Autor Wątek: Zawody Wędkarskie 'Mazovia Fishing Cup'  (Przeczytany 18865 razy)

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zawody Wędkarskie 'Mazovia Fishing Cup'
« Odpowiedź #75 dnia: 06.06.2016, 09:40 »
Żałuję, że mnie nie było :/ Fajny amurek!
yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zawody Wędkarskie 'Mazovia Fishing Cup'
« Odpowiedź #76 dnia: 06.06.2016, 10:29 »
Mariusz ogromnie gratulacje szalejesz niesamowicie na tych zawodach widać że szybko wyciągasz wnioski i masz talent do Łowienia na zawodach  :bravo: :thumbup: :beer:

Dzięki Dyzma. Staram sie jak mogę. Miałem przewagę że to znów o samo łowisko na którym zrobiłem parę treningów jeszcze przed zawodami Trotki. Ale fakt że po obserwacjach Lange i kolegów z czołówki na zawodach Milo wyciągnąłem wnioski i jak widać z dobrym skutkiem
Mariusz
Fishing Fighters Team

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 514
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zawody Wędkarskie 'Mazovia Fishing Cup'
« Odpowiedź #77 dnia: 06.06.2016, 10:30 »
Najważniejsze, że jeden z naszych stanął na podium. I to na II miejscu!

Ale ten z pierwszego... 60 kg. Nieźle resztę odsadził. Możecie napisać, co robił inaczej? Nie wierzę, że to tylko wina miejscówki najlepszej.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Brodzio

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 193
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zawody Wędkarskie 'Mazovia Fishing Cup'
« Odpowiedź #78 dnia: 06.06.2016, 11:26 »
Michał tajemnic żadnych nie chciał zdradzić... powiedział tylko że łowił bardzo daleko od brzegu ok 60m. Ale wydaje mi się że miejscówka, oprócz umiejętności i sprzętu też miała duże znaczenie... Kiedy tylko bywałem na tym łowisku ryba notorycznie pokazywała swą obecność właśnie w owym miejscu.

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Zawody Wędkarskie 'Mazovia Fishing Cup'
« Odpowiedź #79 dnia: 06.06.2016, 13:16 »
Najważniejsze, że jeden z naszych stanął na podium. I to na II miejscu!

Ale ten z pierwszego... 60 kg. Nieźle resztę odsadził. Możecie napisać, co robił inaczej? Nie wierzę, że to tylko wina miejscówki najlepszej.
Byłoby 1 miejsce gdybym był




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 230
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zawody Wędkarskie 'Mazovia Fishing Cup'
« Odpowiedź #80 dnia: 06.06.2016, 14:08 »
Adeptus popełnił błąd techniczny bo wystartował nieogolony, kto wie jak by się to wszystko potoczyło jakby się przygotował :P ... .
Gratulacje za wynik :beer:
Paweł.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 514
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zawody Wędkarskie 'Mazovia Fishing Cup'
« Odpowiedź #81 dnia: 06.06.2016, 15:11 »
Najważniejsze, że jeden z naszych stanął na podium. I to na II miejscu!

Ale ten z pierwszego... 60 kg. Nieźle resztę odsadził. Możecie napisać, co robił inaczej? Nie wierzę, że to tylko wina miejscówki najlepszej.
Byłoby 1 miejsce gdybym był
A to na pewno!
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline zwir73

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zawody Wędkarskie 'Mazovia Fishing Cup'
« Odpowiedź #82 dnia: 06.06.2016, 22:45 »
Tak jak w poniższej mini relacji ( koła Kleń) ,dziękuje za zaproszenie .Nie będę cukrował i prawił komplementów po prostu na następnych Waszych zawodach chciał bym być .

http://www.pzw.org.pl/1409/wiadomosci/133225/60/wiesci_z_areny_ogolnopolskiej_ii

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zawody Wędkarskie 'Mazovia Fishing Cup'
« Odpowiedź #83 dnia: 06.06.2016, 23:11 »
Jako że wspomnienia z zawodów wciąż żywe, napisałem Wam relację ze swojego wędkowania.

Na stanowisko dotarłem jako jeden z ostatnich (taka dola organizatora :) ), ale miałem jeszcze trochę czasu na przygotowanie. Bardzo żałowałem, że miałem tylko końcówkę ochotkowej zanęty z Sonubaits, bo ostatnio bardzo dobrze mi się sprawdzała na tym łowisku.
Na pierwszy ogień poszedł sprawdzony Metch Method Mix z tej samej firmy wraz z pelletami w proporcjach 50:50. W obwodzie były 2 wędki. Feeder 3,6 metra oraz waggler 3,9 metra. Taktyka prosta, czyli nęcenie 2 linii skromnymi ilościami, ale za to często. Do tego wspaniale posłużyła mi 20 mililitrowa strzykawka. Wystarczy obciąć końcówkę i robi się nią równe wałeczki. Strzela się nimi bardzo dobrze z procy, jednak trzeba dojść do wprawy, żeby wychodziły zawsze jednakowe. Można dodać również trochę grubszej frakcji, aby utrzymać rybę w łowisku.
Po sygnale rozpoczęcia nęcenia posłałem na dalszą linię, którą miałem oznaczoną klipem (około 30 metra), 4 koszyki wraz z grubszą frakcją: pellet, konopia, białe robaki. Normalnie w takich warunkach wprowadziłbym dużo więcej towaru, ale zawody rządzą się swoimi prawami. Podajnik zamontowany na agrafce zapewniał mi ten komfort, że szybko mogłem zmienić go na koszyk, albo mieć już przygotowany kolejny.
Krótszą linię zanęciłem wstępnie robiąc mały dywan z konopi, robaków i paru wałków zanęty ochotkowej.
Po sygnale rozpoczęcia wędkowania zacząłem obławiać dalszą linię na method feeder. Szczytówka stała jednak jak zaklęta. Ku mojemu zdziwieniu sąsiedzi, którzy zanęcili na ostro mieli brania dość szybko, jednak równie szybko się one skończyły.
Po 40 minutach postanowiłem sprawdzić bliższą linię spławikiem, nad którą cały czas pracowałem. Bardzo mocny wiatr utrudniał wędkowanie. Spławik trzeba było zakotwiczyć i bardzo ciężko się zarzucało. Przez 30 min miałem tylko dwa puste brania, więc wróciłem do methody. Miejsce było cały czas nęcone wałeczkami (co 5-10 minut), efektem czego były 3 ryby. Karp i 2 leszcze nie powalały wielkością, ale cieszyłem się, że coś zaczęło się dziać. Na następne branie trzeba było trochę poczekać. W następnej godzinie wyciągnąłem jeszcze karpia i karasia.
Bartek z teamu złowił pięknego, ponad 5 kilogramowego amura. Trochę mnie to zaniepokoiło, ponieważ tą rybą prawdopodobnie zrównał mój dotychczasowy wynik. Postanowiłem spróbować po raz kolejny spławika. Wiało coraz mocniej, ale trzeba było kombinować. Po max 20 minutach dałem sobie spokój. W międzyczasie Bartek zaliczył kolejnego amura wychodząc tym samym na prowadzenie w sektorze.
Na metodzie biały kolor przestał przynosić efekty. Trzeba było szukać innej przynęty, bo mój sąsiad miał branie niemal z mojego miejsca. Postanowiłem spróbować morwy, która sprawdzała się bardzo dobrze na treningu. Jednak wciąż cisza, a u sąsiada kolejne branie. Po chwili u mnie również następuje luz na szczytówce. Byłem pewny wpłynięcia ryby sąsiada, ale okazało się inaczej. Piękny amur szalał dopiero przy brzegu, dałem mu się wyhasać, bo taka ryba miała duże znaczenie przy tych wynikach. Mierzył równe 70 cm i ważył pewnie ok 4,5 kg, ale zabawa była przednia i jest to moje nowe PB.
Na morwę złowiłem jeszcze tylko leszcza.
W międzyczasie sprawdzałem metodą miejsce nęcone pod spławik, ale bez rezultatów. Zauważyłem, że strzelanie z procy idzie mi dużo lepiej niż celność zarzutów. Za każdym razem znosiło mi na prawo od nęconego miejsca. Postanowiłem się przyłożyć, a nawet zarzucić trochę z lewej strony. Był to strzał w dziesiątkę, ponieważ w krótkich odstępach czasu wyjechał kolejny podobnych rozmiarów amur, a za nim 3 karpie.
Łowienie dobiegło końca i czułem się stabilnie w sektorze. Wciąż jeszcze rozważam, czy nie dało się wyciągnąć więcej. Chciałem szukać dużo dalej, ponieważ Michał szalał na drugim brzegu, a sektory były tak ustawione, że akurat naprzeciwko mnie nie było nikogo. Jednak moja taktyka dawała ryby, więc nie zdecydowałem się kombinować. Doświadczenie i obserwacje z zawodów Milo dużo mnie nauczyły i przydały się tym razem, ale wszystkich sekretów już nie będę zdradzał ;)
Ostatecznie zająłem I miejsce w sektorze i II w całych zawodach. Jestem bardzo zadowolony z mojego wyniku.


Z tego wszystkiego przeczytałem tylko ostatnie zdanie ;D

Adeptus kłaniam się nisko :bravo: :bravo: :bravo:
Z poważaniem Marcin

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zawody Wędkarskie 'Mazovia Fishing Cup'
« Odpowiedź #84 dnia: 07.06.2016, 06:43 »
Tak jak w poniższej mini relacji ( koła Kleń) ,dziękuje za zaproszenie .Nie będę cukrował i prawił komplementów po prostu na następnych Waszych zawodach chciał bym być .

http://www.pzw.org.pl/1409/wiadomosci/133225/60/wiesci_z_areny_ogolnopolskiej_ii
Dzięki za miłe słowa.
A relacja jak zawsze świetna.
Oczywiscie już czujcie się zaproszeni na kolejne Nasze zawody.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zawody Wędkarskie 'Mazovia Fishing Cup'
« Odpowiedź #85 dnia: 15.06.2016, 00:53 »
Lepiej późno niż wcale. Wrzucamy ostatnią partię zdjęć z zawodów. a właściwie z przekazania nagród.
Jedną z najbardziej zachwalanych rzeczy był grill, co dosadnie widać na załączonym filmie( https://www.facebook.com/mariusz.adeptus.koziel/videos/955932331171272/ ). Golonka, frankfurterki, karkówka, kiełbaska, a do tego frytki, sałaki, chlebek, ogórki i smalec. Jakby tego było mało na deser zamówiliśmy arbuza.
Tutaj należą się wielkie brawa dla szefa kuchni w Wodna Osada - Grzegorzewice, bo jedzenie na prawdę było mistrzowskie.
Mamy nadzieję, że nasze nagrody warte były udziału w zawodach, a obdarowani upominkami wrócili do domu zadowoleni.
Za pierwsze miejsce Michał Jaworski otrzymał bat Bat VDE-R Team HMC Dynamic Pole TX 7m.
Za drugie miejsce Mariusz Kozieł z naszego teamu otrzymał bat Bat VDE-R Team HMC Dynamic Pole TX 6m.
Za trzecie miejsce Mariusz Milczarek otrzymał kołowrotek FD Tournament - MVDE, pokrowiec na kołowrotek oraz dużą torbę wędkarską firmy Karpex.
Za czwarte miejsce Tomasz Sularz otrzymał torby i portfele na przypony firmy Karpex.
Za największą rybę firma Feeder Bait przekazała swoje zanęty i przynęty.
Rozlosowaliśmy dużo paczek pelletów i przynęt od Method Mani oraz do pierwszych miejsc dorzuciliśmy małe bonusy od tej firmy.
Tak jak zapowiadaliśmy nikt od nas nie wyszedł z pustymi rękoma - każdy dostał zanętę Marcel Van Den Eynde – Gold Pro Bream.
Jeszcze raz dziękujemy naszym fundatorom nagród:
- Robinson Europe,
- Sklep Wędkarski Trotka,
- Feeder Bait,
- Method Mania.
Oraz patronom medialnym:
Spławik i Grunt,
Wędkarstwo moje hobby
Pierwsze koty za płoty, wysunęliśmy wnioski z kwestii organizacyjnych i wiemy, co poprawić, żeby było jeszcze lepiej. Myślimy nad kolejnymi zawodami, a w przyszłości ligą. Śledźcie nasze poczynania, bo pomysłów mamy wiele, tylko trzeba je teraz dalej realizować :)











Mariusz
Fishing Fighters Team

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 514
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zawody Wędkarskie 'Mazovia Fishing Cup'
« Odpowiedź #86 dnia: 15.06.2016, 07:46 »
Na ostatnim zdjęciu jest nawet smerfetka :P
Krwawy Michał

Purple Life Matters