Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 557088 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 509
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4005 dnia: 31.10.2021, 14:24 »
Należy też nadmienić, że naukowcy rybaccy zasiadają w radach PZW.

Więc kto ma zmieniać prawo? Ci, którzy te prawo ustanowili i od kilkudziesięciu lat czerpią z tego profity?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 518
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4006 dnia: 31.10.2021, 14:58 »
Ja mam pytanie dla osób z różnych części kraju. Czy w waszych rejonach Wody Polskie przejmują jeziora tak, jak to się dzieje obecnie w Wielkopolsce?
Przeglądałem stronę internetową Wód Polskich z Wrocławia i tam nie ma ani słowa o ich łowiskach.

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4007 dnia: 31.10.2021, 18:09 »
Dlaczego nikt nie stara się o zmianę prawa lub stworzenie nowego?
Jeśli prawo blokuje rozwój to czemu by go nie zmienić?

A kto ma się starać ??  Popatrz na forum, nawet tutaj rozmowy o zarybieniach, wodach NK , limitach  itp kończą się z 10 różnymi opiniami. Takim sposobem nigdy nie wywalczymy niczego, i czy to PZW, czy WP będą srać na wędkarzy bo wiedzą doskonale, że nie możemy się między sobą dogadać więc żadnej krzywdy im nie zrobimy. 

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 959
  • Reputacja: 238
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4008 dnia: 31.10.2021, 18:49 »
Dlaczego nikt nie stara się o zmianę prawa lub stworzenie nowego?
Jeśli prawo blokuje rozwój to czemu by go nie zmienić?
Czekam w takim razie na konkretne propozycje jak to zrobić? Konkretnie, punkt po punkcie.
Każdy pisze, że należy to zrobić i na tym się kończy. Dobrze jest ponarzekać jakie to mamy chu... prawo itd.
Kolego, jesteś młodą osobą i nie sądzę być wiedział jak przebiega proces zmiany prawa. Ja również nie znam wszystkich zawiłości z tym związanych, ale nawet laik zdaje sobie sprawę, że nie jest to szybkie i łatwe. Twoją wypowiedź traktuję jak mrzonkę i fantazję. Nie odbieraj mojej wypowiedzi jako atak na Twoją osobę, bo nie taki miałem zamysł. Po prostu takie posty  działają na mnie jak płachta na byka. :beer:
Przepraszam za :beer:, jesteś niepełnoletni. ;)
Adam

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 147
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4009 dnia: 31.10.2021, 19:24 »
Dlaczego nikt nie stara się o zmianę prawa lub stworzenie nowego?
Jeśli prawo blokuje rozwój to czemu by go nie zmienić?
Czekam w takim razie na konkretne propozycje jak to zrobić? Konkretnie, punkt po punkcie.
Każdy pisze, że należy to zrobić i na tym się kończy. Dobrze jest ponarzekać jakie to mamy chu... prawo itd.
Kolego, jesteś młodą osobą i nie sądzę być wiedział jak przebiega proces zmiany prawa. Ja również nie znam wszystkich zawiłości z tym związanych, ale nawet laik zdaje sobie sprawę, że nie jest to szybkie i łatwe. Twoją wypowiedź traktuję jak mrzonkę i fantazję. Nie odbieraj mojej wypowiedzi jako atak na Twoją osobę, bo nie taki miałem zamysł. Po prostu takie posty  działają na mnie jak płachta na byka.
Przepraszam za , jesteś niepełnoletni. ;)
"Każdy" wędkarz powinien mieć prawo do skontrolowania drugiego (tak jak ma to miejsce w ZG).
Za mało jest wędkarzy w SSR.

Dzisiaj na rzece widziałem kilku "specjalistów", którzy przyszli na 30 minut, złowili 10 kleni, od razu w łeb i dzida do domu.
Jak tak dalej będzie to jak mają być w wodach ryby?
Ludzie przychodzą tylko po żarcie i wracają do domu...
Nie mówiąc o tym, że łowili po 3 wędki na osobę.

Nie odebrałem tego jako atak
Co do tego piwa...
Myślisz, że młodzi nie piją lub nie palą?
Gdy im mówię, że nigdy nie miałem wódki w ustach to wielkie zdziwienie
Znam kilku, którzy chyba nie wiedzą co to umiar....
Ścigają się w piciu wódy...
Co do papierosów - dla jednego czarne są za słabe, więc urywa od nich filtr (tak, wiem, że o tym nie wspominałeś )
Na szczęście nie jestem zdemoralizowany
Jeśli myślicie, że przyszłe pokolenia coś zmienią to macie tutaj obraz polskiej młodzieży (16-17 lat)
Dla zobrazowania - na 25 osób nie palą 3
Płeć tutaj nie gra roli.
Pomyślicie sobie : "dobra, taki wiek", ale 10 letnie dzieciaki też piją i palą
Przynajmniej tak jest w moim otoczeniu.
Żeby nie było, że jestem święty.
Spróbowałem szluga, ale to taki syf, że jeszcze bardziej się do tego zniechęcilem.

Znowu zmieniłem temat

Wiem dobrze, że prawa nie da się zmienić od tak
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4010 dnia: 31.10.2021, 20:07 »

Czekam w takim razie na konkretne propozycje jak to zrobić? Konkretnie, punkt po punkcie.


Wszyscy czekają...... i na czekaniu się kończy. 

Może lepiej porozmawiać i zastanowić się, co należałoby zrobić i w jaki sposób można tego dokonać.  Musimy wszyscy się starać by było lepiej, bo czekaniem na lepsze jutro nie wywalczymy nic.  Jest nas na tym forum cała masa, a wiele osób  jest jeszcze na innych forach i może poinformować jeszcze więcej ludzi. To właśnie w tej ilości tkwi nasza siła , spróbujmy ją wykorzystać , nie marnujmy wszystkiego Czekając.  Niestety za to jak wygląda PZW i wody w Polsce w dużej mierze odpowiadamy również MY sami poprzez swoją bezczynność.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 959
  • Reputacja: 238
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4011 dnia: 31.10.2021, 20:42 »

Czekam w takim razie na konkretne propozycje jak to zrobić? Konkretnie, punkt po punkcie.


Wszyscy czekają...... i na czekaniu się kończy. 

Może lepiej porozmawiać i zastanowić się, co należałoby zrobić i w jaki sposób można tego dokonać.  Musimy wszyscy się starać by było lepiej, bo czekaniem na lepsze jutro nie wywalczymy nic.  Jest nas na tym forum cała masa, a wiele osób  jest jeszcze na innych forach i może poinformować jeszcze więcej ludzi. To właśnie w tej ilości tkwi nasza siła , spróbujmy ją wykorzystać , nie marnujmy wszystkiego Czekając.  Niestety za to jak wygląda PZW i wody w Polsce w dużej mierze odpowiadamy również MY sami poprzez swoją bezczynność.
Rozmawiamy, zastanawiamy, wszyscy starają się by było lepiej. :)
Na forum temat wałkowany od kilku lat. Efekty takie same. Śmieszy mnie po prostu jak czytam po raz setny te same apele z których nic nie wynika poza pustymi słowami.
Jeżeli ktoś nie chce czekać niech działa, będę kibicował z całego serca.
Co do bezczynności to kolego mylisz się.  W moim okręgu wprowadzono nowe surowsze limity połowów, górne wymiary ochronne i kilka innych zmian. Jak myślisz kto był inicjatorem? Podpowiem, że nie władze PZW. Napiszę więcej, w jakimś tam stopniu pomogłem "przepchnąć" wspomniane postulaty. Czy to duże zmiany czy nie? Od czegoś trzeba zacząć. Nie lubię po prostu pustych słów i rzucania tych samych haseł po raz nie wiadomo który.
Adam

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4012 dnia: 31.10.2021, 20:47 »

Czekam w takim razie na konkretne propozycje jak to zrobić? Konkretnie, punkt po punkcie.


Wszyscy czekają...... i na czekaniu się kończy. 

Może lepiej porozmawiać i zastanowić się, co należałoby zrobić i w jaki sposób można tego dokonać.  Musimy wszyscy się starać by było lepiej, bo czekaniem na lepsze jutro nie wywalczymy nic.  Jest nas na tym forum cała masa, a wiele osób  jest jeszcze na innych forach i może poinformować jeszcze więcej ludzi. To właśnie w tej ilości tkwi nasza siła , spróbujmy ją wykorzystać , nie marnujmy wszystkiego Czekając.  Niestety za to jak wygląda PZW i wody w Polsce w dużej mierze odpowiadamy również MY sami poprzez swoją bezczynność.
Rozmawiamy, zastanawiamy, wszyscy starają się by było lepiej. :)
Na forum temat wałkowany od kilku lat. Efekty takie same. Śmieszy mnie po prostu jak czytam po raz setny te same apele z których nic nie wynika poza pustymi słowami.
Jeżeli ktoś nie chce czekać niech działa, będę kibicował z całego serca.
Co do bezczynności to kolego mylisz się.  W moim okręgu wprowadzono nowe surowsze limity połowów, górne wymiary ochronne i kilka innych zmian. Jak myślisz kto był inicjatorem? Podpowiem, że nie władze PZW. Napiszę więcej, w jakimś tam stopniu pomogłem "przepchnąć" wspomniane postulaty. Czy to duże zmiany czy nie? Od czegoś trzeba zacząć. Nie lubię po prostu pustych słów i rzucania tych samych haseł po raz nie wiadomo który.

I chwała Tobie za działanie. Więc masz doświadczenie i możesz bardzo pomóc w naprawie wszystkiego.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 959
  • Reputacja: 238
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4013 dnia: 31.10.2021, 21:12 »
Nie potrzebuję chwały i sarkazmu. ;)
Naprawić wszystkiego również nie mogę.
Lucjan kiedyś pisał o "naprawie" PZW, o ile  wielu aspektach z Nim się nie zgadzam o tyle w jednym miał 100% racji. Zmiany trzeba zacząć od samego dołu czyli na poziomie kół. W wielu kołach w moim okręgu dobyły się wybory. Na pewno Ciebie zaskoczę, ale w kilku przypadkach władza została" przejęta" przez młodych ludzi, którym chce się coś zmienić. Beton rządzący od kilku kadencji został usunięty. Na poziomie koła i okręgu mogę mieć wpływ na zmiany. Na wyższym szczeblu nie mam i nie wiem jak to konkretnie zrobić. Dlatego czekam, aż ktoś mądrzejszy wskaże punkt po punkcie jak to zrobić. Pisanie, że trzeba zrobić to i tamto ale bez konkretów powoduje tylko , że na klawiaturze szybciej litery się ścierają. Nic poza tym. Takie teoretyczne dyskusje owszem są potrzebne, ale  z czasem trzeba przejść do czynów, a nie wałkowanie non stop tego samego.
Adam

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4014 dnia: 31.10.2021, 21:48 »
Nie ma tam nawet szczypty sarkazmu. A pochwała jest całkowicie szczera , a to dlatego że poświęciłeś czas i zrobiłeś coś nie tylko dla siebie lecz także dla innych.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 959
  • Reputacja: 238
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4015 dnia: 31.10.2021, 22:18 »
Przepraszam, źle zrozumiałem w takim razie.
Adam

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 687
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4016 dnia: 01.11.2021, 07:51 »
Sprawa jest banalna w pewnym sensie. Aby nastąpiła zmiana prawa, należy naciskać PZW aby tego dokonało. Tutaj konkretnie zaś chodzi o wybory i o to, aby wybrać właściwych ludzi, delegatów, którzy wnioski skierują dalej.

Pamiętajmy, że PZW ma pieniądze, i jak trzeba, to będzie kasa na prawników i nowy projekt ustawy (lub poprawek do starej). Zebrać 100 tysięcy podpisów też nie powinno być trudno, jak i później działać, aby posłowie poparli projekt. Bez PZW nie ma szans na zebranie tych podpisów raczej dostęp do parlamentarzystów również raczej będzie utrudniony. Tutaj oczywiście jest też miejsce na zebranie wokół sienie ichtiologów aby przygotowali naukowe podparcie, jako, że kasa w związku jest, można wiele rzeczy załatwić tu dając kasę na to co trzeba lub odcinając od kasy tych co brużdżą.

Ale muszą być władze które chcą zmian, nie są nimi ani opcja Bedyńskiego ani Heliniaka. Tak naprawdę to obecna ustawa jest tak zła, że nowe władze powinny chcąc czy nie chcąc się zająć poprawkami do niej. Tak jak obecnie jest ona pisana pod rybaków, tak może być pod wędkarzy i ekologów, czyli zgodnie z duchem czasu.

Niestety, 90% wędkarzy nie rozumie, że obecna ustawa o rybactwie śródlądowym jest podstawowym problemem, przyczyną fatalnego stanu polskich wód. Dlatego trzeba im to tłumaczyć. Na forum robimy to dość skutecznie od wielu lat :) Szkoda, że nie są to tak poszukiwane informacje jak 'najlepszy miks do Metody' czy coś w tym stylu :P

Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 509
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4017 dnia: 01.11.2021, 08:25 »
Jeśli chodzi o wybory... to właśnie w którymś wątku była informacja, że koło PZW Wola (Warszawa) organizuje wybory w Serocku. Możemy chyba ze 100% pewnością stwierdzić, że na tych wyborach będą oni sami + osoby, które na nich zagłosują. Oraz... może... ze 3 osoby na tyle zdeterminowane, by tam pojechać i próbować coś zmienić. Dziady w większości kół kombinują podobnie. I robią tak, by jak najmniej osób na zebranie przyszło.

Ekstra.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 431
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4018 dnia: 01.11.2021, 10:43 »
No niestety, jest to ustawka tak żenująca, że się po prostu odechciewa uczestniczyć w tym bajzlu. Choć obserwacja tego zjazdu mogłaby być ciekawa, gdyby ktoś miał talent Barei i chciał jakąś tragikomedię nakręcić.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Pawel61

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 5
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4019 dnia: 14.11.2021, 12:42 »
Taki delikwent potrafi sobie nawet złamać rękę aby dostać odszkodowanie.