Autor Wątek: Ziemniak  (Przeczytany 21321 razy)

elvis77

  • Gość
Ziemniak
« dnia: 17.12.2014, 23:36 »
Minęło kilka lat od momentu kiedy ostatnio łapalem na kostkę z niedogotowanego ziemniaka. Miałem w tym roku powrócić do ziemniaka tylko zbyt duża ilość nowych przynęt typu kulki,pellet sztuczne robaki i inne nowości nie dały mi powrócić do tej przynęty. Z sentymentem wracam do czasów kiedy łapalem swoje największe liny i karasie właśnie na ziemniaka i nikt nie wiedział na co łapie i czym nęcę. Jako jeden z niewielu potrafiłem się dobrać do Króla wody. Na ryby przyjeżdżałem jak inni wyjeżdżali i czy to było samo południe czy wieczór nie miało znaczenia,ryby tam na mnie poprostu czekały. Może nie na mnie,ale na moje ziemniaki  :) 
Nie było przyponów włosowych .pushstopów czy gumek. Potrzebny był odpowiedni sposób zakładania ziemniaka jak i jego ugotowania.
Czy ktoś z was jeszcze łapie na ziemniaki ? Ja w przyszłym sezonie mam zamiar spróbować ponownie jak tylko będę na swoim starym łowisku.

Petr54

  • Gość
Odp: Ziemniak
« Odpowiedź #1 dnia: 17.12.2014, 23:44 »
Elvis , dla mnie to podstawa w Uk i rzadko wybieram się na rybki bez ziemniaczka. Pelety, proteiny to owszem działa ale naturalne składniki jak chlebek, ziemniaczek, ciasto to podstawa.  ;)

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Ziemniak
« Odpowiedź #2 dnia: 17.12.2014, 23:48 »
Jak to się mówi stare ale jare.teraz wszyscy łowią na kulki proteinowe itd itp ryba znów szybko przyzwyczaji się do tych przynęt i ludzie znowu bedą coś wymyślać, a tu trzeba bedzie podejrzewam wrócić do starych babcinych przynęt typu jak mówisz ELvis ziemiaczek,płatki owsiane,ciasto z własnej roboty ;D ;)

elvis77

  • Gość
Odp: Ziemniak
« Odpowiedź #3 dnia: 17.12.2014, 23:50 »
Chleb,ciasto z kaszy mannej lub płatków owsianych też często używam,a ziemniaki chyba z 10 lat temu ostatnio jak byłem na tym moim łowisku.

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Ziemniak
« Odpowiedź #4 dnia: 17.12.2014, 23:51 »
Tak Peter54 tak to właśnie jest tu w uk ryba nie zna smaku ziemniaka itd dlatego to może byc cicha tajna broń na łowiska w uk

elvis77

  • Gość
Odp: Ziemniak
« Odpowiedź #5 dnia: 17.12.2014, 23:53 »
Tym bardziej,że na włos będzie znacznie łatwiej łapać jak bezpośrednio na haku. Tutaj nie będzie takiego problemu z zacięciem i spadaniem ziemniaka z haczyka.  :)

elvis77

  • Gość
Odp: Ziemniak
« Odpowiedź #6 dnia: 17.12.2014, 23:55 »
Jeszcze chwilę i już nie taka tajna  ;)
Na tym forum to połowa z UK  :)

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Ziemniak
« Odpowiedź #7 dnia: 17.12.2014, 23:59 »
No tak pamietam jak pojechałem na szczupaka z gumami RElaxa to była masakra szczupak brał jak płoć,bo nieznal tej przynęty

Petr54

  • Gość
Odp: Ziemniak
« Odpowiedź #8 dnia: 18.12.2014, 00:00 »
A łapaliście kiedyś na mady dobrze kraszone czosnkiem ? albo na sernik lub parówkową na którą karpie biorą jak głupie.
Reszki makaronu i chlebek na drożdżach to rarytas.

Offline kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Ziemniak
« Odpowiedź #9 dnia: 18.12.2014, 00:16 »
Jak pojadę wiosną na wieś w rodzinne strony to podprowadzę kilka ziemniaków z parownika przed wyprawą na ryby. Zobaczę jakie będą efekty no chyba, że prędzej sam je wciągnę posypane solą :) za małolata łowiłem karasie na kawałki naleśnika  8) co za czasy łowiło się spontanicznie bez nęcenia a teraz bez całego wachlarza przynęt, zanęt i innych akcesoriów wstyd się rybą na łowisku pokazać  ;D
Jožin z bažin

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ziemniak
« Odpowiedź #10 dnia: 18.12.2014, 07:54 »
te wszystkie nowości itp itd to też że tak powiem napędzanie rynku i fakt iż jest to wszystko skuteczne, nie zmienia faktu że to co było używane kiedyś, nie sprawdzi sie nam teraz, bo napewno z odpowiednim podejściem i wiedzą można łowić dalej na ciasto lub ziemniaka ;) którym mozna i nęcić i łowić, makaron też jest super na Leszcze i nie tylko, ja np dipuje makaron w czosnku tak samo też kukurydze, i mam super efekty w połowie Leszcza itp.
Krzysztof

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 681
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Ziemniak
« Odpowiedź #11 dnia: 18.12.2014, 08:31 »
Rzeczywiście - próbować można... ;)  Jak przypomne sobie artykuł o naturalnych i sklepowych - spożywczych przynętach w jednej z gazet to zdaję sobie sprawę, że nie było tak kartofelka... :)

Rzeczywiście - nie wypada nie sprawdzić w następnym sezonie! :)
Lucjan

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ziemniak
« Odpowiedź #12 dnia: 18.12.2014, 10:15 »
Teraz wypada zadać pytanie jak tego ziemniaka przygotować żeby się nadawał? :)
Pozdrawiam
Marcin

elvis77

  • Gość
Odp: Ziemniak
« Odpowiedź #13 dnia: 18.12.2014, 10:57 »
Nie każde ziemniaki się nadają,nie mogą być zbyt sypkie,bo ciężko będzie je  ugotować,będą się rozpadać. Ja  zawsze kupowałem malutkie kartofelki wielkości orzecha włoskiego i gotowalem przez max.15 i jak to z ziemniakami,jedne się gotują szybciej,a drugie wolniej. Chodzi o to,aby ich nie rozgotować,a jeśli już tak się stanie to zawsze możemy ich,a nawet powinniśmy użyć do nęcenia. Następnie kroimy na kostkę tak jak mielonkę razem ze skórką nabijamy bezpośrednio na hak lub włos. Myślę,że dobrze przygotowane ziemniaki można będzie stosować,również przy methodzie.

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Ziemniak
« Odpowiedź #14 dnia: 18.12.2014, 11:15 »
uwazal bym z tym neceniem ziemiakani.owszem mozna,ale nie zaduzo.ziemiak szybko kisnie w wodzie i mozna  odstraszyc ryby.jedno razowo owszem,ale kilkudniowa zasiadka i necenie codziennie ziemiaczkiem odradzam ;)