Autor Wątek: Feeder Arm - jaki?  (Przeczytany 15961 razy)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #15 dnia: 12.02.2019, 21:42 »
Mam takie przy krześle Caperlana. Nie zauważyłem tych objawów.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline frank_lucas

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 233
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #16 dnia: 12.02.2019, 22:23 »
Udało mi się kupić tego feeder arma (podziękowania dla kolegi hobby). Na pierwszy rzut oka wszystko ok. Prosty i solidny, nie wygląda na to żeby coś miało się luzować podczas łowienia. Nie używałem go jeszcze, bo nie było stosownej okazji. Zastanawiam się ze sprzęgnięciem go z podpórką P. Arkadiusza Orzeszyny.
Wojtek
Darzbór

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #17 dnia: 13.02.2019, 01:18 »
Udało mi się kupić tego feeder arma (podziękowania dla kolegi hobby). Na pierwszy rzut oka wszystko ok. Prosty i solidny, nie wygląda na to żeby coś miało się luzować podczas łowienia. Nie używałem go jeszcze, bo nie było stosownej okazji. Zastanawiam się ze sprzęgnięciem go z podpórką P. Arkadiusza Orzeszyny.
Wojtek nic prostszego, dokładnie tak jak na poniższym zdjęciu, tylko ja mam zamontowany Telescopic Snaplok Feeder Arm Short, a w twoim przypadku zakładasz podpórkę i telescopic (oba ramiona)
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=13880.msg391103#msg391103
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #18 dnia: 13.02.2019, 14:25 »
Udało mi się kupić tego feeder arma (podziękowania dla kolegi hobby). Na pierwszy rzut oka wszystko ok. Prosty i solidny, nie wygląda na to żeby coś miało się luzować podczas łowienia. Nie używałem go jeszcze, bo nie było stosownej okazji. Zastanawiam się ze sprzęgnięciem go z podpórką P. Arkadiusza Orzeszyny.

Mam to ramię do trzech lat, wiszą na nim ciężkie feedery i wszystko jest ok- nic się nie luzuje.

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #19 dnia: 27.03.2019, 20:01 »
Użytkuje może ktoś z Was tego arma z Flagmana:
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/krzesla-i-akcesoria-do-rozbudowy-siedzisk-flagman/33252-ramie-flagman-double-feeder-arm-tele-dkr041.html

Potrzebuję kupić do Cuzo 2 takie ustrojstwo, a że nigdy nie miałem to proszę o pomoc i opinie.
Na swoich ostatnich filmach Mateusz korzysta chyba właśnie z tego modelu, u Niego wygląda to bardzo stabilnie.
Mam zbiornik z lustrem wody do 1 m poniżej brzegu, więc wydaje mi się, że potrzebuję mieć możliwość regulacji kąta nachylenia i stąd pomysł na ten model.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #20 dnia: 27.03.2019, 22:30 »
Traper ma podobny, tyle że tańszy. Tego typu arm'y to są chyba raczej do kosza, aniżeli do fotela. Też kiedyś chciałem go kupić do Cuzo, ale mi tu na forum odradzono ;)

timken

  • Gość
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #21 dnia: 27.03.2019, 23:42 »
Dla mnie to ramię ma duży minus za mocowanie-przegub ramion na jednej śrubie :( Będzie się "majtać" i trwałości długiej nie wróżę . Np o wiele lepsze rozwiązanie ma matrix 3d mega feeder arm. Tak wiem, że drogie.....

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 903
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #22 dnia: 28.03.2019, 02:07 »
Traper ma podobny, tyle że tańszy. Tego typu arm'y to są chyba raczej do kosza, aniżeli do fotela. Też kiedyś chciałem go kupić do Cuzo, ale mi tu na forum odradzono ;)

Cześć, ja używam tego arma od Trapera w połączeniu z Cuzo.

Wziiąłem taki model właśnie żeby regulować kąt nachylenia. Najczęściej łowię matchem, więc ważne dla mnie jest takie ustawienie arma, żeby szczytówka była w wodzie. Delikatne drgania w tym przypadku nie przeszkadzają i w sumie ich nie ma jeśli siedzę na tyłku w jednej pozycji.

Jeśli chodzi o feeder, to jest gorzej, ale tragedii nie ma. Jeśli się nie wiercisz na krześle, to cała konstrukcja jest całkiem stabilna i pokazuje nawet delikatne brania. Ostatnio łowiłem na dość silnym wietrze i nie było problemu. Za to, jeśli chcesz się przesunąć, odwrócić na krześle, to wygląda jakby rekin zaatakował przynętę.

Feeder traktuje jako dodatek do matcha, więc ekspert że mnie żaden i doświadczeni feederowcy pewnie znaleźliby więcej minusów, ale jeśli chodzi o typową rekreację, to nie żałuję zakupu.

Ważne - przy łączeniu krótszego ramienia z dłuższym wypiłowałem sobie dodatkowe zagłębienia w tym plastiku, żeby mieć większy zakres regulacji nachylenia arma. Nie wiem jak ma Flagman ale w Traperze bardzo pomogło.
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #23 dnia: 28.03.2019, 08:37 »
Używałem różnych ramion do feedera.   Najbardziej solidne są rozwiązania z podwójnymi rurkami połączonymi na sztywno bez przegubów.  Dla mnie to odpada bo często łowię z niewielkiej skarpy i lubię jak szczytówki znajdują się blisko lustra wody. Pojedyncze ramiona przegubowe Jaxona okazały się mało stabilne na wietrze i leżą sobie w lamusie. Plastykowe przeguby były mało sztywne.  W końcu nabyłem podwójne ramię przegubowe Prestona i z niego jestem wreszcie zadowolony.
Mocowałem je do Cuzo ale ponieważ swoje ważę i często wiercę się na krześle więc wędki drgały irytująco. Dlatego  kupiłem podpórkę A Ostrzeszyny  z kłami i bez niej nie ruszam się nad wodę.  Muszę dodać, że tam gdzie łowię grunt jest twardy i  trudno wbić zwykłe podpórki tam gdzie się chce.  Podpórkę p. Arkadiusza wbija się nogą jak łopatę, trzyma świetnie  więc nie ma z tym problemu.   Oczywiście ten cały majdan sporo waży, ale coś za coś.
Czasem tylko kiedy zmęczony składam wszystko i transportuję dobytek do samochodu wzdycham do czasów prehistorycznych  kiedy na ryby jeździłem rowerem i woziłem wędki, chlebak i składane krzesełko. 
Wiesiek

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #24 dnia: 28.03.2019, 16:13 »
Dzięki za odpowiedzi!
Właśnie na stabilności bardzo mi zależy, a widzę, że którego arma bym nie doczepił to mniej lub bardziej będzie się jednak gibał.
Może spróbuję jeszcze trochę inaczej - wbiję masywną podpórkę w dno jak najdalej będę w stanie sięgnąć i zobaczymy co uda się tym uzyskać. Na chłopski rozum wydaje mi się że powinno być ok.

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #25 dnia: 28.03.2019, 16:22 »
Dzięki za odpowiedzi!
Właśnie na stabilności bardzo mi zależy, a widzę, że którego arma bym nie doczepił to mniej lub bardziej będzie się jednak gibał.
Może spróbuję jeszcze trochę inaczej - wbiję masywną podpórkę w dno jak najdalej będę w stanie sięgnąć i zobaczymy co uda się tym uzyskać. Na chłopski rozum wydaje mi się że powinno być ok.

Ja tak robię gdzie tylko mogę wbić podpórkę. Jest to o wiele stabilniejsze rozwiązanie. Tak na marginesie to wcale nie musisz daleko tej podpórki wbijać. Starczy że sięga za pierwszą przelotkę.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #26 dnia: 28.03.2019, 17:02 »
Podpórkę p. Arkadiusza wbija się (...).

Wiesiek, kto jak kto, ale Ty nie musisz zwracać się do nikogo z nas z takim szacunkiem - raczej my do Ciebie (i nie tylko o wiek chodzi). Po drugie, Arek jest młodym gościem ;)
Jacek

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #27 dnia: 28.03.2019, 21:30 »
Nie widzę żadnego problemu.  Na Forum jesteśmy kumplami i mówimy sobie po imieniu co bardzo mi się podoba.
Ten p. Arkadiusz jakoś sam mi sie napisał ;)

Kamil_BBI : właśnie na tej podpórce fi 25  z kłami mocuję feeder arm i jest stabilnie, żadnych problemów.
Wiesiek

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #28 dnia: 28.03.2019, 21:37 »
Ja Matrix 3D nie polecam. Niby ramie fajne stabilne, ale ma tendencje do opadania. Może jest to minimalne, ale jednak troszkę czasem irytuje.

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 903
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #29 dnia: 29.03.2019, 01:04 »
Nie widzę żadnego problemu.  Na Forum jesteśmy kumplami i mówimy sobie po imieniu co bardzo mi się podoba.
Ten p. Arkadiusz jakoś sam mi sie napisał ;)

Kamil_BBI : właśnie na tej podpórce fi 25  z kłami mocuję feeder arm i jest stabilnie, żadnych problemów.

Dzięki za podpowiedź :D I znowu kolejne zakupy, tym razem podpórki :- 8)
Z pozdrowieniami,
Kamil