Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1892872 razy)

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5775 dnia: 25.11.2017, 14:51 »
O tej wędce było sporo na forum. Czy ktoś z Was używa może wędki Korum Barbel Quiver Rod (szczytówki 4 i 6 oz) do łowienia w Odrze? Chodzi mi o wrażenia z użytkowania, możliwość łowienia w rozmyciu warkocza, czyli tam, gdzie robi się zawias w kierunku klatki (przykosa), statyczną pracę kija po zarzuceniu zestawu itp... Obciążenie to ok. 150 gramów.

ProBono

  • Gość
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5776 dnia: 26.11.2017, 16:31 »
O tej wędce było sporo na forum. Czy ktoś z Was używa może wędki Korum Barbel Quiver Rod (szczytówki 4 i 6 oz) do łowienia w Odrze?

Ten mocniejszy picker brzanowy o którym piszesz miałem możliwość pomacać. Zaszeregowałbym ten kijek w takiej kolejności Korum feeder rod 10 ft -> Korum barbel quiver -> Korum All Round 12' 1.5lb -> Korum Barberl 1.75 lb
Ta wędka o której piszesz ma takie cechy jak ten wspominany Drennnan Method Feeder Red Range 10 ft. Naprawdę dobrze na niej widać brania ma czułą część szczytową dobrze ładuje i ma zapas mocy. Jest dobrym rozwiązaniem ale nie wiem czy sprawdzi się na Odrze. Wolałbym wersje typowo brzanową jakbym miał coś w nazwie Barbel. To zdecydowanie pewniejsze rozwiązanie szczególnie jak rozważasz ciężar 150 gram

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5777 dnia: 26.11.2017, 18:14 »
O tej wędce było sporo na forum. Czy ktoś z Was używa może wędki Korum Barbel Quiver Rod (szczytówki 4 i 6 oz) do łowienia w Odrze?

Ten mocniejszy picker brzanowy o którym piszesz miałem możliwość pomacać. Zaszeregowałbym ten kijek w takiej kolejności Korum feeder rod 10 ft -> Korum barbel quiver -> Korum All Round 12' 1.5lb -> Korum Barberl 1.75 lb
Ta wędka o której piszesz ma takie cechy jak ten wspominany Drennnan Method Feeder Red Range 10 ft. Naprawdę dobrze na niej widać brania ma czułą część szczytową dobrze ładuje i ma zapas mocy. Jest dobrym rozwiązaniem ale nie wiem czy sprawdzi się na Odrze. Wolałbym wersje typowo brzanową jakbym miał coś w nazwie Barbel. To zdecydowanie pewniejsze rozwiązanie szczególnie jak rozważasz ciężar 150 gram

Dzięki :thumbup: No to dałeś mi do myślenia, bo mam parkę Korumów 1,75 Lb. W tym przypadku (quiver'a) zasugerowałem się szczytówką 6 oz. Jakby się nie obrócić, to d... z tyłu. Ech...

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5778 dnia: 01.12.2017, 11:03 »
Pytanie do posiadaczy Koruma 1.75 lb. O jakiej wadze kołowrotek dobrze wyważa ten kij? Mój Penn Spinnfisher (450gr) jest trochę za lekki i wędka leci na pysk. W zimie muszę zakupić coś cięższego i potrzebuje informacji, żeby wytypować jakiś sprzęt na przyszły sezon.
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5779 dnia: 01.12.2017, 16:05 »
Pytanie do posiadaczy Koruma 1.75 lb. O jakiej wadze kołowrotek dobrze wyważa ten kij? Mój Penn Spinnfisher (450gr) jest trochę za lekki i wędka leci na pysk. W zimie muszę zakupić coś cięższego i potrzebuje informacji, żeby wytypować jakiś sprzęt na przyszły sezon.
Mój MAP Carptek 4000 FS waży ok. 350 gr (zdj. 1), z nim środek ciężkości wędka ma ok. 20 cm od osi uchwytu kołowrotka (zdj. 2). Przesunięcie środka ciężkości na górną cześć rękojeści korkowej, tj. ok. 10 cm od osi uchwytu można uzyskać przez zamontowanie kołowrotka o masie ok. 1 kg!
Więc nawet duży kołowrotek karpiowy wielkości 12000 nie będzie w stanie wywarzyć tego kija, zresztą po co to robić, przecież to nie spinning, który będzie przez cały czas trzymany w ręku. Większość czasu kij i tak spędzi na podpórkach lub analogicznym stojaku.

-Paweł-

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5780 dnia: 01.12.2017, 18:24 »
Dzięki za info. Leci :thumbup: . Myślałem, że to będzie z 550 gr :) . W takim wypadku idę przeprosić Penn'a i nie zawracam sobie głowy kombinowaniem.
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5781 dnia: 01.12.2017, 19:02 »
...

Może ten młynek:
Slammer III 10500 SPN
Przełożenie: 4.2:1 ; Ilość łożysk: 6+1 ; Pojemność szpuli: 320m/0,61mm ; Waga: 1222g

:D
Pozdrawiam
Mirek

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5782 dnia: 01.12.2017, 19:09 »
...

Może ten młynek:
Slammer III 10500 SPN
Przełożenie: 4.2:1 ; Ilość łożysk: 6+1 ; Pojemność szpuli: 320m/0,61mm ; Waga: 1222g

:D
Ooo, ten dałby radę.
-Paweł-

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5783 dnia: 02.12.2017, 09:19 »
Ten na pewno. Jednocześnie mógłby robić za kowadło i broń obuchową :)
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 715
  • Reputacja: 1984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5784 dnia: 02.12.2017, 09:33 »
Pytanie do posiadaczy Koruma 1.75 lb. O jakiej wadze kołowrotek dobrze wyważa ten kij? Mój Penn Spinnfisher (450gr) jest trochę za lekki i wędka leci na pysk. W zimie muszę zakupić coś cięższego i potrzebuje informacji, żeby wytypować jakiś sprzęt na przyszły sezon.

400-500 gramów wagi to dobra opcja, kija się dobrze używa i fajnie holuje ryby. Mniejsze też dają radę :)
Lucjan

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5785 dnia: 09.12.2017, 23:23 »
Cześć, szybkie pytanie: Chciałabym do podajnika banjo albo hybrydy założyć woreczek PVA, gdzie pozyskać "gumki"/ amortyzatory, które przytrzymują woreczek? Najlepiej jak macie link pod ręką to od razu się wklikam, dziękuję! :)
Ania

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5786 dnia: 09.12.2017, 23:55 »
Cześć, szybkie pytanie: Chciałabym do podajnika banjo albo hybrydy założyć woreczek PVA, gdzie pozyskać "gumki"/ amortyzatory, które przytrzymują woreczek? Najlepiej jak macie link pod ręką to od razu się wklikam, dziękuję! :)

Może coś z tego :
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/amortyzatory-preston/15180-amortyzator-preston-slip-system-fluoro-latex-elastic-8-13mm.html
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5787 dnia: 09.12.2017, 23:58 »
Elegancko, dziekuje :thumbup:
Ania

Offline Hawran

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5788 dnia: 10.12.2017, 09:17 »
Pytanie do posiadaczy Koruma 1.75 lb. O jakiej wadze kołowrotek dobrze wyważa ten kij? Mój Penn Spinnfisher (450gr) jest trochę za lekki i wędka leci na pysk. W zimie muszę zakupić coś cięższego i potrzebuje informacji, żeby wytypować jakiś sprzęt na przyszły sezon.
Mój MAP Carptek 4000 FS waży ok. 350 gr (zdj. 1), z nim środek ciężkości wędka ma ok. 20 cm od osi uchwytu kołowrotka (zdj. 2). Przesunięcie środka ciężkości na górną cześć rękojeści korkowej, tj. ok. 10 cm od osi uchwytu można uzyskać przez zamontowanie kołowrotka o masie ok. 1 kg!
Więc nawet duży kołowrotek karpiowy wielkości 12000 nie będzie w stanie wywarzyć tego kija, zresztą po co to robić, przecież to nie spinning, który będzie przez cały czas trzymany w ręku. Większość czasu kij i tak spędzi na podpórkach lub analogicznym stojaku.

Jak ci się sprawuje Carpetek

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Piotr

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5789 dnia: 10.12.2017, 10:42 »
Ogólnie dobrze, przy żyłce 0,25 słychać rolkę. Jeden mankament, choć nie do końca wiem czy to wina kołowrotka, czy zestawu końcowego to skręcanie żyłki, które pojawiło się na wszystkich 4 szpulach, zarówno na żyłce 0,2 jak i 0,25.
-Paweł-