Autor Wątek: Bolonka 5m  (Przeczytany 2816 razy)

Offline Pawelk98

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 1
Odp: Bolonka 5m
« Odpowiedź #15 dnia: 21.04.2023, 19:08 »
Na pewno ostania przelotka? Bolonki mają przesuwane przelotki które mocujesz na wcisk kiedy rozkładasz i luzujesz po łowieniu. Szczytowa jest na stałe.

Zgadza się ogólnie mam 4 luźne i w tym także znajduje się szczytowa ;)

Dzięki za wszystkie rady i przepraszam, że tak długo nie odpisywałem ale zbiegło mi się kilka spraw nie miałem za bardzo kiedy zerknąć nawet

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Bolonka 5m
« Odpowiedź #16 dnia: 21.04.2023, 19:25 »
:thumbup: Spotkałem się z pytaniem czym przykleić te ruchome i dlatego wspomniałem. Kiedy kupiłem swoją Bolonkę byłem zaskoczony :)

Łączniki w bacie wklejam kropelka ale robię tak jak @a_men

Offline Grzech

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 3
Odp: Bolonka 5m
« Odpowiedź #17 dnia: 21.04.2023, 20:08 »
Pawelk98
Możesz napisać kilka słów o tej bolonce? Myślę nad 6m, ale warto i o 5m poczytać, jaka sztywność czy wyważenie..

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Bolonka 5m
« Odpowiedź #18 dnia: 21.04.2023, 20:26 »
Kropelka w żadnym wypadku (chyba, że awaryjnie, na łowisku). Masz dwie opcje- poprawniejsza to klej termotopliwy, druga opcja do dwuskładnikowy epoksydowy- np. Distal, raczej "szybkoschnący" 10 min. Zaletą termotopliwego jest możliwość łatwej kolejnej wymiany przelotki szczytowej na nową. Jak masz przelotkę szczytową osadzoną na stałe klejem epoksydowym to w razie potrzeby kolejnej jej wymiany pozostaje jej odcięcie od szczytówki (czyli skrócenie o 1-2 cm wędki) i zamontowanie nowej przelotki na grubszej już szczytówce. Osobiście zawsze stosuję dwuskładnikowy. Fabrycznie z reguły przelotki szczytowe montowane są na termotopliwy (łatwo się je zdejmuje w razie co).
Ja zawsze kleję na epoksydowy. Nie próbowałem Distala, używam przezroczysty Dragona. Po podgrzaniu tak zamontowanej przelotki zapalniczką daje się ją zdjąć.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Bolonka 5m
« Odpowiedź #19 dnia: 21.04.2023, 21:48 »
Wszystkie przelotki szczytowe w bolonkach i łączniki w batach mam klejone kropelką i jeszcze nigdy nie miałem żadnego problemu z tego powodu.