Autor Wątek: Recenzja Feeder Team - Pro Method Feeder 360/20-70 g by Dome  (Przeczytany 2133 razy)

Offline lazek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Recenzja Feeder Team - Pro Method Feeder 360/20-70 g by Dome.

Chciałbym przedstawić i podzielić się swoją opinią na temat wędki, którą w ostatnim czasie nabyłem. Jest to moja pierwsza recenzja, dlatego z góry przepraszam za ewentualne błędy, niedociągnięcia.

Zacznę od tego, że do tej pory tylko korzystałem z bardzo przydatnych opisów i recenzji innych forumowiczów np. na temat Beastmaster Shimano, Nevis, Flagman, czy wielu innych. W związku z powyższym chciałbym się w pewien sposób odwdzięczyć i podzielić recenzją wędki, której opisu do tej pory nie znalazłem na forum. Być może poniższy opis okaże się dla kogoś przydatny.

Z wędkami węgierskiej firmy Haldorado, a dokładnie Feeder Team by Dome - znanego i cenionego wędkarza naszych bratanków, zetknąłem się pierwszy raz rok temu, podczas wizyty w Budapeszcie. Tak się szczęśliwie złożyło, że podczas mojej delegacji służbowej w 2019 roku, odbywały się targi "Ponty Show", nie mogłem przegapić więc takiej okazji i udałem się do centrum konferencyjnego, aby doświadczyć jak zorganizowane są targi wędkarskie na Węgrzech oraz jakie produkty są tam przedstawione. To jednak temat na inną opowieść :)

Pro Method Feeder "wpadł mi o oko" od początku, a po rozmowie z przedstawicielem Haldorado oraz testach "na sucho" ugięcia, wiedziałem, że któraś z długości 350, 360 lub 380 cm,kiedyś do mnie trafi. Jak sama nazwa wskazuje jej głównym przeznaczeniem jest technika method feeder.



Ostatecznie rok później, już w Polsce, zakupiłem wędkę o długości 360 cm, której cw wynosi 20-70 gr. Producent informuje również że idealny ciężar podajników do methody w przypadku tej wędki to 30-40 gr. a odległość, którą możemy osiągnąć podczas rzutu to około 70 metrów.

Wędka składa się z 3 części plus 3 szczytówki oznaczone opisami: light, medium, heavy. Długość transportowa wynosi 125 cm.Głównym materiałem z którego jest wykonana wędka to węgiel, ale znajdują się na niej też elementy z plastiku oraz specjalnego tworzywa, pianki Eva, zwłaszcza na końcu dolnika, na którym wytłoczony został napis Team Feeder oraz by Dome - na kapslu.


 




Waga wędki to 190 gr, czyli nie dużo jak na wędzisko o długości 360 cm. Kij posiada 15 przelotek, które nie są duże, ale dzięki specjalnemu kątowi nachylenia pozwalają na dokładne i stosunkowo dalekie rzuty. Jeśli się nie mylę ten kąt nachylenia wykorzystywany jest także w innych wędkach Feeder Team i jest w pewien sposób ich znakiem rozpoznawczym. Warto również wspomnieć o specyficznie wyprofilowanym uchwycie kołowrotka, który całkiem nieźle dopasowuje się do stopki. Najbardziej charakterystycznym elementem wędki jest jej cienki blank, kolor - biel połysk z elementami czerni, zwłaszcza na łączeniach sekcji oraz przy przelotkach.







Akcję wędki producent określa jako medium, ugięcie jest natomiast moim zdaniem progresywne przechodzące w parabole. Wędka dobrze się ładuje a następnie ładnie i szybko gaśnie po rzucie. Blank jest cieniutki na całej długości, poza uchwytem kołowrotka i końcówką dolnika, przez co bardzo fajnie czuć rybę oraz jej ruchy podczas holu. Myślę, że bardzo dobrze amortyzuje nagłe zrywy i odjazdy.


Ugięcie podczas holu karpia około 3 kg. Gdy ryba jest już blisko brzegu ugięcie jest większe.

Dzięki swojej "szczupłej" budowie przypomina poniekąd wędzisko słowackiej fabryki Delphin - Opium lub Mikado Katsudo Slim.Na ten moment wędzisko było ze mną na jednej wyprawie wędkarskiej, ale już zdążyło być przetestowane przez kilka walecznych karpi do 5 kg i jestem z jej pracy bardzo zadowolony.Pewne jest, że następne wędkarskie wyprawy przyniosą kolejne cenne wnioski, którymi jeśli będzie taki życzenie z przyjemnością się podzielę. Na ten moment jestem pewien że Pro Method Feeder na dłużej zagości w moim arsenale ;D.

Pozdrawiam,

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 021
  • Reputacja: 710
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Recenzja Feeder Team - Pro Method Feeder 360/20-70 g by Dome
« Odpowiedź #1 dnia: 07.09.2020, 12:20 »
Bardzo ciekawa recka 👍👏
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Recenzja Feeder Team - Pro Method Feeder 360/20-70 g by Dome
« Odpowiedź #2 dnia: 07.09.2020, 14:10 »
Ta wędka przypomina mi swoim wyglądem muchowe szklaki, które bardzo mi się podobają, nawiązując trochę swoim wyglądem do zamierzchłych czasów. Żeby jeszcze miała inny dolnik (coś jak ta z linku niżej) to brałbym ją jak komornik ciągnik ;)

http://www.ego-fishing.pl/pl/oferta/wedki_jednoreczne/

Offline RysiekS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Recenzja Feeder Team - Pro Method Feeder 360/20-70 g by Dome
« Odpowiedź #3 dnia: 07.09.2020, 14:21 »
Mnie natomiast przypomina kolegi spinning, może służyć za laskę niewidomemu. Śmialiśmy się, że jak spotka niewidomego to powinien mu dać. Ty i tak nie umiesz łowić, a jemu się przyda.

Offline garowy

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Recenzja Feeder Team - Pro Method Feeder 360/20-70 g by Dome
« Odpowiedź #4 dnia: 07.09.2020, 16:25 »
Możesz zmierzyć średnicę blanku zaraz za foregripem? :beer: ;)

Offline lazek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Recenzja Feeder Team - Pro Method Feeder 360/20-70 g by Dome
« Odpowiedź #5 dnia: 07.09.2020, 16:44 »
Możesz zmierzyć średnicę blanku zaraz za foregripem? :beer: ;)

Sprawdzę wieczorem suwmiarką i dam znać. :beer:

Offline lazek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Recenzja Feeder Team - Pro Method Feeder 360/20-70 g by Dome
« Odpowiedź #6 dnia: 07.09.2020, 19:52 »
Możesz zmierzyć średnicę blanku zaraz za foregripem? :beer: ;)

Sprawdzę wieczorem suwmiarką i dam znać. :beer:

Średnica w miejscu o które pytasz wynosi 14 mm., natomiast kawałek dalej blank w kolorze białym będzie miał średnicę 12 mm., tak też podaje producent.


Offline garowy

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Recenzja Feeder Team - Pro Method Feeder 360/20-70 g by Dome
« Odpowiedź #7 dnia: 07.09.2020, 20:13 »
Wielkie dzięki :thumbup: :beer: tak jak myślałem - smukły skubaniec :D

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 345
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Recenzja Feeder Team - Pro Method Feeder 360/20-70 g by Dome
« Odpowiedź #8 dnia: 07.09.2020, 21:09 »
Mam tą wędkę ale 390H. CW 40-100 g ale najlepiej pracuje w dolnych CW - 40, max 50. Akcja progres przechodzący w parabolę. Typowo na metodę.
Wyjątkowe zróżnicowanie twardości szczytówek, co widać na zdjęciach prezentowanych przez lazek, co zdaje się czynić z tej wędki wyjątkowo uniwersalną, chociaż ja łowiłem tylko na najtwardszą szczytówkę, bo do dalszych rzutów.
Myślę, że przy zastosowaniu delikatniejszych szczytówek można zejść z wagą podajnika poniżej minimalnego c.w., bez ryzyka przesuwania podajnika. A to często daje przewagę na miękkim/mulistym dnie, gdzie ciężki podajnik zapada się głębiej. Dla prezentowanej wędki nie bałbym się przy najdelikatniejszej szczytówce zejść z wagą podajnika do 20 g.

Dorzucam ugięcia Döme TEAM FEEDER Pro Method Feeder 390H pod obciążeniem 0,5 kg i 1,5 kg, żeby zobrazować akcję wędki.


Pozdrawiam,
Tomek