NAD WODĄ > Łowiska

Łowisko CeglanyKarp- apel do wędkarzy

(1/5) > >>

beret_89:
Łowisko potrzebuje dużych ryb, żeby przyciągnąć klientów, pomożecie?



Jeszcze kogoś dziwi, że dla części wędkarzy, łowiska komercyjne to rak?...

Mosteque:
Jeśli przepisy nie zabraniają zajebania karpia 10, 20 czy 30 kilo, to sobie je z łowisk PZW ludki wynoszą i sprzedają na komercję. Jeśli w zarządzie PZW siedzą dziadygi...

A, nie chce mi się pisać.

Bo wiesz, gdyby zabieranie takich ryb było przestępstwem, to wtedy przychodzi policja - skąd pan ma tego karpia? I jest prowadzone śledztwo.

Martinez:

--- Cytat: beret_89 w 17.03.2024, 23:53 ---Jeszcze kogoś dziwi, że dla części wędkarzy, łowiska komercyjne to rak?...

--- Koniec cytatu ---

Nie, nie dziwi mnie to. Śmiało można powiedzieć, że niektórzy właściciele łowisk podchodzą pod paragraf "paserstwo". Osobiście za rękę nie złapałem, ale na "moim" NoKill-u niejednokrotnie już SSR-ka wyjmowała z krzaków plecionki zarzucone do wody, na których "wisiały" spore karpie. A później się dziwić, że nie idzie złowić ryby 10+ na PZW.
Kolejne łowisko komercyjne, które zostaje skreślone na mojej prywatnej mapie. Pierwszym było łowisko "A" nieopodal Opola, teraz dochodzi kolejne.

Apacz:
Na niektorych wodach PZW jest górny limit dla karpia. Na moich chyba też (małopolskie, częstochowskie) ale mogę się mylić bo jeszcze nie mam rejestrów na ten rok :( Do tego jakoś nigdy wymiary mnie nie obchodziły.

beret_89:
Ogólnie, według p0lskiego prawa, rybak amator (wędkarz) nie może sprzedawać złowionych ryb, a i na tego co kupuje ryby od rybaka amatora jest paragarf (paserstwo). Tylko jest taki problem, że w żadnym sądzie tego nie udowodnisz. Jest popyt, to i podarz zaraz się znajdzie. Nie mój rejon, ale już współczuje karpiarzom z tamtych stron. Kiedyś na zawodach, spotkałem karpiarzy, z okolic nowo otwierającego się (na tamten czas) łowiska kamień- dwa dorosłe chłop, po czterdziestce, płakały jak małe dziewczynki, bo biznesmeny ciągnęły materiał zarybieniowy z wód pzw. A i przykładów z mojego podwórka nie brakuje. A cały proceder kręci się za pieniądze wędkarzy. Tylko bojkot burdeli może nas uratować

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej