Autor Wątek: Aromaty i atraktory - pytanie  (Przeczytany 25713 razy)

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aromaty i atraktory - pytanie
« Odpowiedź #45 dnia: 08.07.2015, 23:28 »
Możesz dipować w tym przynęty ale także dodać do zanęty sypkiej już po jej wstępnym nawilżeniu. Możesz także wcześniej w domu zalewać tym ugotowane ziarna lub nawet zwykłą kukurydzę z puszki, nawet na całą dobę przed łowieniem
Truskawka jest popularnym zapachem i znana rybom na wielu wodach
Pozdrawiam - Gienek

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 687
  • Reputacja: 1135
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Aromaty i atraktory - pytanie
« Odpowiedź #46 dnia: 08.07.2015, 23:36 »
Czy ten produkt nadaje sie do wzbogacenie zapachowego zanety czy tez przynety

Nadaje się do jednego i drugiego: można go dodać do zanęty (po wymieszaniu z wodą); może być również użyty do uatrakcyjnienia zanętowej lub przynętowej kukurydzy (najlepiej dobrych kilka godzin przed nęceniem/łowieniem), a także do namoczenia pelletów. W roli dipu, czyli czegoś, w czym zanurzamy przynętę bezpośrednio przed zarzuceniem, lepiej natomiast sprawdzi się coś gęstszego (o konsystencji syropu/żelu).

Truskawka jest dobra jako letni atraktor linowy, a karpie też w niej gustują.

Offline wiksa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 11
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aromaty i atraktory - pytanie
« Odpowiedź #47 dnia: 08.07.2015, 23:43 »
Dzisiaj zakupiłem firmy Dynamite Baits o zapachu truskawkowym liquid jestem wedkarzem starej daty i w związku z tym mam pytanie do czego go mogę użyć. Czy ten produkt nadaje sie do wzbogacenie zapachowego zanety czy tez przynety. Ze słyszenia wiem że są tez bostery którymi to namacza sie tylko to co jest na haczyku a liquid do czego może byc przydatny ?
Tutaj Tomek Horemski pokazuje jak mozna tego uzyc do namaczania zanety:
Marcin

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aromaty i atraktory - pytanie
« Odpowiedź #48 dnia: 09.07.2015, 07:39 »
Przy lorpio radzę zmniejszyć zalecaną przez Horemskiego dawkę bardzo klei zanętę
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 858
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Aromaty i atraktory - pytanie
« Odpowiedź #49 dnia: 09.07.2015, 08:55 »
Dzieki za szybką odpowiedź. W tym temacie to raz jeszcze zapytam jaka jest różnica pomiędzy liquidem a boosterem. Czy jest  jak atraktor czy też jest pomiędzy nimi jakaś różnica. A może jest to inna nazwa atraktora ?
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aromaty i atraktory - pytanie
« Odpowiedź #50 dnia: 03.07.2017, 12:39 »
Cześć,

trochę przywrócę temat. Chcę zakupić jakiś dobry atraktor do domaczania pelletu, zanęty i woreczków PVA. Smaki rybne mam więc przydałoby się coś na ciepłe dni w tonacji owocowej. Łowię najczęściej na żwirowni z dość czystą woda więc nie muszę dodawać dużo atraktora. Najlepsza pojemność 250 ml lub mniejsza. Obecnie używam tylko ACTIV-8 z Mainline ale jakaś odmiana się przyda. Niezbyt sprawdzały mi się do tej pory atraktory w płynie z Sonubaits więc tych proszę nie polecać. W wodzie jest karp, lin, płoć, wzdręga, trochę leszcza i trochę amura. Smak - śliwka, morwa, ananas, truskawka. Możecie coś polecić sprawdzonego?
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aromaty i atraktory - pytanie
« Odpowiedź #51 dnia: 03.07.2017, 12:42 »
Ja myślałem o CSL od DynamiteBaits albo ta tańsza wersja firmy której nie pamiętam dostepna na allegro. Gdzieś byl wątek o tym. Może to Cię zaciekawi.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 632
  • Reputacja: 1992
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aromaty i atraktory - pytanie
« Odpowiedź #52 dnia: 03.07.2017, 12:47 »
Ja myślałem o CSL od DynamiteBaits albo ta tańsza wersja firmy której nie pamiętam dostepna na allegro. Gdzieś byl wątek o tym. Może to Cię zaciekawi.

Zadravec?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aromaty i atraktory - pytanie
« Odpowiedź #53 dnia: 03.07.2017, 12:49 »
Ja myślałem o CSL od DynamiteBaits albo ta tańsza wersja firmy której nie pamiętam dostepna na allegro. Gdzieś byl wątek o tym. Może to Cię zaciekawi.
Myślałem o tym ale jak dla mnie to te litrowe opakowania bardziej przydadzą się na rzekę, gdzie trzeba stosować więcej towaru. Na żwirowni nie nęcę dużą ilością towaru ani zużywam dużo zanęty i nie chce mi się targać litrowych opakowań kolejnego atraktora, którego nie zużyje przez sezon albo dwa :) Myślałem o czymś z Dynamite o smaku śliwka/morwa (250 ml) ale nie wiem czy ktoś tego używał i nie wiem czy nie rozpuszcza PVA.
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aromaty i atraktory - pytanie
« Odpowiedź #54 dnia: 03.07.2017, 13:01 »
Ja myślałem o CSL od DynamiteBaits albo ta tańsza wersja firmy której nie pamiętam dostepna na allegro. Gdzieś byl wątek o tym. Może to Cię zaciekawi.

Zadravec?

Dokladnie ;) Ja się na to czaje. Ale z tego co widzę, to Zadravec ma je smakowe a DB tylko jedną wersje. Ma ktoś pojęcie czy CSL od DB to jest czysty CSL?

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 382
  • Reputacja: 803
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Aromaty i atraktory - pytanie
« Odpowiedź #55 dnia: 03.07.2017, 13:04 »
Profess soczysta morwa lub inne owocowe (pomarańcza-ananas, dojrzała śliwka).

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6867560239

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6760812339

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6697803225


Tanie i dobre. Stosuję od zeszłego sezonu. No chyba, że chodzi tylko o najwyższą półkę... ;).
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aromaty i atraktory - pytanie
« Odpowiedź #56 dnia: 03.07.2017, 13:58 »
Profess soczysta morwa lub inne owocowe (pomarańcza-ananas, dojrzała śliwka).

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6867560239

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6760812339

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6697803225


Tanie i dobre. Stosuję od zeszłego sezonu. No chyba, że chodzi tylko o najwyższą półkę... ;).
A gdzie tam :) po prostu przeglądałem sobie co tam w sklepie na D mają i wybór jest spory. Pewnie wolałbym coś z asortymentu tego sklepu bo dorzucę sobie do kolejnego zamówienia, które już czeka w koszyku. Zerknę też do lokalnego sklepu wędkarskiego zobaczyć czy to mają.
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Aromaty i atraktory - pytanie
« Odpowiedź #57 dnia: 03.07.2017, 15:18 »
Ja myślałem o CSL od DynamiteBaits albo ta tańsza wersja firmy której nie pamiętam dostepna na allegro. Gdzieś byl wątek o tym. Może to Cię zaciekawi.

Zadravec?

Dokladnie ;) Ja się na to czaje. Ale z tego co widzę, to Zadravec ma je smakowe a DB tylko jedną wersje. Ma ktoś pojęcie czy CSL od DB to jest czysty CSL?

Posiadam CSL z Dynamita i uważam, że jest naprawdę dobry, bo: jest gęsty, ma intensywny aromat, robi chmurę i jest bardzo wydajny. Zalewam nim pellety i ziarna. Obawiam się, że mocno sklei mix, więc nie dodaję do zanęty, ponieważ jest bardzo gęsty. Posiadam też CSL od Misel Zadravec i jego konsystencja nie jest już taka, jak w przypadku DB. Po prostu jest badziej wodnity a zapach "Squid/Banan" wg mnie za mocno zalatuje chemią. Cenowo 32 do 52 na korzyść Zadravec, ale jakość i wydajność zdecydowanie na korzyść DB. Ponadto Dynamit to czysty CSL i zawsze można go pomieszać z każdym boosterem, który mamy w zanadrzu. Gdybym miał kupić jeszcze raz CSL to postawiłbym na  Dynamite Bites 8)
Pozdrawiam Seba

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aromaty i atraktory - pytanie
« Odpowiedź #58 dnia: 03.07.2017, 16:03 »
Ja czasem używam syropu truskawkowego Łowicz. Co prawda nie barwi peletu ale daje zapach. Pellet ringers micros zalatuje lekko truskawką. Opcja z syropem dla osób które chcą dodać odrobinę nuty owocowej do zanęty. Jeśli chcecie żeby zapach atraktora zdominował zapach zanęty to syrop będzie za słaby.
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aromaty i atraktory - pytanie
« Odpowiedź #59 dnia: 03.07.2017, 16:14 »
Ja myślałem o CSL od DynamiteBaits albo ta tańsza wersja firmy której nie pamiętam dostepna na allegro. Gdzieś byl wątek o tym. Może to Cię zaciekawi.

Zadravec?

Dokladnie ;-) Ja się na to czaje. Ale z tego co widzę, to Zadravec ma je smakowe a DB tylko jedną wersje. Ma ktoś pojęcie czy CSL od DB to jest czysty CSL?

Posiadam CSL z Dynamita i uważam, że jest naprawdę dobry, bo: jest gęsty, ma intensywny aromat, robi chmurę i jest bardzo wydajny. Zalewam nim pellety i ziarna. Obawiam się, że mocno sklei mix, więc nie dodaję do zanęty, ponieważ jest bardzo gęsty. Posiadam też CSL od Misel Zadravec i jego konsystencja nie jest już taka, jak w przypadku DB. Po prostu jest badziej wodnity a zapach "Squid/Banan" wg mnie za mocno zalatuje chemią. Cenowo 32 do 52 na korzyść Zadravec, ale jakość i wydajność zdecydowanie na korzyść DB. Ponadto Dynamit to czysty CSL i zawsze można go pomieszać z każdym boosterem, który mamy w zanadrzu. Gdybym miał kupić jeszcze raz CSL to postawiłbym na  Dynamite Bites 8)

Dzięki! super że masz porównanie. Miałeś na to jakieś konkretne wyniki? Leci  :thumbup:

To że skleja to nawet dobrze, stosuje horlicks a ten ma tą zaletę że nawet dodany w dużej ilości zawsze puszcza, nie skleja na beton.