Autor Wątek: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem  (Przeczytany 36377 razy)

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #45 dnia: 19.03.2018, 10:26 »
Bardzo istotny jest sposób mocowania i blokowania nóg do ramy  fotela.  W tym miejscu są duże obciążenia pionowe i boczne.  Jeśli będzie za słabo to po krótkim  czasie mocowanie się zużyje i fotel będzie zjeżdżać po nóżce jak zauważył kol Yankes. W tym miejscu  zwykła śruba "wgryzająca się" w nóżkę nie wystarczy kiedy się jest mężczyzną słusznego wzrostu i wagi jak np. Luk.  Potrzebny jest bardzo mocny, stabilny uchwyt a do tego nie wymagający "imadła w łapie". Istnieją różne rozwiązania stosowane w krzesłach i koszach.  Interesuje mnie w jaki sposób  producent poradził sobie z tym problemem.
Wiesiek

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #46 dnia: 19.03.2018, 11:01 »
A tak obserwując zdjęcie tego cuda nie uważacie że przy tej regulacji nóg zakładając że siedzimy na równym terenie nie będą one zbyt wysoko co może nam troszkę ograniczać ruchy w pewnych sytuacjach .

Nie pomyślcie sobie że się tylko czepiam, po prostu w obecnej sytuacji jestem bez siedziska i muszę zdecydować czy zaczekać chwile i kupić nowe Cuzo czy może jednak wrócić do wersji poprzedniej .

Masz rację. Stare Cuzo było o niebo trwalsze pod tym względem.

To będzie pięta Achillesowa tego nowego fotela.

Kilka razy się dokręci i materiał się wyrobi lub powstaną wklęsłości w nodze jeżeli ktoś bardzo się przyłoży do zakręcania.
W zależności od sposobu mocowania pokrętła śruby blokującej ono też wytrzyma raczej krótko.
Coś mi się wydaje, że to będzie słomiany ogień.
Ludzie podpalą się nowością żeby później szybko sprzedać z dużą stratą.
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #47 dnia: 19.03.2018, 11:01 »
Zapewniam ze nie jest to śroba wgryzajaca się w nogę.
:-)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #48 dnia: 19.03.2018, 11:01 »
Moim zdaniem powinni uderzyć w aluminium.

Opcja z 6 nogami spoko.

Regulacja dodatkowa nóg niestety nie zmieniona i będzie się to ruszać. Nogi są długie więc pewnie nie trzeba będzie jej używać ale to też mogli zmienić ;)

Skąd wzięli ten rozmiar nóg 32?

Ciekawe jaka cena kompletu z torbą ;)




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #49 dnia: 19.03.2018, 11:15 »
Bardzo istotny jest sposób mocowania i blokowania nóg do ramy  fotela.  W tym miejscu są duże obciążenia pionowe i boczne.  Jeśli będzie za słabo to po krótkim  czasie mocowanie się zużyje i fotel będzie zjeżdżać po nóżce jak zauważył kol Yankes. W tym miejscu  zwykła śruba "wgryzająca się" w nóżkę nie wystarczy kiedy się jest mężczyzną słusznego wzrostu i wagi jak np. Luk.  Potrzebny jest bardzo mocny, stabilny uchwyt a do tego nie wymagający "imadła w łapie". Istnieją różne rozwiązania stosowane w krzesłach i koszach.  Interesuje mnie w jaki sposób  producent poradził sobie z tym problemem.
Przy mojej wadze(trochę więcej niż Lucjan :( ) krzesło, się nie przesuwa na nogach.  Jak to producent osiągnął nie wiem :-X, ale mocowania wyglądają chyba na takie same jak przy podnóżku.

Łukasz, nogi mają średnicę 25 mm
Robert

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #50 dnia: 19.03.2018, 12:50 »
Najlepiej by było wyjąć nogę i zrobić zdjęcie mocowania.  To rozstrzygnie ewentualne wątpliwości.
Wiesiek

Offline michaszek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 21
    • Koło Puławy Azoty
  • Lokalizacja: Puławy
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #51 dnia: 19.03.2018, 13:56 »
Odnośnie nowego cuzo ze stajni Elektrostatyka ciekawy jestem jak ze stabilnością kiedy fotel będzie bez podnóżka, a nam będzie chciało się zdrzemnąć i odchylimy bardziej oparcie do tyłu. Czy nie fikniemy razem z fotelem ?
Aż z ciekawości zważę dziś moje cuzo "amulinium" razem z podnóżkiem.
Dla przypomnienia wygląda on tak (p.s błędy które popełniałem przy montażu już zostały poprawione i nauczyłem się porządnie montować go :) ):


Ogólnie bardzo fajnie, że elektrostatyk coś ruszył, ale według mnie przespał okres w którym naprawdę mógłby zdominować (nie waham się użyć tego słowa) rynek. Szkoda, że nadal nie ma obiecanych dodatków :(
PZW Koło Puławy Azoty
Feeder Team Azoty Puławy

Offline kujaw

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Polska i Norwegia
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #52 dnia: 19.03.2018, 21:06 »
Dobrze że się wstrzymałem z kupnem fotela cuzo F2 ... teraz już wiem jaki kupię fotel :D :D :D Luk super opis :bravo::thumbup:

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Arek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #54 dnia: 19.03.2018, 21:40 »
Ja na razie się wstrzymam z podjarką do czasu zobaczenia kilku youtubowych testów oraz opinii pozostałych właścicieli tego fotela ;) Tak patrzę na to zdjęcie naszego admina - co by nie było kawał z niego chłopa :P - z tą torbą na ramieniu i jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, żebym bez wózka dał radę zabrać się z tym krzesłem i z całym pozostałym "mandżurem". Musiałbym uskutecznić spacer drwala na styl strongmanów. Ogólnie fotel ciekawy. Podoba mi się. Aczkolwiek jestem fanem zmniejszania ciężaru bagażu, szczególnie na niekomercyjnych łowiskach :beer: Na razie Cuzo F2 pozostanie, a może jeszcze dojdzie JRC Defender Chair.

Offline michaszek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 21
    • Koło Puławy Azoty
  • Lokalizacja: Puławy
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #55 dnia: 20.03.2018, 01:20 »
Tak jak obiecałem tak zrobiłem.  Całość waży 7.80kg czyli fotel+podnóżek + nogi do podnóżka.


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

PZW Koło Puławy Azoty
Feeder Team Azoty Puławy

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #56 dnia: 20.03.2018, 06:40 »
Bardzo istotny jest sposób mocowania i blokowania nóg do ramy  fotela.  W tym miejscu są duże obciążenia pionowe i boczne.  Jeśli będzie za słabo to po krótkim  czasie mocowanie się zużyje i fotel będzie zjeżdżać po nóżce jak zauważył kol Yankes. W tym miejscu  zwykła śruba "wgryzająca się" w nóżkę nie wystarczy kiedy się jest mężczyzną słusznego wzrostu i wagi jak np. Luk.  Potrzebny jest bardzo mocny, stabilny uchwyt a do tego nie wymagający "imadła w łapie". Istnieją różne rozwiązania stosowane w krzesłach i koszach.  Interesuje mnie w jaki sposób  producent poradził sobie z tym problemem.

Póki co nogi są z aluminium, zaś system mocowania jest jak w koszach. Oznacza to, że uchwyt mocno trzyma, lekko nawet kalecząc aluminium. Więc raczej efektu 'zjeżdżania' nie będzie. Ten występuje przy słupkach malowanych, i mniejszej średnicy (tu jest większa powierzchnia 'trzymająca'). Jakby co to nóżki nie trzyma śruba, ale zacisk, który ta śruba dopycha. Tak przynajmniej mi się wydaje :)
A tak obserwując zdjęcie tego cuda nie uważacie że przy tej regulacji nóg zakładając że siedzimy na równym terenie nie będą one zbyt wysoko co może nam troszkę ograniczać ruchy w pewnych sytuacjach .

Nie pomyślcie sobie że się tylko czepiam, po prostu w obecnej sytuacji jestem bez siedziska i muszę zdecydować czy zaczekać chwile i kupić nowe Cuzo czy może jednak wrócić do wersji poprzedniej .

Masz rację. Stare Cuzo było o niebo trwalsze pod tym względem.

To będzie pięta Achillesowa tego nowego fotela.

Kilka razy się dokręci i materiał się wyrobi lub powstaną wklęsłości w nodze jeżeli ktoś bardzo się przyłoży do zakręcania.
W zależności od sposobu mocowania pokrętła śruby blokującej ono też wytrzyma raczej krótko.
Coś mi się wydaje, że to będzie słomiany ogień.
Ludzie podpalą się nowością żeby później szybko sprzedać z dużą stratą.

Panowie, wg mnie to krzesło jest najlepsze z podnóżkiem. Normalnie bowiem aby siedzieć wygodnie, powinniśmy stopy oprzeć na ziemi, tak aby łydki, uda i plecy tworzyły kąt 90 stopni. To oznacza tutaj znaczne obniżenie fotela.

Ale pomyślmy. Według mnie nie ma krzesła uniwersalnego, które zda egzamin w każdych warunkach. Więc należy coś wybrać, do zasiadek karpiowych ten model Cuzo może nam nie pasować. Najlpeszy będzie, gdy łowimy budując 'stację'. Wysunięte nogi podnóżka wtedy pozwalają na montaż ramion, jest miejsce na stoliki, uchwyty, parasol. Co najważniejsze siedzimy prosto i wygodnie, mogąc 'wejść' podnóżkiem do wody. Całość jest stabilna, ramiona nie powinny powodować ciągłego ruszania się szczytówek, jak to ma miejsce przy zwykłym Cuzo. Jest to rzecz do typowego łowienia aktywnego.

Dlatego traktowałbym ten model nie jako następcę F2, ale wersję alternatywną. Można tu też dokupić podnóżek i połączyć go ze starym Cuzo oczywiście.

Ale i tak trzeba trochę poczekać do testów, aby powiedzieć coś więcej :)
Lucjan

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #57 dnia: 20.03.2018, 07:42 »


Na tym zdjęciu możecie zauważyć, że mam do każdej nogi krzesła przyklejone kawałki taśmy. Po sześciu godzinach normalnego użytkowania krzesła, nie stwierdziłem aby szczeliny pomiędzy taśmą a ramą, się zwiększyły. To był jeden z testów jaki robiłem nad wodą, aby sprawdzić czy mocowania utrzymają moją skromną wagę ;)
Robert

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #58 dnia: 20.03.2018, 07:46 »
Na tym zdjęciu widać również jak można łaczyć podnóżek z krzesłem gdy 6 nóģ to mało lub nie chce nam się męczyć ze złożeniem tego w całość.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #59 dnia: 20.03.2018, 09:28 »
Muszę przyznać że nowe krzesełko  coraz bardziej mi się podoba i wygląda na to że  niedługo pożegnam się ze starym Cuzo.
Powstanie jednak problem z transportem. Nie mogę nosić ciężkich rzeczy. Do starego przykręcam pompowane kółka, wkładam dyszel  i po 20 sek. mam taczki na cały sprzęt.  W nowym będę musiał sporo pokombinować z kółkami bo nie chcę dodatkowego wózka. 
Wiesiek