Autor Wątek: Ewolucja wędkarzy a sponsoring - jakie jest Wasze zdanie?  (Przeczytany 6000 razy)

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 027
  • Reputacja: 221
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ewolucja wędkarzy a sponsoring - jakie jest Wasze zdanie?
« Odpowiedź #45 dnia: 07.02.2021, 16:02 »
Fajnie, że jesteście coraz bardziej świadomi.
Jak niegdyś na naszym forum dominował spicy sausage od sonu, po drennan ananas, a obecnie maros wafter masło :)
To tak ja zawsze oceniam jakość produktu po wygranych zawodach, bo wtedy jest konkurencja.
Aczkolwiek innowacyjności firmom nie brakuje, bo co roku potrafią wcisnąć nam nowy produkt, który jest jeszcze bardziej łowny od poprzedniego.
A nachalny sponsoring coraz mniej mi się podoba, po prostu mam już tego dość. I tak na koniec dnia karawana nadal jedzie dalej, a ja nie mam co oglądać na youtube.

Online pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 015
  • Reputacja: 261
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ewolucja wędkarzy a sponsoring - jakie jest Wasze zdanie?
« Odpowiedź #46 dnia: 07.02.2021, 16:37 »
Świadomość to ma może garstka osób z tego forum. Jak patrzę po grupach na FB to wszyscy klapki na oczy i trzy najbardziej wypromowane rzeczy polecają. Widziałem takie absurdy że w budżecie do 1200 zł polecano rzeczy za 230 mówiąc że to to samo. Marketing firm wędkarskie w naszym kraju wchodzi po prostu zbyt wielu zbyt mocno.

Jaki kanał ma Kurzepa na YT ?

Offline piotr82

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 305
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Powiat Krasnystaw
Odp: Ewolucja wędkarzy a sponsoring - jakie jest Wasze zdanie?
« Odpowiedź #47 dnia: 07.02.2021, 16:59 »
Świadomość to ma może garstka osób z tego forum. Jak patrzę po grupach na FB to wszyscy klapki na oczy i trzy najbardziej wypromowane rzeczy polecają. Widziałem takie absurdy że w budżecie do 1200 zł polecano rzeczy za 230 mówiąc że to to samo. Marketing firm wędkarskie w naszym kraju wchodzi po prostu zbyt wielu zbyt mocno.

Jaki kanał ma Kurzepa na YT ?
feedersklep/imprezy wedkarskie

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Ewolucja wędkarzy a sponsoring - jakie jest Wasze zdanie?
« Odpowiedź #48 dnia: 07.02.2021, 17:12 »
Mnie nad wodą bardzo podobają się dżentelmeni, którzy obok miejscówki stawiają maszt z flagą, na której widnieje logo danej firmy, albo Ci co podczas fotki z ryba, koniecznie za sobą muszą mieć baner reklamowy lub ewentualnie na kołysce. Fajni są też Ci, którzy są cali wylogowani od butów po ciuchy aż po czapkę. Dodają sobie w ten sposób animuszu i wiary w sukces. W końcu wszystko co posiadają na sobie to miara sukcesu nad wodą. Są też tacy, którzy uwierzyli, że posyłając kobrą kilka kilo kulek po 60 zł/kg są pewni, że ryby tak, jak w reklamach będą same meldować się w podbieraku. Potem jednak nadchodzi rozczarowanie i są komentarze i pretensje, że tu jest lipa i nie ma ryb. Są też tacy, co biją pianę w Internecie i zachwalają np złote kulki. Natomiast przypony kupują od osób, które wiążą i sprzedają je na ukcjach. Ewentualnie kupują gotowce... Biorąc pod uwagę powyższe okoliczności, najlepiej jest skupić się na sobie i swojej robocie nad wodą, przygotować łowisko tak, jak się zaplanowało. A potem otworzyć piwko, albo zaparzyć kawkę, poczytać książkę i czekać cierpliwie na "Piii", ciesząc się przy tym świeżyn powietrzem, wolnym czasem oraz faktem, że udało nam się zrealizować plan i przyjechać w ogóle nad wodę 💪
Pozdrawiam Seba

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 382
  • Reputacja: 803
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Ewolucja wędkarzy a sponsoring - jakie jest Wasze zdanie?
« Odpowiedź #49 dnia: 07.02.2021, 17:52 »
Lepiej bym tego nie ujął Seba :beer: :thumbup:.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 782
  • Reputacja: 1990
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Ewolucja wędkarzy a sponsoring - jakie jest Wasze zdanie?
« Odpowiedź #50 dnia: 07.02.2021, 18:25 »
Nie skupiajmy się tylko na tym co jest złe :) Wg mnie wielu polskich youtuberów podniosło swe umiejętności i to bardzo. Dzięki tym co współpracują z danymi firmami będzie można się dowiedzieć więcej o nowościach, na bieżąco dotyczy to zwłaszcza sklepów. Większość też ewoluuje, więc i wnioski będą mieli odpowiednie. Moim zdaniem kanały polskich feederowców, chociazby jak Dawida z WJNR czy Siwego są bardzo dobre i mają swoją jakość.

Trochę inaczej jest w karpiarstwie. Tu doszło wg mnie do swojego rodzaju zdziczenia. Nie mogłem uwierzyć własnym oczom, jak w Czechach widziałem polskiego karpiarza czy karpiarzy, otoczonego banerami i chorągiewkami. Do tego to tu trwa proceder ze 'sprzedawaniem' złowionych ryb, gdzie wydzwania się po producentach, licytując cenę. Rekord Polski złowiony na białe, ale poszło w eter, ze to przynęta X. Jest to fatalne. Doszło nawet do tego, że ekipa Polaków na imprezie międzynarodowej dużego formatu oszukiwała, łowiąc na zestawy z kilkoma hakami. Nie jest też dobrze z reputacją polskich karpiarzy. W UK wiele spotkań to zatargi z lokalsami, a przede wszystkim właścicielami łowisk, bo chłopaki jak chleją, to na całego. Są łowiska w Europie, gdzie Polacy nie mają wstępu, bo narozrabiali tam rodacy. Na ten przykład u mnie z rok czy dwa temu, karpiarze się narąbali, i jeden zerwał Deepera. Więc postanowił popłynąć po niego na macie karpiowej, narąbany jak stodoła, a było tam sporo normalnych Angoli :facepalm: To tyko jedna z wielu opowieści...

Stąd bym oddzielił pewne rzeczy. Co innego spławik i feeder na YT, a co innego karpiarze polscy i ich własny świat. Oczywiście nie każdy jest taki, ale jednak ta grupa ma najwięcej za paznokciami. Wyjątkiem chyba jest tu tylko Lucio, ze swym 'wędkarstwem na gazie'. Ma on nie bez kozery największą publikę, co nie świadczy dobrze o ogóle wędkarskiej braci niestety. Ilość merytoryki jest tam zazwyczaj znikoma. Trudno to porównać z filmami Ani, Dawida, Siwego czy innych youtuberów.
Lucjan

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 983
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ewolucja wędkarzy a sponsoring - jakie jest Wasze zdanie?
« Odpowiedź #51 dnia: 07.02.2021, 18:39 »
Zgadzam się Seba :beer:, tak jak piszesz, najlepiej skupić się na sobie i swoim planie działania nad wodą :bravo:

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 315
  • Reputacja: 900
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ewolucja wędkarzy a sponsoring - jakie jest Wasze zdanie?
« Odpowiedź #52 dnia: 07.02.2021, 18:40 »
Seba :bravo: :thumbup: w punkt.

Co do mgły... weśmy sklepy wędkarskie nowa moda live...
Co ciekawe bardzo sprytny pomysł biznesowy.... w okół sklepu gromadzi się kilku youtuberów... i cóz oni pakazują ano dobro ze sklepu na którym uw sklep ma najpewniej najlepszy zysk. W platani są w to adminowie z fejsa ... konkursy sprytne przemycanie towarów danego producenta...
To polska.
Co do samych you tuberów bądźmy poważni w większoścu treści odwórcze... na palcach jednej ręki są osoby z nowym tchem , z nowymi pomysłami....
I tych trzeba docenić.
Dla mnie odobiście to co tworzy Siwy to sztos - z brygadą wrocławską pokazuja nasze polskie podejscie :bravo: na sprzęcie nie dokońca polskim ale techniki nasze polskie.
I to mi się podoba.
Co do samych livów Dawid wprowadza nową jakość poprostu sztos chyba ma w głowie całe katalogi wędkarskie szacun za to co nam pokazuje.
No i jak dlamnie mistrz który chce pokazywać jak się łowi ryby czyli Przemek.

Z dwojga złego trzeba docenić chęci twórców youtubera czy sponsorowanych czy nie. Ważne aby oglądający sam wybierał treści które jego interesują .
Maciek

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 278
  • Reputacja: 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ewolucja wędkarzy a sponsoring - jakie jest Wasze zdanie?
« Odpowiedź #53 dnia: 07.02.2021, 19:40 »
Może wsadzę kij w mrowisko ale o ile podzielam zdanie Seby, że banery to wiocha a oszustwa to wręcz paragraf, to nie potrafię wciąż zrozumieć co złego jest w tym że ktoś będzie ubrany od butów po czapkę z logo jakieś firmy?

Czy osoba mająca komplet ciuchów Prestona jest w jakiś sposób bufonem, albo snobem? Czy mając taki sam zestaw na sobie z logo ribok czy adidas będzie ok? Mnie to w ogóle nie przeszkadza, podobnie nie mam problemu jak ktoś łowi na koszu za 5 tysięcy, wędkami czy kolowrotkami za 2 tysiące.

To, że mnie na coś nie stać nie znaczy, że ktoś ma też nie mieć. Nie chciałbym by w wyniku takich wpisów ktoś mógł się czuć nieswojo nad wodą wiedząc że ogół wędkarskiej braci go stygmatyzuje i jest postrzegany jako buc...

Zauważyłem, że (nie do Ciebie Seba, ani nikogo na forum) dużo osób ma ból dupy o czyjś sprzęt, czy odwieczna pogarda dla ryb wyciągniętych na komercjii....

To mi się osobiście nie podoba i uważam, że jest problem z akceptacją.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Ewolucja wędkarzy a sponsoring - jakie jest Wasze zdanie?
« Odpowiedź #54 dnia: 07.02.2021, 19:57 »
Może wsadzę kij w mrowisko ale o ile podzielam zdanie Seby, że banery to wiocha a oszustwa to wręcz paragraf, to nie potrafię wciąż zrozumieć co złego jest w tym że ktoś będzie ubrany od butów po czapkę z logo jakieś firmy?

Czy osoba mająca komplet ciuchów Prestona jest w jakiś sposób bufonem, albo snobem? Czy mając taki sam zestaw na sobie z logo ribok czy adidas będzie ok? Mnie to w ogóle nie przeszkadza, podobnie nie mam problemu jak ktoś łowi na koszu za 5 tysięcy, wędkami czy kolowrotkami za 2 tysiące.

To, że mnie na coś nie stać nie znaczy, że ktoś ma też nie mieć. Nie chciałbym by w wyniku takich wpisów ktoś mógł się czuć nieswojo nad wodą wiedząc że ogół wędkarskiej braci go stygmatyzuje i jest postrzegany jako buc...

Zauważyłem, że (nie do Ciebie Seba, ani nikogo na forum) dużo osób ma ból dupy o czyjś sprzęt, czy odwieczna pogarda dla ryb wyciągniętych na komercjii....

To mi się osobiście nie podoba i uważam, że jest problem z akceptacją.

Nie napisałem, że banery to wiocha. Raczej odbieram to jak kiepskiej jakości nachalny marketing... Co do ciuchów, miałem na myśli kilku zawodników, których poznałem nad wodąa którym się wydaje, że wylogowanie się od stóp do głów stawia ich w gronie wielkich łowców :P... Co do zasobności portfela to każdego broszka, w czym chodzi na ryby. Grunt, że nie zgrywa wędkarskiego grafa... Co do ciuchów byłbym hipokrytą, gdybym krytykował, bo sam mam bardzo dobre. Staram się tego raczej na siłę nie eksponować. Stawiam raczej na funkcjonalność. Dobry softshell, bojówki oraz odzież termiczna to podstawa. Podobnie buty z bieżnikiem, aby nie zjechać do wody gdy lecę po mokrej trawie do wędek w nocy... Nie mniej jednak śmieszy to, że pewne osoby spotkane gdzieś tam nad wodą zachowują się, jak ja gdy kupiłem sobie na przełomie wieku pierwsze buty adidasa i bluzę Nike z łyżwą na całą klatę piersiową, żeby rówieśnicy widzieli, że idzie 1,5 gościa :P... W sumie to raczej bawi, niż przeszkadza nad wodą... Ja robię swoje i łowię ryby 💪
Pozdrawiam Seba

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 278
  • Reputacja: 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ewolucja wędkarzy a sponsoring - jakie jest Wasze zdanie?
« Odpowiedź #55 dnia: 07.02.2021, 20:11 »
I gites! :beer: :thumbup:

Sam chodzę w ciuchy z odzysku, ale jest to bardzo dobrej jakości sprzęt militarny, po prostu wycofany z obiegu.

W każdej grupie znajdą się buce, warto o tym pamiętać, podobnie jak nie każdy "teleskop" czy "wąsaty dziadek" jest miesarzem :beer: :thumbup:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Ewolucja wędkarzy a sponsoring - jakie jest Wasze zdanie?
« Odpowiedź #56 dnia: 07.02.2021, 20:18 »
I gites! :beer: :thumbup:

Sam chodzę w ciuchy z odzysku, ale jest to bardzo dobrej jakości sprzęt militarny, po prostu wycofany z obiegu.

W każdej grupie znajdą się buce, warto o tym pamiętać, podobnie jak nie każdy "teleskop" czy "wąsaty dziadek" jest miesarzem :beer: :thumbup:

A propo gości w firmowych ciuchach. Pisząc to miałem na myśli m. in. Teamowiczow w barwach jednej z firm. Nawaleni i "wylogowani" raczej dobrego marketingu i PR firmie nie robią. No ale to nie mój biznes, tylko kogoś inneg, więc w sumie to nie moja broszka. Ja mam swój plan i cel 💪
Pozdrawiam Seba

Online pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 015
  • Reputacja: 261
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ewolucja wędkarzy a sponsoring - jakie jest Wasze zdanie?
« Odpowiedź #57 dnia: 07.02.2021, 20:37 »
Napiszecie jakie to logowki i jakie flagi ? Średnio się interesuje scena wędkarska i YT.

Offline Fisha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 021
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ewolucja wędkarzy a sponsoring - jakie jest Wasze zdanie?
« Odpowiedź #58 dnia: 07.02.2021, 21:29 »
Jak dla mnie to prym wiedzie Meus :)