Autor Wątek: PZW a stowarzyszenie, czyli dlaczego musimy się stowarzyszać!  (Przeczytany 41864 razy)

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW a stowarzyszenie, czyli dlaczego musimy się stowarzyszać!
« Odpowiedź #90 dnia: 03.04.2015, 09:15 »
Pozwólcie Koledzy, że się wtrącę:

Lucjan pisze (kilka Twoich zdań) – „Oczywiście to pomysł tylko - jestem pewien, że szerokie grono osób może ustalić odpowiednią strategię”; „Nie wiem co zrobić aby zachęcić ich do działania i 'współtworzenia'...”;  „Co uważacie, że  warto zrobić aby pozyskać więcej ludzi do tego projektu?”

Odpowiadam:

Kolejne kroki przy zakładaniu Stowarzyszenia Wędkarskiego – wybacz Lucjan, jeśli w czymś się pomylę, ale piszę z głowy… czyli co należy zrobić po kolei, by utworzyć Stowarzyszenie Wędkarskie? Podaję Ci na tacy:

1.   Opracowanie Statutu.
2.   Zaproszenie ludzi na zebranie założycielskie. Ustawa wymaga, aby to było minimum 15 osób, ja zrobiłbym to tak, że ogłosiłbym tutaj na stronie ten fakt. Jest nas tutaj 15 osób?...
3.   Następnie, to przeprowadzenie zebrania założycielskiego. (najlepiej jak prowadzi osoba, która dobrze zna aktualną sytuację prawną, projekty ustaw.)
4.   Przygotowanie dokumentacji do sądu przez komitet założycielski. Wymagane dokumenty (podaję po kolei): KRS–W20, KRS–WK, statut, uchwała o przyjęciu statutu, protokół z zebrania założycielskiego, uchwała o powołaniu Stowarzyszenia, lista członków założycieli, uchwała o wyborze Komitetu Założycielskiego, uchwała o wyborze organów – zarząd, uchwała o wyborze organów – komisja rewizyjna. Wszystkie składamy w dwóch egzemplarzach – lista założycielska może być kserokopią oryginału (potwierdzoną formułką "za zgodność z oryginałem" i podpisem/podpisami komitetu założycielskiego. Niektóre sądy wymagają, aby wszystkie dokumenty były parafowane przez członków komitetu założycielskiego.
5.   Złożenie do sądu dokumentacji w sądzie.
6.   Oczekiwanie na decyzję sądu. Sąd ma teoretycznie 30 dni na rejestrację. Sąd najpierw sprawdza dokumentację od strony formalnej, czy wszędzie są podpisy, czy są wszystkie druki i czy wszystkie druki są wypełnione jak należy, można zawsze najpierw pójść do sekretariatu sądu z prośbą o sprawdzenie dokumentacji. Jeżeli są jakieś błędy sąd przesyła informację o tym, iż zwraca dokumentację, z wymienieniem powodu zwrotu, wtedy należy odczekać 7 dni (czas na uprawomocnienie się decyzji sądu) od momentu odebrania takiego zawiadomienia, a następnie pójść do sądu i odebrać wszystkie dokumenty. Jeżeli są to błędy mniejszej wagi to można od razu na korytarzu sądu je poprawić a następnie złożyć na nowo.
7.   Jeżeli sąd nie znajdzie żadnych błędów formalnych wysyła kopię dokumentacji do organu nadzoru wymienionego na druku krs-w20 (pozycja 50), który ma 14 dni na wniesienie zastrzeżeń do dokumentacji, statutu. Te zastrzeżenia mogą, ale nie muszą być brane pod uwagę przez sędziego w Sądzie. Po minięciu tych 14 dni sędzia sprawdza naszą dokumentację - w szczególności statut -  pod względem merytorycznym. Jeżeli wszystko jest w porządku następuje rejestracja Stowarzyszenia.

Proste jak rogalik…

*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

Offline koks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PZW a stowarzyszenie, czyli dlaczego musimy się stowarzyszać!
« Odpowiedź #91 dnia: 03.04.2015, 09:40 »
Czemu w Polsce wszystko jest tak skonstruowane zeby ludziom zycie obrzydzic? Przecieze to jest bardziej zawile, skomplikowane i czasochlonne niz prace nad projektem z nasa:)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 742
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW a stowarzyszenie, czyli dlaczego musimy się stowarzyszać!
« Odpowiedź #92 dnia: 03.04.2015, 09:45 »
No tak... proste! :D  Sama lista tych czynności sprawia, że odechciewa się zakładania czegokolwiek.


Super, że wstawiłeś ten spis czynności potrzebnych do rejestracji stowarzyszenia! :thumbup:

Mam nadzieję, że w tym roku uda się coś ruszyć w tej sprawie. Jak już pisałem wcześniej, idealnie byłoby gdyby wielu 'jutiuberów', znanych wędkarzy, osobistości poparło taką inicjatywę. Ważne aby zapewnić dobry start takiej organizacji. Jakby nie było, jest juz magazyn, w którym będzie można poruszyć to i owo.
Dane było mi poznać już pewne polskie 'realia ' - i zdaję sobie sprawę, że aby nie przegrać na starcie, trzeba wszystko odpowiednio przygotować, zaplanować i przemyśleć. Są pewne osoby, które mogłyby wymiernie pomóc - i mam nadzieję, że uda się do nich dotrzeć.

Najważniejsza jest w tym wszystkim gra zespołowa. Trzeba tutaj naprawdę wspóldziałać, uzupełniać się, wiedzieć jak zadziałać. Dlatego chociażby nie chcę firmować tego swoja osobą, bo na przykład inni z tego powodu moga być na 'nie'. Stowarzyszenie powinno mieć sprawny zarząd, najlepiej 'neutralny'. Zobaczymy jak będzie na zlocie - bardzo interesuje mnie sprawa małych stowarzyszeń i sposobu ich funkcjonowania...

Temat na pewno nie 'umarł'. :D Właśnie takie kroki jak Twój sprawiają, że jesteśmy coraz bliżej 'finału'.
Lucjan

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW a stowarzyszenie, czyli dlaczego musimy się stowarzyszać!
« Odpowiedź #93 dnia: 03.04.2015, 10:06 »
Lucjan. Oglądając Twoje filmy, dałeś mi tyle, że teraz jestem tutaj po to, by Ci się odwzajemnić. A ponieważ (och, jaki ze mnie nieskromny człowiek) "coś, niecoś" się znam, to chętnie ja Tobie teraz pomogę.
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: PZW a stowarzyszenie, czyli dlaczego musimy się stowarzyszać!
« Odpowiedź #94 dnia: 03.04.2015, 10:58 »
Cale to PANSTWO juz od Okraglego Stolu "zrobione" bylo po to zeby je rozkrasc i trwa to do dzisiaj. Czerwona holota nadal rzadzi krajem! Panstwo zabiera Nam juz 83% waszych zarobkow. Proponuje najpierw ruszyc glowami i popatrzec na to szerzej a wtedy kwestia o tym co dzieje sie w PZW wyda Wam sie oczywista.

Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 742
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW a stowarzyszenie, czyli dlaczego musimy się stowarzyszać!
« Odpowiedź #95 dnia: 03.04.2015, 15:07 »
Paweł - widzieć to ja widzę... :D  Jest jednak różnica między 'widzeniem' a działaniem. Jak na razie nie zanosi się na żadne zmiany, i nie trzeba wcale zwalać wszystkiego na PZW. Niestety mentalność wędkarzy w Polsce odzwierciedla stan polskiego wędkarstwa. To nie jest tak, że źli rządzą, a dobrzy są rządzeni.  Dla mnie zamiana PiS na PO, czy na jakieś inne ZG nic nie da. Tutaj trzeba zmieniać świadomość ludzi, pokazywać im to co można osiągnąć, to jak być powinno. Stawiać na młodzież, dawać im dobry przykład, zachęcać do włączenia się w pewne projekty...
Lucjan

elvis77

  • Gość
Odp: PZW a stowarzyszenie, czyli dlaczego musimy się stowarzyszać!
« Odpowiedź #96 dnia: 03.04.2015, 15:23 »
Paweł - widzieć to ja widzę... :D  Jest jednak różnica między 'widzeniem' a działaniem. Jak na razie nie zanosi się na żadne zmiany, i nie trzeba wcale zwalać wszystkiego na PZW. Niestety mentalność wędkarzy w Polsce odzwierciedla stan polskiego wędkarstwa. To nie jest tak, że źli rządzą, a dobrzy są rządzeni.  Dla mnie zamiana PiS na PO, czy na jakieś inne ZG nic nie da. Tutaj trzeba zmieniać świadomość ludzi, pokazywać im to co można osiągnąć, to jak być powinno. Stawiać na młodzież, dawać im dobry przykład, zachęcać do włączenia się w pewne projekty...
Nic dodać,nic ująć.
A co do patrzenia,to niektórzy tak szeroko i daleko patrzą,że nie widzą co mają pod nogami.
Nie od razu Rzym zbudowano. Trzeba zacząć od siebie i swojego podwórka.

Offline KrzysztofR

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Naturalne leki
  • Lokalizacja: Odolanów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW a stowarzyszenie, czyli dlaczego musimy się stowarzyszać!
« Odpowiedź #97 dnia: 03.04.2015, 15:33 »
Luk masz racie ale stare grzyby trzymają się mocno korytka u mnie przez 4 lata była pani burmistrz wykształcona ,przez ostatnie 25 lat rządził stary komunista i nie mógł się pogodzić że przegrał wybory .Przed ostatnimi wyborami chodził bajerował,obiecał gruszki na wierzbie i wygrał. i teraz okazało się że mu na niczym nie zależy bo przesiedzi te 4 lata i pójdzie na emeryturę (a emerytura 6 tysiaków wpadnie) Zawsze mówię tylko młodzież niech rządzi to nam starym pozwolą żyć ale u mnie z młodych nikt nie garnie się do polityki ,władzy bo zaraz jest niszczony ,Stwierdzam że młode pokolenie w tej chwili jest stracone za 20 lat zacznie się zmieniać jak stare capy padną .Tak samo jest w PZW i innych związkach tam się tylko kasa liczy i to jest przykre.

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: PZW a stowarzyszenie, czyli dlaczego musimy się stowarzyszać!
« Odpowiedź #98 dnia: 03.04.2015, 16:01 »
Nic nie zrobimy Panowie bo zyjemy w ustroju niewolniczym. Oni dorwali sie do koryta i pasa sie jak moga.

Jest nie do pomyslenia zeby Kowalski ciezka praca w kopalni utrzymywal bezrobotnego Nowaka a posel Kaminski kupowal sobie zegarki za 40 tys.zl i pierdzial w fotel.

Nie bylo jeszcze w historii takiego panstwa, ktore probowaloby odebrac swoim obywatelom 83% zarobionych pieniedzy. Panstwo pod przymusem nam te pieniadze zabiera bo przeciez nikt nie oddaje ich z wlasnych checi.

Nie moze byc tak, ze czlowiek, ktory ukradl 1000 zl czy jechal pijany na rowerze idzie siedziec, a ludzie, ktorzy okradli kilka milionow osob z kilku lat pracy spokojnie chodza po ulicach i uwazani sa za zbawcow ojczyzny. O lapowkarstwie i ukladach rowniez nic nie wiemy bo przeciez w rezimowej TV o tym sie nie mowi tylko pokazuje plansze przedwyborcze z mega notowaniami dla PO.
 
Musimy wrocic do normalnosci wiec albo drugi Majdan albo kazdy ruszy mozgiem i prawidlowo zakresli odpowiednie nazwisko w Wyborach - pod warunkiem, ze oni tego ponownie nie sfalszuja.
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW a stowarzyszenie, czyli dlaczego musimy się stowarzyszać!
« Odpowiedź #99 dnia: 03.04.2015, 16:06 »
Paweł nie denerwuj się - idą świeta :)
Zbyszek

Offline waldiw

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brzeg/Opole
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW a stowarzyszenie, czyli dlaczego musimy się stowarzyszać!
« Odpowiedź #100 dnia: 03.04.2015, 16:12 »
Witam.
Jestem wiceprezesem Towarzystwa Wędkarskiego "TROFEUM", jakby co to służę pomocą :)
Tu jest nasza stronka: www.trofeum.net
Pozdrawiam

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW a stowarzyszenie, czyli dlaczego musimy się stowarzyszać!
« Odpowiedź #101 dnia: 03.04.2015, 16:13 »
Paweł, zdaje się, że to wątek dotyczący stowarzyszeń wędkarskich, a nie polityki i wyborów.
Przecież masz wątek wyborczo/polityczny. Proszę Cię, tam pisz takie rzeczy. Tu daj sobie spokój, bo nie każdy chce takie rzeczy czytać.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

elvis77

  • Gość
Odp: PZW a stowarzyszenie, czyli dlaczego musimy się stowarzyszać!
« Odpowiedź #102 dnia: 03.04.2015, 16:14 »
Miałem nie pytać,ale nie mogę się powstrzymać.
Kto niby jest taki wspaniały i nas zbawi ?

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW a stowarzyszenie, czyli dlaczego musimy się stowarzyszać!
« Odpowiedź #103 dnia: 03.04.2015, 16:21 »
Paweł, zdaje się, że to wątek dotyczący stowarzyszeń wędkarskich, a nie polityki i wyborów.
Przecież masz wątek wyborczo/polityczny. Proszę Cię, tam pisz takie rzeczy. Tu daj sobie spokój, bo nie każdy chce takie rzeczy czytać.

Zgadza się. To forum wędkarskie i wylewanie swoich politycznych frustracji nie każdego interesuje.
To samo było z mądrym tematem pt. wybory prezydenckie.

Offline Maciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 065
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dzień bez wędkowania jest dniem straconym.
  • Lokalizacja: Centralna polska
Odp: PZW a stowarzyszenie, czyli dlaczego musimy się stowarzyszać!
« Odpowiedź #104 dnia: 03.04.2015, 16:25 »
Miałem nie pytać,ale nie mogę się powstrzymać.
Kto niby jest taki wspaniały i nas zbawi ?
Krzysztof Kononowicz :)
Maciek