzie tam na Dzierżnie można wybrać się i połowić na spławik? Byłem w sobotę pooglądać (od strony Rzeczyc) ale tam woda jest typowo gruntowa. Chodzi mi o jakieś miejsca, gdzie można dojechać samochodem i połowić w jakiejś zatoczce. Liny, leszczyki, płotki?
Grzegorz

Offline ŁukaszR

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zabrze
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #38 dnia: 29.03.2016, 10:03 »
Mało kto spławikuje na DD ale ja myślę, że spokojnie można połowić, najlepszy będzie brzeg od strony Taciszowa.
Tam się tworzą takie dwa małe dodatkowe zbiorniki gdzie rybka ładnie wchodzi na tarło, ale teraz niestety odcięło ją od całego zbiornika bo za niski stan wody.
Kiedyś  widziałem jak spławikowano od strony kanału, od zakładów kolejowych.

Tu równiez info dla Mateo :
Zgodnie z Twoją prośbą zrobiłem wywiad odnośnie lina na DD.
W zeszłym sezonie w rejonie Taciszowa łowili chłopaki żywca na podrywkę.
Mówili mi ,że do podrywki wchodziło mnóstwo małych linków, karasi i sandaczy.
Wniosek prosty , na pewno zostały jeszcze jakieś piękne osobniki linów.
Ta woda to fenomen - tam się wszystkie gatunki wycierają  :D :D :D
Z karpiowym pozdrowieniem
Łukasz

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #39 dnia: 29.03.2016, 10:09 »
Ta woda to fenomen - tam się wszystkie gatunki wycierają  :D :D :D
Ale to tak bez odłowów kontrolnych IRŚ? Ciężko mi uwierzyć :P
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline wasiu13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #40 dnia: 29.03.2016, 13:35 »
Niesamowite jest to, że tak duży zbiornik udało się zrobić łowiskiem no kill :o Brawo dla inicjatorów :bravo: Trzymam kciuki, żeby to wypaliło, bo tak naprawdę pękł kolejny beton.
Spławik i Grunt - od kołyski, aż po grób ;)
PB:Kleń 54cm, Płoć 36cm, Lin 43cm, Wzdręga 31cm, Leszcz 60cm, Szczupak 60cm, Okoń 35cm, Karaś 39cm, Karp 50 cm

Offline tomq

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: method feeder
Tomek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #42 dnia: 31.03.2016, 17:22 »
Pięknie się dzieje! :bravo:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline ŁukaszR

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zabrze
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #43 dnia: 01.04.2016, 21:34 »
Wszystkich chętnych zapraszamy jutro na kolejną edycję sprzątania Dzierżna Dużego.
Zbiórka 9:00 obok Remedium w Taciszowie.
Z karpiowym pozdrowieniem
Łukasz

Offline ŁukaszR

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zabrze
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #44 dnia: 02.04.2016, 23:08 »
Dzisiaj, tak jak Wam zapowiadałem, odbyła się kolejna edycja sprzątania Dzierżna Dużego. Tym razem zbieraliśmy śmieci w okolicach Kłodnicy, tam gdzie teren jest najbardziej zanieczyszczony - około 600 m linii brzegowej. Zobaczcie, jaki ogromny jest tam problem, ale wspólnymi siłami go rozwiążemy!!!
Z karpiowym pozdrowieniem
Łukasz