Autor Wątek: Feeder Arm - jaki?  (Przeczytany 15912 razy)

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 782
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #30 dnia: 09.09.2019, 19:44 »
Używałem różnych ramion do feedera.   Najbardziej solidne są rozwiązania z podwójnymi rurkami połączonymi na sztywno bez przegubów.  Dla mnie to odpada bo często łowię z niewielkiej skarpy i lubię jak szczytówki znajdują się blisko lustra wody. Pojedyncze ramiona przegubowe Jaxona okazały się mało stabilne na wietrze i leżą sobie w lamusie. Plastykowe przeguby były mało sztywne.  W końcu nabyłem podwójne ramię przegubowe Prestona i z niego jestem wreszcie zadowolony.
Mocowałem je do Cuzo ale ponieważ swoje ważę i często wiercę się na krześle więc wędki drgały irytująco. Dlatego  kupiłem podpórkę A Ostrzeszyny  z kłami i bez niej nie ruszam się nad wodę.  Muszę dodać, że tam gdzie łowię grunt jest twardy i  trudno wbić zwykłe podpórki tam gdzie się chce.  Podpórkę p. Arkadiusza wbija się nogą jak łopatę, trzyma świetnie  więc nie ma z tym problemu.   Oczywiście ten cały majdan sporo waży, ale coś za coś.
Czasem tylko kiedy zmęczony składam wszystko i transportuję dobytek do samochodu wzdycham do czasów prehistorycznych  kiedy na ryby jeździłem rowerem i woziłem wędki, chlebak i składane krzesełko.

Cześć
o jaki feeder armie prestona pisałeś , czy o OFFBOX36 - XS Feeder Arm.?

Jeśli  tak to czy daje radę  z wędkami  o długości 3,6 m.

Chciałbym tez go używać nad rzekę o wolnym nurcie tak by lekko podnieść  wędki  pod kątem około 20-30 stopni do góry.

Tez mam "widły" od Arka i szukam do niego ramienia :)

Offline krzewi7

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 7
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #31 dnia: 22.06.2020, 19:20 »
Posiadam ramię od flagman i nie wiem jak ze stabilnością bo używałem raz i to w czasie wichury na moje oko sprawdzało się nie najgorzej, ale szukam jednak czegoś bardziej mobilnego bo te ramię swoją wagę i gabaryt też ma. Zastanawiam się nad matrix arm
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/krzesla-i-akcesoria-do-krzesel-matrix/29591-ramie-matrix-3d-r-feeder-arm-rigid.html albo https://sklepdrapieznik.pl/sklep/krzesla-i-akcesoria-do-krzesel-matrix/29592-ramie-matrix-3d-r-feeder-arm-long.html. Jak ze stabilnością i ewentualnie, które było by lepszym wyborem.

Online jazgarek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 474
  • Reputacja: 118
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #32 dnia: 22.06.2020, 19:47 »
Zawsze dużo łatwiej jest ustawić wędkę na ramieniu z przegubem. Szczególnie docenisz je przy łowieniu ze stromego brzegu.

Miałem ramię Matrix Rigid i ogólnie było ok. Mam jednak bardzo złe doświadczenia z nowymi zaciskami i szybkozłączkami Matrixa. Są do bani, potrafią się rozlecieć albo złapać duże luzy.

Teraz używam takiego :
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/seria-akcesoriow-preston-offbox-36/40527-ramie-preston-offbox36-telescopic-feeder-arm-standard.html

Mimo przegubu jest tak samo sztywne jak Rigid. Nie ma szybkozłączki, więc nie złapie luzu. Występują w trzech długościach, polecam.
Kuba

Offline RysiekS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #33 dnia: 22.06.2020, 19:48 »
Ja mam ramię trapera, bardzo podobne do twojego Flagmana. Jeśli chodzi o stabilność to najlepiej dorobić sztycę, żeby nie było zamocowane do nogi krzesła, podestu. Przy każdym poruszeniu się całe ramie drga i nie wiadomo branie czy to tylko ja.

Offline krzewi7

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 7
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #34 dnia: 22.06.2020, 20:18 »
Właśnie tą rurkę co widać na zdjęciu chciałem dorobić do ramienia żeby wbijać w ziemię a nie mocować do krzesła. Tylko tak jak pisałem to dodatkowe kg tak czy siak a zdało by się coś lekkiego mieć i poręcznego temu myślę o zakupie innego ramienia

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 337
  • Reputacja: 606
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Arm
« Odpowiedź #35 dnia: 22.06.2020, 20:58 »
Podepnę się do tematu.
Myślę o zakupie feeder arma do Cuzo 2, jeśli będę zmuszony do połowu z pomostu. W innych przypadkach wolę na przód osobną podpórkę wbijaną w ziemię. Od pomostu do wody może być trochę a od lustra wody do dna jeszcze trochę, więc podpórka wbijana może nie utrzymać ryby.
Łowię zawsze na dwie wędki, tylne podpórki są na prawej nodze, więc feeder arm musiałby też być mocowany na prawej, żebym mógł wstać i obejść fotel z lewej. Macie jakieś sensowne rozwiązanie na taką sytuację.
 
Zastanawiam się nad innym rozwiązaniem, bo trochę mnie ten skaczący feeder arm przeraża.
I sięgnąłem do mojej rupieciarni wędkarskiej i wykopałem moje samoróbki z przed lat, kiedy to łowiłem z pomostu na drgającą szczytówkę, siedząc na pudle wędkarskim.


Potrzebuję tylko przedniej ale przydadzą się obie w zależności od położenia lustra wody w stosunku do pomostu i grubości deski/belki, do których mógłbym to zamocować. Wystarczy poświęcić jakieś tanie podpórki z metalowym gwintem (te na zdjęciu maja gwint M8), domocować końcówki z gwintem, no i może trochę odświeżyć wygląd, żebym już tak całkiem na dziada nie wyglądał ;)
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 337
  • Reputacja: 606
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #36 dnia: 22.06.2020, 21:16 »
A tak na marginesie.
Jaki jest sens stosowania feeder arma na podpórce wbijanej w ziemię zamiast stosowania dwóch niezależnych, wbijanych w ziemię podpórek na tył i przód?
Pozdrawiam,
Tomek

Offline krzewi7

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 7
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #37 dnia: 22.06.2020, 21:51 »
Trafne spostrzeżenie. Mi akurat potrzebne ramię na komercje, bo tam gdzie jeżdżę akurat są pomosty. A tak to korzystam z podpórki(na marginesie przydała by mi się wyższa polecicie jakieś dobre) na przód a na tył fajka do krzesła.

Offline pawlica

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Belgia
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #38 dnia: 22.06.2020, 21:53 »
Dokładnie , dodatkowe klamoty tylko się ciąga . Ja używam tego samego co jazgarek tylko krótkiego i jestem mega zadowolony . Nawet go nie odczepuje od kosza bo po złożeniu ma może z 40cm . Jest lekkie małe i stabilne ( przy koszu) bo przy fotelu żadne ramię nie będzie super sztywne- przynajmniej z tych które miałem właśnie przy fotelu

Offline ObraFMI

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 275
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mariusz
    • Próbnik
  • Lokalizacja: FMI
Odp: Feeder Arm
« Odpowiedź #39 dnia: 22.06.2020, 23:03 »
.....Macie jakieś sensowne rozwiązanie na taką sytuację.
.....
Też łowię na wodzie z pomostami i też myślałem nad rozwiązaniem pozwalającym na mocowanie ramienia do konstrukcji pomostu.
U mnie w grę wchodziło mocowanie tak w pionie jak i w poziomie (bo niektóre pomocty mają "balustrady") i wyszło mi że tylko imadło kulowe pozwoli na dowolne manipulowanie mocowaniem i ustawianiem kąta ramienia.



Mocowanie do pomostu (odwrotnie jak na obrazku) za pomocą szczęk, cięcie poniżej czerwonej linii i wstawienie w puste miejsce rurki ramienia.
Ale zrobiłem sobie miejsce "z brzegu" i pomysł leży.
Nie płacę Pazernym Zabójcom Wód.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 337
  • Reputacja: 606
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #40 dnia: 22.06.2020, 23:23 »
Oj, to imadło musi ważyć :o. Zostanę na razie przy moim prehistorycznym ale prostym i sprawdzonym rozwiązaniu z ubiegłego wieku. Jak nie wypali, to kupię ramię rekomendowane przez Jazgarka :thumbup:
Pozdrawiam,
Tomek

Offline ObraFMI

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 275
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mariusz
    • Próbnik
  • Lokalizacja: FMI
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #41 dnia: 22.06.2020, 23:32 »
Czyste aluminium więc myślę, że mniej waźy od tych prętów stalowych- wiem bo mam takie imdło.
Teraz myślę o wykorzystaniu go do mocowania parasola  ;0
Nie płacę Pazernym Zabójcom Wód.

Offline krzewi7

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 7
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #42 dnia: 23.06.2020, 16:43 »
Czyli na dobrą sprawę jakie i za ile by nie było ramię to przy krześle i tak się nie sprawdzi w 100%

Online Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 851
  • Reputacja: 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #43 dnia: 23.06.2020, 17:05 »
Jeden u zuytkownikow tego forum pokazal jak z podporki prologik i fajki do kosza zrobic feeder arma :)
ja tym sposobem zrobiłem feeder arma bez możliwości regulacji długości, bo miałem rurkę po krzesełku wędkarskim która była disc długa i się nadawała.

a tu takie feeder arm za grosze :P https://www.decathlon.pl/csb-feeder-arm-id_8302522.html

Offline RysiekS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #44 dnia: 23.06.2020, 19:43 »
Przy takiej cenie to szkoda roboty i kombinowania. Jeśli nie ma w sklepie w danej miejscowości można zamówić żeby obejrzeć i ewentualnie kupić.