Autor Wątek: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder  (Przeczytany 86619 razy)

Offline atet

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • To forum uzależnia, ale warto
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #60 dnia: 08.08.2016, 12:38 »
...W pon kupuje pro+ i za jakiś czas napiszę co myślę o tym urządzeniu.
Bardzo ciekawy teścik; Jeżeli faktycznie kupiłeś to urządzenie, to możesz opisać coś więcej, może jakieś uwagi z eksploatacji?

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #61 dnia: 08.08.2016, 23:10 »
Różnica w cenie u mnie była €20
Ja poszedłem pro+ ;)
A przyznam że GPS się jeszcze nie bawiłem.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline RubikS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
    • fb.com/rubiksfishing
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #62 dnia: 10.08.2016, 01:34 »
Witajcie,

tak się złożyło, że w moje ręce trafiła najnowsza wersja Deepera Pro +. Jeśli macie jakieś pytania chętnie na nie odpowiem i wyjaśnię :)Od siebie dodam, że jest to urządzenie banalnie proste w obsłudze. Dla jeszcze niezdecydowanych załączę kilka screenów z pierwszych testów urządzenia wraz z krótkim opisem. Nie ukrywam, że najbardziej póki co skupiam się na testowaniu trybu łowienie z łodzi.



Przy szybszym pływaniu Deeper się wynurza ponad wodę więc odczyty z echa są niezbyt precyzyjne, dodatkowo nie zaznacza batymetrii - dopiero jak zwolnię do ok. 7km/h jest w porządku. No ale wiadomo, że nie jest to urządzenie przeznaczone do szybkiego zapieprzania po wodzie. Im wolniej tym większa precyzja.




Na pierwszym obrazie wyłączona funkcja FishID(ikony ryb), na drugim włączyłem tą funkcję.




Przy mapowaniu dna czasami zdarza się, że obraz jest nanoszony na obszar znajdujący się poza terytorium jeziora - czyli na brzegu. Dla wyjaśnienia dodam, że echo zaznaczone kolorem zielonym to roślinność podwodna.


Jeśli chodzi o wskazania Deepera i tradycyjnego echa to są niemal identyczne - porównuję pływając z echo Lowrance. Jeśli chodzi o inne tryby takie jak np. tryb standardowy - zwykły odczyt z echa bez mapy, tryb łowienia z brzegu - umożliwia też tworzenie map batymetrycznych w zasięgu rzutu Deepera z brzegu; pozycja Deepera jest widoczna na mapie w trybie rzeczywistym. Wszystko zostanie przeze mnie dokładnie opisane na przestrzeni miesiąca- dwóch.
fb.com/rubiksfishing

Offline Doczu

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #63 dnia: 10.08.2016, 04:40 »
Przy szybszym pływaniu Deeper się wynurza ponad wodę więc odczyty z echa są niezbyt precyzyjne, dodatkowo nie zaznacza batymetrii - dopiero jak zwolnię do ok. 7km/h jest w porządku.
Ale używasz sztywnego ramienia do mocowania sondy, czy targasz ja na żyłce/lince ?

Offline Piitubski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #64 dnia: 10.08.2016, 09:07 »
RubikS, dzięki za info.  :thumbup: Czy te mapy zapisywane są w pamięci urządzenia, czy w pamięci telefonu? Ile można takich map zapisać? Ja rozważam zakup pro lub pro+. Czy warto wybrać pro+?

Offline RubikS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
    • fb.com/rubiksfishing
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #65 dnia: 10.08.2016, 09:44 »
Mam elastyczne ramie dedykowane do tego urządzenia. Myślę, że wszystko byłoby w porządku gdyby zamocować to na rufie łodzi - tam byłyby mniejsze przechyły Deepera w trakcie płynięcia i chodzenia po pokładzie. Jednak ja mam całe miejsce na pawęży zajęte silnikiem spalinowym i zostaje mi przymocowanie uchwytu do relingów. Generalnie problem ten nie powinien wystąpić w trakcie pływania na silniku elektrycznym lub małej spalinie 2-3KM ponieważ nawet na pełnym gazie łódź idzie praktycznie tak samo. Natomiast przy większych silnikach wraz z dodawaniem gazu łódź podnosi się na wodzie - szczególnie dziób. Więc przy płynięciu z punktu A do punktu B włączam mu tryb uśpienia.

Pro czy Pro+?

Zasadniczo ja wolałbym wziąć wersję z Plusem. Dlaczego? Ano dlatego, że różnica w cenie to kilkadziesiąt złotych lub mniej. Wersja Pro + ma wbudowany moduł GPS dzięki któremu można tworzyć mapy zbiorników(zarówno z łodzi jak i z brzegu). Można też zaznaczać waypointy na mapie - czyli np. miejscówki ryb i dodać do tego jakiś opis. Mapy są zapisane w pamięci urządzenia w zakładce Historia.
fb.com/rubiksfishing

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #66 dnia: 10.08.2016, 09:49 »
Fajny pomysł miałeś z tą pakazówką, tyle że pełno tego jest w necie. I jeśli ktoś myśli że to ściema bo to reklama, to między innymi Twój wpis obala tą tezę. I jako właściciel tego samego urządzenia potwierdzam  - bajecznie proste i niezwykle pomocne przy poznawaniu łowiska.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline Doczu

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #67 dnia: 10.08.2016, 09:51 »
A chyba nawet zalecany jest montaż na rufie jeśli dobrze pamiętam.
Co do wyboru Pro i Pro+ to także jestem zdania że warto brać plusa, z tych samych powodów. Różnica w cenie nie jest na tyle duża, by w ogóle sobie zawracać głowy takim dylematem tylko od razu iśc w plusa.

Offline RubikS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
    • fb.com/rubiksfishing
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #68 dnia: 10.08.2016, 10:33 »
Może i zalecają na rufie, ale a już tam nie mam miejsca więc zostają mi tylko relingi. Tak na szybko jeszcze zanim wypłynę na rybki:

System map w Deeperze umożliwia dodawanie Waypointów na mapie (która po pobraniu[darmowym] działa również offline). Można dodawać przeróżne lokalizacje takie jak np. miejscówki z rybami, parkingi, sklepy itd. Można to zrobić na dwa sposoby:

1. Będąc w danym miejscu
Np. stoimy na wodzie, biorą nam ryby - dodajemy waypointa z krótki opisem, że w tym miejscu mamy rybę. Jest to lepsza opcja, bo mamy dokładniejszą lokalizację, ponieważ sygnał GPS jest wysłany dokładnie z tego miejsca.

2. Będąc w innym miejscu
Odpalamy mapkę, widoczny jest szary krzyżyk, którym celujemy w wybrane miejsce, następnie klikamy na ikonkę krzyżyka w prawym górnym rogu aplikacji. Podany jest dokładny(w przypadku zaznaczenia miejsca na lądzie) lub przybliżony adres jeśli jesteśmy na wodzie. Można wybrać też charakter tego miejsca, np. przystań dla łodzi.







Tak wygląda mapa z zaznaczonymi punktami. Po kliknięciu na ikonę pojawia się opis jaki sobie wcześniej ustawiliśmy oraz adres.



Tak wygląda zapis wyciągnięty z historii. Jest batymetria w miejscu którym pływałem, oraz zapis echa. Oczywiście można sprawdzić przesuwając suwak na dole po prawej stronie jaki zapis był w danym miejscu. Wraz z przesuwaniem zapisu uaktualnia się pozycja łodzi (oznaczona czerwoną strzałką) po lewej stronie ekranu.
fb.com/rubiksfishing

Offline RubikS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
    • fb.com/rubiksfishing
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #69 dnia: 10.08.2016, 10:45 »
A żeby nie było, że tylko wychwalam.

Na jednym z ostatnich wyjazdów testowałem Deepera z brzegu oraz jego działanie w trybie nocnym. Czym jest tryb nocny? Aby w pełni móc z niego skorzystać zalecam wyposażyć się w akcesoryjny dodatkowy kapturek. Różni się on od fabrycznego tym, że jest w jaskrawym kolorze i jest przeźroczysty. Dzięki temu, po włączeniu trybu nocnego w deeperze zapala się dioda, która prześwituje przez obudowę urządzenia, co sprawia, że jest widoczne na wodzie w ciemności. Trochę się narzucałem, ale udało się poszukać fajne miejsce i połowić leszczy w przedziale 40-60cm:



Przepraszam za tak rozmazane zdjęcie, ale w nocy strasznie padało i cały obiektyw był zmoczony :/


Tak wygląda Deeper przystosowany do łowienia nocnego:



Kapturek pasuje do każdej wersji urządzenia, aby uniknąć szybkiego rozładowania dioda miga z określoną częstotliwością.
fb.com/rubiksfishing

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #70 dnia: 10.08.2016, 10:46 »
 Okej. Na moją żwirownię jak znalazł.
Marcin

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #71 dnia: 10.08.2016, 12:40 »
A powiec mi czy twój na plytkiej wodzie też tak często gubi sygnał.?
Jeśli jest mniej niż metr głębokości zaczynają się problemy. Tak samo sprawdzałem  zbiornik w którym woda ma jakieś 1.8 m głębokości ale w tym miejscu gdzie była gęsta roślinność - też miałem problemy z sygnałem.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline Doczu

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #72 dnia: 10.08.2016, 13:21 »
za instrukcją - przy głębokości poniżej 70 cm deeper nie działa.
Roślinnośc, jak gęsta także może zmylić deepera co do głębokości i może dlatego się wyłącza.

Offline RubikS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
    • fb.com/rubiksfishing
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #73 dnia: 10.08.2016, 15:09 »
Jeszcze nigdy nie zgubiłem sygnału, jednak nie pływam po takich płyciznach - przeważnie startuję od głębokości 2,5m bo mniej więcej tyle mam za trzcinami zaraz po wypłynięciu. Jak tylko będę na innej wodzie sprawdzę co pokaże na płytszym obszarze ;)
fb.com/rubiksfishing

Offline RubikS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
    • fb.com/rubiksfishing
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #74 dnia: 11.08.2016, 20:27 »
Tak więc co udało mi się ustalić, a co nie :D

Minimalna głębokość jaką pokazuje Deeper w trybie łowienia z łodzi to 1,2m. I ani centymetra mniej nie pokaże. W sumie logiczne, bo łodzią z silnikiem ciężko się pływa po płytszej wodzie. Na mniejszej głębokości nie jestem w stanie tego sprawdzić z głupiego powodu... jest tyle zielska, że wygląda to tak jakbym g ciągnął po trawie.

Sprawdzałem też różne tryby wyświetlania:



Ten typ jest chyba dobrze każdemu znany z echosond kolorowych min. z Lowrance gen. Elite i wyższe. Przy okazji po lewej możecie zobaczyć mapowanie dna, ciemniejszy zielony kolor to dołek.


Tu ciekawe, zaryzykuje stwierdzenie, że po prawej od niebieskiego echa są sandacze :p
fb.com/rubiksfishing