Autor Wątek: Groch, kukurydza, pszenica  (Przeczytany 13497 razy)

Offline BuLi_91

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zabrze
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Groch, kukurydza, pszenica
« Odpowiedź #30 dnia: 10.06.2020, 14:15 »
Wg mnie sypka zanęta z dodatkiem grubych ziaren pomoże zwabić i te większe ryby przez robienie chmury i roznoszenie zapachu, zawsze kleje ziarna takie jak kukurydze, groch, rzepik, konopie sypką zanętą, formuje kule i z procy do wody, jak się nastawię na większą rybę to dorzucam większy pellet 12-16mm + można dorzucić kulki proteinowe. Warunkiem złapania sporej ryby jest to żeby była w łowisku, a wiadomo jak to u nas wygląda. Pozdro :fishonhook: :sun:

Offline Ben

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolica Koszalina
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Groch, kukurydza, pszenica
« Odpowiedź #31 dnia: 04.07.2020, 15:45 »
Pozwolę sobie odświerzyć temat, i mam pytanko. W jaki sposób dipować groch?

Wyjaśnię cel mojego pytanka, na łowisku na którym wędkuję lina i karasia jest FULL. Starzy bywalcy w większości na haczyk zakładają kukurydzę z puszki, widać to po koszach na śmieci :D Mi się udało złowić jednego lina (całkiem ładnego) po dwu tygodniowej zasiadce i pod nęceniu PROFESS  MINI PELLET  LIN - KARAŚ 8mm, oraz zużyciu prawie całego opakowania. Lokalnie tego pelletu nie mam szans kupić, zmuszony jestem do kupna wysyłkowo = koszty. Ponadto starzy bywalcy podpatrzyli, na co łowię i czym nęcę więc może być PA-PA LINKU lub KARASIU. W świetle powyższego nasuną mi się chytry pomysł - groch ... ale dipowany jakimś aromatem który będzie tajemnicą ;)
pozdrawiam Benon

Offline Rych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 502
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Cały Świat / Gdynia
Odp: Groch, kukurydza, pszenica
« Odpowiedź #32 dnia: 04.07.2020, 15:53 »
W ciągu dwu tygodniowej zasiadki, jeden lin złowiony na pellet, wątpię żeby miejscowi rzucili się na pellety. Sam groch wydaje się dobrym pomysłem, ale może spróbuj na kawałek rosówki, czasem najprostsze przynęty okazują się tymi najbardziej skutecznymi.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Groch, kukurydza, pszenica
« Odpowiedź #33 dnia: 04.07.2020, 16:17 »
Nie ma cudownych przynęt, to że zlowiles jednego lina na ten pellet o niczym nie świadczy. Groch jest dobra przynęta i zanetą na liny, nie ma potrzeby go niczym doprawiać.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 370
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Groch, kukurydza, pszenica
« Odpowiedź #34 dnia: 04.07.2020, 16:54 »
Jeśli chcesz eksperymentować ze smakami i zapachami, to najłatwiej z jakimś ciastem (np. kasza manna - bardzo prosta w przygotowaniu). Groch jest dobry sam w sobie. A jeśli lina i karasia jest tam full, to czerwony robak, biały, albo kanapka, ewentualnie robak + kukurydza powinny dać efekty.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Groch, kukurydza, pszenica
« Odpowiedź #35 dnia: 04.07.2020, 17:18 »
Podczepię się pod wątek. Czym się będzie różnić efekt nęcenia samymi ziarnami (np. kukurydza, gotowane konopie, pęczak) od mieszanki zamęty spożywczej z dodatkiem ziaren? Przekłada się to na wielkość nęconych ryb (nęcenie samymi ziarnami sprowadza większe ryby, a nęcenie mieszanką spożywki z ziarnami sprowadza też mniejsze ryby)?

Zanęta ściągnie drobnice i narobi zamieszania w wodzie. Nie zauważyłem jakiejś większej różnicy w porównaniu do nęcenia samymi ziarnami. Może tyle że będzie więcej brań ale mało ryb bo tylko skubią przynętę.

Warto dodać zaparzonej kaszy kukurydzianej do zanęty spożywczej żeby mocniej skleić ziarna. Przy okazji jest zapach kukurydzy a to ściąga większe ryby

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Groch, kukurydza, pszenica
« Odpowiedź #36 dnia: 12.07.2020, 00:40 »
Pszenica i pęczak(pęcak)

...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline focathrone

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Odp: Groch, kukurydza, pszenica
« Odpowiedź #37 dnia: 25.05.2022, 09:49 »
Cześć, wracając do samego grochu to czy można połowić na niego na rzece (Wisła) z marszu np. na przystawkę? W tym wątku stwierdzono, że konieczne jest nęcenie na wodach stojących, ale czytałem wielokrotnie, że ogólnie trzeba do niego przyzwyczaić rybę.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 370
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Groch, kukurydza, pszenica
« Odpowiedź #38 dnia: 25.05.2022, 10:05 »
Cześć, wracając do samego grochu to czy można połowić na niego na rzece (Wisła) z marszu np. na przystawkę? W tym wątku stwierdzono, że konieczne jest nęcenie na wodach stojących, ale czytałem wielokrotnie, że ogólnie trzeba do niego przyzwyczaić rybę.

Można. Klenie czy jazie nie wymagają długiego "przyzwyczajania". Choć oczywiście regularne nęcenie w jakimś dołeczku da lepsze wyniki - zwłaszcza w przypadku leszcza.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.