Autor Wątek: Kupiliśmy  (Przeczytany 3882096 razy)

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #14715 dnia: 11.09.2018, 14:06 »
O ile te nowe Tubertini w technologi R18 nie robi wielkiego wrażenia jeśli chodzi o odległościówki, to w bolonkach z tej serii już tak. Bolonka  600 cm - średnica dolnika 18.80 mm. Dla porównania - Milo Stradivari 500cm - 20 mm. :D

Ryba1987

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #14716 dnia: 11.09.2018, 14:31 »
Bardzo fajny mają też ten delikatny spinning ale cena około 1700zł przeraża za taką okoniówkę gdzie to seryjny kij (to samo jak seria Templar od Kongera). Za taką kasę można coś w okolicach 35-40gram w pracowni złożyć typowo pod siebie. R18 ogólnie fajne kijki :)

Offline artek135

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #14717 dnia: 11.09.2018, 14:59 »
Wczoraj do mnie na salon wjechała nowiutka matchóweczka :beg: :beg: :beg:
Teraz tylko czas na testy w boju! ;)

Toś pojechał, to chyba teraz najlżejsze włókna węglowe :)


Do najlżejszych to 50gram brakuje :) rive r-waggler design light - 130gr przy 420cm.
Tubertini ma 180gram.

Czasami lżejsze nie znaczy lepsze...r waggler strzelił mi na szczytówce przy podbieraniu 15-20cm klenika...
Paweł wersja light czy medium ci strzeliła?
ja uzytkuje wersje light od 2 lat i wyciagam na niego rybki po 2-3 kg bez najmniejszego problemu.
Musiałes miec kij z wada
Artur
Okręg Poznań
C&R

Offline pawciobra

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rybomaniacy
  • Lokalizacja: Braniewo
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #14718 dnia: 11.09.2018, 15:03 »
Mam lighta i miałem medium. Trzasnal medium i co ciekawe na lighta ciągałem klenie po 1,5kg...dlatego teraz wziąłem r18 bo różnicą zaledwie 40g i ma mocniejsze cw od medium z rive.
Paweł, koło nr 10 Braniewo
Rybomaniacy.pl

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 476
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #14719 dnia: 12.09.2018, 16:45 »
Ostatnie zakupy przed Rakowcem:

A kręciołek tak przy okazji zbrojeń na jesienne boje.
Marcin

Offline rek974

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #14720 dnia: 12.09.2018, 17:13 »
Więcej paczek od Drapieżców dzisiaj dojechało do Gdyni... ;)
Jarek


Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #14721 dnia: 12.09.2018, 19:07 »
Piękny match ;)
Piotr

Ryba1987

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #14722 dnia: 14.09.2018, 14:35 »
Wjechał na "salony" :)
Stellka w końcu na swoim miejscu po kilku miesiącach czekania w pudełku :) - prawie dziewica :D
Dzięki Drapieżniki za tak szybkie ogarnięcie tematu i gratisa jeszcze przed sklepową premierą, o cenie nie wspomnę :-X :money: :) Myślałem że w sobotę rano pod sortownią będę na kija czekał a się okazało że już dziś u mnie wylądował :thumbup: :bravo:
Jak się wyrobię to porobię fotki i maznę conieco o kijku jak to na sucho wygląda, jak na razie jest bajka - kij pracą przypomina speedmastera ax aczkolwiek takiego blanku jeszcze nie widziałem a trochę tego chrustu już przeżuciłem w życiu :)

Adnotacja moderatora:
Obraz, który użytkownik dodał z zewnętrznego źródła, przestał się wyświetlać.

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #14723 dnia: 14.09.2018, 14:43 »
Właśnie je oglądam i coraz większą ochotę mam żeby zainwestować, wrzuć poźniej kilka słów od siebie na temat feedera, chętnie poczytam opinię, miłego użytkowania! :bravo:
Ania

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #14724 dnia: 14.09.2018, 15:16 »
3m  wziąłeś ? Wygląda to tak że tylko powiesić jako ozdobę. Film z procesem produkcyjnym tego cuda też bardzo fajny.

Offline masters

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bolesławiec/ Lille
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #14725 dnia: 14.09.2018, 15:47 »
Wjechał na "salony" :)
Stellka w końcu na swoim miejscu po kilku miesiącach czekania w pudełku :) - prawie dziewica :D
Dzięki Drapieżniki za tak szybkie ogarnięcie tematu i gratisa jeszcze przed sklepową premierą, o cenie nie wspomnę :-X :money: :) Myślałem że w sobotę rano pod sortownią będę na kija czekał a się okazało że już dziś u mnie wylądował :thumbup: :bravo:
Jak się wyrobię to porobię fotki i maznę conieco o kijku jak to na sucho wygląda, jak na razie jest bajka - kij pracą przypomina speedmastera ax aczkolwiek takiego blanku jeszcze nie widziałem a trochę tego chrustu już przeżuciłem w życiu :)


Ale komplecik :)
Daj znac jak sie kij sprawuje i napisz proszę jaki to model Stelli, Ja mam TP podwieszonego pod jedna Super Ultegre 12ft i jestem napalony na Stellke pod drugiego kija ;)
Shimano Super Ultegra AX 12`+ Shimano Twin Power 4000HG, Shimano Super Ultegra AX 10,6` + Shimano Sustain 4000FG, Matrix Superbox S36.

Ryba1987

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #14726 dnia: 14.09.2018, 16:18 »
3m  wziąłeś ? Wygląda to tak że tylko powiesić jako ozdobę. Film z procesem produkcyjnym tego cuda też bardzo fajny.

Tak, to 3 metrowa wersja - moja ulubiona długość wędek :)

Ale komplecik :)
Daj znac jak sie kij sprawuje i napisz proszę jaki to model Stelli, Ja mam TP podwieszonego pod jedna Super Ultegre 12ft i jestem napalony na Stellke pod drugiego kija ;)

Stellka to nowa generacja wypuszczona w tym roku - FJ - rozmiar 4000 model XG o zwiększonym przełożeniu i nawoju rzędu 99/101cm - różnie źródła podają.

Wydaje mi się że do 12 ft to za lekka ta stellka będzie - 255 g  chcesz podpinać pod tak długiego kija? Aventus jest dobrze wyważony - pokroju Acolyte Ultra ale i tak kij trochę leci na pysk. Chociaż niektórym to nie przeszkadza to mnie drażni i zawsze chce mieć na środku foregripa zbalansowany zestaw :P

Ewentualnie Stella rozmiar 5000 tyle że to raptem 15 gramów cięższe od 4000 no i ta już "morska" okrągła rączka ::)

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #14727 dnia: 15.09.2018, 06:26 »
U mnie wpadł taki nowy feeder do łowienia kapiszonów z dalszych odległości.
Marka u nas raczej nie znana a wędka chyba z najlepszych w swojej klasie (feedery karpiowe) i od speców w tym temacie czyli Węgrów.







PS. Jakoś od pewnego czasu mam wrażenie ze feedery robione na rynek UK są dla mnie zbyt delikatne ze względu na różnice w obstawie ich łowisk z tym co jest u nas. Dlatego tez taka decyzja.


Tomek

Offline daminek1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 34
  • Lokalizacja: Lubliniec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #14728 dnia: 15.09.2018, 07:08 »
To i ja coś dorzucę z dużym opóźnieniem.


Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam Damian :-)

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #14729 dnia: 15.09.2018, 10:46 »
U mnie wpadł taki nowy feeder do łowienia kapiszonów z dalszych odległości.
Marka u nas raczej nie znana a wędka chyba z najlepszych w swojej klasie (feedery karpiowe) i od speców w tym temacie czyli Węgrów.







PS. Jakoś od pewnego czasu mam wrażenie ze feedery robione na rynek UK są dla mnie zbyt delikatne ze względu na różnice w obstawie ich łowisk z tym co jest u nas. Dlatego tez taka decyzja.

Do dostania w Polsce czy bezpośrednio od głodnych brałeś ? Przejąłem ich ofertę i jest całkiem ciekawa.