Autor Wątek: Feederowe Mistrzostwa Polski 2017  (Przeczytany 92689 razy)

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2017
« Odpowiedź #30 dnia: 16.11.2016, 23:09 »
Czyli te informacje które podał Pan Dzikiewicz na stronie pzw to prawda mistrzostwa odbędą się na kanale w dniach 31marzec 1-2 kwiecień może uda się nam lowic na krótkich kijach 50-70 cm z kiwokiem z włosa dzika :)

 ooo
Artur wygrałeś Mistrzostwa Okregu ? :bravo:
Tak podlodowe chyba się będą liczyć :)
Ps
Nawet nikt nie wie u nas w okręgu o takim czymś
Mówiłem w zeszłym roku że trzeba zrobić to powiedzieli ze kalendarz już zamknięty i zrobią w przyszłym już im też zgłosiłem że w 2017 będą mp koniec marca początek kwietnia to mają zrobić mistrzostwa okręgu w połowie marca więc istnieje prawdopodobieństwo że włos z dzika się przyda

 Dziwne to aby kwalifikacje robic w roku mistrzostw. Normalnie powinni zrobić w tym roku do przyszłorocznych MP. Tak właśnie to z nimi jest. Panowie trzeba chodzic na Kapitanaty i czynnie uczestniczyć. Jak nie ma zainteresowania to maja Was gdzieś. Z samego pisania na SiG nic nie wskuracie. Nie tyczy sie to nikogo bezpośrednio.

Offline dziepakm888000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: 1
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2017
« Odpowiedź #31 dnia: 18.11.2016, 15:27 »
Panowie przede wszystkim to trzeba pamiętać o tym że w roku 2016 okręgi które poważnie traktują swoich członków jeśli chodzi o feeder powinny rozegrać MO, nie od dzisiaj wiadomo było ze w 2017 będą mistrzostwa polskie feederowe bo takie informacje już krążyły w roku 2015 roku. No i idąc tym tropem jeśli ktoś w waszym okręgu miał trochę oleju w głowie to przypilnował tego aby one się odbyły w 2016.
No bo powiedzmy sobie szczerze, ze liczenie na to ze mistrzostwa polski np zostaną rozegrane w terminie letnik graniczy z cudem ponieważ wiadomo nie od dzisiaj jakie obłożenie jest w tych miesiącach łowisk oraz ile jest innych zawodów typu GP i mp w spławiku a te terminy nie powinny się pokrywać. Oczywiście że można obwiniać o wszystkie nasze problemy PZW, które nie jest zbyt dobre w tym co robi ale myślę ze teraz należy się wziąć do roboty i zmobilizować ludzi w swoich okręgach aby zorganizowali kadry okręgu i wybrali swoich przedstawicieli.

A co do miejsca i terminu uważam że są do siebie dopasowane łowisko jest bardzo równe o jednakowej głębokości i prostej lini brzegowej kwiecień jest to również okres silnej migracji przez co możemy się tam spodziewać pięknych płoci i leszczy :)
Michał

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2017
« Odpowiedź #32 dnia: 18.11.2016, 16:11 »
A ja się nie zgadzam. MP to impreza wysokiej wagi, i jeżeli są organizowane w marcu, to rok wcześniej powinny o tym wiedzieć okręgi.

Przecież widać, że tu burdel jest jeden wielki. Jak to, szary wędkarz ma sobie organizować i pilnować MO? Co jeszcze? :D

A może kapitanat PZW dał ciała, jak to zresztą czyni cały Zarząd Główny? Po co w ogóle wtedy  kapitanat?

Normalne jest to, że jak wiadomo, iż MO nie było w wielu okręgach, to MP to nie są żadne mistrzostwa. Zrobić kilka eliminacji, finał i załatwione. Po co te okręgowe bzdury? Po co równanie wszystkiego do spławika? Może muchowe lub morskie mistrzostwa też robić w każdym okręgu?

Kapitanat zalicza wpadkę i tyle. Zresztą to normalność w PZW. Może czas to zmienić? Może pora aby pewni goście dostali kopa w rzyć i poszli do normalnej pracy? Ludzie, przestańcie pisać, że to jest normalne...

Dziepak, goście z Twardej za coś dostają kasę, za coś tulą diety. Powinniśmy wymagać! Według mnie ktoś wyłania kadrę od rzyci strony i robi takie hucpy. MP w marcu? ???

Lucjan

Offline dziepakm888000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: 1
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2017
« Odpowiedź #33 dnia: 18.11.2016, 20:40 »
Ja powiem tyle w moim okręgu kilka osób działa mocno na rzecz wędkarstwa  gruntowego i wszystko w miarę dobrze jak na początki funkcjonuje. Jednak jest to inicjatywa oddolna głównie która wspina się w górę od kilku lat. Nie wiem jak kolego w twoim okręgu ale u mnie jak na początki poważnego nie komercyjnego gruntownego wędkarstwa wyczynowego okręg staje na wysokości zadania.

Co do zrobienia kilku eliminacji i tyle, najlepiej to w ogóle zróbmy eliminacje dla elity z kosmicznym wpisowym i niech łowią ci co maja kupę kasy i wygrywają miedzy sobą.

 To tak nie działa kolego u mnie mistrzostwa okręgu zostały przeprowadzone, więc nie ma problemu. A termin jaki jest taki jest widocznie nie było możliwości dobrania innego terminu lub nie było chętnych do zorganizowania takiej imprezy w innych okręgach.
a niezadowoleni zawsze się znajda a dorównywanie do wędkarstwa spławikowego w standardzie eliminacji jest dobra drogą tylko trzeba ja dostosować do wędkarstwa gruntowego.
Michał

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2017
« Odpowiedź #34 dnia: 18.11.2016, 21:31 »
Wprowadzili w błąd wszystkich ! Nikt oficjalnie nie przekazał informacji o przeprowadzaniu Mistrzostw w feederze do tego nie ma żadnych MO Katowice i nie było. A teraz co niektórzy uważają że to Nasza winna :facepalm: Koledzy to jest jeden wielki burdel na kółkach.
Uważam że można to jeszcze uratować ale potrzebna dobra wola ZG PZW ( przesunąć zawody MPF na jesień a do tego czasu zobligować koła i okręgi które nie przeprowadziły zawodów do ich przeprowadzenia )
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2017
« Odpowiedź #35 dnia: 18.11.2016, 23:07 »
Nikt niczego nie zmieni.
Kazdy ma to w nosie zeby nie napisac w dupie. Zadnych info w kole ale nic.
Wybaczcie słownictwo ale pieprzyć PZW i działaczy.
A Ci ktorzy tam bedą nie zaslużą na przyslugujace im tytuły. Choćby z racji tego, że bycie najlepszym z niewielkiej grupki nie czyni najlepszym spośród wszystkich. Smutne bo wielu uczestników zapewne bedzie godnych tego by przed nimi się skłonić i czapki uchylić.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2017
« Odpowiedź #36 dnia: 18.11.2016, 23:30 »
Dziepakm, nie zrozum mnie źle. Ja nie mam nic przeciwko zawodom w okręgach, mistrzostwom. Ale to musi być zrobione, zorganizowane odgórnie, musi iść informacja. To trzeba nagłośnić, rozreklamować, zachęcić ludzi do startów! To ma być impreza dla szerokich rzesz wędkarzy, nie  dla wtajemniczonych w to co obmyśla zarząd okręgu!

Problem polega na prozaicznej rzeczy. Nie każdy okręg chce robić tę imprezę, nie uśmiecha się im wydawanie kasy na kolejne rozgrywki. A tutaj narzuca się coś odgórnie! Skoro normalne zawody spławikowe są tak krytykowane, to czy można liczyć na super imprezę feederową? Oczywiście, że nie! Dlatego mamy do czynienia z organizacyjnymi decyzjami z pogranicza totalnego bezsensu. Może MP w spławiku zrobić w marcu? Na lodzie najlepiej...

Ja Ci powiem, jak w normalnej organizacji odbywa się organizowanie takich imprez. Wpierw robi się odpowiednie badania, które pokazują jak duże zainteresowanie jest, jakie zapotrzebowanie ma taka impreza. Później, robi się reklamę, kampanię informacyjną, a na koniec imprezę. Z dużym wyprzedzeniem, minimum półrocznym (mistrzostwa w okręgach) musi byc info o imprezie. Jeżeli jednak badania pokazują, że są okręgi, gdzie ta impreza się nie przyjmie, to wtedy trzeba połączyć okręgi, zrobić imprezy łączone. Można też zrezygnować z idiotycznej zasady MO, i zrobić 5-6 imprez eliminacyjnych z finałem. Nie zrobiono tego. Dlaczego? Bo w nosie ma się wędkarzy. Kto wie czy za decyzją o marcowych MP nie stoi zwykłe wyłonienie kadrowiczów na MŚ. I to jest już gruba paranoja.

Zobacz - swoim wpisem zasugerowałeś, że u Was jest dobrze, bo działacie i upominacie się. Ale czy idziesz do restauracji i musisz się upominać aby przynieśli Ci menu lub aby podszedł do Ciebie kelner aby przyjąć zamówienie? O co jeszcze mamy się upominać? O to aby zarybiono? Aby opłacono dzierżawy? Związek to nie ma być ciągła walka. Walczyć można o to, aby była impreza taka jak MP. Jak już zapada decyzja, że będzie, to ma ją zrobić, zaplanować, zareklamować kapitanat, i dopilnować, aby doszła do skutku (MO).

Poza tym, jak okręg nie zaplanuje imprezy, i powiedzmy się zbuntujemy lub zaczniemy wrzeszczeć, to czy zorganizują  ją dla nas? Niech będzie to czerwiec, lipiec. Jest już za późno...
Lucjan

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2017
« Odpowiedź #37 dnia: 18.11.2016, 23:35 »
Nikt niczego nie zmieni.
Kazdy ma to w nosie zeby nie napisac w dupie. Zadnych info w kole ale nic.
Wybaczcie słownictwo ale pieprzyć PZW i działaczy.
A Ci ktorzy tam bedą nie zaslużą na przyslugujace im tytuły. Choćby z racji tego, że bycie najlepszym z niewielkiej grupki nie czyni najlepszym spośród wszystkich. Smutne bo wielu uczestników zapewne bedzie godnych tego by przed nimi się skłonić i czapki uchylić.

 Słuchajcie moi drodzy, skoro wszyscy tu piszący takimi zapalonymi sportowcami jesteście, dlaczego nie uczestniczycie w zebraniach OKS ? Wiadomo ,że prezese "leśne dziadki" mając wydać kasę na zawody tudzież sekcje gruntowe, wydadza je na inne cele. Marudzić, pisać na forach to chyba nowa dziedzina wędkarstwa sportowego.
 Drodzy, nie abym bronił panów w zarządach, ale malkontenctwo Wasze czasem mnie mocno irytuje. Zależy mi na startach ? Ide , dowiem się , przeczytam komunikaty ( są ogólnodostepne)

 Po prostu ruszcie dupy :) a pomału będziemy to uzdrawiać !!!!!

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2017
« Odpowiedź #38 dnia: 18.11.2016, 23:47 »
Paweł, wszędzie trzeba ruszyć dupy. Po części masz rację, jednak problemem jest to, że jako wędkarze nie mamy wpływu na to, kto zarządza w okręgach. Możesz sobie chodzić na OKSy, SKSy i WKS, a nie zrobisz nic. Jeżeli jako wędkarze mamy protestami lub upominaniem się wpływać na decyzje, zamiast mieć normalnych ludzi, to jak to ma działać?

Zobacz - nie masz już odcinka 'no kill' w swoim mieście. I co? Znowu trzeba protestować, chodzić na zebrania i tak dalej. To bez sensu! Trzeba walczyć z przyczynami a nie skutkami.

A co z terminem MP? Możesz tu coś zdziałać? A jak będzie padał śnieg, będzie w okolicach zera stopni? NIe słyszałem nigdy, aby ktoś robił finały w takim terminie. Wszelkie MŚ są organizowane w normalnych porach roku.
Lucjan

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2017
« Odpowiedź #39 dnia: 19.11.2016, 00:04 »
 Lucjan, uwierz mi że trzeba ruszyć dupy. Ty niestety nie możesz tego zrobić z wysp, bo zapewne tak byś uczynił.

 Pomału , małymi kroczkami ale trzeba tuptać , DZIAŁAĆ . Opłacając składkę, jesteś członkiem/ działaczem przyczyń się do tego jeden, drugi,trzeci. Mamy taki system ( zrypany) a nie inny. Ale da się cos zrobić, kasa jest ale trzeba DZIAŁAĆ nie tylko narzekać  przy laptopie.

 Kilku ludzi w naszym Okręgu tupta, chodzi, działa ( między innymi ja )
- mieliśmy MO
- będziemy mieli GP w Feeder
- mamy sekcje Feeder
- powstaje WKS Feeder

 Reszta rozchodzi się poczta pantoflową, obwieszczeniami, komunikatami oficjalnymi. Ludzie później sami sie garną a i zarząd widzi,że się nam chce więc będzie GP, będzie WKS

 ALE TO TRZEBA DZIAŁAĆ !!! Czyli ruszyć dupy !

 A MP będą w maju, przed MŚ. BĘdzie kadra, etc.etc

Offline dziepakm888000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: 1
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2017
« Odpowiedź #40 dnia: 19.11.2016, 00:04 »
mi tam śnieg nie przeszkadza ważne ze są mp :) a najlepiej niech ci kolego wszystko zorganizują i wysila imienne zaproszenie na zawody z transportem z pod domu :)
ja tez jestem za tym żeby ruszyć dupy i dopilnować swojego :)  bo inaczej w grajdole nic nie załatwisz :)
a zarząd jakby nie patrzeć od najniższego szczebla jest wybierany z pośród nas :)


Edycja administratora:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1878.0
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=2757.0
 
Michał

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2017
« Odpowiedź #41 dnia: 19.11.2016, 04:13 »
mi tam śnieg nie przeszkadza ważne ze są mp :) a najlepiej niech ci kolego wszystko zorganizują i wysila imienne zaproszenie na zawody z transportem z pod domu :)
ja tez jestem za tym żeby ruszyć dupy i dopilnować swojego :)  bo inaczej w grajdole nic nie załatwisz :)
a zarząd jakby nie patrzeć od najniższego szczebla jest wybierany z pośród nas :)

Zarząd czego jest wybierany spośród nas? Jakiego szczebla? Mowa o kole? Dżiz... Czyli znowu - chcesz mleka kup krowę. Należę do koła Dzierżno Duże, i tam powinienem walczyć o feedera?

Panowie, ja wiem dlaczego Wy tak piszecie. Ja mieszkam w normalnym kraju, gdzie wszystko organizują dla mnie. W tym roku na przykład zrobiono ankietę, i zapytano o kilka rzeczy wędkarzy. Na tej podstawie doszło do dużych zmian w Fishomanii, największych zawodach w UK. Wiadomo, opcji było sporo, ale zmiany zrobiono tak, aby dopasować się do większości.

W Polsce natomiast ja sam mam sobie 'zrobić ankietę', i walczyć o to aby ktoś chciał uwzględniać moje zdanie. Jestem silny z moimi znajomymi, więc zrobią zmiany pode mnie i pod kilkunastu innych krzykaczy. Nie trzeba się liczyć z tym co chcą inni w okręgu ale nie walczą o to jak lwy, ważne aby krzykacze dostali.

To jest normalne? Nie jest. Dlatego są cyrki - jak robienie odcinka 'no kill' a później likwidowanie go. Krzykacze kontra kolejni krzykacze...

Panowie, jeszcze raz. Feeder i rozgrywki w nim to młoda dyscyplina, dopiero było 5 czy 6 mistrzostw świata (brzmi dumnie, tak naprawdę to kraje europejskie plus USA może i RPA). Wiadomo, że są opory. Ale tu chodzi aby zrobić to dla ludzi jak już się robi. Bez żadnego łapu capu. Rok temu baron Iwański powstrzymał ekipę Matrixa przed startami, mimo, że nie stało by się nic jakby chłopaki pojechali, na własny koszt. Stwierdził nasz geniusz, że tak nie może być, że kadra musi być wyłoniona poprzez rozgrywki mistrzostw takie jak w spławiku. I mamy. Nie działające w wielu okręgach mechanizmy, jak brak MO, kolejny to wyłonienie kadry. Zero promocji feedera, zachęcania do startów. Wszystko 'po łebkach' robione. Klasyka.

Dlaczego się nie promuje u nas feedera? Dlaczego nie zachęca się do startowania, do organizowania zawodów? Dlaczego nie robi się zawodów tak aby zadowolić ludzi, tylko korzysta z niesprawdzających schematów? A może ktoś będzie usprawiedliwiał fakt, dlaczego znowu składki rosną tym, że mamy kolejną imprezę? Bo z czego się organizuje 'sport wędkarski' w Polsce? I tu docieramy do sedna. Są dotacje z ministerstwa, są ludzie co dzielą. I tak sporo idzie ze składek. Zapytajcie większość czy chcą płacić na 'sport', na to aby sobie ktoś startował w spławiku, musze czy feederze. Będzie wielkie nie. To proste - bo ludzie wolą aby inaczej wykorzystywać ich pieniądze.

I docieramy do sedna. Dlaczego nie robi się komercyjnych imprez, za które płacą sponsorzy i po części startujący? Dlaczego nie tworzy się 'wolnego rynku' zawodów, gdzie korzystając z siły sponsora możnaby robić imprez tyle ile się da? Po jakiego grzyba nam wyczyn w spławiku i gruncie, odgórnie tworzony przez PZW? To tak, jakby w ogóle FIPSED był na czasie... Tam też siedzą stare tryki, jak coś wykombinują to strach się bać, regulamin feederowy jest tego przykładem.

Podam przykład Fishomani i Riverfest, imprez robionych przez związek wedkarski w UK. Imprezy są po to, aby zachęcić ludzi do startow, do wstąpienia w szeregi Angling Trustu (tylko jego członkowie mogą startować). Walczy się o kasę, 50 000 i 20 000 funtów odpowiednio. Ludzie walą drzwiami i oknami, jest tylu chętnych, że aby się dostać do eliminacji, potrzeba robić losowanie, nie wszyscy wystartują! Sponsor ogarnia nagrody, związek pomaga w organizacji. Wszyscy są zadowoleni.
Trochę inaczej jest już z ligami, z zawodami drużynowymi. Tutaj teź są rozgrywki, ale sport się lekko kurczy, bo ludzi jest coraz mniej. Mimo wszystko to działa, jednak nie płaci za to wędkarz. Organizują się sami startujący.
To co ważne. W UK nie stosuje się zazwyczaj reguł FIPSEDu. Zawody są dla ludzi, więc nie męczy się ich skomplikowanymi regułami, limitami, nakierunkowaniem na robactwo. Łowi się jak umie najlepiej, można używać Metody, pelletów, kulek. W Polsce jednak musi być wyczyn. Wiec katować się będzie wszystkich nieżyciowymi regułami. Ci z kapitanatu i tak nie orientują się o co w tym wszystkim chodzi, wypadli z obiegu lata temu. Dla nich zapewne przypony powyzej 50 cm i limity żywcem brane ze spławika, to 'nowoczesność'. Myślicie, że to zachęci ludzi do startów? Oczywiście, że nie. Samych sędziów 'kąsających bryłę' ciężko znaleźć. I po co to wszystko? Aby wyłonić ekipę na MŚ? Przecież kadra polskich grunciarzy to będą i tak fachowcy, co wszelkie zestawy znają na wylot.

I co? Jak o to walczyć? Jak przekonywać? Ja pokazuję, jak się powinno myśleć, jak promować sport, jak zachęcać ludzi aby nie rezygnowali z PZW, aby do niego wstępowali. Aby chcieli łowić. Bez mistrzostw na siłę lub dla krzykaczy. Skoro feeder to jedna z najpopularniejszych technik w Polsce, warto wymyślić coś dla ludzi, nieprawdaż?



Lucjan

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2017
« Odpowiedź #42 dnia: 19.11.2016, 08:31 »
Lucjan, niepokoję się , wiadomość o 4:13 ?? :-\
Pisałeś przed pójściem spać, czy już wstałeś?

Wrzucę swoje 3 grosze.
Rozumiem obydwie postawy, jakie się tutaj zarysowały. Żyjemy w Pl i o wszystko trzeba walczyć, rozpychać się łokciami. Z drugiej strony Luk pisze jak to wygląda w kraju, gdzie jest większy ład i porządek.
Ten drugi model bardziej mi się podoba.
Wiem w jakich realiach żyję, przyznam jednak, że coraz bardziej jestem tym zmęczony. W pracy się mam rozpychać i walczyć o swoje, na parkingu, w parku, może nawet kupując gazetę, bo inaczej kobita mi podartą wciśnie. Opłacając składki, by zasiąść spokojnie z kijami nad wodą i odpocząć od zgiełku, nadal jestem dojną krową, która jak nie zacznie ryczeć, to nic nie dostanie. Przecież to jest już chore, o wszystko drzeć ryja i kręcić gówno burze :-\
To po co jest ten związek?
Regulamin nie pisany pod wędkarzy, zawody nie pod wędkarzy, limity nie pod wędkarzy...
Czesiek

Offline dziepakm888000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: 1
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2017
« Odpowiedź #43 dnia: 19.11.2016, 11:44 »
jak słyszę to porównanie do angli to widzę ze kolega nie rozumie polskich realiów . jeśli chodzi o zawody komercyjne to jest sporo na stawach hodowlanych czy łowiskach tak zwanych komercyjnych milo czy matrix np.

W przyszłym roku rusza sars and yuki Feeder cup serdecznie zapraszam, będą to własnie zawody z podobnymi zasadami do fipsed jednak z małymi ustępstwami dla komfortu wędkarzy. Bedą się one przede wszystkim różniły jednak tym ze będzie zakaz rozgrywania ich na komercji czyli tylko rzeki , kanały zaporówki czy jeziora. jest to dobre przetarcie przed przyszłymi mo czy mp ponieważ pamiętajmy nie ma mistrzostw świata w metod feeder tylko w klasycznym feederze i jeśli ktoś chce aspirować do zawodów wyższej rangi musi się dostosować do ich zasad.

jeśli chodzi o kolegów z matrixa którzy chcieli jechać na mś wydaje mi się ze decyzja została dobrze podjęta, choć rozumiem ich rozgoryczenie po odmowie, ale to nie pieniądze powinny decydować w feederze a umiejętności tutaj mam pytanie do kolegi z matrixa bo z tego co wiem to jesteście z dolnego śląska i mieliście mistrzostwa okręgu więc powinniście mieć kwalifikacje na mp tak ?

widzę że na tym forum się przez zimę nudził nie będę, a od wiosny i tak trzeba będzie trzeba walczyć o swoje w grajdole.
POŁAMANIA :)
Michał

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2017
« Odpowiedź #44 dnia: 19.11.2016, 12:38 »
jak słyszę to porównanie do angli to widzę ze kolega nie rozumie polskich realiów . jeśli chodzi o zawody komercyjne to jest sporo na stawach hodowlanych czy łowiskach tak zwanych komercyjnych milo czy matrix np.

W przyszłym roku rusza sars and yuki Feeder cup serdecznie zapraszam, będą to własnie zawody z podobnymi zasadami do fipsed jednak z małymi ustępstwami dla komfortu wędkarzy. Bedą się one przede wszystkim różniły jednak tym ze będzie zakaz rozgrywania ich na komercji czyli tylko rzeki , kanały zaporówki czy jeziora. jest to dobre przetarcie przed przyszłymi mo czy mp ponieważ pamiętajmy nie ma mistrzostw świata w metod feeder tylko w klasycznym feederze i jeśli ktoś chce aspirować do zawodów wyższej rangi musi się dostosować do ich zasad.

jeśli chodzi o kolegów z matrixa którzy chcieli jechać na mś wydaje mi się ze decyzja została dobrze podjęta, choć rozumiem ich rozgoryczenie po odmowie, ale to nie pieniądze powinny decydować w feederze a umiejętności tutaj mam pytanie do kolegi z matrixa bo z tego co wiem to jesteście z dolnego śląska i mieliście mistrzostwa okręgu więc powinniście mieć kwalifikacje na mp tak ?

widzę że na tym forum się przez zimę nudził nie będę, a od wiosny i tak trzeba będzie trzeba walczyć o swoje w grajdole.
POŁAMANIA :)

 Liczę,że spotkamy się na MP :) pewnie też pojedziemy na nie za 90% własnych pieniędzy . No widzę że kolega/koleżanka zna dobrze łowisko kanał portowy Darłowo i pewnie z racji przynależności do danego okręgu czynnie będzie promował to łowisko do rozegrania MP .
  Nasze rozgoryczenie było spowodowane tym ,że między innymi tacy "zawodnicy" jak kolega/koleżanka bojkotowali to skutecznie w ZG PZW przy pomocy lobby "fantastycznych biznesmenów" w branży. Tacy to już są Polacy :) takie pieski ogrodnika. Jak mówię liczę na spotkanie na MP (dla Nas zupełnie nieznana woda ) i weryfikacje Naszej KASY i kolegi/ koleżanki opłacone przez ZO umiejętności.

 To, że u Nas udało się zrobić klasyfikacje do MP to nie znaczy ,że będą to RZETELNE MP. Te klasyfikacje to we wszystkich okręgach zawody I TUROWE. Czyli losowanie w 95% załatwiło sprawę :)