Autor Wątek: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem  (Przeczytany 36378 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #90 dnia: 28.03.2018, 11:32 »
Ja się wypowiem tak, że czekam na krzesło ważące w okolicach 3 kg i przypominające to z pierwszej wersji Roving Kit Koruma.

Za chwilę najprawdopodobniej kupię Duralite od Foxa i będę sobie nogi "pionował" klinikami, jak w F5R...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #91 dnia: 28.03.2018, 12:45 »
3 kg ciężko będzie osiągnąć ;)

Ja mam wizję idealnego krzesła dla mnie, niestety nie mam czasu się tym zająć i ogólnie możliwości trochę mi się skończyły.
Byłoby to trochę krzesło, trochę kosz o stabilności hiszpańskiego byka, waga niestety pewnie stanęłaby na 8kg przy dobrych wiatrach ;)




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #92 dnia: 28.03.2018, 12:54 »
Ja się wypowiem tak, że czekam na krzesło ważące w okolicach 3 kg i przypominające to z pierwszej wersji Roving Kit Koruma.

Za chwilę najprawdopodobniej kupię Duralite od Foxa i będę sobie nogi "pionował" klinikami, jak w F5R...

Faktycznie waga - pozamiatała konkurecje - bardzo fajne krzesełko.

Ja dlatego międzyjnymi zrezygnowałem z fr5 waga tego krzesła mnie zabijała.... - teraz mam łóżko co wazy 8,5 kg i jest git.
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #93 dnia: 28.03.2018, 21:30 »
Muszą przeanalizować jaki jest odzew/komentarze i podjąć decyzje na podstawie ilości odpowiednich wpisów.
Każdy któremu choć trochę zależy na tym projekcie powinien coś skrobnąć, przynajmniej fajnie by było.

Nawet jeśli nowy model nie trafi akurat w moje gusta trafi w gusta większości i firma zarobi co mnie bardzo cieszy bo polska firma w końcu :)

Ale problem w tym, że nie da się zrobić jednego krzesła, co będzie lekkie, miało podnóżek, małe gabaryty, uchwyty, malowane na czarno nogi i piękny wygląd :P

Nowe Cuzo które ja dostałem do testów (to nie jest wersja końcowa), to opcja inna niż Cuzo F2. To coś większego, więc ma tutaj minusy w ujęciu krzesła wędkarskiego. Jednak porównajmy je do kosza, wtedy będzie można dyskutować o konkretach tak naprawdę. Ja bym uważał Cuzo z podnóżkiem jako produkt dodatkowy lub alternatywny. Mamy dwa krzesła na ten przykład i od nas zależy jak łowimy. Szybka sesja, dłuższe dojście - i bierzemy F2, siedzimy dłużej, łowimy na zawodach etc.- bierzemy 'trójkę'.

Jeżeli waga spadnie, a chyba tak będzie, to ogólnie Cuzo z podnóżkiem będzie miało sporo do zaoferowania. Dawid w plusach nie wymienił miejsca jakie się posiada. Dla tych co łowią ze sporą ilością miksów, przynęt - teraz jest gratka - bo można naprawdę się świetnie zorganizować, jest miejsce na wszystko, dodatkowo sam wędkujący ma wygodę. To nie jest łowienie z kosza i wszechogarniająca ciasnota.

Dlatego nie upatrywałbym winy Elektrostatyka w tym, że nie proponuje nowego superkrzesła. Wg mnie powstaje kolejny produkt, nie następca F2. To jest krzesło 'stacja'. Wyczynowcy często łowią z kosza ustawionego na platformie, tam montaż wszystkich gadżetów zabiera mase czasu. Nie spodziewajmy się więc, że przyjdziemy nad wodę z krzesłem ważącym 3-4 kg, przymocowanym do plecaka, i po jego rozłożeniu w pięć sekund będziemy mieli wielozadaniowe stanowisko. To jest niewykonalne :D Chcesz wygody, stabilności i miejsca? Trzeba więcej nosić z sobą, dłużej ustawiać. Coś za coś.

Lucjan

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #94 dnia: 28.03.2018, 21:45 »
Muszą przeanalizować jaki jest odzew/komentarze i podjąć decyzje na podstawie ilości odpowiednich wpisów.
Każdy któremu choć trochę zależy na tym projekcie powinien coś skrobnąć, przynajmniej fajnie by było.

Nawet jeśli nowy model nie trafi akurat w moje gusta trafi w gusta większości i firma zarobi co mnie bardzo cieszy bo polska firma w końcu :)

Ale problem w tym, że nie da się zrobić jednego krzesła, co będzie lekkie, miało podnóżek, małe gabaryty, uchwyty, malowane na czarno nogi i piękny wygląd

Nowe Cuzo które ja dostałem do testów (to nie jest wersja końcowa), to opcja inna niż Cuzo F2. To coś większego, więc ma tutaj minusy w ujęciu krzesła wędkarskiego. Jednak porównajmy je do kosza, wtedy będzie można dyskutować o konkretach tak naprawdę. Ja bym uważał Cuzo z podnóżkiem jako produkt dodatkowy lub alternatywny. Mamy dwa krzesła na ten przykład i od nas zależy jak łowimy. Szybka sesja, dłuższe dojście - i bierzemy F2, siedzimy dłużej, łowimy na zawodach etc.- bierzemy 'trójkę'.

Jeżeli waga spadnie, a chyba tak będzie, to ogólnie Cuzo z podnóżkiem będzie miało sporo do zaoferowania. Dawid w plusach nie wymienił miejsca jakie się posiada. Dla tych co łowią ze sporą ilością miksów, przynęt - teraz jest gratka - bo można naprawdę się świetnie zorganizować, jest miejsce na wszystko, dodatkowo sam wędkujący ma wygodę. To nie jest łowienie z kosza i wszechogarniająca ciasnota.

Dlatego nie upatrywałbym winy Elektrostatyka w tym, że nie proponuje nowego superkrzesła. Wg mnie powstaje kolejny produkt, nie następca F2. To jest krzesło 'stacja'. Wyczynowcy często łowią z kosza ustawionego na platformie, tam montaż wszystkich gadżetów zabiera mase czasu. Nie spodziewajmy się więc, że przyjdziemy nad wodę z krzesłem ważącym 3-4 kg, przymocowanym do plecaka, i po jego rozłożeniu w pięć sekund będziemy mieli wielozadaniowe stanowisko. To jest niewykonalne :D Chcesz wygody, stabilności i miejsca? Trzeba więcej nosić z sobą, dłużej ustawiać. Coś za coś.
Luk Cuzo już dawno powinno wprowadzić nową lżejszą wersje.
Zdjęcie, które od roku krąży po sieci. Lekkie i poręczne. Nie pamiętam tylko kto je zrobił.


Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #95 dnia: 28.03.2018, 21:47 »
LaMer je pokazywał, to jego produkcja i od tamtej pory koncepcja się chyba nie zmieniła znacznie.

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #96 dnia: 28.03.2018, 21:48 »
LaMer je pokazywał, to jego produkcja i od tamtej pory koncepcja się chyba nie zmieniła znacznie.
Jest gotowe. Zrobić z lekkich stopów i ludzie to kupią. Słychać dużo narzekań, że cuzo waży za dużo.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #97 dnia: 28.03.2018, 21:52 »
I pan Marek mówił, że ta jego wersja cuzo z podnozkiem jest lżejsza od f2. A cenę z podnozkiem określił na jakieś 650 zł o ile dobrze pamiętam.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline RAV93

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 629
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Istnieją ludzie, którzy łowią ryby, i tacy, którz
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #98 dnia: 28.03.2018, 22:00 »
Ja nie wiem co wy chcecie od miejsca w F2 mam Cuzo F2 z podnóżkiem i mam bardzo dużo miejsca na półki i karuzele połączenie z podnóżkiem i moją wagą 80 kg przy czym ramię preston offbox 36 - dutch master feeder arm przymocowanym do nóżki od podnóżka nie przenosi prawie drgań na szczytówkę dodam że (prawie) bo jakieś tam są. Rozstawiam podnóżek i następnie zakładam n niego krzesło z mocowaniami i tyle w temacie. Jak dl mnie troszkę przekombinowali a wystarczyło poprawić już bardzo dobrze wykonaną wersję. Moim zdaniem poszli na łatwiznę i zrobili coś co już jest. Widziałem już takie same u browning i korum. A szkoda bo F2 wydaje mi się n lepszą wersję.

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #99 dnia: 28.03.2018, 23:08 »
Witaj Dawid, na forum :)
Jak się orientuje, to tak jak napisałeś na wstępie, nie jest to wersja finalna i producent zapewne weźmie pod uwagę, Twoje uwagi, przy wersji finalnej.
Nie zmieni się raczej.
LaMer je pokazywał, to jego produkcja i od tamtej pory koncepcja się chyba nie zmieniła znacznie.
Od tamtej pory do chwili obecnej krzesło przeszło wiele zmian. Niby drobnych ale BARDZO znaczących.

To krzesło nie jest następcą F2. To coś innego. To kolejny produkt. Inny. To odpowiedz dla tych ktorzy chcą lowić na pełnej, dużej stacji. Dla tych którzy łowią nad normalną wodą a nie na płaskich plażach czy pomostach.
Ktoś bedzie narzekał na dlugie nogi. Ktoś na coś innego. Ale inni mogą być zachwyceni. Ostry spadek nad woda. Potrzeba wejścia trochę w wodę tutaj się sprawdzi. Jeden ma 1.60 wzrostu a drugi 190 i chce siedziec wygodnie a nie trzymając kolana pod brodą.
Nie da sie dogodzić każdemu.

Piszesz Łukasz że fotel trafil do youtuberów. Zapewne tak. Być może nawet nie zgłaszali uwag. Ale pamietaj że to jest reklama.
Pisałem Ci już chyba byś zgłosił swoje patenty, rozwiązania czy pomysły i oczywiscie nie za darmo. Bo wszystkp teraz kosztuje.

Ktoś pisze że chce fotela do 3kg ale pewnie przy zachowaniu stabilnosci, rozmiaru, wygody i innych takich. Moim zdaniem nie da się. Zawsze coś jest kosztem czegoś. Ja chcialbym żeby nowe bmw z salonu 2000zl kosztowało. Jednak chyba nic z tego.
Spójrzcie na kosze. Na ich wagi. Ale jednoczesnie na rozmiar itp. Coś w tym jest że do 3kg to tylko płaskie siedzenie można kupić.

Jak na razie pojawiają sie też wpisy typu chciałbym to czy tamto. Ale nie ma wpisów jak to osiągnąć czy też jak rozwiązać pewne problemy. Więc czytanie tego to tak trochę jak koncert życzeń.

Pewien jestem że powstaną inne projekty pod marką Cuzo tak by więcej osob znalazło produkt dostosowany do własnych potrzeb.

Ktoś tu jeszcze wspomniał o kiepskich uchwytach transportowych do nóg. Widać kolega nie miał okazji z nich korzystać by móc przekonać się o ich trwałości czy też w drastycznej sytuacji o łatwości wymiany.
Takie same są choćby w podnóżkach. Mam podnózek dłużej niż wszyscy inni. Nie udało mi się zepsuć czy też połamać tych uchwytów.

W fotelu z tego co wiem poprawiane były nawet takie drobiazgi jakie do głowy by Wam nie przyszły. Napisane zostało o duzej odleglości miedzy stelażem a siedziskiem. Ciekawe skąd taka a nie inna odległość? Może stąd że mniejsza doprowadzałaby do tego że przednia belka wbijałaby się od dołu w uda pod cięzarem sporego faceta. Taki drobny szczegół.
A zapytajcie Roberta czy coś go uwierało.

Można by tak długo pisać i punktować pewne rzeczy. Ale piszę z telefonu więc i tekst nie może być zbyt dlugi bo meczy.

Luk napisał tak wiele i wiele wytłumaczył ze powinno wystarczyć. To nie jest człowiek który pierwszy raz na fotelu usiadł.

I żeby nie było doskonale rozumiem, że ten produkt może nie spelniać czyiś oczekiwań. Tak już w życiu jest. Jedni wolą blondynki, inni brunetki a jest też cała masa fanów rudzych dziewcząt. I każdy z nich mając swoj typ ma swoje argumenty i swoje racje. I żaden nie jest gorszy od drugiego.
Po prostu dla każdego coś miłego.

Ja poki co jestem fanem F2. Czemu? Bo jak dla mnie jest wystarczająco stabilne. Łatwo i szybko się rozkłada i poza moim parasolem Prestona montuję sobie do niego wszystko co chcę i jak chcę. I mam podnóżek. 

Choć mam miejsca nad wodą gdzie na F2 będę sie meczył a nowy fotel sprawdziłby się o wiele lepiej.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #100 dnia: 28.03.2018, 23:12 »
Mario - w punkt :thumbup:
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Orzeszyna Arkadiusz

  • Gość
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #101 dnia: 28.03.2018, 23:13 »
Można by tak długo pisać i punktować pewne rzeczy. Ale piszę z telefonu więc i tekst nie może być zbyt dlugi bo meczy.


[/quote]
 Mario, ale napisałeś smsa  z telefonu ........ :P

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #102 dnia: 28.03.2018, 23:18 »

Luk Cuzo już dawno powinno wprowadzić nową lżejszą wersje.
Zdjęcie, które od roku krąży po sieci. Lekkie i poręczne. Nie pamiętam tylko kto je zrobił.



To fakt, lżejsze by było mile widziane. Z tego co wiem, będzie zamiana na aluminium, więc waga się obniży ;)  Co do zdjęcia - malowane na czarno nogi niestety będą sprawiały problem jeżeli chodzi o trzymanie całości. Na pewno wizualnie różnica jest dużo większa.

Ja nie wiem co wy chcecie od miejsca w F2 mam Cuzo F2 z podnóżkiem i mam bardzo dużo miejsca na półki i karuzele połączenie z podnóżkiem i moją wagą 80 kg przy czym ramię preston offbox 36 - dutch master feeder arm przymocowanym do nóżki od podnóżka nie przenosi prawie drgań na szczytówkę dodam że (prawie) bo jakieś tam są. Rozstawiam podnóżek i następnie zakładam n niego krzesło z mocowaniami i tyle w temacie. Jak dl mnie troszkę przekombinowali a wystarczyło poprawić już bardzo dobrze wykonaną wersję. Moim zdaniem poszli na łatwiznę i zrobili coś co już jest. Widziałem już takie same u browning i korum. A szkoda bo F2 wydaje mi się n lepszą wersję.

Mi ta wersja nie odpowiada, osobny podnóżek to spory problem, zbyt dużo miejsca zajmuje to razem. Tutaj trzeba zwrócić uwagę na bardzo ważne rzeczy. Nowe Cuzo ma wysokie nogi i dodatkowo regulację stóp. Dzięki temu można krzesłem 'wejść' w wodę. Przy łowieniu zaś z pomostu jesteśmy bliżej wody, te 20 cm robi grę. Kolejna sprawa to regulacja na nogach. w nowym Cuzo można zamontować o wiele więcej rzeczy, nawet pokusić się można o jakąś szufladę pod krzesłem. Rozwiązanie 'nieskładane', z wsuwanymi nogami daje o wiele więcej możliwości, zakres ustawienia wszelkich ramion, uchwytów czy stolików jest o wiele większy. I kolejna rzecz - o wiele lepiej ustawiać się będzie całość na spadkach, i to nawet stromych. Jest również o wiele łatwiej wypoziomować całość. Dlatego uważam, że jest to bardzo dobry produkt, oczywiście jest to ocena przed testem nad wodą.

Ogólnie widać, że Elektrostatyk powinien pójść tutaj w dwie strony. Jedna to ewolucja Cuzo podstawowego, druga to krzesło 'stacja', oferujące coś więcej, zwłaszcza tym co potrzebują więcej miejsca. Na wielu wodach, zwłaszcza płytszych, wejście z krzesłem do wody bardzo pomaga. Trzeba dopasować podnóżek i wysokość fotela tak, aby podnóżek był nad taflą wody ( z uwzględnieniem fali), i samo siedzisko odpowiednio nad nim wysoko, aby nie było ucisku na nerwy i naczynia na udach, aby nie obciążać pleców. Normalne Cuzo tego nie zaoferuje, na dodatek różnie będzie z samymi nóżkami (wpływ wody na metal). W nowym Cuzo zaś wymiana nogi nie jest problemem, ewentualnie jest to część łatwo wymienna.

Nie mam zamiaru chwalić Cuzo bo go dostałem ;) Piszę o własnych obserwacjach, oczywiście uwzględniając własne preferencje. Często łowię wagglerem i feederem, i do tego mam masę przynęt, ciężko mi to pomieścić. Pamiętajmy, że w przypadku kosza siedzimy na sporym pojemniku z szufladami, przy krześle zaś tego nie ma i trzeba iec jakiś zasobnik pod ręką. Dlatego taka opcja jest idealna. Łowiąc na Tamizie w nocy, mając dwa stoliki, fajkę z karuzelą i 4 pojemnikami, do tego spore pudło Shakespeare'a służące jako stolik, miałem problem aby się pomieścić na F2. A wędki były na stojaku 2-3 metry dalej :facepalm: I nie ma w tym nic dziwnego, bo przecież wiąże się przypony, torebki, robi przynęty, musi byc miejsce na komórkę, kubek/piwo :) Myślę, że coraz więcej wędkarzy będzie bardziej wymagających, i dla nich właśnie będzie taki model, zwłaszcza tych, co próbują sił w zawodach, bo F3 byłoby alternatywą dla kosza, często lepszą. Oczywiście F2 należy również rozwijać. Jednak to powinny być dwie odmienne koncepcje, z racji chociażby montażu nóg (składane i wsuwane). Obydwa rozwiązania mają swoje wady i zalety, i można to odpowiednio wykorzystać. Uważam też, że Elektrostatyk powienien pójść w stronę krzesła Cuzo Roving, które nie ma 4 słupków, ale 2, jest za to lekkie i ma mniejsze gabaryty, szybko się je rozkłada (można zrezygnować z regulacji oparcia). Z takim krzesłem powinno się łatwo przemieszczać, nawet na długich odcinkach. Wtedy oferta byłaby na tyle bogata, że każdy mógłby się tu dopasować.

Lucjan

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #103 dnia: 28.03.2018, 23:35 »
Bardzo mnie cieszy, że cuzo się rozwija. Tylko waga produktu mnie przeraża. Według mnie 8-9 kg to jest maksymalna waga krzesła z podnóżkiem.

Miałem F5R i sprzedałem, ponieważ za dużo ważył. Dlatego też nie kupiłem cuzo F2.

Mam nadzieje, że faktycznie będzie mniej ważyć.

Pozdrawiam
Paweł

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #104 dnia: 29.03.2018, 00:10 »
Mario i Luk, już tak dużo napisali, że ja nie będę powtarzał tego samego.
Mogę tylko potwierdzić, że od testów pierwszego krzesła do chwili obecnej, "krzesło przeszło wiele zmian. Niby drobnych, ale BARDZO znaczących".   

 
Robert