Autor Wątek: Sklepdrapieznik.pl  (Przeczytany 800125 razy)

Offline ssygula

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: 15
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4785 dnia: 11.01.2022, 00:01 »
Taka jest prawda ja raz kupiłem dawno 2 wędki Kongera z kołowrotkami kongera jeden kołowrotek był uszkodzony korba zrobiłem zdjęcie i wysłałem na mejla a później go wysłałem i bez problemu dostałem nowy. Moim zdaniem Najlepszy Sklep jest Trotka w Warszwie

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4786 dnia: 11.01.2022, 00:17 »
Najlepszy jest ten do którego mam zaufanie, a reszta nie ma znaczenia ;) W Polsce kupowałem kilka razy i zraził mnie insel.pl z powodu wyjątkowo chamskiej obsługi klienta.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4787 dnia: 11.01.2022, 00:21 »
W tym roku Shimano ma już zawitać do Będzina :D a jak kolega wcześniej napisał nie można mieć wszystkiego oraz sklep nie jest z gumy 8)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 712
  • Reputacja: 1984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4788 dnia: 11.01.2022, 08:14 »
Panowie, nie rozumiem tu tej kłótni :) Każdy kupuje gdzie mu wygodnie, a tu dyskusja o tym co lepsze. Jeden lubi Pepsi inny Coca-Colę, i dla każdego z nich co innego jest najlepsze. Dla mnie oczywiste jest, że każdy nowy sklep będzie miał swoją taktykę na wejście w polski rynek i będzie miał coś ekstra, czego nie będzie miał inny. Drapieżnik ma bardzo mocną pozycję, którą wypracował latami, inni dostosowują się do nich, i dobrze. Dla nas to idealna opcja, gdy sprzedawcy rywalizują o nas - klientów.
Lucjan

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4789 dnia: 11.01.2022, 08:38 »

Tak z ciekawości co jest takiego na allegro że nie weźmiesz z tego portalu drogiego kija ? Przecież to totalna bzdura.
Abstrahując od Twoich przekonań allegro daje 3 razy więcej ochrony niż jakikolwiek sklep internetowy, który bazuje na widzimisie właściciela. Na allegro masz kilka możliwości odzyskania kasy i dochodzenia swoich praw.

Ja z kolei nie zgodzę się z tym zupełnie.
Na Allegro to można jedynie odesłać towar w ciągu 14 dni od zakupu, co generalnie jest możliwe w każdym jednym sklepie. Te ich programy ochrony kupujących można włożyć pomiędzy bajki, o czym niestety boleśnie się przekonałem (i nadal przekonuję). Uszkodzona kołyska w maju i po dziś dzień nie mam ani kołyski, ani pieniędzy. Na osłodę opinia Allegro, ze spór nie został rozwiązany, więc obecnie czekam na sprawę w sądzie, który regularnie przekłada termin, sparaliżowany koronawirusem.
Tak więc ja tam również unikam zakupów, poza kilkoma, sprawdzonymi sprzedawcami. Porażająca większość „super sprzedawców” to zwykli Janusze biznesu, którzy nie wiedzą co sprzedają, komu i po co, zaś o jakiś prawach i obowiązkach sprzedawcy/kupującego słyszeli kiedyś w tv ;)
Nie twierdzę, że Allegro to zło wcielone. Raczej chodzi mi o ograniczenie zaufania zarówno wobec sprzedających tam, jak i pomoc portalu ;)
Czesiek

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 003
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4790 dnia: 11.01.2022, 09:07 »

Tak z ciekawości co jest takiego na allegro że nie weźmiesz z tego portalu drogiego kija ? Przecież to totalna bzdura.
Abstrahując od Twoich przekonań allegro daje 3 razy więcej ochrony niż jakikolwiek sklep internetowy, który bazuje na widzimisie właściciela. Na allegro masz kilka możliwości odzyskania kasy i dochodzenia swoich praw.

Ja z kolei nie zgodzę się z tym zupełnie.
Na Allegro to można jedynie odesłać towar w ciągu 14 dni od zakupu, co generalnie jest możliwe w każdym jednym sklepie. Te ich programy ochrony kupujących można włożyć pomiędzy bajki, o czym niestety boleśnie się przekonałem (i nadal przekonuję). Uszkodzona kołyska w maju i po dziś dzień nie mam ani kołyski, ani pieniędzy. Na osłodę opinia Allegro, ze spór nie został rozwiązany, więc obecnie czekam na sprawę w sądzie, który regularnie przekłada termin, sparaliżowany koronawirusem.
Tak więc ja tam również unikam zakupów, poza kilkoma, sprawdzonymi sprzedawcami. Porażająca większość „super sprzedawców” to zwykli Janusze biznesu, którzy nie wiedzą co sprzedają, komu i po co, zaś o jakiś prawach i obowiązkach sprzedawcy/kupującego słyszeli kiedyś w tv ;)
Nie twierdzę, że Allegro to zło wcielone. Raczej chodzi mi o ograniczenie zaufania zarówno wobec sprzedających tam, jak i pomoc portalu ;)

Z mojej strony. Kupiłem głośniki, nie były podłączone ponieważ nie miałem skończonego gabinetu. Jak skończyłem pokój, podłączyłem wszytskie i okazało się że głośniki suzmia. Otworzyłem spór na allegro (z jednym z większych elektromarketów w Polsce), głośniki były w serwisie ten stwierdził, że ten typ tak ma. Prowadziłem dyskusje około 2-3 tygodniu. Po powołaniu się na to, że allegro faowryzuje swojego dużego klienta otrzymałem zwrot pieniędzy od allegro bez potrzeby odsyłania towaru. Podobna sprawę miałem z zegarkiem. Nie wiem z czego wynikają Wasze problemy ale ja mam tylko pozytywne wrażenia z allegro a każda otwarta dyskusja działa cuda na sprzedającego i sprawa jest załatwiana od ręki.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 529
  • Reputacja: 1979
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4791 dnia: 11.01.2022, 09:15 »
Myślę, że kluczowy tutaj jest fakt, że kupujesz w dużych sklepach, które mają też konto na allegro. One nie mogą sobie pozwolić na jakieś negatywne komentarze i problemy.
Kupisz na A od ciecia, to będzie miał wszystko w dupie, a A nie będzie przecież do niczego dopłacać z własnej kieszeni.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 003
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4792 dnia: 11.01.2022, 10:07 »
Myślę, że kluczowy tutaj jest fakt, że kupujesz w dużych sklepach, które mają też konto na allegro. One nie mogą sobie pozwolić na jakieś negatywne komentarze i problemy.
Kupisz na A od ciecia, to będzie miał wszystko w dupie, a A nie będzie przecież do niczego dopłacać z własnej kieszeni.

Jak najbardziej, na A staram się kupować od firm/sklepów nie od osób prywatnych. Zawsze też weryfikuje komentarze.

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4793 dnia: 11.01.2022, 10:26 »
Otworzyłem spór na allegro (z jednym z większych elektromarketów w Polsce), głośniki były w serwisie ten stwierdził, że ten typ tak ma. Prowadziłem dyskusje około 2-3 tygodniu. Po powołaniu się na to, że allegro faowryzuje swojego dużego klienta otrzymałem zwrot pieniędzy od allegro bez potrzeby odsyłania towaru. Podobna sprawę miałem z zegarkiem. Nie wiem z czego wynikają Wasze problemy ale ja mam tylko pozytywne wrażenia z allegro a każda otwarta dyskusja działa cuda na sprzedającego i sprawa jest załatwiana od ręki.
Może z tego, że musiałeś otwierać jakieś spory i prowadzić je tygodniami. W dobrej firmie wystarczy napisać maila, że coś jest nie tak.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 003
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4794 dnia: 11.01.2022, 10:32 »
Otworzyłem spór na allegro (z jednym z większych elektromarketów w Polsce), głośniki były w serwisie ten stwierdził, że ten typ tak ma. Prowadziłem dyskusje około 2-3 tygodniu. Po powołaniu się na to, że allegro faowryzuje swojego dużego klienta otrzymałem zwrot pieniędzy od allegro bez potrzeby odsyłania towaru. Podobna sprawę miałem z zegarkiem. Nie wiem z czego wynikają Wasze problemy ale ja mam tylko pozytywne wrażenia z allegro a każda otwarta dyskusja działa cuda na sprzedającego i sprawa jest załatwiana od ręki.
Może z tego, że musiałeś otwierać jakieś spory i prowadzić je tygodniami. W dobrej firmie wystarczy napisać maila, że coś jest nie tak.

Przy standardowym allegro nie muszę pisać maila. klikam zwróć, i mam wszystko ogarnięte łącznie z darmowym zwrotem. Przez swoje uprzednia nie jesteś w stanie zrozumieć, że jeśli sklep stwierdzi, że Ci nie odda pieniędzy zostaje Ci tylko droga sądowa. W przypadku allegro mam dodatkowe wsparcie i możliwość zobaczenia swoich pieniędzy bez dużej ilości spraw formalno-prawnych.

Offline Lewapiks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 429
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4795 dnia: 11.01.2022, 10:59 »
Temat wątku to sklep Drapieżnik, dlatego ocenię ten właśnie sklep. Uważam, że organizacyjnie jest to najlepszy internetowy sklep w Polsce. Kupuję u nich od lat i za grubą kasę. Jeśli chodzi o czas wysyłki biją na głowę wszystkich konkurentów na rynku (niejednokrotnie paczki są u mnie w mniej niż 20 godzin). Sposób pakowania również najwyższy poziom, ale tu akurat konkurencja nie śpi. Chociaż ostatnio ze sklepu innego niż Drapieżnik, feedera za 1000 zł dostałem w kartonowym pudełku bez tuby, owinięty tylko folią bąbelkową - słabo. Jeśli chodzi o asortyment szczególnie dla wędkarzy, którzy nie zamykają się tylko na jedną metodę Drapieżcy biją konkurencję na głowę. Zwroty w Drapieżniku, w ciągu max 3 dni kasa z powrotem na moim koncie - w innych sklepach raczej trwa to dłużej, a czasem dużo dłużej. Fajne gratisy, słynne ręczniczki, które są doskonałej jakości. I to tyle z cukrzenia. Teraz łyżka dziegciu to tej beczki miodu. W moim przekonaniu słaby system rabatowy, czyli 7 - 9 -11% to żadna atrakcja (powinno być 5-10-15, czyli większe różnice pomiędzy poszczególnymi poziomami). Kompletny brak  możliwości negocjacji ceny przy grubszych zakupach - w innych sklepach bez problemu można dogadać cenę. I ten nieszczęsny Hit Cenowy, który z hitem nie ma nic wspólnego. Hit cenowy to powinna być najniższa cena na określony asortyment na rynku - tak nie jest, bywa za to dużo drożej. Wyłączenie hitów cenowych ze stałego sytemu rabatowego to też nieporozumienie - ostatnio dodane 5% dla Vipów to jakaś kpina. I na koniec ceny, niestety coraz wyższe niż u konkurencji (nie dotyczy to wszystkich produktów, ale niestety wielu). Ogólnie jak to zwykle bywa ocena jest tak pośrodku, są plusy i minusy. I taka dygresja na koniec, państwo sklepikarze to my jesteśmy dla was i walczcie o każdego z nas i zachowujcie zdrowy rozsądek przy naliczaniu swoich trzycyfrowych marż.

Offline MetiusMate

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 728
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gronowo
  • Ulubione metody: podlodówka
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4796 dnia: 11.01.2022, 11:19 »
Zgadzam się :bravo: :thumbup:

Dodam że przy kontach Vipowskich powinien być naliczany stały rabat w postaci 11% na wszystkie produkty, łącznie na Hity Cenowe.

Co mi po moim 11% jeśli nie mogę z niego z korzystać przy zakupach np. Marki Daiwa, Shimano czy Guru.
Mam nadzieje ze w niedalekiej przyszłości będziemy mieli możliwość skorzystania w 100% z naszego najwyższego rabatu przy wszystkich produktach w sklepie.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4797 dnia: 11.01.2022, 11:28 »
Mam taką dygresję w oderwaniu teraz od zakupów w Drapieżniku, ale te wszelkie "hity cenowe" niesamowicie mnie irytują. Są moim zdaniem formą nieuczciwej reklamy. Nie odnoszę się tu konkretnie do Drapieżnika, ale zauważyłem że w sklepach wędkarskich jest to dość powszechna praktyka. Nie chce mi się pisać do UOKiKa, aby zajął się tą sprawą (czy też do Miejskiego Rzecznika Konsumentów), ale UOKiK szybko ukróciłby taką praktykę, tak jak to było w reklamach innych branż. Zgodnie z treścią art. 3 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji czynem nieuczciwej konkurencji jest działanie sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami, jeżeli zagraża lub narusza interes klienta, w szczególności właśnie poprzez nieuczciwą reklamę. Podam Wam przykład z jednego z polskich sklepów wędkarskich. W tym sklepie cena za Shimano Carp Cruncher Float 3,9 m po "rabacie" ( de facto ponad 36% ;D ) to 516 zł. "Normalna" cena przed rabatem według sklepu to 809 zł. Na całym świecie m.in. w Austrii i Niemczech, ale też i u nas te wędki, w normalnej cenie w sklepie kosztują 105-110 euro. Gdzie tu rabat? I takich reklam jest cała masa w polskiej branży wędkarskiej.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4798 dnia: 11.01.2022, 13:40 »
Przyznam, że nie rozumiem w jaki sposób polityka cenowa tego sklepu narusza mój interes. Sklep oferuje cenę i rabat. Ode mnie zależy czy zgadzam się na taką ofertę.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4799 dnia: 11.01.2022, 14:18 »
Mam taką dygresję w oderwaniu teraz od zakupów w Drapieżniku, ale te wszelkie "hity cenowe" niesamowicie mnie irytują. Są moim zdaniem formą nieuczciwej reklamy. Nie odnoszę się tu konkretnie do Drapieżnika, ale zauważyłem że w sklepach wędkarskich jest to dość powszechna praktyka. Nie chce mi się pisać do UOKiKa, aby zajął się tą sprawą (czy też do Miejskiego Rzecznika Konsumentów), ale UOKiK szybko ukróciłby taką praktykę, tak jak to było w reklamach innych branż. Zgodnie z treścią art. 3 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji czynem nieuczciwej konkurencji jest działanie sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami, jeżeli zagraża lub narusza interes klienta, w szczególności właśnie poprzez nieuczciwą reklamę. Podam Wam przykład z jednego z polskich sklepów wędkarskich. W tym sklepie cena za Shimano Carp Cruncher Float 3,9 m po "rabacie" ( de facto ponad 36% ;D ) to 516 zł. "Normalna" cena przed rabatem według sklepu to 809 zł. Na całym świecie m.in. w Austrii i Niemczech, ale też i u nas te wędki, w normalnej cenie w sklepie kosztują 105-110 euro. Gdzie tu rabat? I takich reklam jest cała masa w polskiej branży wędkarskiej.
A sprawdzałeś cenę MSRP, czyli rekomendowaną przez producenta?
Przykładowy sphere feeder 11ft jest u nich po rabacie za 1350 zł, normalnie 1400 zł, na allegro za 1100 zł, a w katalogu cena sugerowana to 1650 zł, więc nic im żaden urząd nie zrobi.
Ja nawet z rabatem VIP 11% nie kupiłbym spherki, wolałbym z allegro.

Co do gwarancji, po prostu z niej nie korzystam. Mam 14 dni na odstapienie od umowy. A jak później coś się stanie to zawsze biorę na klatę i uważam, że to jest moja wina. Takie mam po prostu podejście.
Jak kogoś nie stać na zakup drugiej wędki czy urządzenia jak się zepsuje to niech kupi niższy model.