Autor Wątek: Gruntowanie feederem  (Przeczytany 7544 razy)

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 035
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Gruntowanie feederem
« Odpowiedź #15 dnia: 21.11.2021, 19:54 »
Na miejscówce której nie znam zarzucam deepera i w momencie wszystko jasne. Na zaklipowanej odległosci przeciągne kilka razy zestaw pod dnie i mam w miarę dokładny obraz łowiska. Najczęściej łowię ponad 70m od brzegu na głębokościach ponad 10m w takich warunkach sondowanie koszykiem i liczenie czasu opadania w ogóle się nie sprawdza.

Cześć. Możesz napisać jaki model deepera używasz?


Edycja administratora:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=588.0

Używam deepera pro + z tym że używam go już ponad 2 lata . Od tamtej pory ukazało się kilka ulepszonych wersji z którymi nie jestem na bieżąco. Kumpel ma tego samego i mankamentem jest częste tracenie zasięgu szczególnie daleko od brzegu. Wtedy trzeba resteować wifi i rzucać jeszcze raz. Zdąrzyłem się przyzywyczaić. Sam jestem ciekawe czy w ulepszonych modelach ten problem występuje. Z drugiej strony mało kto rzuca deperem z całej siły na dalekie dystanse.

Offline mariucha

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 2
Odp: Gruntowanie feederem
« Odpowiedź #16 dnia: 21.11.2021, 20:36 »
Sam się zastanawiam nad zakupem takiej echosondy. Raz już prawie zakupiłem chirpa ale mi sprzedawca odradził bo ryb nie widać ;D (może zjedli wszystkie). Piszą w sieci że po kolejnych aktualizacjach podobno te sondy gorzej pracują. Dla mnie najważniejsza jest głębokość i ukształtowanie dna bo przeważnie wędkuję na żwirowniach, chociaż fajnie by było widzieć jakieś rybki.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 035
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Gruntowanie feederem
« Odpowiedź #17 dnia: 21.11.2021, 20:39 »
Sam się zastanawiam nad zakupem takiej echosondy. Raz już prawie zakupiłem chirpa ale mi sprzedawca odradził bo ryb nie widać ;D (może zjedli wszystkie). Piszą w sieci że po kolejnych aktualizacjach podobno te sondy gorzej pracują. Dla mnie najważniejsza jest głębokość i ukształtowanie dna bo przeważnie wędkuję na żwirowniach, chociaż fajnie by było widzieć jakieś rybki.
Do tego czego oczekujesz spokojnie wystarczy. Pokazuje ryby chociaż wiadomo ,że nie warto się tym sugerować. Na pewno droższe wersje będą dokładniejsze. Zależy ile chcesz wydać ;)

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Gruntowanie feederem
« Odpowiedź #18 dnia: 22.11.2021, 12:40 »
Na miejscówce której nie znam zarzucam deepera i w momencie wszystko jasne. Na zaklipowanej odległosci przeciągne kilka razy zestaw pod dnie i mam w miarę dokładny obraz łowiska. Najczęściej łowię ponad 70m od brzegu na głębokościach ponad 10m w takich warunkach sondowanie koszykiem i liczenie czasu opadania w ogóle się nie sprawdza.

Cześć. Możesz napisać jaki model deepera używasz?


Edycja administratora:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=588.0

Używam deepera pro + z tym że używam go już ponad 2 lata . Od tamtej pory ukazało się kilka ulepszonych wersji z którymi nie jestem na bieżąco. Kumpel ma tego samego i mankamentem jest częste tracenie zasięgu szczególnie daleko od brzegu. Wtedy trzeba resteować wifi i rzucać jeszcze raz. Zdąrzyłem się przyzywyczaić. Sam jestem ciekawe czy w ulepszonych modelach ten problem występuje. Z drugiej strony mało kto rzuca deperem z całej siły na dalekie dystanse.

Ja mam deepera pro+ 2. Też tracił zasięg co jakiś czas. Jednak na filmie kordy widziałem tipa żeby wyłączyć dane komórkowe i po tym zabiegu bardzo rzadko traci zasięg.