Autor Wątek: Ewolucja wędkarzy a sponsoring - jakie jest Wasze zdanie?  (Przeczytany 5999 razy)

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 964
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ewolucja wędkarzy a sponsoring - jakie jest Wasze zdanie?
« Odpowiedź #15 dnia: 16.12.2020, 16:41 »
Ten "portal" to nic innego jak  "nowa gałąź" feedersklepu. Wejście w zakładkę sklep powoduje automatyczne przekierowanie do w/w . :facepalm:
Nic mi do tego, ale nie lubię jak ktoś próbuje mnie w .... robić.
Przepraszam za OT
Alek, ale kto Cię próbuje robić w jajo? Przecież nawet w postach jest pisane "wprost" ???
https://feederportal.pl/pellet-do-metody/
Aż tak nie zagłębiałem się w ten "portal".
Kończmy OT, szkoda słów i miejsca na forum. :beer:
Adam

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 455
  • Reputacja: 262
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Ewolucja wędkarzy a sponsoring - jakie jest Wasze zdanie?
« Odpowiedź #16 dnia: 16.12.2020, 17:10 »
Aż tak nie zagłębiałem się w ten "portal".
Kończmy OT, szkoda słów i miejsca na forum. :beer:

Ja w sumie też nie, pierwszy raz wszedłem po wrzuceniu nazwy w tym wątku ;D Wchodzę, szata żółta=nawiązanie do tube...wchodzę w recenzję pierwszego art o pellecie, pojawia się nazwa sklepu, pojawiają się nazwy FB, Solbaits, twórca wpisu Dawid Moska, więc zapytałem Cię, gdzie tu czarowanie ;D
A zobacz ten wątek-dokładnie to samo chce zrobić SiG, wcale się nie zdziwię, jak za plecami będzie stał pewien sklep wędkarski na zasadzie tego podrzucającego do testów. To jest właśnie proces spieniężania ruchu w sieci-było zachłyśnięcie grupami FB, jednak kosmici jak i sama funkcjonalność fejsbukowej tablicy zredukowała to zachłyśnięcie i stare poczciwe blogi (wraz z nimi vlogi, czyli nie czytanie a oglądanie) wraca do łask. 10-12 lat temu firmy właśnie przez blogi między innymi dystrybuowali sprzęt, potem przeszło towarzystwo na FB/YT, ale czas pokazał, że blog jest bardziej funkcjonalny, że "na zawsze" mogą zostać linki stałe prowadzące do sklepu i mające spore znaczenie w wyszukiwarkach, zobacz robi się powoli wysyp, Drapieżnik rozpoczął bloga, feedersklep rozpoczął bloga, SiG otwiera zespół testerów, gdzie powstanie nic innego jak skategoryzowana forma a'la blogowa z informacjami nt. sprzętu.
Tak to się kręci, takie formy to jeden z elementów marketingowych prowadzących firmę, więc raczej należy się cieszyć, że to powstaje.
Angielskie filmy wrzucane są na SiGu jako te cacy, a pod większością naszych wykonawców leci hejcik że reklamują, trzeba być ślepym, by nie widzieć który z angoli stoi za którą marką? I co z tego? Każdy z nas ma wolną wolę i o ile nie czerpiesz zysków/profitów z tego, by być obrandowanym, to przecież możemy łowić na co chcemy, bo feeder tubertinii z n'zonką się nie pogryzą na podpórkach :D A Ci obrandowani tak naprawdę mają sprzęt narzucony, pomimo, że może nie zawsze im podchodzić, to muszą przyklaskiwać.
Wystarczy odróżniać hobby od pracy i będzie dobrze :thumbup: tylko należy pamiętać, że niektórzy pracują w branży, która jest naszym hobby i wtedy nie ma się co dziwić, że chcą coś sprzedać/przedstawić z jak najlepszej strony, zareklamować.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 315
  • Reputacja: 900
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ewolucja wędkarzy a sponsoring - jakie jest Wasze zdanie?
« Odpowiedź #17 dnia: 16.12.2020, 17:10 »
Lucjanie krótko mówiąć ma to iść w kierunku:
Fader fans ... - dla mnie wzór na oficjalu piękne recki :bravo:
Czy standartu fejsa gdzie sami wiecie jak to wygląda i większość aministratorów i modów danych stron siedzi w kieszeniach producentów sprzętu wędkarskiego......

Nie ukrywam, że recenzje Marcina Cichosza sprawiły, że ten pomysł się pojawił.
Akurat twórczości Feeder Fans recenzjami bym nie nazwał.

To czym bys te swietne materiały nazwał....

Cytuj
Struktura recenzji jest dość schematyczna: występują w niej elementy informacyjne, analityczno-krytyczne i oceniające.
Jakoś nie przypominam sobie elementów analityczno-krytycznych w prezentacjach sprzętu Sonubaits i Preston.
Dla mnie są to zwykłe materiały reklamowo-informacyjne sprzętu dostarczonego przez sponsora.

Może słabych punktów nie posiadają te rzeczy...
Tak, tak. Produkty Preston i Sonubaits nie mają żadnych wad :D
Żeby nie było, są to moje ulubione dwie firmy, ale aż taką miłością do nich nie pałam, żeby uczucie przesłoniło mi cały świat... Nie powiesz chyba, że cena 15zl za podajnik do methody to super zaleta tego tego kawałka metalu ;)

To bez wad... to wiesz :P....
Ja cenie chłopaków za ich robote. Jeśli ktoś podejmuje się roboty to moim zdaniem teamowa prezentacja tak powinna wyglądać.
A nie łycha na pierwszym planie i na rybach my są.....
Są recki są świetne foty i gra.

Co do ceny nie dyskutuje kto chce kupuje kto nie ...nie kupuje.

Co do ceny za nou hau się płaci wszyscy inny to odtwarzacze.
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 315
  • Reputacja: 900
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ewolucja wędkarzy a sponsoring - jakie jest Wasze zdanie?
« Odpowiedź #18 dnia: 16.12.2020, 17:12 »
Aż tak nie zagłębiałem się w ten "portal".
Kończmy OT, szkoda słów i miejsca na forum. :beer:

Ja w sumie też nie, pierwszy raz wszedłem po wrzuceniu nazwy w tym wątku ;D Wchodzę, szata żółta=nawiązanie do tube...wchodzę w recenzję pierwszego art o pellecie, pojawia się nazwa sklepu, pojawiają się nazwy FB, Solbaits, twórca wpisu Dawid Moska, więc zapytałem Cię, gdzie tu czarowanie ;D
A zobacz ten wątek-dokładnie to samo chce zrobić SiG, wcale się nie zdziwię, jak za plecami będzie stał pewien sklep wędkarski na zasadzie tego podrzucającego do testów. To jest właśnie proces spieniężania ruchu w sieci-było zachłyśnięcie grupami FB, jednak kosmici jak i sama funkcjonalność fejsbukowej tablicy zredukowała to zachłyśnięcie i stare poczciwe blogi (wraz z nimi vlogi, czyli nie czytanie a oglądanie) wraca do łask. 10-12 lat temu firmy właśnie przez blogi między innymi dystrybuowali sprzęt, potem przeszło towarzystwo na FB/YT, ale czas pokazał, że blog jest bardziej funkcjonalny, że "na zawsze" mogą zostać linki stałe prowadzące do sklepu i mające spore znaczenie w wyszukiwarkach, zobacz robi się powoli wysyp, Drapieżnik rozpoczął bloga, feedersklep rozpoczął bloga, SiG otwiera zespół testerów, gdzie powstanie nic innego jak skategoryzowana forma a'la blogowa z informacjami nt. sprzętu.
Tak to się kręci, takie formy to jeden z elementów marketingowych prowadzących firmę, więc raczej należy się cieszyć, że to powstaje.
Angielskie filmy wrzucane są na SiGu jako te cacy, a pod większością naszych wykonawców leci hejcik że reklamują, trzeba być ślepym, by nie widzieć który z angoli stoi za którą marką? I co z tego? Każdy z nas ma wolną wolę i o ile nie czerpiesz zysków/profitów z tego, by być obrandowanym, to przecież możemy łowić na co chcemy, bo feeder tubertinii z n'zonką się nie pogryzą na podpórkach :D A Ci obrandowani tak naprawdę mają sprzęt narzucony, pomimo, że może nie zawsze im podchodzić, to muszą przyklaskiwać.
Wystarczy odróżniać hobby od pracy i będzie dobrze :thumbup: tylko należy pamiętać, że niektórzy pracują w branży, która jest naszym hobby i wtedy nie ma się co dziwić, że chcą coś sprzedać/przedstawić z jak najlepszej strony, zareklamować.

Trudno się z tobą nie zgodzić.
Maciek

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 687
  • Reputacja: 1135
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Ewolucja wędkarzy a sponsoring - jakie jest Wasze zdanie?
« Odpowiedź #19 dnia: 16.12.2020, 17:20 »
Ale może tych pkt niech będzie min. 1492

Ridley Scott nakręcił o tym głośny film "1492: Conquest of Paradise" z muzyką Vangelisa.


Lucjan (w tej roli Gérard Depardieu) przez sześć lat żegluje po wirtualnym oceanie na statku "Spławik i Grunt", aż wreszcie, po zgromadzeniu 1492 punktów, odkrywa rajską krainę testów dyskretnie sponsorowanych :)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 020
  • Reputacja: 710
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ewolucja wędkarzy a sponsoring - jakie jest Wasze zdanie?
« Odpowiedź #20 dnia: 16.12.2020, 17:48 »
To bez wad... to wiesz :P....
Ja cenie chłopaków za ich robote. Jeśli ktoś podejmuje się roboty to moim zdaniem teamowa prezentacja tak powinna wyglądać.
A nie łycha na pierwszym planie i na rybach my są.....
Są recki są świetne foty i gra.

Co do ceny nie dyskutuje kto chce kupuje kto nie ...nie kupuje.

Co do ceny za nou hau się płaci wszyscy inny to odtwarzacze.
Prezentacje robią świetne, ale dla mnie nie są to "recki"
Słowo recenzja nie jest synonimem słowa prezentacja.
Zobacz jakie robi recki Klawiter mimo, że gadżety dostaje od sponsorów.
W przypadku recenzji cena ma znaczenia, trudno ocenić jakiś produkt bez patrzenia na to istotne kryterium. Choćby z tego względu w przypadku twórczości Feeder fans Ciężko mówić o recemzjach.

Grzegorz, jakbyś nie zauważył to właśnie o prezentacje produktów chodzi w zamyśle administracji, a nie recenzje 😉👍
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 189
  • Reputacja: 140
Odp: Ewolucja wędkarzy a sponsoring - jakie jest Wasze zdanie?
« Odpowiedź #21 dnia: 16.12.2020, 18:06 »
To bez wad... to wiesz :P....
Ja cenie chłopaków za ich robote. Jeśli ktoś podejmuje się roboty to moim zdaniem teamowa prezentacja tak powinna wyglądać.
A nie łycha na pierwszym planie i na rybach my są.....
Są recki są świetne foty i gra.

Co do ceny nie dyskutuje kto chce kupuje kto nie ...nie kupuje.

Co do ceny za nou hau się płaci wszyscy inny to odtwarzacze.
Prezentacje robią świetne, ale dla mnie nie są to "recki"
Słowo recenzja nie jest synonimem słowa prezentacja.
Zobacz jakie robi recki Klawiter mimo, że gadżety dostaje od sponsorów.
W przypadku recenzji cena ma znaczenia, trudno ocenić jakiś produkt bez patrzenia na to istotne kryterium. Choćby z tego względu w przypadku twórczości Feeder fans Ciężko mówić o recemzjach.

Grzegorz, jakbyś nie zauważył to właśnie o prezentacje produktów chodzi w zamyśle administracji, a nie recenzje 😉👍

Jasne, jednak wcześniej Luk pisał o Feederfansowych "recenzjach" i tak zaczęła się ta offtopowa nitka.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 020
  • Reputacja: 710
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ewolucja wędkarzy a sponsoring - jakie jest Wasze zdanie?
« Odpowiedź #22 dnia: 16.12.2020, 18:13 »
Spoko 👍🍺
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 779
  • Reputacja: 1990
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Ewolucja wędkarzy a sponsoring - jakie jest Wasze zdanie?
« Odpowiedź #23 dnia: 16.12.2020, 18:52 »
Ale może tych pkt niech będzie min. 1492

Ridley Scott nakręcił o tym głośny film "1492: Conquest of Paradise" z muzyką Vangelisa.


Lucjan (w tej roli Gérard Depardieu) przez sześć lat żegluje statkiem "Spławik i Grunt", aż wreszcie, po zgromadzeniu 1492 punktów, odkrywa rajską krainę testów dyskretnie sponsorowanych :)

Rozszyfrowano mnie :) :) :)
Lucjan

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ewolucja wędkarzy a sponsoring - jakie jest Wasze zdanie?
« Odpowiedź #24 dnia: 16.12.2020, 19:11 »
Każdy sklep działa na każdej możliwej płaszczyźnie i miejscu na który ma pomysł, możliwości, chęci i środki tak aby jak najwiecej sprzedać.

To jest tak normalne jak oddychanie.

Reklama dźwignią handlu.

Tylko od kupujących zależy (od ich podatności na manipulacje) czy wpadną w sidła czy nie.

Wędkarstwo to duży biznes i handlarze sięgają po „nowe” sposoby promocji.

Feeder Fansi - Preston i Drapieżnik
Fishing Queen - Trotka

Sponsoring to normalna rzecz, myśle ze każdy może spróbować swoich sił.
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Ewolucja wędkarzy a sponsoring - jakie jest Wasze zdanie?
« Odpowiedź #25 dnia: 16.12.2020, 19:21 »
Ale może tych pkt niech będzie min. 1492

Ridley Scott nakręcił o tym głośny film "1492: Conquest of Paradise" z muzyką Vangelisa.


Lucjan (w tej roli Gérard Depardieu) przez sześć lat żegluje statkiem "Spławik i Grunt", aż wreszcie, po zgromadzeniu 1492 punktów, odkrywa rajską krainę testów dyskretnie sponsorowanych :)

Rozszyfrowano mnie :) :) :)
Nie lubie jak ktoś bawi się w polityka :) mój pełny wpis był taki :
-"Ale może tych pkt niech będzie min.1492 :D ;D :P :P :P  Przepraszam nie mogłem się powstrzymać "
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Dawid Moska

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 42
    • Jedziemy na ryby
Odp: Ewolucja wędkarzy a sponsoring - jakie jest Wasze zdanie?
« Odpowiedź #26 dnia: 06.02.2021, 18:05 »
Proszę o nie kopiowanie moich wiadomości z prywatnej grupy. Portal oczywiście jest pod patronatem feedersklep. Może napisze tutaj jaki jest plan i pomysł.
Zawsze kładę nacisk na merytoryke i jestem szczery w tym co pisze i mówię.
Portal ma działać na zasadzie sponsoringu przez jakiekolwiek firmy, redaktorzy maja dowolność w tym o czym piszą i jak, ma to być jedynie merytoryczne.
Portal miał zostać wypełniony artykułami które z kolei miały skusić różnych producentów do chęci umieszczenia swoich banerów reklamowych.
Dzięki temu pojawiły by sie jakieś powiedzmy środki dla redkredaktorow za pisanie artykułów.
Niestety bardzo trudno o konkretnych wędkarzy którzy potrafią pisać z pasją, jeszcze trudniej trącić na ro czas i nix z tego nie mieć. Taki jest plan i każda dowolna firma może stać sie częścią tego portalu. Ja chce tylko żeby było merytorycznie, ciekawie a ludzie którzy piszą coś z tego mieli. Proponuję też poczytać i przejrzeć cały portal zanim zacznie się wciągać pochopne wnioski.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 027
  • Reputacja: 221
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ewolucja wędkarzy a sponsoring - jakie jest Wasze zdanie?
« Odpowiedź #27 dnia: 06.02.2021, 19:29 »
Wtrącę swoje trzy grosze do tematu.
Sponsoring topowych twórców coraz bardziej mnie denerwuje, bo nie skupiają się oni na treści jakie tworzą tylko wszystko pod marketing :money:
FWA no po prostu to jest dla mnie człowiek reklama, cały rok 2020 to jedna wielka reklama, a szkoda. Kiedyś był obiektywny, a teraz nawet w rankingu przynęt spinningowych dał wszystkie te od sponsorów (daiwa, berkley, abu garcia) co jest dla mnie śmieszne...
Wędkowanie na ekranie z niczego otworzył dość duży sklep, szanuję mocno, że mu się udało coś z niczego stworzyć. Coś jak Mały Rekin.
Feeder sklep i osoby z nim związane jak dla mnie spoko, bo jest sporo merytoryki, a i na sklepie mają sprawdzone towary. Coś jak Górek, nie sprzedaje chłamu.
Są jeszcze fajne kanały, które się nie sprzedały i nie sprzedadzą, ale nie ukrywam, że po prostu mają pieniądze i nie potrzebują się sprzedawać.

A swoją drogą to najlepsze są te filmy sponsorowane na zbiornikach komercyjnych do reklamy towaru i ich zachwalania :facepalm:
Jak to mawiają: psy szczekają, a karawana jedzie dalej...

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 983
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ewolucja wędkarzy a sponsoring - jakie jest Wasze zdanie?
« Odpowiedź #28 dnia: 07.02.2021, 08:32 »
Reklama,reklamą ale ja proponuje nie czytać bajek i oglądać za dużo internetowych filmów,własne doświadczenie to jest klucz do sukcesu nad wodą :beer:

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 521
  • Reputacja: 201
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ewolucja wędkarzy a sponsoring - jakie jest Wasze zdanie?
« Odpowiedź #29 dnia: 07.02.2021, 08:39 »
Warto czytać ale przydaje się umiejętność oddzielenia bajek od prawdy. Im więcej czytasz tym łatwiej to przychodzi. Koledzy z krótszym stażem mają trudniej.

Nic jednak nie zastąpi praktyki nad wodą.