Autor Wątek: Sklepdrapieznik.pl  (Przeczytany 797144 razy)

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 412
  • Reputacja: 350
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4440 dnia: 08.12.2021, 12:35 »
Seba ostanio na live wspominał że obecnie zamyka się sklepy wędkarskie - a nie otwiera...
Czyżby kryzys - pierwsze dobro bez którego da się żyć , trza wyciąć...

Może. A może jest tak, że pandemia przyzwyczaiła ludzi do zakupów internetowych, paczkomaty powstają szybciej niż afery w rządzie i ludziom nie chce się już dupy ruszać do i tak nielicznych sklepów stacjonarnych. Skoro nawet robaki kupisz przez internet, to zaletą stacjonarnego pozostaje to, że możesz pomacać sprzęt - a potem kupić i tak online, bo taniej ;) No to jaki to biznes?
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Koper

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 13
  • Lokalizacja: Gdańsk
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4441 dnia: 08.12.2021, 12:59 »
Seba ostanio na live wspominał że obecnie zamyka się sklepy wędkarskie - a nie otwiera...
Czyżby kryzys - pierwsze dobro bez którego da się żyć , trza wyciąć...

Może. A może jest tak, że pandemia przyzwyczaiła ludzi do zakupów internetowych, paczkomaty powstają szybciej niż afery w rządzie i ludziom nie chce się już dupy ruszać do i tak nielicznych sklepów stacjonarnych. Skoro nawet robaki kupisz przez internet, to zaletą stacjonarnego pozostaje to, że możesz pomacać sprzęt - a potem kupić i tak online, bo taniej ;) No to jaki to biznes?

To truizm, ale nasze zwyczaje zakupowe ewoluują, a sprzedaż internetowa wgryza się w kolejne branże.
Ja już pomijam elektronikę, sprzęt sportowy czy choćby nasze wędkarstwo, ale coś co było nie do pomyślenia jeszcze kilka lat temu spożywka, wraz z produktami premium jak choćby eko jaja, owoce, warzywa czy rzemieślnicze wędliny, które dzień po zamówieniu dostarczy nam kurier.

Za taki stan rzeczy na pewno odpowiada nasza skłonność do konformizmu, ale i dodatkowe przywileje które płyną z takich zakupów (programy lojalnościowe, nieograniczony wręcz wybór towarów, historia zakupów i paragonów). No i nie oszukujmy się marketing, który nawet dla średnio ogarniętych sprzedawców jest potężnym orężem w walce o nasze portfele.

Oczywiście lokalne sklepy też mają narzędzia, ale to wymaga zmiany podejścia, poznania nowych mechanizmów, które szczególnie dla pokolenia 40+ może być już nie lada wyzwaniem. Kamykiem do tego ogródka jest też kompetencja sprzedawców, a właściwie bardzo często ich niekompetencja i indolencja.

Trochę off top, bo z tego co wiem i widzę to Drapieżnik raczej dobrze odrobił lekcje :)

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4442 dnia: 08.12.2021, 20:52 »
W Drapieżniku w dniach 6-7 grudnia jest promocja:   
-10% NA HITY CENOWE
-15% NA REGULARNĄ OFERTĘ

Jak ktoś przegapił BF to promocja może się przydać.
I już bym kliknął w zakup kolejnej wędki ale jeszcze nie wysłałem nietrafionego zakupu w BF i nie wiem, czy mocniej się zastanowić, czy jednak zamówić.
Trochę mi głupio odsyłać co chwilę wędki, z drugiej strony, inaczej ich nie pomacam, w sklepach stacjonarnych raczej pustki. I chyba kliknę i zamówię, może mi wreszcie przypasuje a jak nie to znowu odeślę. Myślę, że Drapieżnik się nie obrazi.
Pozdrawiam,
Tomek

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 868
  • Reputacja: 392
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4443 dnia: 08.12.2021, 20:58 »
Z tym odsyłaniem to bym uważał. W końcu któraś w transporcie "strzeli" i bedziesz miał problem.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 493
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4444 dnia: 08.12.2021, 21:50 »
Trochę mi głupio odsyłać co chwilę wędki, z drugiej strony, inaczej ich nie pomacam, w sklepach stacjonarnych raczej pustki. I chyba kliknę i zamówię, może mi wreszcie przypasuje a jak nie to znowu odeślę. Myślę, że Drapieżnik się nie obrazi.

Nie obrażą się ale z ich punktu widzenia to dodatkowe koszty.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4445 dnia: 08.12.2021, 22:51 »
No wiem. Po ich stronie koszty pakowania i rozpakowania i koszty wysyłki do mnie. Po mojej stronie tylko koszty wysyłki do nich. Dlatego mi czasem głupio.
Z drugiej strony to jedyna okazja pomacania wędki. W sklepach stacjonarnych niewiele jest a z Poznania do Białegostoku raczej nie pojadę, bo koszt takiej wyprawy, wliczając koszt mojej nieobecności w pracy przewyższył by koszt zakupu wędki.
Dlatego staram się przemyśleć zakup, chociaż czasem to nie wychodzi. I wtedy robię zwrot.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 493
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4446 dnia: 08.12.2021, 23:18 »
Taki urok zakupów w internecie i muszą to mieć wliczone w cenę jako formę "reklamy". Sam wiesz najlepiej ile wydajesz i jak często kupujesz. Odpowiedz sobie czy warto mieć wyrzuty sumienia :)

Offline demios

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4447 dnia: 09.12.2021, 12:10 »
Właśnie odebrałem zamówiony w promocji mikołajkowej kij, zapakowany w karton ze sporą ilością folii bąbelkowej, na pierwszy rzut oka wygląda że dotarł bezpiecznie. Karton uszkodzony więc niepewność była. W BF zamówiłem z Feedersklepu sztycę Delphina i dotarła zapakowana w tubę więc troszkę dziwi mnie podejście Drapieżców w tej materii.

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4448 dnia: 09.12.2021, 12:38 »
Dziwna sprawa, do mnie wczoraj też dotarła wędka - zapakowana normalnie w kartonową tubę z wypełnieniem z folii bombelkowej. U dolu tuby doklejony był kartonik z resztą zamówienia.
Może to nowy pracownik, albo może wartość zamowienia gra tu jakąś rolę?
Z pozdrowieniami,
Kamil

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 868
  • Reputacja: 392
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4449 dnia: 09.12.2021, 12:41 »
Cięcie kosztów, zresztą okrągła tuba jest liczona jako gabaryt przynajmniej dla klientów detalicznych.

Offline demios

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4450 dnia: 09.12.2021, 12:49 »
Cięcie kosztów, zresztą okrągła tuba jest liczona jako gabaryt przynajmniej dla klientów detalicznych.
Całkiem możliwe, chociaż przesyłka była realizowana przez kuriera PP , nie wiem czy oni doliczają za gabaryt w przypadku tub.     

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 868
  • Reputacja: 392
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4451 dnia: 09.12.2021, 12:55 »
Też liczą jako gabaryt tuby i przesyłki powyżej 150cm.

Offline demios

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4452 dnia: 09.12.2021, 12:58 »
Też liczą jako gabaryt tuby i przesyłki powyżej 150cm.
A tu akurat był pickerek niecałe 120 cm, więc chyba mają po prostu losowy sposób pakowania.

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 868
  • Reputacja: 392
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4453 dnia: 09.12.2021, 13:11 »
Długość to jedna a okrągły kształt to drugie 🙂. Nawet mały przedmiot zapakowany w okrągły karton, tube liczony jest jako gabaryt ponieważ utrudnia transport przesyłki na sortowni.

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 182
  • Reputacja: 139
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4454 dnia: 09.12.2021, 13:51 »
Też liczą jako gabaryt tuby i przesyłki powyżej 150cm.
Niedawno wysyłałem przez PP kilka tub do 150cm i płaciłem 19zl za przesyłkę. Warunkiem było nadanie paczki w okienku. Gdybym chciał wysłać PP przez brokera musiałbym dopłacić.