Autor Wątek: Feederowe mistrzostwa świata bez Polski  (Przeczytany 20661 razy)

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 515
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feederowe mistrzostwa świata bez Polski
« Odpowiedź #90 dnia: 28.06.2017, 21:22 »
I o to mi właśnie chodziło. :thumbup:
Jak sami widzicie, wysadzić należy z siodła PZW i stworzyć organizację wędkarską-sportową, która będzie Polskę na arenie międzynarodowej reprezentować. Komu do tego najbliżej, jeśli nie jakiejś sporej lidze fedeederowej, której zawody odbywają się już w całym kraju?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Feederowe mistrzostwa świata bez Polski
« Odpowiedź #91 dnia: 28.06.2017, 21:29 »
1. Na to trzbea kupę kasy żeby taki związek stworzyć chyba że z dotacji.
2. Trzeba wydzierżawić wody bo PZW nie pozwoli zorganizować zawodów na swoich wodach konkurencyjnej organizacji
3. Trzeba wybrać prezesa i zatrudnić całą strukturę a to kolejna kasa, czas i ludzie...
no i pełno innych czynników.....
Łukasz Białas, Wałcz

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Feederowe mistrzostwa świata bez Polski
« Odpowiedź #92 dnia: 28.06.2017, 22:24 »
Wiecie w ogóle, że C.I.P.S. (International Confederation of Sport Fishing) z końcem ubiegłego roku złożyło wniosek o przyjęcie wędkarstwa wyczynowego do grona dyscyplin olimpijskich (jest masa przesłanek, które umożliwiają pozytywną akceptację takiego wniosku, w tym istniejące np. przepisy antydopingowe):

http://www.insidethegames.biz/articles/1042728/international-sport-fishing-confederation-submit-bid-for-ioc-recognition
http://wyborcza.pl/7,154903,20871195,wedkarstwo-sportowe-zlozylo-wniosek-o-przyjecie-do-programu.html

Przyznam się szczerze, że nie wiedziałem o tym, że wędkarstwo mocno "pragnie" stać się dyscypliną olimpijską  na olimpiadzie w Tokio w 2020. Wiecie też może, że organizator igrzysk olimpijskich, czyli Japonia ma prawo zaproponować do programu te dyscypliny, które są u niej popularne. W Japonii np. wędkarstwo jest mocno popularne, a jeszcze trochę czasu zostało do olimpiady. Już przecież w 2020 będzie na olimpiadzie np. taki softball, surfing, czy wspinaczka.

A teraz wyobraźcie sobie miny polskich wyczynowców, gdyby MKOL przychylił się do wniosku CIPS :P
Pozostałoby im oglądanie przed telewizorem relacji z zawodów olimpijskich na japońskich wodach....dzięki właśnie PZW ;D

Wydaję mi się, że wiele osób w tym kraju nie wie co to znaczy być polskim związkiem sportowym. Ja nie wędkuje "zawodowo" więc mnie problem nie dotyczy, ale Ci co to robią zawodowo zważcie, że największe problemy mogą dopiero pojawić się przed Wami i nie będzie to spowodowane brakiem ryb w miejscu w którym organizowane są zawody. Pozdrawiam.

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 234
  • Reputacja: 80
Odp: Feederowe mistrzostwa świata bez Polski
« Odpowiedź #93 dnia: 28.06.2017, 22:25 »
selektor :thumbup:
Pomóż nam zmierzyć się z tym problemem jakim jest pzw.Pozdrawiam.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Feederowe mistrzostwa świata bez Polski
« Odpowiedź #94 dnia: 28.06.2017, 22:51 »
;D Ja to jestem takim małym szaraczkiem, który sobie w wolnym czasie klika przed komputerem i wypisuje swoje przemyślenia. Czytam i oczom nie wierzę jaki syf panuje w PZW. Uprawiam różne sporty. Staram się być fit. Interesuje się piłką, futbolem amerykańskim, koszykówką, tenisem i tysiącem innych sportów. Lubię oglądać zawody wędkarskie. Jest w tym jakaś magia, jak gościu ciągnie rybę za rybą i nie są to ukleje. Interesuje mnie prawo sportowe, więc zainteresowała mnie też kwestia sportowa w PZW. Okazuje się, że ta cała otoczka sportowa w polskim wędkarstwie mogłaby naprawdę dobrze funkcjonować przyciągając rzesze małolatów do wód pełnych ryb, gdyby nie takie a nie inne działania PZW.

Ja mogę Wam jedynie pokazać kierunki działań, które w mojej ocenie powinny nastąpić, a których nikt nie widzi lub nie chce zauważyć. Nie mam własnej kancelarii, środków finansowych by walczyć z tak dużą organizacją jaką jest PZW, która dysponuje nieograniczonymi środkami. Tak naprawdę Wy wszyscy nie wiecie na co są wydawane środki np. z sieciowania, bo to łatwo jest ukryć przy kreatywnej księgowości. Kiedy ostatnio ktoś z Was złożył na walnym zgromadzeniu wniosek o dokonanie audytu przez jakąś zewnętrzną firmę w zakresie finansów PZW, bo nie chodzi mi o sytuację, że kolega Zenon i kolega Brunon oświadczyli Wam na co poszły środki. Tu trzeba nie jedną , czy też dwie osoby, ale wiele osób, które podejmą konkretne działania i "coś" w końcu zrobią, bo liczenie, że pacjentowi z gangreną odrośnie noga po jej ucięciu jest trochę dziecinne, a na tym forum są ludzie, którzy posiadają olbrzymią wiedzę w różnych dziedzinach życia i wydaję mi się, że nie mają dziecinnego podejścia do życia.

Offline zby

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Świat poszedł do przodu...
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feederowe mistrzostwa świata bez Polski
« Odpowiedź #95 dnia: 29.06.2017, 09:23 »
Całe szczęście to co myśli urzędas jest mało ważne. Niestety, w każdym kraju wędkarstwo i sport są różnie połączone, u nas jest jakaś paranoja. Nie można normalnie wywieszać flag narodowych (dlaczego nie???), tylko w święta, na jednych MŚ w piłce, tłumaczyłem znajomym Angolom i Niemcom, że PZPN to nie skrót od nazwy Polski a tylko jest to skrót literowy federacji piłkarskiej (polscy piłkarze biegali z wielkim PZPN na piersiach). Nie mogli uwierzyć. W UK większość nie wie nawet jak się nazywa ich federacja futbolu, tym bardziej kto jest jej prezesem. W Polsce jednak to wielka organizacja...

Myślę, ze nie ważny jest tu więc spór o orzełka - w FiPSed zrzeszone jest PZW, i to oni wybierają ekipę. Koniec, kropka :D

To nieprawda, że nie można wywieszać flagi: art. 5 ustawy z dnia 31 stycznia 1980 r. wraz z Obwieszczeniem Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 listopada 2005 r.

Każdy ma prawo używać barw Rzeczypospolitej Polskiej, w szczególności w celu podkreślenia znaczenia uroczystości, świąt lub innych wydarzeń z uwzględnieniem art. 1 ust. 2. (uchylony)

Zby