Autor Wątek: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?  (Przeczytany 53523 razy)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #45 dnia: 30.10.2017, 17:00 »
W tym sezonie jak nie pelety 8mm red agressor to pianki dynamite. Żółte/czerwone. Zwykle i popup

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #46 dnia: 30.10.2017, 17:08 »
Komercja - Numer 1 (2015,16 i 17r) na karpiszony TB Diabelska Słodycz - lin, japonek, leszcz i też karp na Ozinga pikantna kiełba.
PZW - robactwo i pellet od Sonu ochotka/pikantna kiełba - Lorpio dumbellsy Bubblegum + rewelacyjne (skuteczniejsze od Drennana) Pineapple.
Lucjan zamiast Drennana Tuti i Pineapple gorąco Ci polecam Pineapple + Bubblegum od Lorpio które zmasakrują wody UK.
Piotr

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #47 dnia: 30.10.2017, 17:15 »
To był Mój pierwszy sezon, kiedy na rzece jakakolwiek nie naturalna przynęta zrobiła mi wynik. Zioło Ringersa i Czosnek-ser Ozing, Sonu.
Arek

Offline Eddie

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: 42-200
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #48 dnia: 30.10.2017, 18:07 »
Numer 1 bezapelacyjnie Lorpio Dumbells Pop Up Malina & Ryba :) I to na wodach PZW, leszcze i liny w moich okolicach bardzo je polubiły. Numer 2 kukurydza, chyba u mnie najłowniejsza to konserwowa.
Numeru 3 chyba nie mam, ale raczej coś z robactwa.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #49 dnia: 30.10.2017, 18:24 »
To był Mój pierwszy sezon, kiedy na rzece jakakolwiek nie naturalna przynęta zrobiła mi wynik. Zioło Ringersa i Czosnek-ser Ozing, Sonu.



Arek, a coś więcej możesz napisać o Ozingach? Nas te brudasy zawodziły praktycznie wszędzie :(

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #50 dnia: 30.10.2017, 18:51 »
Lekki OT:

A zmienialiście przypony do pop'ków na sztywniaki czy wszystko na miękkich przyponach bez zmian?
Zauważyłem, że jak dam do pływających śrucinę by przynęta nie pływała za wysoko daje mi to więcej brań np. 3 cm za haczykiem - taka wisienka lekko nad tortem.


Najlepsze przynęty z tego sezonu bez miejsc:
Kupne:
Lorpio Ananas (zamiennik Drennana bo nie było w sklepie)
Pikantna kiełbasa Sonu

Nie-kupne:
Moje kulki
Czerwone robaki - zbierane
Kukurydza

Rzeka: Pikantna kiełbasa/moje kulki i czerwony robak ale mało razy było to testowane.

Reszta to mniej brań lub ich zanik, testowałem różne przynęty, w tym parę mniej znanych firm lecz nie przyniosły efektów jak te powyżej.
Nie chciałem łowić drobnicy więc starałem się nie łowić na białe.



Pop-upy zawsze dociążam, stawiam je od 3 do 5 cm nad dnem/koszem. To według mnie najlepsza wysokość, jest wtedy najwięcej brań. W opcji doskonałych brań, nie ma to kompletnie znaczenia, ryby tłuką nawet na 15-18 cm.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #51 dnia: 30.10.2017, 19:28 »
Ozingi mi dość dobrze działały w 2016, w tym już nie. Czemu? Nie wiem.
W ogóle mnie Sonu w tym roku zawiodło. :( Po dwóch latach "dobrej" współpracy.
;)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #52 dnia: 30.10.2017, 19:47 »
Ozingi mi dość dobrze działały w 2016, w tym już nie. Czemu? Nie wiem.
W ogóle mnie Sonu w tym roku zawiodło. :( Po dwóch latach "dobrej" współpracy.



Ten rok był wyjątkowy, nie wolno niczego wykluczać, co działało wcześniej. Z drugiej strony, mam zamiar w przyszłym roku pozostawć w moim arsenale pellety Chytila, dumbellsy Imotepha, zbalansowane dumbellsy Mainline, Drenany ananas/tutti, kukurydze od Cukka i pellety ser-czosnek od sonu. Spokojnie 10 przynęt wystarczy. Według mnie, trzeba mocniej skupiać sie na zanęcie, o wiele, wiele mocniej niż na przynęcie.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 233
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #53 dnia: 30.10.2017, 19:59 »
Ozingi mi dość dobrze działały w 2016, w tym już nie. Czemu? Nie wiem.
W ogóle mnie Sonu w tym roku zawiodło. :( Po dwóch latach "dobrej" współpracy.



Ten rok był wyjątkowy, nie wolno niczego wykluczać, co działało wcześniej. Z drugiej strony, mam zamiar w przyszłym roku pozostawć w moim arsenale pellety Chytila, dumbellsy Imotepha, zbalansowane dumbellsy Mainline, Drenany ananas/tutti, kukurydze od Cukka i pellety ser-czosnek od sonu. Spokojnie 10 przynęt wystarczy. Według mnie, trzeba mocniej skupiać sie na zanęcie, o wiele, wiele mocniej niż na przynęcie.

Z tym Imotepha to dziwna sprawa, w tym roku dostałem do testów całą serię od producenta, ale ryby na żadną  pozycję nie wyjąłem... dziwne to wszystko.
Maciek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #54 dnia: 30.10.2017, 20:05 »
Maciej, nam od Imothepa najbardziej robotę robiły Mumia i Ramzes, ten drugi upodobał sobie szczególnie Maciej, fajnie na to zawsze łowił.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #55 dnia: 30.10.2017, 20:09 »
To był Mój pierwszy sezon, kiedy na rzece jakakolwiek nie naturalna przynęta zrobiła mi wynik. Zioło Ringersa i Czosnek-ser Ozing, Sonu.



Arek, a coś więcej możesz napisać o Ozingach? Nas te brudasy zawodziły praktycznie wszędzie :(
Kurde. No może tak. Zawsze zaczynam od przynęty sprawdzonej. Czyli groch, Łubin, robaki. Przynęty nienaturalne, są alternatywą jak jest 0 brań. Do niedawna, nie dawały też efektów. Ale Latem coś się zmieniło. Ringers, dawał mi już wcześniej pojedyńcze ryby. Ale Ozing? Z początku nic. A dostałem je od Radka. W sezonie letnim zaczęły robić robotę. O dziwo, nigdy nie równocześnie np. z Grochem na drugim kiju. Kończyły się brania na Groch, w ciemno zakładałem Ozing i były uderzenia. Ale, jedynie na ten czosnek. Halibut Ozing, na zero. Może mieć znaczenie, że stosuję zanęty mieszane. Sporzywczo- rybno-pelletowe. To troszkę za krótki okres Jędrek, bym miał więcej spostrzeżeń. Sam jestem jeszcze w kropce. Ostatnie dwa wyjazdy miałem na zero. Nic nie pomagało. Woda na łąkach, ryba rozproszona.
Arek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 233
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #56 dnia: 30.10.2017, 20:11 »
Maciej, nam od Imothepa najbardziej robotę robiły Mumia i Ramzes, ten drugi upodobał sobie szczególnie Maciej, fajnie na to zawsze łowił.
Patrz a u mnie zirooo.....
Maciek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #57 dnia: 30.10.2017, 20:12 »
To był Mój pierwszy sezon, kiedy na rzece jakakolwiek nie naturalna przynęta zrobiła mi wynik. Zioło Ringersa i Czosnek-ser Ozing, Sonu.



Arek, a coś więcej możesz napisać o Ozingach? Nas te brudasy zawodziły praktycznie wszędzie :(
Kurde. No może tak. Zawsze zaczynam od przynęty sprawdzonej. Czyli groch, Łubin, robaki. Przynęty nienaturalne, są alternatywą jak jest 0 brań. Do niedawna, nie dawały też efektów. Ale Latem coś się zmieniło. Ringers, dawał mi już wcześniej pojedyńcze ryby. Ale Ozing? Z początku nic. A dostałem je od Radka. W sezonie letnim zaczęły robić robotę. O dziwo, nigdy nie równocześnie np. z Grochem na drugim kiju. Kończyły się brania na Groch, w ciemno zakładałem Ozing i były uderzenia. Ale, jedynie na ten czosnek. Halibut Ozing, na zero. Może mieć znaczenie, że stosuję zanęty mieszane. Sporzywczo- rybno-pelletowe. To troszkę za krótki okres Jędrek, bym miał więcej spostrzeżeń. Sam jestem jeszcze w kropce. Ostatnie dwa wyjazdy miałem na zero. Nic nie pomagało. Woda na łąkach, ryba rozproszona.



Dzięki za opinię :beer:

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #58 dnia: 30.10.2017, 20:13 »
Maciej, nam od Imothepa najbardziej robotę robiły Mumia i Ramzes, ten drugi upodobał sobie szczególnie Maciej, fajnie na to zawsze łowił.
Patrz a u mnie zirooo.....


Może przyszły sezon? Daj Bóg, aby nie był ani trochę podobny do tegorocznego :'(

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Najlepsze przynęty gruntowe - co się Wam sprawdza najbardziej?
« Odpowiedź #59 dnia: 30.10.2017, 20:17 »
Maciej, nam od Imothepa najbardziej robotę robiły Mumia i Ramzes, ten drugi upodobał sobie szczególnie Maciej, fajnie na to zawsze łowił.
Fakt, te dumble bardzo mi spasowały, wyniki jako takie też są. Co ciekawe mumia jak w zeszłym roku wymiatała, w tym sprawuje mi się dużo po niżej oczekiwań. A praktycznie na każdym wypadzie na zbiornik zamknięty dostała szanse :D Ramzesa polecam do bałwanków w chłodniejszych porach roku, kilka pięknych ryb wpadło. W ogóle to jedna rzecz mi nie daję spokoju. Oferta tej czeskiej firmy jest dużo bogatsza, muszę w końcu pokusić się o inne kulasy.