Autor Wątek: Zarzucanie zestawu  (Przeczytany 3661 razy)

Offline SzymonDG

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
  • Ulubione metody: feeder
Zarzucanie zestawu
« dnia: 27.04.2016, 23:46 »
Witam. Na wielu filmikach dotyczących metody widziałem jak wędkujący po rzucie cofa rękę do tyłu tak aby szczytówka nie była skierowana w stronę tali wody. Czy przy zarzucaniu zestawu z zapiętą na klipsie żyłką też jest konieczne takie cofnięcie ręki?

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zarzucanie zestawu
« Odpowiedź #1 dnia: 27.04.2016, 23:49 »
Konieczne to jest właśnie tylko w przypadku żyłki na klipie. Ugięcie wędki amortyzuje szarpnięcie żyłki koszykiem. Jeśli skierujesz szczytówkę do przodu będzie to ostatni raz kiedy widziałeś koszyk
Dawid

Offline SzymonDG

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zarzucanie zestawu
« Odpowiedź #2 dnia: 27.04.2016, 23:58 »
:thumbup:

No to dobrze, że zapytałem. Szkoda by było moich podajników do metody ;D

Offline adams

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Racibórz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zarzucanie zestawu
« Odpowiedź #3 dnia: 28.04.2016, 00:10 »
:thumbup:

No to dobrze, że zapytałem. Szkoda by było moich podajników do metody ;D

I tak stracisz ich wiele...;D Tego nie da sie uniknac ;) Takie postawienie wedki w pion daje nam jeszcze zapas zylki na szpuli, ktory potrzebny jest miedzy innymi do ustawienia wedki na podporkach, badz tez niewielki zapasik na walke z ryba podczas pierwszego impetu. Warto tez wycwiczyc sobie ten manewr do perfekcji (stawianie wedki w pion zawsze w ten sam sposob), poniewaz dzieki niemu koszyk laduje w wodzie zawsze w tym samym miejscu...Czasami glupi metr-dwa to juz duza roznica, zwlaszcza podczas lowienia pod brzegiem np wysepki.

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zarzucanie zestawu
« Odpowiedź #4 dnia: 28.04.2016, 00:11 »
:thumbup:

No to dobrze, że zapytałem. Szkoda by było moich podajników do metody ;D

I tak stracisz ich wiele...;D Tego nie da sie uniknac ;) Takie postawienie wedki w pion daje nam jeszcze zapas zylki na szpuli, ktory potrzebny jest miedzy innymi do ustawienia wedki na podporkach, badz tez niewielki zapasik na walke z ryba podczas pierwszego impetu. Warto tez wycwiczyc sobie ten manewr do perfekcji (stawianie wedki w pion zawsze w ten sam sposob), poniewaz dzieki niemu koszyk laduje w wodzie zawsze w tym samym miejscu...Czasami glupi metr-dwa to juz duza roznica.

Dokładnie tak! :beer: ;)
Dawid

Offline SzymonDG

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zarzucanie zestawu
« Odpowiedź #5 dnia: 28.04.2016, 00:25 »
Adams to, że stracę to ja wiem, byle nie wszystkie trzy jakie posiadam przez pierwsze kilka minut wędkowania ;D
Właśnie jak tylko dojdzie mój kijek wybieram się nad wodę (o ile przestanie lać deszcz :rain:), aby sobie potrenować, poćwiczyć.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zarzucanie zestawu
« Odpowiedź #6 dnia: 28.04.2016, 07:28 »
Szymon, te zarzuty warto ćwiczyć na sucho. Jak kończysz łowienie, ostatnie 5 minut poświęć sobie na zarzuty (albo i więcej). Najlepiej jest zestawy do Metody, helikoptery, koszyki posyłać po łuku, to znaczy tak aby lekko napięta żyłka ściągała je do dna w sposób kontrolowany. Podajniki lądują wtedy bezpieczniej, bez odwracania się, zestawy z koszykiem mają naciągnięte przypony. I jak pisze Adams - masz dodatkową żyłkę na szpuli na wypadek brania. Ja ostatnio robię już tak, że mam 2-3 metry zapasu, dzięki czemu na wypadek ostrego brania lina czy karpia mam czas na reakcję, ryba nie wciągnie mi wędki do wody.
Lucjan

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zarzucanie zestawu
« Odpowiedź #7 dnia: 24.10.2021, 12:15 »
Podczepię się pod wątek. Na dwóch gliniankach, na których łowię jak się łowi to za plecami jest kilkumetrowa skarpa oraz na około są różne drzewa i krzewy. Wszystko to mocno utrudnia zarzucanie i manewrowanie wędką. Jaki stosujecie sposób zarzucania zestawu koszyka feederowego w takich okolicznościach przyrody na bliskie odległości, aby celnie i punktowo trafić w jeden punkt?
Marcin

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zarzucanie zestawu
« Odpowiedź #8 dnia: 24.10.2021, 17:58 »
Podczepię się pod wątek. Na dwóch gliniankach, na których łowię jak się łowi to za plecami jest kilkumetrowa skarpa oraz na około są różne drzewa i krzewy. Wszystko to mocno utrudnia zarzucanie i manewrowanie wędką. Jaki stosujecie sposób zarzucania zestawu koszyka feederowego w takich okolicznościach przyrody na bliskie odległości, aby celnie i punktowo trafić w jeden punkt?
Hop-siup.
Marcin

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zarzucanie zestawu
« Odpowiedź #9 dnia: 25.10.2021, 21:24 »
Podczepię się pod wątek. Na dwóch gliniankach, na których łowię jak się łowi to za plecami jest kilkumetrowa skarpa oraz na około są różne drzewa i krzewy. Wszystko to mocno utrudnia zarzucanie i manewrowanie wędką. Jaki stosujecie sposób zarzucania zestawu koszyka feederowego w takich okolicznościach przyrody na bliskie odległości, aby celnie i punktowo trafić w jeden punkt?
Hop-siup.
Ktuś cuś wi?
Marcin

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zarzucanie zestawu
« Odpowiedź #10 dnia: 25.10.2021, 21:37 »
Popatrz na metodę tzw.wypuszczania koszyka z ręki. Koszyk w dloń,napinasz wędkę i płynnym ruchem wypuszczasz koszyk napinając go wędką.
To jest dobry patent na 10-15m maks.

Na tym filmie od 4:00min masz pokazane ,o co mi chodzi


Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zarzucanie zestawu
« Odpowiedź #11 dnia: 25.10.2021, 21:44 »
Dzięki Michał, obadam to :thumbup:
Marcin